Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

NA zdjęciu to nawet manta z 50zl będzie wyświetlać poprawnie czarny kolor ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh a to podobno ja jestem ignorantem :E to co wrzuciłeś ma się nijak do ciemnych scen w filmach z którymi ten projektor będzie miał problem.

Najlepiej będzie jak już go faktycznie  przetestujesz wtedy będziemy mogli popisać :)

2 minuty temu, kadajo napisał:

NA zdjęciu to nawet manta z 50zl będzie wyświetlać poprawnie czarny kolor ;)

Dokładnie, ale kolega się uparł :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

NA zdjęciu to nawet manta z 50zl będzie wyświetlać poprawnie czarny kolor ;)

Ja nie szukam oleda za 600zł ani czerni idealnej ale kolega dawidox pisze jakby to nie był czytelny obraz ale się niestety myli bo masz FHD na 100" i widzisz że jest obraz czytelny i tyle nie trzeba mi więcej - jakby była papka na ekranie to nawet zdjęcie zrobione pralką by te papke pokazało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj sobie takich filmików i oceń czy jest OK czy mizernie.

Moim zdaniem ten Compact Xiaomi robi mielonkę z VP6. I tutaj na porównaniu kupy do mizerii i tak widać dużą różnicę. Ciężko to chwalić, ale działa :) 

Ten xiaomi ma ANSI 500. noo... nie wiem czy ten VP6 ma też 500 ? Nie wygląda, chyba że xiaomi jednak ma znacznie więcej niż 500 ? :) Brałbym w ciemno Xiaomi albo inny sensowny projektor za nieco większą kasę. Ale widać że to nie jest zmarnowana kasa.

A dodam że w cenie Xiaomi chyba można kupić nawet Benq albo Optoma. Obojętnie ;) Z ANSI około 3000. Nie 500. 

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak dopłacę 1000zł to musi być jaśniej a co powiesz na to? najtańszy Xaomi FHD za 600zł vs ten Blitzwolf VP6 i co jest jasniejsze? a ludzie kupują ten xaomi i piszą że w nocy jest ok więc?

 

Oni już mają za 700zł mini projektor DLP 480p wielkości małej puszki dopakowany wszystkim, gdzie taki projektor 2 lata temu kosztował min 2tys w zubożonej wersji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odpaliłem laptopa do auta, a tam siedzi matryca TN 6bit bez FRC na bank. I powiem Ci że kiedyś myślałem że jest OK :D Nie wiedząc co to jest banding to myślałem że TAK MA BYĆ :D 

Taka sama sytuacja. Jeśli ten T2 MAX dla kogoś jest OK, to cóż.. Na bezrybiu i rak ryba. 

2000ANSI jako minimum. 3000-3500 ANSI to już bardzo spoko. Tak było od zawsze.

https://www.visunext.pl/pl/wirtualny-doradca-projektorow

 

Tutaj masz radę aby brać minimum 1500ANSI do ciemnicy. Ale ja wiem że ciemnicy nikt nie ma. W domach masz białe ściany i sufity. Zazwyczaj projektor pluje obrazem na ścianę gdzieś blisko roku. Sufit i ściana z boku już psuje efekt. Jak masz 3000ANSI to zasłaniasz żaluzje wewnętrzne i masz bardzo fajny obraz. Jak masz 1500ANSI to musisz mieć blackout albo rolety zewnętrzne. Jak masz mniej niż 500ANSI ( a na pewno jest tam mniej niż 500 bo Xiaomi Compact ma 500? to nie wiem co trzeba zrobić. Najlepiej przemalować wszsytkie ściany i sufit na czarno

Oczywiście nikt nie broni, możesz kupić coś z tej ciemnicy i się nią cieszyć. Ten projektor jest TANI, ale i tak wolałbym pójść za tą kasę kilkadziesiąt razy do kina solo czy tam naście razy z kimś. Albo popatrzeć na to tak, niewiele drożej masz spoko używkę.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/projektor-optoma-hd20-rac

https://allegrolokalnie.pl/oferta/projektor-benq-w1070-full-hd-1080p-dgh

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie to napiszę swoje zdanie - ale modelu i ceny nie podam bo się zacznie szukanie dziury w całym, napiszę po prostu jak uważam i może jakieś zdjęcie wrzucę, na pewno wiecej jak tysiąc nie wydam. Aha i dodam że znalazłem projektor który ma oprócz przyzwoitego FHD 50-60ms opóźnienia i 60fps bez zacinania a to też nie każdy potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xiaomi laser projector, nie wiem ile ma ansi bo nie wiem w które liczby wierzyć chińczykom ale wieczorem/nocy wygląda super, wszyscy są zachwyceni i chcą kupować jak widzą :D a wyświetlam tylko na ścianie (równej).
Ogólnie polecam te modele, jest kilka marek klonów, świetnie trzymają cenę, po roku czy dwóch można sprzedać u nas z zyskiem jak się znudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny człowiek nie widzi różnicy miedzy Oledem a LCD wiec nie traktowałbym "wszystkich" jako wyznacznika jakości :E

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co chwalić FHD za 6k, za 6.5k masz ViewSonic PX747-4K czyli projektor 4k i nic nie zmienia że masz "laser" jak zobaczysz na tym filmie to 4k zjada FHD.

 

image.gif

image.gif

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6k? Wtf? To się kupuje w chinach (w końcu xiaomi) za 3.6-3.8k i po roku leci na olx za 4-4.5k w zależności jak akurat oferty wyglądają ;-)
To najtańszy laser więc tak czy siak nie ma niczego tańszego a laser zmienia wszystko, dla mnie to był warunek że w ogóle spojrzałem na projektory

Są droższe modele i 4k jak ktoś chce

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy już chyba mają projektory 4k za 4k?

