Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, kadajo napisał:

Jak tam chcecie, ale jeszcze raz potarzam szanujcie swoje oczy.

Juz pomijam fakt co wam z tak dużego ekranu jak z tej odległości nie jesteście w stanie go ogarnąć całego wzrokiem. Zaraz ktoś na pisze ze się koncentruje na środkowej części, wiec powtarzam pytanie po co ci taki duży ekran jak sie wpatrujesz tylko w jego część środkową.

Ja tam widzę wszystko co trzeba bez koncentracji. 

Zarąbista imersja ze światem gry. 

Kwestia przyzwyczajenia. Możesz grać na 24.5" w kwadracie i 280Hz FHD, albo skleić się z grą i dać się jej pochłonąć. Ja wybieram to drugie zamiast karły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Da się ogarnąć go całego.

Pewnie, że się da jak masz gały jak Kameleon ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Pewnie, że się da jak masz gały jak Kameleon ?

W grach jest wypas.

Na sieci www nie daje się fullscrena w przeglądarce na takim ekranie. Ja mam zawsze jakieś mniejsze okno z przeglądarki jak alt tabuje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię każdy sobie może grać jak chce. Większy ekran bezwzględnie gra się lepiej, ale w moim przypadku by łepetyna nie bolała to oczy od ekranu powyżej ok 130cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ta sama dyskusja w sumie nie wiem po co skoro już wszystko zostało powiedziane  

i nic więcej tutaj nie trzeba dodawać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Do tylu 55 by się lepiej sprawowało:red:

Jak tak lubisz to tak graj, u mnie to by było ok 2metrów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Znowu ta sama dyskusja w sumie nie wiem po co skoro już wszystko zostało powiedziane  

 I nic więcej tutaj nie trzeba dodawać ?

Żaden ale to żaden tester 48" nie posiadał nigdy normalnego biurka pod taki ekran. LG powinno wysyłać te ekrany razem z jakimś blatem. Niektórzy na 60cm to stawiali. Ogólnie brak mi nieraz słów. 

Sprzęt, kasa, wszystko jest, q warunki spartańskie. Na kartonach mogli jeszcze budować stanowiska XD

1 minutę temu, sideband napisał:

Jak tak lubisz to tak graj, u mnie to by było ok 2metrów.

 

Na 2m to ja bym widzieli coś ponad 70" XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Na 2m to ja bym widzieli coś ponad 70" XD

To widzisz gram z 2m w samochodówki na padzie i nie narzekam. Jak dla mnie jak komuś pasuje to może grać 1m od 82".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kadajo napisał:

Jak tam chcecie, ale jeszcze raz potarzam szanujcie swoje oczy.

 

Musicie założyć z Sidebandem bliźniaczy temat Fanklubu Nano Size Gaming Display.

Teraz, sideband napisał:

To widzisz gram z 2m w samochodówki na padzie i nie narzekam. Jak dla mnie jak komuś pasuje to może grać 1m od 82".

Tak to się już nie da. Za duże pixele będą z metra na 4k ??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Musicie założyć z Sidebandem bliźniaczy temat Fanklubu Nano Size Gaming Display.

Dobra, dobra prędzej zobaczę Cię na ulicy jak dzwonisz z takiego małego cuda :szczerbaty:

svonitplanzet2.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie ze możecie sobie kupić porządne gogle VR za ułamek tej sumy i mieć 200" ekran od którego jesteście 10 mm :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Ale wiecie ze możecie sobie kupić porządne gogle VR za ułamek tej sumy i mieć 200" ekran od którego jesteście 10 mm :E

i mieć od tego rozbolały łeb i wymioty? :E - VR nie jest dla każdego zwłaszcza na długie sesje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musisz w nim korzystać z 3D. Możesz porostu renderować obraz 2D czy oglądać filmy jak w kinie :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Testowałem i to nie było wygodne w FPSach. Jakość obrazu i ostrość była taka se. A jak mamy kupić google 2x4K to nie wykarmimy tego z GPU XD i za ułamek ceny to tu nic nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta imersja... jakbyś tam był tylko łba ci nie urwą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

i mieć od tego rozbolały łeb i wymioty? :E - VR nie jest dla każdego zwłaszcza na długie sesje ;)

W kosmosie latałem 10min. Później potrzebowałem przerwy XD tam nie było już nawet sztywnej podłogi w stanie nieważkości. Totalny mind fuck 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Powtarza kup sobie te 48 bo tak to z palca to piszesz.

