Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ja mam okulary z antyrefleksem więc nawet ponad 1000 mnie nie robi?

Czy ty wiesz do czego służy antyrefleks w okularach ? ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Bo przy tych 800 nitach w HDR na OLED'zie wygląda to najlepiej jak dla mnie ?

 

Każdy ustawia jak potrzebuje. Mnie rzeźbienie oczu nie interesuje, ale wyciąganie detali już tak, a do tego nie potrzeba wypalarki. Przykładowo HDR można wykorzystać do Subsurface Scattering by efekt był lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ja mam okulary z antyrefleksem więc nawet ponad 1000 mnie nie robi?

I te ponad 1000 nitów to na B9 masz tak ??

Uprzedzając Twój kolejny post Momentum 436M6 też nie robi ponad 1000 nitów tylko max w okolicach 840 ?.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 11:59, RENMEi napisał:

Panowie, nawróciłem się. Ponad dwa lata siedziałem na 32", więc do BIG trochę mi brakowało. Ale teraz przyszedł czas na zmiany. Myślałem, że 48" mnie pokona, ale jednak nie. Jestem mega zadowolony, nawet dobrze mi się na tym cudaku pracuje (o rozrywce nie wspominam, bo wiadomo), ciemny motyw, pasek + ikonki pochowane i nawet do takiego stylu już się przyzwyczaiłem :)

Napisz proszę jak tam powierzchnia ekranu. Chodzi mi oczywiście o odbicia czy są upierdliwe. Jedne tv są bardziej wyglancowane, drugiej mniej. W tym momencie to chyba moja największa obawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AvengerGT napisał:

Napisz proszę jak tam powierzchnia ekranu. Chodzi mi oczywiście o odbicia czy są upierdliwe. Jedne tv są bardziej wyglancowane, drugiej mniej. W tym momencie to chyba moja największa obawa. 

Wg moich spostrzeżeń OLED nadaje się dobrze do pracy na ścianie z oknem. Jeśli masz okno naprzeciw biurka i jeszcze od strony południa to chyba bym nie polecał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz przecież to Oled bez zaciemnienia w pokoju ciężko użytkować taki TV. Co najwyżej jest ciut lepiej niż na brutalnej szybie, którą mam w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, AvengerGT napisał:

Napisz proszę jak tam powierzchnia ekranu. Chodzi mi oczywiście o odbicia czy są upierdliwe. Jedne tv są bardziej wyglancowane, drugiej mniej. W tym momencie to chyba moja największa obawa. 

No niestety jest to lustro konkretne, żeby nie zamykać rolet w dzień (a mam zewnętrzne, więc jak zamknę to w dzień mam noc :E) postawiłem sobie za swoim stanowiskiem parawan, który ogranicza najbardziej upierdliwe odbicia okna, bo niestety stanowiska nie mam jak inaczej ustawić, ale teraz jestem zadowolony :D. Wiadomo jak wali pełne słońce w okna to tu i tam coś się odbija, ale nie przeszkadza to za bardzo i super nawet w dzień się korzysta. Wystarczy, że nie gapisz się na czarną planszę i nie zwraca się uwagi na odbicia, chociaż nawet w pewnych warunkach, take lustro lepiej sobie radzi z odbiciami niż mój 32" mat, bo na ekranie masz odbicie punktowe, które nie rozłazi się po powierzchni ekranu (nie wiem jak to ładnie ująć :E) Oświetlenie mam cały czas na 40% ustawione i za OLEDEM mam zrobiony pseudo srambilajt :E.

 

P-20210625-142709.jpg

 

P-20210630-175046.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, sideband napisał:

Szanse to zmniejszysz do min jak go w ogóle nie będziesz włączał :szczerbaty:

U mnie ta max 4 na podświetleniu przy wyłączonym opcji max jasność niezależnie czy to dzień czy noc.  Ale ja jestem wampirem :szczerbaty:

A HDR? Nie zabija?

