Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec kłopotów mieszkańca Kielc z telewizorem Sony za ponad 10 tysięcy złotych. Teraz ogląda TVP Info na urządzeniu QLED Samsung

https://kielce.naszemiasto.pl/koniec-klopotow-mieszkanca-kielc-z-telewizorem-sony-za/ar/c1-8163603

Po kilku dniach z redakcją "Echa Dnia" skontaktował się przedstawiciel polskiego oddziału firmy Samsung. Korporacja zaproponowała panu Tadeuszowi kupno dowolnego telewizora QLED Samsung za połowę ceny widocznej na sklepowej półce. Mężczyzna przyjął ofertę Samsunga i w poniedziałek, 1 marca nabył nowy odbiornik.

9 minut temu, lukadd napisał:

Nie było tam nic o wyłączaniu z prądu. To wyszło z mediów lokalnych

 

 

Faktycznie 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 11:59, RENMEi napisał:

Panowie, nawróciłem się. Ponad dwa lata siedziałem na 32", więc do BIG trochę mi brakowało. Ale teraz przyszedł czas na zmiany. Myślałem, że 48" mnie pokona, ale jednak nie. Jestem mega zadowolony, nawet dobrze mi się na tym cudaku pracuje (o rozrywce nie wspominam, bo wiadomo), ciemny motyw, pasek + ikonki pochowane i nawet do takiego stylu już się przyzwyczaiłem :)

Przy tych głośnikach to nie wygląda jak 48 cali :E Jestem teraz w rozkroku. W pokoju na tej samej ścianie mam po lewej tv 55 na va, po prawej biurko z kompem i 34 ultrawide 2560x1080. Kombinowałem od jakiegoś czasu czy w monitorze nie zrobić małej rewolucji i zmienić na jakiegoś super ultrawide z wysoką rozdziałką, np odyssey g9. Ostatnio zainteresowałem się tematem zrobienia z takiego C11 wyświetlacza do kompa. Przy 3840x1600 zawsze to lżej dla grafiki niż 5120x1440. 

Teraz w sumie nie wiem co zrobić. Wywalić monitor i mieć dwa tv na jednej ścianie trochę głupio*. Zamienić tv z va na tego oleda niby można ale raczej nie chciałbym w takim przypadku schodzić poniżej 55 cali, a to znowu trochę za dużo do giercowania z myszką i klawiaturą (już nie wspomnę, że trzeba dostawiać lżejsze biurko w tamto miejsce). 

Na upartego mógłbym tak zrobić ale tu z kolei "boli" fakt, że na chwilę obecną cenowo 48 a 55 to w porywach kilka stów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AvengerGT napisał:

Przy tych głośnikach to nie wygląda jak 48 cali :E Jestem teraz w rozkroku. W pokoju na tej samej ścianie mam po lewej tv 55 na va, po prawej biurko z kompem i 34 ultrawide 2560x1080. Kombinowałem od jakiegoś czasu czy w monitorze nie zrobić małej rewolucji i zmienić na jakiegoś super ultrawide z wysoką rozdziałką, np odyssey g9. Ostatnio zainteresowałem się tematem zrobienia z takiego C11 wyświetlacza do kompa. Przy 3840x1600 zawsze to lżej dla grafiki niż 5120x1440. 

Teraz w sumie nie wiem co zrobić. Wywalić monitor i mieć dwa tv na jednej ścianie trochę głupio*. Zamienić tv z va na tego oleda niby można ale raczej nie chciałbym w takim przypadku schodzić poniżej 55 cali, a to znowu trochę za dużo do giercowania z myszką i klawiaturą (już nie wspomnę, że trzeba dostawiać lżejsze biurko w tamto miejsce). 

Na upartego mógłbym tak zrobić ale tu z kolei "boli" fakt, że na chwilę obecną cenowo 48 a 55 to w porywach kilka stów. 

Bierz 55 mi 48 cali bardzo szybko zmalało w oczach i kolejny ekran to była już 55'tka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Koniec kłopotów mieszkańca Kielc z telewizorem Sony za ponad 10 tysięcy złotych. Teraz ogląda TVP Info na urządzeniu QLED Samsung

https://kielce.naszemiasto.pl/koniec-klopotow-mieszkanca-kielc-z-telewizorem-sony-za/ar/c1-8163603

Po kilku dniach z redakcją "Echa Dnia" skontaktował się przedstawiciel polskiego oddziału firmy Samsung. Korporacja zaproponowała panu Tadeuszowi kupno dowolnego telewizora QLED Samsung za połowę ceny widocznej na sklepowej półce. Mężczyzna przyjął ofertę Samsunga i w poniedziałek, 1 marca nabył nowy odbiornik.

Faktycznie 

Pan Tadeusz Cebulak myślał ze sobie będzie TV wymieniał do końca życia za darmo. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.07.2021 o 11:57, acus231 napisał:

Teraz kupiłem CX

Zostaje już ze mną. 

Mówiłem że 55 cali będzie idealne ?

