Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Normalnie,jak te wypustki za głęboko się wsadziło to dwóch śrub nie szło wkręcić.

To ile zapłaciłeś w serwisie za instalację podstawki do TV? Dalej biorą 50 zł jak za montaż karty graficznej?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

To ile zapłaciłeś w serwisie za instalację podstawki do TV? Dalej biorą 50 zł jak za montaż karty graficznej?

 Myśle że drożej, bo to 4 śrubki a nie 2 jak przy gpu :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Ja mam po -4 na każdym oku więc nie widziałem?

Ale 4k juz widzisz? :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Minciu napisał:

Problem w tym, że dali przestarzałe porty i nawet pseudo HDR nie poleci bo transferu braknie. 

Ale masz problem już widzę jak wszyscy grają z 175hz w grach z HDR tym bardziej, że większości gier z HDR nie wyciśniesz takiej ilości klatek na obecnym sprzęcie.

To jest monitor 144hz, a te 175hz to jest marketingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyć jak wszyscy grają jak nikt nie zagra bo monitor nie obsłuży wszystkiego na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi? Dlatego powtarzam jest napisane 175Hz i można to traktować jako oc.

A dla tych co mają ból dupy to sobie wbiją 4:2:0 lub 4:2:2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napewno to tak nie wyglądało jak na wstawionym zdjęciu. Tak się zastanawiam jak ja to niby zamontowałem :E. Dodatkowo jeszcze wspomagałem się unboxingiem od Vicenta i jakoś wsystko wydawało się dobrze. Podstawki nie mam już pod ręką więc nie będę sobie głowy zawracał. Przyznaję się do moich jak się okazuję błędnych spostrzeżen ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hero586 napisał:

@azgan daj spokój z tym Sonym ? z ciakwości co jakiś czas zerkam co się dzieje na AVS w temacie XH90 i dalej lipa ze wszystkim. Dalsze problem z dźwiekiem przez eARC. Na niektórych wersjach oprogamowania totalnie skopane wygaszanie strefowe. No i hit obiecancych funkcji do gier dalej nie ma :E. Tutaj trochę nagiąłem rzeczywistość bo w raz androidem 10 doszła jedna funkcja - ALLM xD

Z dobrych wieści Philips okiełznał już ten SOC Mediateka i działają już wszystkie funkcje. Vicent chyba przeprowadzał wywiad z dyrektorem Philipsa i był poruszony ten temat, ale to jak ktoś jest zainteresowany to może poszukam w wolnej chwili. Sony podobno też nad tym pracuje, ale znajac ich zapał pewnie jeszcze z rok się zejdzie :E.

Odnośnie Sony to, żeby nie był sam hejt to dalej uważam, że do samego oglądania to świetny TV w szczególności przy słabszych jakościowo materiałach.

Ale jak przecież pisali ze będzie i ze wszytko będzie działać i ze będzie wszytko. No pisali przecież :E

@azgan widzisz jak o kant dupy można rozbić te obietnice producentów? Pamiętasz jak pisałem żeby sobie HDMI 2.1 głowy nie zawracać jeszcze dwa lata temu bo jest za wcześniej i więcej problemów będzie niż pożytku z tego ?? ;)

Once Upon A Time In Hollywood GIFs | Tenor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

 

@azgan widzisz jak o kant dupy można rozbić te obietnice producentów? Pamiętasz jak pisałem żeby sobie HDMI 2.1 głowy nie zawracać jeszcze dwa lata temu bo jest za wcześniej i więcej problemów będzie niż pożytku z tego ?? ;)

 

To zależy jeszcze u kogo. HDMI2.1 w OLED'ach od LG jest i śmiga tak jak obiecali. 