Edit:

Masz nawet markowy OPTOMA UHD35 za 4.6k 

Optoma

50 minut temu, Minciu napisał:

Jeden ma 2000tys godzin do końca lampy a drugi "przypadkiem" wyzerował licznik - to wole już wole nowy z chin do 1k z gwarancją i lampe 40000h i też sprzedam na pewno bez problemu.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy? Przecież to inna kategoria produktów, najtańsze lasery krótkoogniskowe to xiaomi i modele klony (pewnie któryś wyjdzie minimalnie taniej), telewizor też taniej kupisz jak coś ;-)

Do tego mają dobre wsparcie społeczności, rooty, obniżanie input laga i doskonale trzymają cenę a ta optoma pewnie -1k day one? No to brawo :D

Lasery 4k też są, trochę drożej do wyboru

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak sobie gość gra na projektorze za 600zł, od 5:55, jaka jest płynność rozgrywki w 60 fps i jak to wygląda całkiem nieźle.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zl :E
Nie żebym się czepiał ale ... 600zl :E

Serio ? 600zl ? To czemu się jeszcze ludzie nie zabijają o ten projektor skoro on całkiem niezły :E

;)

@bbandi jaki jest twój cel pisania o tym projektorze ? Pytam całkiem poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temat jest o big screen to piszę.

Nie zabijają się bo żyją 2010 rokiem i ogólnie że za 600 to obrazu nie wyświetli - ten filmik jak gość gra to po prostu wszystko wyjaśnia i kończe temat tego projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bbandi napisał:

Jak kupie to napiszę swoje zdanie

 

Wierzysz ze na tym projektorze będziesz mieć input lag na poziomie 50-60 ms? To tak jakby wierzyć że lampa wytrzyma 40k godzin :E

Nie zdziw się jak będziesz musiał ja wymienić po kilkuset godzinach pracy, albo sama Ci trzasnie szybciej  podczas uruchamiania urządzenia.

Input lag na poziomie 55ms na moim benq  tk800m

Mogę się założyć że u Ciebie te "50-60ms" będzie wyglądać trochę inaczej. Owszem grac można i na 150-200ms, ale komfortowe doswiadczenie to raczej  nie  będzie :-)

Godzinę temu, kadajo napisał:

600zl :E
Nie żebym się czepiał ale ... 600zl :E

Serio ? 600zl ? To czemu się jeszcze ludzie nie zabijają o ten projektor skoro on całkiem niezły :E

;)

@bbandi jaki jest twój cel pisania o tym projektorze ? Pytam całkiem poważnie.

Może mu zapłacili  :D Ja bym nie ufał tym recenzjom produktów z ali, bo znajac życie większość jest po prostu kupiona ta aby nakręcać ludzi na sprzęt 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale 50 czy 100 czy 200 to bez znaczenia. I tak lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kendo777 napisał:

ale to paskudnie wyglada ten obraz

A jak ma wygladać przy dziennym swietle? w koncu to projektor :E 

Dopiero kiedy wyłączysz swiatło projektor zyskuje na obrazie

BVpiKUd.jpg
 

  

2 godziny temu, Minciu napisał:

Nie żebym się czepiał, ale 50 czy 100 czy 200 to bez znaczenia. I tak lipa. 

No bez przesady :D pomiędzy 50 a 200 ms to już zauważalne opóznienie - i nie trzeba grać jakoś w gry aby dostrzec różnice.




 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50ms czy 200 dla mnie nie robi różnicy, bo ani tu ani tam grać się nie da. 

To tak jakby o poranku na rozruch zamiast kawy (<20ms) proponowałby mi ktoś plaskacza w twarz (200ms) albo kopa w dupę (50ms). 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz 50ms w normalnych grach nie jakiś codach/bfach na multi daje rade i bez problemu idzie pograć - sam jestem przyzwyczajony do monitorów z wysokim odswieżaniem i nie nie mam problemu aby odpalić gierke z singlem na projektorze 60hz@50ms :E  

Do multi 50ms to jednak za dużo

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dawidoxx napisał:

A jak ma wygladać przy dziennym swietle? w koncu to projektor :E 

Dopiero kiedy wyłączysz swiatło projektor zyskuje na obrazie

BVpiKUd.jpg
 

  

No bez przesady :D pomiędzy 50 a 200 ms to już zauważalne opóznienie - i nie trzeba grać jakoś w gry aby dostrzec różnice.




 

a gdzie hdr , piksel wielkosci łebka od szpilki  86 cali tv wciaga go nosem , nie mówiąc juz    lagach  , granie z 5metrów

Edytowane przez kendo777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kendo777 napisał:

a gdzie hdr , piksel wielkosci łebka od szpilki  86 cali tv wciaga go nosem , nie mówiąc juz    lagach  , granie z 5metrów

Jaki piksel wielkości łebka od szpilki? Chłopie po tym co napisałeś jestem w stanie stwierdzić że nigdy nie widziałeś lepszego  projektora na oczy niż takie z 560p :E

logiczne że  kazdy lepszy tv daje ładniejszy obraz od bóg wie jak drogiego projektora, ale pokaz mi taki tv na którym walniesz sobie 150-200 cali  od tak.. 5 metrow jest wskazane dla takich rozmiarów, więc z ilu byś chciał się gapić na 150 cali?.. "specjaliści" na pclabie w formie  :E

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. 
Jak oglądacie zdjęcia z telefonu na CX? Pytam o tel z Androidem. Z iOS wiadomo AirPlay.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...