Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

48.. zaproponuj ustawienia dokładnie i mogę zobaczyć. Tylko nie na tym dark..tam mam swoje główne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w pracy, wieczorkiem zerknę w ustawienia, trzeba by wybrać jakiś predefiniowany tryb i wyłączyć oszczędzanie energii, filtr niebieskiego, ochronę oczu itd.

Automatycznego przyciemniania nie wyłączałeś w serwisowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszałem w serwisowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, azgan napisał:

 

No to czekamy ?

 

 

okazało sie ze nie maja wersji pro na stanie a tej starszej nie chce i czekam aż wjedzie na magazyn :D  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić harmony i mój panel to też WBC/ONE/PJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Shield'a, więc niebawem zdam relacje czy w ogóle warto inwestować w taki sprzęt. Proówałem się przekonać do WebOS, ale jednak zdecydowanie nie jest dla mnie. Obecnie trochę zaczyna mnie przeraża mnie ilość pilotów i kolejnych kabli. Dodatkowo trochę mnie martwi, że shield nie ma optyk'a, ale testowo podpiełem Mibox S i dźwięk po HDMI działa prawidłowo jak głośniki mam podpięte optykiem do TV.

Przy okazji jest jakieś urządzenie które przerobi optyka na HDMI ARC? Na allegro widziałem rózne konwentery, ale one wymagają HDM in i dopiero potem rozdzielają sygnał na głośniki i HDM out.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hero586 napisał:

Zamówiłem Shield'a, więc niebawem zdam relacje czy w ogóle warto inwestować w taki sprzęt. Proówałem się przekonać do WebOS, ale jednak zdecydowanie nie jest dla mnie. Obecnie trochę zaczyna mnie przeraża mnie ilość pilotów i kolejnych kabli. Dodatkowo trochę mnie martwi, że shield nie ma optyk'a, ale testowo podpiełem Mibox S i dźwięk po HDMI działa prawidłowo jak głośniki mam podpięte optykiem do TV.

Przy okazji jest jakieś urządzenie które przerobi optyka na HDMI ARC? Na allegro widziałem rózne konwentery, ale one wymagają HDM in i dopiero potem rozdzielają sygnał na głośniki i HDM out.

Do czego będziesz chciał używać Shielda? Mam dwie sztuki w domu od paru lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lycone napisał:

Do czego będziesz chciał używać Shielda? Mam dwie sztuki w domu od paru lat. 

Do wszystkiego z wyjątkiem streamingu gier. Tak to główne zależy mi na lepszej funkcjonalności i płynnym dzialaniu. WebOs to straszny muł, nawet zmiana prostych ustawień obrazu musi się ładować. Dalej brakuje mi sporo aplikacji, wiele z nich jak już jest to z wieloma błędami lub okrojoną funkjonalnoscia. Tak po za tym to jestem mega ciekaw jak działa upscaling, bo niestety, ale przy większości treści OLED się marnuje.

Jak Shield się nie sprawdzi to pewnie pójdzie na zwrot i kupię kostkę od Amazona. Poza upscalingiem i stremingiem podobno radzi sobie równie dobrze co shield.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Hero586 napisał:

Do wszystkiego z wyjątkiem streamingu gier. Tak to główne zależy mi na lepszej funkcjonalności i płynnym dzialaniu. WebOs to straszny muł, nawet zmiana prostych ustawień obrazu musi się ładować. Dalej brakuje mi sporo aplikacji, wiele z nich jak już jest to z wieloma błędami lub okrojoną funkjonalnoscia. Tak po za tym to jestem mega ciekaw jak działa upscaling, bo niestety, ale przy większości treści OLED się marnuje.

Jak Shield się nie sprawdzi to pewnie pójdzie na zwrot i kupię kostkę od Amazona. Poza upscalingiem i stremingiem podobno radzi sobie równie dobrze co shield.

Sam używam głównie do Kodi, YT, Netflix, DAZN itp. O ile te ostatnie działają na prawie każdym urządzeniu tak Kodi robi robotę na Shield TV. Mam kilkaset filmów skatalogowanych w Kodi z okładkami, rozdzielczością 4k i bezstratną jakością względem płyty (remuxy). Shield z Kodi radzą sobie z tym błyskawicznie, bez żadnych przycięć czy problemów. Działa HDR, a sam Shield wypuszcza bezstratny Atmos i DTS:X. Ogólnie jest to najlepsze urządzenie jakie miałem. Amazon wprawdzie tylko Fire Stick mi nie podszedł. Sam interfejs jest lipny. Xiaomi Mi Box to zamulacz i zabawka przy Shieldzie. IMO będziesz zadowolony. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiła mi się aktualizacja do 03.15.36 zianstalowałem z ciekawości i nie widzę jakieś różnicy. Da się gdzieś sprawdzić listę zmian dla danego softu? Na androidzie to przed aktualizacją zawsze pojawia się info co dana aktualziacja wnosi, a tutaj nwm czy się zagapiłem czy po prostu w ciemno leci aktualziacja :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dwa tygodnie mam ten soft :szczerbaty: Generalnie system nieco mniej muli, a co do zmian to jak poszukasz to znajdziesz. Ale nic istotnego nie zmienili, a beta to już jest .85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sideband napisał:

 Dwa tygodnie mam ten soft :szczerbaty: Generalnie system nieco mniej muli, a co do zmian to jak poszukasz to znajdziesz. Ale nic istotnego nie zmienili, a beta to już jest .85.