2 godziny temu, azgan napisał:

Ja gram zawsze z HDR na 100 świecenia matrycy 

Ja bym dał do HDR i 150% jakby się dało :E To dopiero byłby efekt gdyby oled był wstanie wypluć ponad 1200 nit w najjaśniejszych scenach przy tym kontraście co oferuje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Ma strzały ponad 1000.

 

Screenshot-20210705-153012-Samsung-Internet

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

No proszę kolejny który idzie na całość i ma 100 jak ja:thumbup:

Nie ma tak, jak ty, bo to nastawy dla HDR, ty chyba jesteś jedynym ewenementem na forum, a być może i nie ma takiego drugiego na żadnym innym polskim forum co sobie lubi świecić w gały jasnością na 100% ustawioną w SDR :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

A HDR? Nie zabija?

 Na pewno HDR ma wpływ na żywotność i pojawienie się wypaleń. Jakby nie było panel dostaje bardziej po garach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sideband

Nie pytałem o żywotność panelu, a raczej chodziło mi o wpływ HDR na żywotność "wampira"

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, ODIN85 napisał:

 

ODIN85 Momentum robi 1100 nitów ale na planszy testowej a ja Ci wkleiłem pomiary jak to wygląda realnie podczas grania lub oglądania. To tak jak OLED od SONY A90J robi w trybie dynamicznym 1000 nitów a przy normalnym korzystaniu masz już ponad 700 nitów.

Masz tam dokładnie napisane że w realnej scenie Philips 436M6 robi 773 nity.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odin nie ogarnia tematu, że momentum przy HDR rozświetlając jasne punkty rozświetla również przy okazji :E obok inne np. takie co powinny być ciemniejsze. 

To LCD dobrze trzyma stałą jasność, ale co z tego jak nadmiernie rozświetla wszytko, a nie to co powinno być rozświetlone i kontrastowane z innymi ciemniejszymi elementami obrazu.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

 

Nie pytałem o żywotność panelu, a raczej chodziło mi o wpływ HDR na żywotność "wampira"

:szczerbaty: Ale przecież pisałem, że mam skręcone "podświetlenie" do min z włączonym HDR. To jeszcze kwestia jak jest zrealizowana gra czy film.

Przykładowo Days Gone przy podświetleniu praktycznie na zero dokładnie widać co daje HDR i lepiej mieć go włączony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ODIN85 napisał:

 

Opinie Azgana po pijaku się nie liczą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

:szczerbaty: Ale przecież pisałem, że mam skręcone "podświetlenie" do min z włączonym HDR. To jeszcze kwestia jak jest zrealizowana gra czy film.

Przykładowo Days Gone przy podświetleniu praktycznie na zero dokładnie widać co daje HDR i lepiej mieć go włączony ?

To nie widziałem. No, ale tak sobie ubijasz HDR, bo to jednak te wyższe punktowe jasności dopiero wyciągają detale z obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lukadd napisał:

 

Ja bym dał do HDR i 150% jakby się dało :E To dopiero byłby efekt gdyby oled był wstanie wypluć ponad 1200 nit w najjaśniejszych scenach przy tym kontraście co oferuje.

Niby jest już ponad te 1000 nitów na OLED ale w specyficznych warunkach i trybie z którego i tak byś nie korzystał 

Sony-OLED-A90-J-telewizor-pomiar-jasnos-ci-1300-nito-w

1312 nitów zmierzone na planszy testowej w SONY A90J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Opinie Azgana po pijaku się nie liczą ;) 

Momentum swojego czasu był totalnym guru na forum :E

No, ale monitor za tą cenę mega. Do dziś mam i nie narzekam zbytnio :E, no ale gierki HDR i te klimaty to głównie na oledzie tutaj jest przepaść.

