Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hero586 napisał:



@azgan jak masz jakieś pytania to pisz to popsrawdzam :D 

 

Mnie tylko interesuje czy warto to kupować do OLED'a LG i czy streaming filmów np. z Netflixa wygląda na tym jeszcze lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Mnie tylko interesuje czy warto to kupować do OLED'a LG i czy streaming filmów np. z Netflixa wygląda na tym jeszcze lepiej ??

W 4K i tak ulepszanie nie działa moim zdaniem jak aplikacje z WebOS Ci wystarczają to nie ma co kupować. W jednym filmie jest zero różnicy w innym widać sporą poprawę. Na ten moment jednak algorytmy od Sony zdecydowanie wymiatają :P. Wracają jeszcze do Shield'a to na mega plus pilot oraz wspieranie wszystkich formatów dźwięków. Po raz pierwszy w życiu na netflixie zobaczyłem Atmos'a :D. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, azgan napisał:

Mnie tylko interesuje czy warto to kupować do OLED'a LG i czy streaming filmów np. z Netflixa wygląda na tym jeszcze lepiej ??

Nie warto. Tylko jeżeli interesuje Cię Kodi i inne podobne. Wtedy jak najbardziej. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hero586 napisał:

W 4K i tak ulepszanie nie działa moim zdaniem jak aplikacje z WebOS Ci wystarczają to nie ma co kupować. W jednym filmie jest zero różnicy w innym widać sporą poprawę. Na ten moment jednak algorytmy od Sony zdecydowanie wymiatają :P. Wracają jeszcze do Shield'a to na mega plus pilot oraz wspieranie wszystkich formatów dźwięków. Po raz pierwszy w życiu na netflixie zobaczyłem Atmos'a :D. 

Ale, ze z netflixa apki na tv nie pokazywało Ci atmos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pastol napisał:

Ale, ze z netflixa apki na tv nie pokazywało Ci atmos ?

Sprawdziłem jescze raz i to przez optyka mi nie pokazywało Atmosa na TV.

Wracając jeszcze do Shileda to chyba sobie go zostawię, za bardzo nawet nie widzę lepszej altertantywy. Ulepszanie obrazu coś tam daje, ale efekt jest bardzo nierówny. Jestem jednak zdania, że lepiej mieć niż nie mieć. Cena trochę boli bo jest wysoka, ale widać od razu za co się płaci nawet takie detale jak podświetlenie pilota czy osobne klawisze do przewijana, które działają w trybie mnożnika są tym czego się oczekuje za taką cenę. Mocy zdecydowanie nie brakuje, nawet po podpięciu zawalonego dysku wszystko wczytuje się błyskawicznie. Dziś postram się przetestować jakieś ciężkie filmy, ale wątpie czy będzie jakikolwiek problem. Jak porównam jescze Shielda z Androidem z Sony XH90 to dalej Shield jest minimalnie szybszy, ale przede wszystkim dużo stabilniejszy. Na Soniaku trzeba było pilnować, żeby za dużo aplikacji w tle nie powłączać, bo dostawał zadyszki. Przy większym dysku to jest deklasacja już nie wpsomnę, że na Soniaku dysk lubił sobie znikać :E.

Na koniec jeszcze, krótke przemyślenia odnośnie alterantyw na rynku i tutaj głównie zastanawiałem się nad kostką od amazona. Niestety brak USB i stawianie na własny sklep, może być trochę problematyczne. Tak to Chromecast 4.0 czy Mibox S to po prostu zabawki przy Shieldzie. Co prawda są jakieś plotki o Xbox Stream Box, ale tutaj raczej o funkcji upscalingu nie będzie mowy. 

Edit. Odpaliłem już filmy 70 i 80GB i elegancko wszystko śmiga pozytywnie zaskoczyła C1 bo również daje radę z takim filmami. W przypadku C1 jednak podgląd plików już mocno dyszy za to na tarczy wszystko działa bez zająknięcia :E

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hero586 napisał:

Sprawdziłem jescze raz i to przez optyka mi nie pokazywało Atmosa na TV.

Nic dziwnego, odpalasz po hdmi i będzie.

Generalnie Shield jest najlepszy ale w większości przypadków wcale nie potrzeba tak mocnego sprzętu a jak ktoś chce atmosa to nawet nie ma zbyt dużego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hero586 napisał:

Edit. Odpaliłem już filmy 70 i 80GB i elegancko wszystko śmiga pozytywnie zaskoczyła C1 bo również daje radę z takim filmami. W przypadku C1 jednak podgląd plików już mocno dyszy za to na tarczy wszystko działa bez zająknięcia :E

DV tez idzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pastol napisał:

DV tez idzie ?

