Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, kadajo napisał:

No tak bo jakość prądu i tętnienia w sieci są wszędzie takie same jak od liniki, serio @sideband ?

Jakość i skoki napięcia nie mają nic do tego co napisałem. Uwalone płyty i zasilacze po burzy lub po przepięciach innego typu to jeszcze inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej już w to nie brnę bo nie jestem elektronikiem, ale słuchałem się innych elektroników którzy mi to jednak radzili. Niby nic nie powinno się stać ale lepiej tego nie robić jak nie trzeba.
Troche do tego podchodzę jak z aktualizacją biosu, jak działa wszystko to nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby codziennie nie odłączać z prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

To co radzą Ci elekrycy? bo już zgłupiałem.

Że Hebel w maszynie bez sensownego powodu się nie używa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Dalej już w to nie brnę bo nie jestem elektronikiem, ale słuchałem się innych elektroników którzy mi to jednak radzili. Niby nic nie powinno się stać ale lepiej tego nie robić jak nie trzeba.
Troche do tego podchodzę jak z aktualizacją biosu, jak działa wszystko to nie ruszaj.

W tym kraju wszyscy są elektronikami i informatykami. Generalnie Twój sprzęt robisz z nim co chcesz.

Ludzie też wyłączają sprzętu przed burzą i nie stosują odgromników gazowych na kablach antenowych, a później zdziwienie, że uwala po kolei dekoder/konsola/tv jak poleci wyładowanie po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

W tym kraju wszyscy są elektronikami i informatykami. Generalnie Twój sprzęt robisz z nim co chcesz.

Ludzie też wyłączają sprzętu przed burzą i nie stosują odgromników gazowych na kablach antenowych, a później zdziwienie, że uwala po kolei dekoder/konsola/tv jak poleci wyładowanie po kablu.

No tak, ja odłączam nie tylko z prądu ale od zewnętrznych sieci tez takich jak kablówka czy net.

A z tymi co rozmawiałem to elektronicy z wyksztalcenia i zamiłowania, to nie jakieś przypadkowe ludki których spotkałem przy piwie :)

Ale tak jak piszesz każdy robi co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

W tym kraju wszyscy są elektronikami i informatykami. Generalnie Twój sprzęt robisz z nim co chcesz.

Ludzie też wyłączają sprzętu przed burzą i nie stosują odgromników gazowych na kablach antenowych, a później zdziwienie, że uwala po kolei dekoder/konsola/tv jak poleci wyładowanie po kablu.

Tego nie znałem, zawsze kable antenowe wywalałem z pudła. 

Jak walnie piorunem po antenie to taki odgromnik serio ratuje coś? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga do tej dyskusji.

To tez nie jest tak ze cos musi od razu paść, ale takie "pstrykanie" skraca żywotność naszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ODIN85 napisał:

To się jeszcze przyznam że w zimę nie czekam aż elektronika osiągnie temperaturę pokojową?

Jak nie przekroczysz punktu rosy to będzie OK. Ale jak zimą otwierasz paczkę i podpinasz z miejsca urządzenie do sieci to pogratulować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

To tez nie jest tak ze cos musi od razu paść, ale takie "pstrykanie" skraca żywotność naszego sprzętu.

Nie prawda jak sprzęt po podłączeniu od razu jest w stanie standby. Odpala tylko układ standby i główna przetwornica nie rusza nawet na chwilę. Jedynie co się zużywa to gniazdo albo włącznik w listwie :szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a sam układ standby ? Tez może się wykręcić, w sumie to chyba one najczęściej wtedy padają a niech cos tam będzie źle zaprojektowane albo po taniości i ci pociągnie cos jeszcze za sobą.
Tak czy siak sprzęt martwy i smutno nam się robi :E 