1 minutę temu, azgan napisał:

Niby jest już ponad te 1000 nitów na OLED ale w specyficznych warunkach i trybie z którego i tak byś nie korzystał 

1312 nitów zmierzone na planszy testowej w SONY A90J

Wiem, ale, wiadoma sprawa ja mam na myśli raczej realne scenariusze, że po prostu słońce czy reflektor auta ci błyśnie tym 1200+ nit podczas grania, a nie ~700 czy w porywach może 800 zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

@sideband

Nie pytałem o żywotność panelu, a raczej chodziło mi o wpływ HDR na żywotność "wampira"

1268140254_by_qaczek666_600.jpg

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Odin nie ogarnia tematu, że momentum przy HDR rozświetlając jasne punkty rozświetla również przy okazji :E obok inne np. takie co powinny być ciemniejsze. 

To LCD dobrze trzyma stałą jasność, ale co z tego jak nadmiernie rozświetla wszytko, a nie to co powinno być rozświetlone i kontrastowane z innymi ciemniejszymi elementami obrazu.

No co ma 1100 nitów widocznie ODIN85 często gra w plansze testowe nie skłamał. Nie napisał że realnie ma mniej nitów tylko że robi ponad 1000 no i jest to prawdą tylko nie do końca ?

3 minuty temu, lukadd napisał:

Momentum swojego czasu był totalnym guru na forum :E

No, ale monitor za tą cenę mega. Do dziś mam i nie narzekam zbytnio :E, no ale gierki HDR i te klimaty to głównie na oledzie tutaj jest przepaść.

 

Dalej w tej cenie ten monitor to jest petarda mimo wad i trudno kupić coś lepszego no ale czas upływa a OLED tanieje. W świecie TV LCD z FALD też są już lepsze propozycje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

 

Wiem, ale, wiadoma sprawa ja mam na myśli raczej realne scenariusze, że po prostu słońce czy reflektor auta ci błyśnie tym 1200+ nit podczas grania, a nie ~700 czy w porywach może 800 zobaczymy.

W realnej scenie to tylko Panasy dobijają do 900 nitów ale znasz ich ceny. O 1200+ to można póki co pomarzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

To nie widziałem. No, ale tak sobie ubijasz HDR, bo to jednak te wyższe punktowe jasności dopiero wyciągają detale z obrazu.

Jak dobrze zrealizowany film to nawet na niskiej jasności światła na przejściach czy neony dają po garach jak w realu wieczorem. Te nędznie zrealizowane to trzeba podciągać wysoko jasność, a i tak widać słaby efekt związany z HDR. Już samo większe nasycenie kolorów z HDR powoduje większe rzeźbienie oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, azgan napisał:

No co ma 1100 nitów widocznie ODIN85 często gra w plansze testowe nie skłamał. Nie napisał że realnie ma mniej nitów tylko że robi ponad 1000 no i jest to prawdą tylko nie do końca ?

Odin to w ogóle ściemnia i prawie w nic gra. Nawija już od kilku miesięcy o tym, że siedzi na 100% jasności w SDR na oledzie. A jak się go zapytasz to się okazuje, że on nawet tego TV jeszcze do PC nie podłączył :E

A jak się go zapytasz dalej, to ci powie, że on gra na oledzie tylko na konsoli. I jak się dalej dopytasz to się okazuje, że on ograł tylko 3 gry w 8 czy tam 9 miesięcy na tym TV i wszystkie w HDR.

Więc ja osobiście do końca dalej nie wiem gdzie ile czasu i kiedy on korzysta z trybu SDR na 100% jasności.

3 minuty temu, sideband napisał:

Jak dobrze zrealizowany film to nawet na niskiej jasności światła na przejściach czy neony dają po garach jak w realu wieczorem. Te nędznie zrealizowane to trzeba podciągać wysoko jasność, a i tak widać słaby efekt związany z HDR. Już samo większe nasycenie kolorów z HDR powoduje większe rzeźbienie oczu.

No masterowanie w BT/Rec 2020 zawsze na plus jak dobrze zrobine.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...