Filmy z HDR, ale czy z DV to nie mam pojącia. Z pliku chyba tego nie sprawdzę chyba, że jest na to jakiś prosty sposób o którym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam do OLEDów LG używanych jako monitor, apka daje namiastkę zachowania monitora ( automatyczne włączenie/wyłączenie razem z systemem, itd )

GitHub - JPersson77/LGTVCompanion: Power On and Off WebOS LG TVs together with your PC

U mnie na C1 się sprawdza.

Z nowości dzisiaj mi się przewinęło ( nie wiem czy było wcześniej )

GIGABYTE AORUS FO48U Review - Gigantic 4K OLED 120Hz Gaming Monitor – Pokde.Net

Nawet pojawia się w różnych sklepach w ofercie za ok 7K, na stanie nikt chyba jeszcze nie ma.

Z miernej recenzji najlepsze jest to:

From time to time, a warning message pops up which states that the monitor needs to shut down for safety purposes. It takes half a minute to shut down, and then the monitor’s LED indicator light will blink continuously for anywhere between 5 to 10 minutes. At first, I suspected it was due to the use of OLED panel and to avoid burn-ins so it want you to let it rest for a short while. However, this message has popped when I’ve used it for less than an hour on a couple of occasions. It’s annoying and there’s no way to disable this safety feature.

Dla mnie to jest jakiś prototyp a nie konsumencki produkt, zresztą w tej cenie i tak nie ma sensu, chyba że ktoś bardzo potrzebuje DP.

Edytowane przez ibizpl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Hero586 napisał:

Filmy z HDR, ale czy z DV to nie mam pojącia. Z pliku chyba tego nie sprawdzę chyba, że jest na to jakiś prosty sposób o którym nie wiem.

Jest prosty sposób - trzeba mieć taki plik/film.  Jestem ciekaw czy shield puszcza różne profile ( 4, 5, 7 ) DolbyVision. Czy wszystko odczytuje jak hdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ibizpl napisał:

Polecam do OLEDów LG używanych jako monitor, apka daje namiastkę zachowania monitora ( automatyczne włączenie/wyłączenie razem z systemem, itd )

GitHub - JPersson77/LGTVCompanion: Power On and Off WebOS LG TVs together with your PC

U mnie na C1 się sprawdza.

Jak te gówno pobrać, zainstalować i używać? Bo ja poległem na Download the setup package and install

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powbijałem adresy ręcznie bo nie widziało TV. Na pudle potwierdziłem z pilota przejęcie kontroli ;) 

Zobaczymy jak będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ibizpl napisał:

GIGABYTE AORUS FO48U Review - Gigantic 4K OLED 120Hz Gaming Monitor – Pokde.Net

Nawet pojawia się w różnych sklepach w ofercie za ok 7K, na stanie nikt chyba jeszcze nie ma.

Z miernej recenzji najlepsze jest to:

From time to time, a warning message pops up which states that the monitor needs to shut down for safety purposes. It takes half a minute to shut down, and then the monitor’s LED indicator light will blink continuously for anywhere between 5 to 10 minutes. At first, I suspected it was due to the use of OLED panel and to avoid burn-ins so it want you to let it rest for a short while. However, this message has popped when I’ve used it for less than an hour on a couple of occasions. It’s annoying and there’s no way to disable this safety feature.

Dla mnie to jest jakiś prototyp a nie konsumencki produkt, zresztą w tej cenie i tak nie ma sensu, chyba że ktoś bardzo potrzebuje DP.

Masakra... ekran decyduje kiedy odpoczywasz... ?

A co jak miales sesje na p...hubie ?:E

Edytowane przez Sheeneek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie przed chwilą CB77 na TV niby 4k niby obraz zajebisty niby 50+KL/S ale nie mogę zdzierżyć grania na padzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700zl dałem za OLEDa 48.

Nie wiem co jest w tym monitorze OK za ponad 5K PLN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden producent 38" i niestety ceny były po 7k

Sam chciałem taki rozmiar swojego czasu..ale nie za takie pieniądze. Nawet te 5k to dużo jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Oled'a więc specjalnie mnie nie rusza. :)

Wklejam dla osób które poszukują ekranu z tym konkretnym panelem. A wiem że takie są.

 

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR 400 on/off na Dellu, Horizon Zero Dawn bardzo dobrze to obsługuje, do tego DSR 3413x1920, przy kontraście 4k+ efekt kładzie na ziemie

b23346bff25adeca.jpg

 

6fbb2dc49e1d3d7e.jpg

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam tego Della i HDR to tragedia. W jasnych scenach ok, ale w ciemnych to z czerni VA robi się mleczny szary jak na IPS :E.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie może być bez strefowego wygaszania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...