Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

a niedługo nawet w pulpit 

https://www.eteknix.com/windows-11-to-feature-dynamic-refresh-rate/

 

Windows 11 – Dynamic Refresh Rate
In its simplest terms, this new technology will look to adjust the refresh rate of your display depending on what content and activity you are currently engaged in. It is understood that if a browser or Text document has been left idle for a period of time, Windows 11 will automatically reduce your refresh rate. As soon as you spring back into action, it goes back up to normal.

Why could this be useful, though? Well, for desktop PC users, it probably won’t be. However, if you do plan to utilise Windows 11 on your laptop, this could save you a pretty tasty chunk of battery power!

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Unplugging my second monitor did the trick.

Thanks for the link though, I'll try these settings and replug my second monitor to test it out.

 

Temat nie dotyczy problemu konkretnie z oledem, ale wyhaczyłem w poscie na szybko tip i u mnie smiga :D 

A patrzyles czy wylaczenie go pomaga?

Ja w sumie zawsze wylaczam monitor jak na tv gram, mam sekiro chyba zainstalowane to potem przetestuje. 

Warto jak cos zapamietac zeby samemu nie wku..c sie w przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sheeneek napisał:

A patrzyles czy wylaczenie go pomaga?

Ja w sumie zawsze wylaczam monitor jak na tv gram, mam sekiro chyba zainstalowane to potem przetestuje. 

Warto jak cos zapamietac zeby samemu nie wku..c sie w przyszlosci.

Wiesz co nie sprawdzałem ale zobaczę później czy samo wyłączenie pomaga :)

Daj znać jak u Ciebie to wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja sobie kupiłem to Sekiro teraz na wyprzedaży steam, ale jeszcze nie grałem. Na C9 zawsze jak gram wyświetlam obraz tylko na jednym ekranie. Odłączać nie odłączam, drugi jest wygaszony.

Może jutro, albo jakoś w weekend odpale sobie to Sekiro i zobaczę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przypadłość ale nie zauważyłem tego w grach

Jako monitor nr 1 mam Asusa pod DP 1.4 jako 2 pod hdmi 2.1 mam LG C1

Podczas korzystania z neta lub grania w gry fps (warzone) lece na asusie i lg jest wył

Jeśli gram w coś innego odpalam TV i gram na nim (nie widziałem rwania) czasami zostawiam Asusa wł. i mimo to nie przycina nic.

W jakich dokładnie grach ten problem występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko w tytułach od from software sekiro, soulsy, a w innych grach jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

U mnie tylko w tytułach od from software sekiro, soulsy, a w innych grach jest ok. 

Akurat w te gry nie gram. 

Dlatego właśnie obawiam się śmierci laba... ilość informacji które można zdobyć nawet ich nie szukając jest spora a bez tego to szukanie po omacku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na PC gra nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OMG bo długich bojach z C1 (chciałem 55)  w końcu udało mi się trafić dobrą sztukę.. Wszystkie do tej pory miały tragiczne pasy (banding). Teraz kupiłem CX i pasów w ogóle nie ma :P Ja nie wiem czy oni inne panele montują do C1 i inne do CX? Generalnie jestem mega zadowolony bo takiego dobrego szarego nie miałem w żadnej sztuce. 

Zostaje już ze mną. Przy okazji ciekawostka - ustrzeliłem 55CX za niecałe 3800 :P Chyba zacna cena? ;)

Edytowane przez acus231
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Gdzie po tyle był?

MM w zestawie ze słuchawkami. Słuchaweczki po prostu zwróciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2021 o 11:57, acus231 napisał:

OMG bo długich bojach z C1 (chciałem 55)  w końcu udało mi się trafić dobrą sztukę.. Wszystkie do tej pory miały tragiczne pasy (banding). Teraz kupiłem CX i pasów w ogóle nie ma :P Ja nie wiem czy oni inne panele montują do C1 i inne do CX? Generalnie jestem mega zadowolony bo takiego dobrego szarego nie miałem w żadnej sztuce. 

Zostaje już ze mną. Przy okazji ciekawostka - ustrzeliłem 55CX za niecałe 3800 :P Chyba zacna cena? ;)

Tak. Są 2 fabryki paneli i trafiłeś CXa z panelem z Guangzhou.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Recenzja gracza TV C1 LG OLED 2021 i porównanie z Sony LED XF9005 2018

Polecam obejrzeć i posłuchać jak ktoś ma jeszcze wątpliwości że OLED niszy LCD jakością obrazu (i nie tylko) oraz jest idealny dla gracza ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, jack.alderr napisał:

Tak. Są 2 fabryki paneli i trafiłeś CXa z panelem z Guangzhou.