Z tym muleniem to ja nwm co oni za kaszane odwalili. Z vrr chyba jako jedyna firma na rynku nie mieli problemu z implementacja, a płynność systemu jest tylko przeciętna. Jeszcze bym rozumiał, gdyby sprzętowo to nie dawało rady, ale to po samym upłynniaczu widać, że ten procek jest cholernie mocny i do płynnego działania niczego mu brakuje. Wcale bym się nie zdziwił jak na CX i WebOS 5 to wszystko lepiej działało :E.

Przy okazji da się jakoś wyłączyć ten pasek co wyskakuje przy uruchamianiu TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian

Add sports alert league
Added a button to navigate to other apps within the Gallery app
Facebook Portal available without external input switching
No voice improvement when AMD FreeSync is ON (03.15.36)

Wejdź w ustawienia dodatkowe -reklamę i włącz ogranicz śledzenie reklam. Ustawienia ekranu głównego wyłącz obydwie opcje. Jeszcze ogólne- urządzenia-zarządzanie tv i włącz szybki start+.

Zobacz czy jest trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sideband napisał:

Wejdź w ustawienia dodatkowe -reklamę i włącz ogranicz śledzenie reklam. Ustawienia ekranu głównego wyłącz obydwie opcje. Jeszcze ogólne- urządzenia-zarządzanie tv i włącz szybki start+.

Zobacz czy jest trochę lepiej.

Teraz to jest elegancko przy uruchamianiu nic się nie pojawiło. Tak to chyba nawet system minimalnie szybciej działał, ale to może być efekt placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym system to jest taki problem, że nie da się wyłączyć całkowicie reklam i wszystko co jest zbędne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę więcej czasu to pewnie bardziej się zainteresuje tematem pihole. Ostatnio gdzie nie wejdę to polecają takie rozwiązanie. Temat u mnie do zbadania, ale na pewno na pozniej. Teraz chce się wszystkim nacieszyć, bo jednak na oledzie jest zupełnie inny fun z grania :E

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hero586 napisał:


Przy okazji da się jakoś wyłączyć ten pasek co wyskakuje przy uruchamianiu TV?

 

20200814-202119
 

Wystarczy odznaczyć to co widać na fotce w ustawieniach WebOS 5

Menu z appkami od teraz będzie pojawiać się już tylko po wywołaniu przyciskiem oznaczonym jako domek na pilocie 

1 godzinę temu, Hero586 napisał:

Wcale bym się nie zdziwił jak na CX i WebOS 5 to wszystko lepiej działało :E.

 

Dlatego ja się nie przesiadam na WebOS 6. CX z WebOS 5 jest relatywnie szybki nie wiem po co na siłę chcą robić z WebOS 6 Android TV ??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyżej już o tym pisałem :szczerbaty: To nadal mało by odmulić ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sideband napisał:

Przecież wyżej już o tym pisałem :szczerbaty: To nadal mało by odmulić ten system.

Ale to nie jest na odmulanie systemu tylko po to żeby ten pasek z appkami nie wyskakiwał. CX na starszej wersji WebOS tak nie zamula więc nie szukałem nawet czy coś jeszcze da się wył. Mi przeszkadzało tylko to przy starcie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też powoduje mniejsze zamulenie zaraz po odpaleniu TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ogider napisał:

10k stref. QNED mógłby się schować XD.

Ciekawe ile planują stref na przyszły rok. Będą ciurkać kilkaset do przodu czy dotrzymają kroku BOE? XD pewnie plan był dać co roku nie więcej jak +1k na przód.. i tak za 10 lat byłoby 10k stref max. 

Co roczny progres z minimalnym wysiłkiem pewnie planowali..

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Recka Gigabyte M32Q. Całkiem dobrze wypada. Gdyby jeszcze cena spadła poniżej 2000zł.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m32q

Ijama chyba wypuściła podobny monitor z tą samą matrycą w niższej cenie.

Ciekawe kiedy zaczną wypuszczać monitory 4k 32cale lub większe z freesync, gsync i 165Hz lub więcej. Na razie matryc nie widać na horyzoncie.

Ale to też może być podyktowane brakiem kart graficznych w normalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł Shield i po pierwszych testach mocno mieszane uczucia. Wiadomo system śmiga jak szalony, żeby WeboOS chodził chociaż w połowie tak szybko :E. To co wszystkich interesuje czyli ulepszanie obrazu no to tutaj sczerze mówiąc nie bardzo wiem na jakiej to zasadzie działa. W jednym miejscu potrafi mega dobrze przerobić ten obraz, a w innym cieżko się doszukać róznicy. Dodatkowo co mi się rzuciło w oczy to jakby na twarzy było zero poprawy za to np. ubrania dostają nowe szczegóły. Dziwna sprawa, ale biorę się dalej za testy.  

@azgan jak masz jakieś pytania to pisz to popsrawdzam :D 

Edit. Jescze mi się przypomniał ta funkcja z Shield'a na pierwszy rzut oka przypomina mi "Tworzenie realizmu" z XH90. Tylko tam ten efekt był dużo bardziej stabilny. Na C1 alternatywna funkcja, czyli  "Super rozdzielczość" z moich obesrwacji daje tyle co nic i zdecydowanie jest do poprawy przez LG.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...