Jak Ci się gra na takiej przekątnej? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @azgan
Miałem na biurku 48, teraz mam 55 i nie wrócił bym już do 48.
A decyzję podjąłem z racji faktu że miałem 48 na uchwycie i łapałem się na tym że przysuwałem TV do oczu i pomyślałem.. Skoro 48 muszę przybliżać to czego mam nie wziąć 55 i go rzucić przy samej ścianie? Tak też zrobiłem i wyszło super :) 
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu jest głównie kwestia miejsca. 48" zwykle będzie bardziej poręczny do rozstawienia i giercowania z mychą. A jak chcesz bliżej siedzieć to i ppi kapkę lepsze.

Ja już przy 43" lubię siedzieć te 1.1-1.2m. Przy 55" musiałbym mieć na prawdę olbrzymie biurko :E Dla tego go po prostu używam do grania na drugim stanowisku fotelowym z padzikiem gdzie mam masę miejsca aby sobie odjechać dalej.

 

A w sprawie Pana Tadeusza mnie najbardziej rozbraja stanowisko sony w tej kwestii :E

"ponad 11 godzin dziennie. Wartość ta nie odpowiada tak zwanemu normalnemu użytkowaniu telewizora w domu"

Tak szczerze, to szczególnie jak znam jakichś starszych ludzi na emeryturze to w zimie jak nie siedzą po działkach to nie raz spotykam się z tym, że TV jest często włączony od świtu do nocy. Czy oglądają czy nie to zawsze coś tam gra, wcale nie musi być to tvp info, a np. programy przyrodnicze, jakaś muza etc. :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, acus231 napisał:

Zgadzam się z @azgan
Miałem na biurku 48, teraz mam 55 i nie wrócił bym już do 48.
A decyzję podjąłem z racji faktu że miałem 48 na uchwycie i łapałem się na tym że przysuwałem TV do oczu i pomyślałem.. Skoro 48 muszę przybliżać to czego mam nie wziąć 55 i go rzucić przy samej ścianie? Tak też zrobiłem i wyszło super :) 
 

To tak jak ja. Miałem 48 cali i zmieniłem później na 55 i ta wielkość jest dla mnie już idealna.

Opowiadaj jak wrażenia z gry na tych 55 calach bo jestem ciekawy czy są podobne do moich ?

Masz wrażenie jak siedzisz przed ekranem jakbyś był w centrum gry całkowicie zatapiając się w niej? Chodzi mi o immersje.

panel-OLEDIO-JOLED-druk-atramentowy-ok-adka

Monitory OLED wkrótce zaleją rynek! Masowo produkowane drukowane panele trafiają do największych firm

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Tu jest głównie kwestia miejsca. 48" zwykle będzie bardziej poręczny do rozstawienia i giercowania z mychą. A jak chcesz bliżej siedzieć to i ppi kapkę lepsze.
 

Niektórzy boją się 48" to można wbić 21:9 zrobi się 38" :E Na początku w to w sumie tak miałem mózgownica nie ogarniała tak dużego ekranu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej i to też jest plus dużego ekranu bo możemy mieć 2 w jednym. Sam czasami grywam w takim formacie. Ale raczej na co dzień preferuję jednak 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie idealnym rozwiązaniem byłoby ruchome ramię, które pozwalałoby na przerzucanie tv z punktu a do b (w zasadzie używam albo jednego albo drugiego wyświetlacza, a między nimi jest może 40 cm przestrzeni). Do kompa na bank ustawiłby 21:9 bo bardzo mi taki format odpowiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie uchwyty z regulacją od 5cm do prawie 50cm odsadzenia od ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i z dłuższym odsadzeniem. Znajomy ma ramie, że odciąga 65" na ~1.2m od ściany  :E Dyble solidne z klejem musiał zapakować dla pewności, że nie urwie.

Wziął taki uchwyt również po to, aby nie tylko go przybliżać jak np. gra, ale i aby regulować pod kątem bo jadalnie ma z salonem połączoną i jak siedzi przy stole to sobie przechyla go na boczek.Ogólnie są różne wynalazki, albo samemu można zrobić czy komuś zlecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, AvengerGT napisał:

. Do kompa na bank ustawiłby 21:9 bo bardzo mi taki format odpowiada. 

Tak Ci się tylko wydaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Minciu napisał:

Tak Ci się tylko wydaje..

Nie rozumiem. Od 1,5 roku jadę na 21:9. Do 16:9 nie chce wracać. Dzisiaj testowałem na swoim 55 va i przełączałem pomiędzy 4k 16:9 a 3840x1600 i tylko się utwierdziłem w tym, że zdecydowanie wolę większą perspektywę/fov.  

Edycja 

Oczywiście mam na myśli gierki bo w sumie pozbywać się dodatkowej przestrzeni na kolejne okienka to faktycznie może nie mieć sensu. 

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też testowałem na swoim VA 55" od Samsunga. Gówno nie testowanie. Zamień go na tydzień to zmienisz zdanie.