No niestety tak nie jest jak mowisz ze jak dobry to z GZ, mialem 3x 65cx z panelem z GZ i mialy mocny horyzontalny banding/venetian blinds i tez trafial sie pionowy banding. Za to nie mialy zafarbow wogole.

Oczywiscie nie mowie ze jego nie jest z GZ, bo oczywiscie moze byc, ale rownie dobrze moze byc i z Paju. Bo i z tych i z tych trafiaja sie dobre sztuki.

@acus231 jaka data produkcji? Jak masz pilota servisowego to mozesz potwierdzic panel?

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że to dobry panel. O tych problemach też mówił Vincent z hdtvtest. Chyba każdy panel ma jakieś wady, to jest loteria i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

No niestety tak nie jest jak mowisz ze jak dobry to z GZ, mialem 3x 65cx z panelem z GZ i mialy mocny horyzontalny banding/venetian blinds i tez trafial sie pionowy banding. Za to nie mialy zafarbow wogole.

Oczywiscie nie mowie ze jego nie jest z GZ, bo oczywiscie moze byc, ale rownie dobrze moze byc i z Paju. Bo i z tych i z tych trafiaja sie dobre sztuki.

@acus231 jaka data produkcji? Jak masz pilota servisowego to mozesz potwierdzic panel?

Na ten moment nie mam jak sprawdzić ale przy tym co trafiałem to ta sztuka jest pod tym względem dość wyjątkowa. Ale tak to prawda, brak pasów pionowych wcale nie świadczy o pochodzeniu panelu. Miałem kilka 48, wszystkie były PJ a jedna z nich mimo to nie miała nawet zafarbu pionowego pasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.07.2021 o 11:57, acus231 napisał:

OMG bo długich bojach z C1 (chciałem 55)  w końcu udało mi się trafić dobrą sztukę.. Wszystkie do tej pory miały tragiczne pasy (banding). Teraz kupiłem CX i pasów w ogóle nie ma :P Ja nie wiem czy oni inne panele montują do C1 i inne do CX? Generalnie jestem mega zadowolony bo takiego dobrego szarego nie miałem w żadnej sztuce. 

Zostaje już ze mną. Przy okazji ciekawostka - ustrzeliłem 55CX za niecałe 3800 :P Chyba zacna cena? ;)

A jednak przesiadka z BX na CX no ale nie dziwię Ci się chociaż tamten też nie był zły ale wiadomo zawsze może być lepiej. Cena piękna no i z tego co mówisz trafiła się ?sztuka .

Fajnie że wreszcie jesteś w 100% zadowolony i masz swój wymażony ekran. Gratki udanego zakupu i niech Ci dobrze służy ?

PS> No i 55 cali więc elegancko zawsze to większy ekran od 48 pod padzika lepiej się sprawdzi a do PC też można podzielić taką przestrzeń sensownie w 2160p ?

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
26 minut temu, azgan napisał:

A jednak przesiadka z BX na CX no ale nie dziwię Ci się chociaż tamten też nie był zły ale wiadomo zawsze może być lepiej. Cena piękna no i z tego co mówisz trafiła się ?sztuka .

Fajnie że wreszcie jesteś w 100% zadowolony i masz swój wymażony ekran. Gratki udanego zakupu i niech Ci dobrze służy ?

PS> No i 55 cali więc elegancko zawsze to większy ekran od 48 pod padzika lepiej się sprawdzi a do PC też można podzielić taką przestrzeń sensownie w 2160p ?

Dzięki :) Trafiłem taką promkę że aż żal było nie skorzystać - to dopłata rzędu 370 zł z BX do CX :) 
Przekonałem się też, że nie ma co szukać ideału.. Bo w tych czasach po prostu się nie da trafić ideału. Mój finalny ma np 1 pixel na którym nie jarzy się niebieski.. Ale B w WRGB jest najmniejszy i najmniej inwazyjny. Tylko głęboki niebieski powoduje że jest kropka wielkości szpilki (czerwony i zielony mają większą kropkę. Wiem z doświadczenia xD)/ Niektóre sztuki miały po kilka badów, tu jest tylko 1 sub.. Nie celuję już i nie będę już nigdy celował w ideał bo jak się nie trafi sub to trafi się paskudny banding.. Zaraz odpalam TLoU 2 :P

Moja sztuka jest z maja. Wysyłam fotkę 5% gray :) Pasów nie mam a duszki pewnie zanikną z czasem jak się jeszcze matryca dogrzeje ;)

IMG-20210703-214034.jpg

Edytowane przez acus231
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Serio z martwym pikselem zostawiasz?

