Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

O Auto HDR wiemy już od jakiegoś czasu i jest dostępny na testowych buildach Win10.

Ps. Nv dodała wsparcie dla 10bit/HDR dla niestandardowych rozdzielczości póżnie sprawdzę czy rzeczywiście tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak warto dopłacić do CX i nawet zwykły janusz widzi różnicę. Oddał BX'a na zwrot i kupił CX'a ?

1 godzinę temu, sideband napisał:

O Auto HDR wiemy już od jakiegoś czasu i jest dostępny na testowych buildach Win10.

 

Na XBOX SERIES X bardzo dobrze się sprawdza np. w Halo 5 - pięknie to wygląda i te kolorki ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość nie zauważyłby różnicy nawet jakby mu postawić Oleda FHD :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie ten Pan ;) Ale Focus jedyneczka najdroższy w kraju przez kilkanaście minut był ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak 10bit działa na niestandardowych rozdzielczościach ze sterownika, ale HDR nadal nie. Także nadal trzeba bawić się przez CRU. Co do nowego softu do TV nic szczególnego nie wnosi bambol z AI Sound jak był tak jest. Ale zmieniło się zachowanie w NFS Heat i gra już nie wymusza HDR przy włączonych 10bitach pomimo wyłączenia HDR z poziomu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sideband napisał:

O Auto HDR wiemy już od jakiegoś czasu i jest dostępny na testowych buildach Win10.

Ostatni się czyta że ekskluzywnie dla w11. Mi to rybka i tak wskakuję na 11. chyba że będzie problem z madvr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nawróciłem się. Ponad dwa lata siedziałem na 32", więc do BIG trochę mi brakowało. Ale teraz przyszedł czas na zmiany. Myślałem, że 48" mnie pokona, ale jednak nie. Jestem mega zadowolony, nawet dobrze mi się na tym cudaku pracuje (o rozrywce nie wspominam, bo wiadomo), ciemny motyw, pasek + ikonki pochowane i nawet do takiego stylu już się przyzwyczaiłem :)

 

P-20210618-095145.jpg

  • Like 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry obraz, dobre audio, wszystko ładnie i czyściutko, symetrycznie. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ogider napisał:

Ostatni się czyta że ekskluzywnie dla w11. Mi to rybka i tak wskakuję na 11. chyba że będzie problem z madvr

Ale dotyczy to DirectStorage ?

https://videocardz.com/press-release/directstorage-to-only-work-with-windows-11

46 minut temu, RENMEi napisał:

 Myślałem, że 48" mnie pokona

Efekt przytłoczenia mija po czasie. U mnie nie było problemu 24" na 48" :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sideband napisał:

Ale dotyczy to DirectStorage ?

Another great innovationwill be Auto HDR, the technology present in the Xbox Series S / X that will come exclusively to Windows 11 to add HDR to games that do not support it and thus improve its graphic quality.

 

https://www.guru3d.com/news-story/windows-11-will-have-auto-hdr-and-directstoragebut-it-is-exclusive-to-this-operating-system.html

 

Może chodzi o to słowo do not support.

 

natomiast w w10 auto tam gdzie gry wspierają ?

 

 

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będzie to celowa robota. Jak patrzę na 11 to już mi nie dobrze robi.

Znowu będzie trzeba kroić, cudować i dostosować pod siebie ehh.

Ps. Z pkt widzenia wprowadzenia zaraz Win11 to nie wiem po co oni siedzieli nad Directx 12 Agility SDK.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym autohdr trzeba uważać. Widać, ze to sdr przerobione na hdr. Kolory są mocno przesycone a jasne białe elementy biją oślepiająco pełna siła.  U mnie samo logo AC:V, które wiadomo było wyświetlane kilkukrotnie lecz dosyć krótko spowodowało chwilowa retencje obrazu. 
Podobny efekt można zobaczyć teraz w trakcie euro na TVP 4K. Mecz leci w hlg hdr, a już reklamy widać, ze są sztucznie podbijane. Niby ładnie mocno swieci ale widać różnice w jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto HDR podkręcający obraz SDR to żadna nowość, od dawna jest wciskane pod różną postacią do TV tyle, że nikt normalny tego nie używa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sideband napisał:

Jak tak będzie to celowa robota. Jak patrzę na 11 to już mi nie dobrze robi.