Kiedyś jakieś tam proste naprawy sam potrafiłem zrobić albo diagnozować usterkę ale odpuściłem bo ręce mi się trzęsą jakbym miał parkinsona plus problemy z kolorami a na koniec jak mnie kiedyś wlana prąd przy otwartym TV to stwierdziłem ze już czas zakończyć moja przygodę z otwarta elektronika :E

Chodź się pochwale ze w zeszyłam roku wymieniłem programator w kuchence bo już były pomysły żeby cala kuchenkę wymieniać :E
Chodź na upartego stary programator można było naprawić ale... :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

..programator w kuchence .. na upartego ....można było naprawić ale... :)

Pewnie kondensatory z syfu dodali aby szybko się wysmażyły i nie chodziły za długo :D 

Jak w zasilaczach nieraz ma się wrażenie, że usilnie do radiatorów producencie lubą niemal przyklejać kondensatory albo gdzies między nimi napchać ich jak najwięcej ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Pewnie kondensatory z syfu dodali aby szybko się wysmażyły i nie chodziły za długo :D 

Akurat tam przekaźnik się wysypał. Częsta usterka podobno. Męczyłem kumpla elektronika z zamiłowania żeby mi to naprawił ale odpuściłem bo nie miał czasu i kupiłem nowy programator. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Tak z Ps5 zrobiłem?

W zimie PS5 prosto do prądu dałeś? :) Mógł się zalać kondensatem dla przykładu i doświadczenia życiowego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, azgan napisał:

Mam własne ustawienia jeszcze do Ciebie dzwoniłem Michałku i Tobie mówiłem jak poustawiać B9 zaraz po tym jak kupiłeś pierwszego OLED'a ?

 

To on nie jest botem? 0_o

4 godziny temu, sideband napisał:

Ludzie też wyłączają sprzętu przed burzą i nie stosują odgromników gazowych na kablach antenowych, a później zdziwienie, że uwala po kolei dekoder/konsola/tv jak poleci wyładowanie po kablu.

Piniondz Panie, dzisiaj już nawet operatorzy kablowi żydzą na takich rozwiązaniach, co najwyżej zabezpieczają zbiorczo przed pionem, choć wcześniej masowo w mieszkaniach/domach wrzucali na wejście, ja sobie jeszcze kilka załatwiłem takich zwrotnic od Trateca/Technetixa, będą na potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechał nowy soft do C1, ten nowy game optimizer wygląda słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT w Australii to 10%> nie wiem czy to netto czy brutto ale wyjdzie 7 albo 8k PLN bardziej.

Jak chcesz to mam C1 do odebrania za 4059 z Media Expert 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, azgan napisał:

Mówiłeś że kupiłeś listwę antyprzepięciową tak jak Ci doradzałem po tym jak spaliłaś starego PC'ta i jeszcze pytałeś czy można odłączyć OLED od prądu co Ci odradziłem tłumacząc że TV nie będzie miał się jak czyścić i szybciej Ci się wypali ?

 

Można prosić o model listwy, bo sam właśnie poszukuję, ale nie za bardzo jestem zorientowany, w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy usunęli chociaż błąd z non stop włączającym się samoczynnie AI Game.Sound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 12:17, Minciu napisał:

Jak w zasilaczach nieraz ma się wrażenie, że usilnie do radiatorów producencie lubą niemal przyklejać kondensatory albo gdzies między nimi napchać ich jak najwięcej ;) 

To jest mit problem to zły dobór kondensatorów za wysokie ESR lub kondensatory o niższej żywotności(tańsze).

W dniu 23.06.2021 o 20:25, Red_October napisał:

Można prosić o model listwy, bo sam właśnie poszukuję, ale nie za bardzo jestem zorientowany, w tym temacie

Pytanie po co Ci ta listwa? Myślisz, że ona cokolwiek Ci da przy większym przępięciu? Poleci listwa razem z TV i innymi gratami podpiętymi do tej listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa ten Panasonic ?

Czekam teraz na pełny test od Vincenta skoro udało mu się już zdobyć JZ2000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...