Z niebieskim subem. Jasne że tak ;) Chyba by mi musieli całego tira przywieźć żebym znalazł bez żadnego suba sztukę :E
Miałem 2 TV gdzie nie było pixów a po kilku godzinach się jakieś trupy budziły xD
Jedna 55cx  miała w 1 miejscu całą kolonię badów. Chyba z 3-4 czarne na każdym kolorze 

To jest najlepszy egzemplarz jaki miałem. Zresztą kosztował 3790. Już nie kupię takiego drugiego w tej cenie xD

Edytowane przez acus231
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, ODIN85 napisał:

A nie wymienią Ci na nowy w tej samej cenie?

Jak im jednego suba pokaże ?  xD

Nie chce wymieniać bo na 99% trafię gorszy. Czerwone i zielone suby widziałem niebieskiego prawie nie sposób zobaczyć :)

Przy tej liczbie TV jaka mi przeleciała przez ręce tą uważam za na prawdę bardzo dobrą ;) Poza tym sub często się fixują po czasie w porównaniu do badów

Edytowane przez acus231
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak już raz się suba zobaczy to się go będzie już ciągle widziało?

Ta na pewno z takim zagęszczeniem pikseli ... buehehehe 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jack.alderr napisał:

Nigdzie nie napisałem, że to dobry panel. O tych problemach też mówił Vincent z hdtvtest. Chyba każdy panel ma jakieś wady, to jest loteria i tyle.

Aha, no to chyba ze cie nie zczailem, ale to w takim razie po czym stwierdziles ze ma GZ?

9 minut temu, ODIN85 napisał:

Tu niektórzy z 2.5m widzią.?

Jak juz raz zobaczysz to nieodwidzisz?

Przy dobrej calej reszcie tez bym nie wymienial juz, pare padak widzialem i pixel to pikus.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sheeneek napisał:

Aha, no to chyba ze cie nie zczailem, ale to w takim razie po czym stwierdziles ze ma GZ?

Jak juz raz zobaczysz to nieodwidzisz?

Przy dobrej calej reszcie tez bym nie wymienial juz, pare padak widzialem i pixel to pikus.

Nom ;) Wymiana mija się z celem. Na X telewizorów trafiłem tylko 1 bez pixów ale za to miał pasy. A jak mówię - czerwony czy zielony widać wyraźnie.. niebieskiego nawet z 50cm nie da się zobaczyć. Polecam sprawdzić ;) Zdecydowanie najmniej inwazyjny - bo co jest wyświetlane w głębokim niebieskim kolorze? ? Lekka zmiana odcienia i pix świeci tylko jest trochę bledszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2021 o 10:19, kadajo napisał:

Bo to jest tak. Nie masz technologii tak dobrej jak konkurencja ? Uruchamiasz maszynę marketingową która wymyśla lub "pożycza" jakaś nazwę technologii która jest podobna do tej lepszej, zaczynasz opłacać jak największą ilość recenzentów aby głośnymi hasłami krzyczeli ze twoja technologia może być "zabójcą" lepszej technologii konkurencji. To jest Samsung w pigułce :E 

QNED, QLED, brakuje tylko jeszcze QUPED i SAMED albo SUNGLED ?

Dokładnie ?

W dniu 27.06.2021 o 11:59, RENMEi napisał:

Panowie, nawróciłem się. Ponad dwa lata siedziałem na 32", więc do BIG trochę mi brakowało. Ale teraz przyszedł czas na zmiany. Myślałem, że 48" mnie pokona, ale jednak nie. Jestem mega zadowolony, nawet dobrze mi się na tym cudaku pracuje (o rozrywce nie wspominam, bo wiadomo), ciemny motyw, pasek + ikonki pochowane i nawet do takiego stylu już się przyzwyczaiłem :)

 

P-20210618-095145.jpg

Pięknie się wpasował ten OLED'zik i masz teraz boski "monitor"/TV ?

W dniu 23.06.2021 o 11:39, Minciu napisał:

 

To jak YT i jakieś gadanie typka z sieci, że jego Q60T jest lepszy od OLEDa. I że miał OLEDa ale oddał bo w tej cenie ma QLEDa który lepszy od OLEDa. No i ten Q60T ma ponoć strefowe podświetlanie, wybitny model jak Odin XD

Są tacy co dalej myślą że QLED to taki OLED od Samsunga tylko lepszy ?

W dniu 22.06.2021 o 23:32, DisconnecT napisał:

Jak patrzę na perypetie co niektórych z tymi OLED'ami, to mam wrażenie że mi się udało w ekspresowym tempie ustawić wszystko pod PC :E

To tak jak ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 11:19, Sheeneek napisał:

Nic dziwnego, swietna jakosc no i w PL ceny CX (w sumie wszystkich oledow lg) sa rekordowo niskie w porownaniu do reszty europy.

A z tego co widze juz przy konkurencji takich roznic nie ma, wiec wybor jest mega prosty.

Wszystko się zgadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...