Da się ogarnąć go całego.

 

3 godziny temu, Minciu napisał:

Ja tam widzę wszystko co trzeba bez koncentracji. 

Zarąbista imersja ze światem gry. 

Kwestia przyzwyczajenia. Możesz grać na 24.5" w kwadracie i 280Hz FHD, albo skleić się z grą i dać się jej pochłonąć. Ja wybieram to drugie zamiast karły.

Kurde troche extremalnie to, ja na swoim 65" siedze gdzies 1.8m jak gram. Zeby miec taki sam kat widzenia jak wy(55*) na 48" przy 1m to bym musial siedziec 1.35m.

Dla odniesienia to przy 24" trzeba byc 0.5m dla tego samego kata, co w sumie nie wyglada juz tak szokujaco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potwierdza w każdym z tych przypadków (prócz 65" cali i 1.8M bo to minimalna zalecana odległość) ze jesteś za blisko ekranu.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Ja tak gram. 99% czasu w Apex Legends. Jest epicko. Metr głębokości biurka i podstawka fabryczna. Gra się jak na wypasie XD. 

Synek w maincrafta gra i jakieś inne pierdoły. Też jest zadowolony. 

Obydwoje chwalimy sobie przesiadkę z 34" UWQHD 100hz.

Buzdury gadasz. Szybciej wykonczysz beret i oczy CRTkiem albo LCD na stroboskopie goniąc króliczka w respons time i braku smużenia.

Jest dokładnie metr. Tyle co podstawką zjada to łeb za biurkiem trzymam. 

Kup C1 i biurko 1m głębokości. Albo 120cm jak się obawiasz. Pograj kilka tygodni. Później postaw przed okresem swojego starego karzełka i porównaj. Jak się nie spodoba to zaniesiesz C1 48" do sypialni 

A później kupisz ta protezę XD 

Ciężko mam w UK znaleźć biurko narożnikowe L które ma metr głębokości na ogół 60 cm, a chce kompa postawić na biurko. O takie coś, sorry za za duże literki EUREKA ERGONOMIC Gaming Desk L60 L 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 48c1 na 80cm głębokości bo zapomniałem, ze podstawka zabiera z 10cm. W fps zdecydowanie brakuje te 20cm. W fife i inne ps5 gry i tak się mimowolnie rozsiadam na fotelu trochę dalej, ale myśle, ze to 1 - 1.2m. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Stolarzy tam nie ma co Ci zrobi taki blat?

W UK siedzę chwilowo i może być problem ale poszukam, tylko nie wiem czy młody tyle miejsca w pokoju znajdzie, jadnak to nie Polska i pokoje są małe, gościnny jak sypialnia w PL 

Edytowane przez Gadzet84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ODIN85 napisał:

Albo tv na ścianę i biurko trochę dalej.

Wynajmuje chatę nie mogę dziur robić chociaż wywierciłem pod satke i przewody antenowe bo nie było. 

Obejrzałem ten materiał na morele i myślę że ten samsung Neo G9 będzie w sam raz, młody głównie śmiga furami , jeszcze 3 lata muszę "odsiedzieć" i myślę że wrócę do Polski i tam już są normalne warunki i wielkości pokojów. To się kupi tv pod kompa a G9 na stanowisko typowe pod wyścigi. W UK jest jak jest, chaty małe, podwórka też i nie można się rozpędzać bo nie będzie się jak ruszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gadzet84 napisał:

Ciężko mam w UK znaleźć biurko narożnikowe L które ma metr głębokości na ogół 60 cm, a chce kompa postawić na biurko. O takie coś, sorry za za duże literki EUREKA ERGONOMIC Gaming Desk L60 L 

Wygląda na tekturkę co się połamie jak na to spojrzysz :D 

Kup sobie blat na metry i dopasuj na szafkach IKEA :)

https://laptrinhx.com/ikea-corner-table-in-beautiful-beech-a-diy-108507261/

https://pin.it/5Govlyk

https://pin.it/5MRudgv

https://www.reddit.com/r/Alienware/comments/j8omex/alienwaredell_battlestation/

https://www.reddit.com/r/ikeahacks/comments/gtgmjx/ikea_desk_with_alex_drawer_jonaxel_shelf_and/

https://www.carousell.sg/p/ikea-l-shape-table-210248870/

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...