Znowu będzie trzeba kroić, cudować i dostosować pod siebie ehh.

Ja już w tym szrocie co wyciekł dłubałem i dumałem jak poprawić co by nie męczyć się w konwulsjach na widok Windows 11 Tablet Edition :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapragnąłem wymienić sobie swojego obecnego Della S2721DGF na... OLEDa 48C1. Cebulowe serduszko mocno krwawiło, gdy mignęła w pewnym momencie okazja gdzie można było go wyrwać za ~3,8k PLN. No ale trochę się przyczaiłem i udało mi się go ostatnio łyknąć w NeoNecie za ~4,2k PLN - dostawa ustawiona na piątek (ten co był). Wstaję, dostaję info SMSem, że TiVik podwiezie kurier DPD, w treści też numer GSM do typa - super, dzwonię, g. 9:30.

"- Dzień doberek, ma Pan przesyłeczkę dla mnie. - No mam, będę w okolicach 10:30. - Super, fajno, będę czekać z utęsknieniem". Mija 11:30, 12:00, 12:30, łapię za telefon i dryndam. "- Dzień dobry ponownie, jak się domyślam jakaś mała obsuwa, ale będzie Pan dziś? - Dobrze że Pan dzwoni, jestem właśnie na komisariacie policji, okradli całe auto, w tym paczkę z Pana TiVi, uciekali pieszo przez skrzyżowanie i ludzie to widzieli, ale bali się reagować (Warszawa, dzielnica Ochota). Bardzo Pana przepraszam, ale nie obejrzy Pan meczy w weekend. To jak już mam Pana na łączach, to niech Pan poda orientacyjną wartość rynkową TV, bo muszę do protokołu wpisać wartość skradzionych paczek." >_>

Jutro (tj. dziś) opiekun zamówienia ma mi dać info, czy będzie zwrot $$$, czy dostarczą nową sztukę...

  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DisconnecT napisał:

Ja już w tym szrocie co wyciekł dłubałem i dumałem jak poprawić co by nie męczyć się w konwulsjach na widok Windows 11 Tablet Edition :E

 

A automat do HDR działa już tam normalnie? Odpalisz YT i film w HDR to wykrywa itp? 

3 minuty temu, daro200 napisał:

No ale trochę się przyczaiłem i udało mi się go ostatnio łyknąć w NeoNecie za ~4,2k PLN -

W żarach mam do odbioru za 4050 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

W żarach mam do odbioru za 4050 :) 

Aaa... to Twoje ogłoszonko wisi na OLX ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

A automat do HDR działa już tam normalnie? Odpalisz YT i film w HDR to wykrywa itp? 

Widzę że PCMR ma już zdefiniowane priorytety. 8:E

Nie wiem, nie zamarzam natywnie odpalać lewego buildu systemu, dlatego testy wykonałem w izolowanym środowisku, a tam na próżno szukać takich bajerów. ;)

 

4 minuty temu, Minciu napisał:

W żarach mam do odbioru za 4050 :) 

Ostrzeż kupującego żeby tylko patajką (DK18) nie wracał, bo z telewizora zostaną puzzle. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, daro200 napisał:

Aaa... to Twoje ogłoszonko wisi na OLX ^_^

ano.. jeszcze dzień może dwa :) 

21 minut temu, DisconnecT napisał:

Ostrzeż kupującego żeby tylko patajką (DK18) nie wracał, bo z telewizora zostaną puzzle. :E

 

Za poźno. rozebrane Schody Hitlera, w końcu bo ile można bez remontu drogę hodować, już blisko stulecie pewnie było :P 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...