A UWQHD miałem ponad 2 lata. Jakbym miał kupic znowu karła to UWQHD. Ale jak już mam 48" to w jakim celu miałbym go ograniczać do karłowatego rozmiaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Faktycznie do typowych prac nie ma sensu zmniejszać obrazu, ale do giercowania 21:9 jest dla mnie znacznie lepsze od 16:9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale w czym ma być lepsze 21:9 od pełnego ekranu? :) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy widoczny obszar po obu bokach, myślałem, że to oczywiste. Przy ustawieniu 4k vs 3840x1600 w tym pierwszym przypadku obraz jest bardziej kwadratowy, klaustrofobiczny. Kwestia formatu obrazu. Nie napiszesz mi chyba, że da się ten obraz 3840x1600 dociagnąć w górę i w dół i będzie cacy - szeroka perspektywa w każdym kierunku. Ja lecę spać, najwyżej po robocie odpowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zawsze możesz sobie FOVem ruszyć :) 

A klaustrofobiczny to jest mniejszy rozmiar. 34" po prostu cena rozmiar robiły robotę dwa lata temu. Nie wiem jak dzisiaj.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś chętny na nowe Momentum czy już wszyscy gardzą LCD :E

Philips Momentum 558M1RY 55 inch Display for console gaming [REVIEW]

 

 

 

 

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, azgan napisał:

To tak jak ja. Miałem 48 cali i zmieniłem później na 55 i ta wielkość jest dla mnie już idealna.

Opowiadaj jak wrażenia z gry na tych 55 calach bo jestem ciekawy czy są podobne do moich ?

Masz wrażenie jak siedzisz przed ekranem jakbyś był w centrum gry całkowicie zatapiając się w niej? Chodzi mi o immersje.

panel-OLEDIO-JOLED-druk-atramentowy-ok-adka

Monitory OLED wkrótce zaleją rynek! Masowo produkowane drukowane panele trafiają do największych firm

Grając dzisiaj w Demons Souls mam lepsze doświadczenie niż przy 48'. Wrażenie otaczającego ekranu jest bardzo satysfakcjonujące. Smok lecący nad mostem i ziejący na mnie ogniem robi duże wrażenie ;) Można się wczuć i to mocno - to inne granie niż kiedyś na monitorku 32 :P

Jak pisałem już wcześniej... Chciałem ideał jeszcze jakieś 4-5 tygodni temu. Przejechałem się na tym, poświęciłem czas i energię na wymiany, testowanie. Nie polecam zdecydowanie takich praktyk.
Dzisiaj oglądając film na starym LCD VA toshiba (10 lat?) zwróciłem uwagę na fakt, że ten TV ma po prostu genialne podświetlanie. Teraz patrząc na nowe LCD widzę ogromne nierównomierności podświetlania czy BLB. Ten TV tego nie ma. Teraz leci taka masówka że oczekiwanie od sprzętu ideału jest jak oczekiwanie niemożliwego. No ale wiadomo - ktoś może wygrać w totka ale to jest serio 1%. 
 

Mam TV z brakiem przebarwień na białym, brakiem pasów i tylko delikatnym gridingiem. 1 pixel który jedyny problem jaki ma to brak niebieskiego ( w WRGB).. W świetle tego co widziałem jestem naprawdę usatysfakcjonowany. A ten pixel może się kiedyś odblokuje o czym się pewnie nie dowiem bo go po prostu nie widzę xD I wszystkim szukającym ideału radzę podejść z dystansem, tak jak ja to zrobiłem :P

Edytowane przez acus231
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

14 minut temu, acus231 napisał:

Grając dzisiaj w Demons Souls mam lepsze doświadczenie niż przy 48'. Wrażenie otaczającego ekranu jest bardzo satysfakcjonujące. Smok lecący nad mostem i ziejący na mnie ogniem robi duże wrażenie ;) Można się wczuć i to mocno - to inne granie niż kiedyś na monitorku 32 :P

I prawidłowo ?

No i same postacie wyglądają na dużym ekranie lepiej ?

Czyli mamy podobne odczucia co do wrażeń z gry na 55 calach (robi to robotę ?)

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, azgan napisał:

Ktoś chętny na nowe Momentum czy już wszyscy gardzą LCD :E

Philips Momentum 558M1RY 55 inch Display for console gaming [REVIEW]

On jest na rynku już  jakiś czas. Problemem jest spore smużenie i chociażby na kitguru o tym wspominali.

Ps. na tym sofcie .27 na C1 jest zabugowany Dolby Vision i nie działa :E Ale już jest beta .35 jak będzie dostępna będzie trzeba wrzucić.

 

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, sideband napisał:

On jest na rynku już  jakiś czas. Problemem jest spore smużenie i chociażby na kitguru o tym wspominali.

 

Duże smużenie to są typowe uroki dla matrycy typu VA w dodatku słabe kąty widzenia i brak powłoki która by je poprawiała no i cena bo za równowartość tego monitora można już kupić OLED'a ?

Widzę że nawet ktoś go kupił https://www.x-kom.pl/p/575734-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-558m1ry-00-4k-hdr.html#Opinie

ale opinia fest ?

Marcin
 
Marcin
★★★★★★
4 miesiące temu
Potwierdzony zakup

Monitor jest świetny.
Co prawda duży i ciężki,
ale obraz żyleta

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...