Aktualnie korzystam z wszystkich czterech i jestem zadowolony.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ale jak przecież pisali ze będzie i ze wszytko będzie działać i ze będzie wszytko. No pisali przecież :E

Działać będzie tylko Sony trochę popłynęło z obietnicami. Dopiero android 11 ma wspierać VRR, a Sony nie chce samemu łatać oprogramowanie to efekt jest jaki jest. W przypadku Philipsa sprawa wygląda inaczej bo mają swoje oprogramowanie. Jakbym grał na konsoli to pewnie bym olał temat, ale przy graniu na PC jednak ciągle z tyłu głowy miałem świadomość, że nie mam wszystkich funkcji. Na C1 była dobra cena to się nie zastnawiałem odpalam i gram bez komprowisów :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hero586 napisał:

@azgan daj spokój z tym Sonym ? z ciakwości co jakiś czas zerkam co się dzieje na AVS w temacie XH90 i dalej lipa ze wszystkim. Dalsze problem z dźwiekiem przez eARC. Na niektórych wersjach oprogamowania totalnie skopane wygaszanie strefowe. No i hit obiecancych funkcji do gier dalej nie ma :E. Tutaj trochę nagiąłem rzeczywistość bo w raz androidem 10 doszła jedna funkcja - ALLM xD

Z dobrych wieści Philips okiełznał już ten SOC Mediateka i działają już wszystkie funkcje. Vicent chyba przeprowadzał wywiad z dyrektorem Philipsa i był poruszony ten temat, ale to jak ktoś jest zainteresowany to może poszukam w wolnej chwili. Sony podobno też nad tym pracuje, ale znajac ich zapał pewnie jeszcze z rok się zejdzie :E.

Odnośnie Sony to, żeby nie był sam hejt to dalej uważam, że do samego oglądania to świetny TV w szczególności przy słabszych jakościowo materiałach.

 

18 minut temu, Hero586 napisał:

Działać będzie tylko Sony trochę popłynęło z obietnicami. Dopiero android 11 ma wspierać VRR, a Sony nie chce samemu łatać oprogramowanie to efekt jest jaki jest. W przypadku Philipsa sprawa wygląda inaczej bo mają swoje oprogramowanie. Jakbym grał na konsoli to pewnie bym olał temat, ale przy graniu na PC jednak ciągle z tyłu głowy miałem świadomość, że nie mam wszystkich funkcji. Na C1 była dobra cena to się nie zastnawiałem odpalam i gram bez komprowisów :E.

W kwestii zaufania do SONY i ich TV to może nie będę się już wypowiadać ale nie wiem czy im z poprawianiem oraz dodawaniem tego wszystkiego co obiecali życia wystarczy. Ośmielę się i zaryzykuję stwierdzenie że zejdzie im z tym znacznie dłużej niż do wprowadzenia Androida 11 :szczerbaty:

Screenshot_2020_11_06_165138.png

https://community.sony.pl/t5/android-tv/rozmazany-obraz-na-xh9096-hdmi-2-1-na-rtx-3080-4k-120hz/td-p/3719622

https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-4k-120hz-mode-does-suffer-from-a-blur-issue/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung NEO QLED QN90A na matrycy IPS 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotrzysta ktoś z Rakuten Tv? Ostatnio wypożyczyłem sobie film i niby 4K z HDR a jakość jak dla mnie bardzo przecięnta :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jakiś mega wymagający nie jestem. Jakość na poziomie Amazon mi w zupełności wystarczy :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich ofert streamingu nie znam ale Amazona mogę polecieć. Na ta chwile wygląda lepiej niż Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

od 29:35 o wypaleniu oled u Linusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on nic tam nie robi innego tylko siedzi na 4 podzielonym ekranie to wiadomo co się w końcu stanie. Chociaż po 2 miesiącach to nie wiem czy dobrze zdiagnozował przypadłość swojego OLEDa i czy to nie było image Retention po całym dniu świecenia na 4.

Ja mam nic nie podzielone. Nic nie ukrywam. Na pulpicie śmietnik ikonek. Kolejne miesiące mijają i jest elegancko. Ale nie gapie się całymi dniami w pulpit. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewam się że za kilka dni będzie materiał specjalnie temu poświęcony i zobaczymy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Cię interesuje jakiś lolek ?

Nie rzeźbisz wysokimi jasnościami, włączone przesuwanie oraz czyszczenie po każdych 4h to nie masz co się bać. Na necie jest pełno przypadków wypalonych oledów tylko nie wiesz jak były użytkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego 240hz  nawet za 2 latakonsola ani karta nie wykorzysta te 240 hz tego telewizora a ppi o kant dupy

Edytowane przez kendo777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata nawet jak coś wykarmi te 240Hz to i tak będzie szkoda watów na to. Bo pewnie z 500-600W samo GPU pochlonie a kolejne 300CPU XD Latem pokój w saunę zmieni XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...