Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mi projektorek z Chin, właściwie to z czeskiego magazynu ? wszystko trwało jakieś 8dni więc fajnie.

+ nie za duży rozmiar urządzenia
+ dość jasny jak na te cene, w nocy jest ok, koniecznie kalibracje trzeba zrobić bo bazowo jest średnio, zrobiłem wg poradnika i daje rade
+ mega płynne 1080p 60 fps po aktualizacji oprogramowania
+ pobór mocy 70W
+ bluetooth 5.0
+ mirracast czyli dublowanie ekranu smartfona
+ zaślepka na lapme
+ filtr przeciwkurzowy

- spory szum, gram w słuchawkach więc tak to nie przeszkadza
- projektor "goły" nie posiada systemu, trzeba podłączyć pod kompa przez HDMI
- regulacja trapezowa tylko pionowa i w małym zakresie +-15' najlepiej na wprost

Gra się przyjemnie, na zdjęciu ok 90", obraz płynny nie rwie się.
Patrząc na cenę ~700 to jest wow

Dirt 4 i Everspace 2 na 90" mega płynne strzelanie o War Thunder nie wspomnę, na 32" tylko fpsy ?

4023e708fda361d0.jpg

 

2e75069e8573792f.jpg

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki sprawdzony kabel HDMI 3m do podłączenia RTX 3080 do LG CX55?

Mam taki - działa G-Sync, działa HDR, ale tylko 60Hz

Jaki kabel polecicie do uzyskania 120Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze jak to wygląda na lepszej ścianie 100", jakiś tam kontrast jest ... ?

FHD do 100" robi robote :thumb:

e5a4370f657c0538.jpg

 

2be32f94f63235b5.jpg

 

27de7fa30f98294f.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sideband napisał:

Dzięki. Zamówione.

@Wompierz

A odnośnie DisplayPort to po przesiadce na 3080 miałem dziwny problem - miganie ekranu na czarno na ułamek sekundy (dosyć rzadkie, ale średnio raz na godzinę-dwie się zdarzało).

Myślałem już, że karta zwalona, ale wymieniłem fabryczny kabel (od monitora) na ten i problem więcej się nie pojawił.

O tyle dziwne, że wcześniej używałem kabla od monitora z różnymi kartami bez problemów, to 3080 jest jakaś "inna". No ale kabel załatwił sprawę.

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 18:27, dawidoxx napisał:

@bbandi napisałem tylko i wyłącznie ze projektory w tej cenie od chinczyka to szrot - bo jest to prawdą, a Ty się zaraz napinasz i wielce oburzasz.. wolisz wydać prawie tysiaka zamiast dołożyć kilka stów nawet do zdecydowanie lepszej używki to Twój interes ja na ten "projektor" patrzeć nie będę ;) 

I co kolego? nie taki szrot jak widać ?

Zobaczcie tutaj jak czerń zlewa się prawie ze ścianą, toż to oled ? nie no mega to wygląda i do tego płynność

22e6ec3bca001c90.jpg

 

ff1c5cf643240fbf.jpg

 

ab0e1e5f25900619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 600zl to wygląda na zdjęciach spoko. Ciemne sceny mogą być za ciemne. Ale to tylko 6 stówek więc można olać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbandi przecież to było oczywiste że będziesz podniecał się  jak tylko go uruchomisz.. to tak jakby wierzyć w te  bajki o żywotności 40 tys godzinach pracy lampy w tym pudełeczku -  ktoś kto mial jakikolwiek normalny projektor ten  wie jaka jest dokładnie żywotność  oryginalnych lamp a nie takich popierdólek  z ali - jak wbijesz na nim 500-1000h to się ciesz.. później będziesz się bujał po necie szukając lampy i już wtedy nie będzie tak tanio :E 

Tak jak pisałem dla mnie to szrot na który szkoda byłoby mi wydać te kilka stów..   już wolał bym dołożyć drugie tyle do najtańszej używanej opotomy i mieć sprzęt faktycznie na pare lat niż taka popierdółke gdzie wątpliwe jest czy to coś wytrzyma parę miesięcy pracy..  Później może się okazać że miesiąc użytkowania  to kosztowny wydatek rzędu 6 stów,  a do tego chińczyk się wypnie z gwarancją i masz problem :E sorry kolego, ale  tak niska cena  jako największy  plus  który  ma wybaczac wszystkie inne minusy to chyba nie tedy droga..

Te foty są takie same jak opinia o tym że w grach jest płynnie i nie czuć laga.

Mi to wisi na czym siedzisz i ile to coś kosztuje, ale po prostu reaguje na Twoje wcześniejsze zachwyty i stawianie tego projektora wyżej nad innymi droższymi modelami fullhd i mówienie "mam to samo za 600" sorry, ale nie masz ;) 

 

Eot 

 

Edytowane przez dawidoxx
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dawidoxx napisał:

Mi to wisi na czym siedzisz i ile to coś kosztuje, ale po prostu reaguje na Twoje wcześniejsze zachwyty i stawianie tego projektora wyżej nad innymi droższymi modelami fullhd i mówienie "mam to samo za 600" sorry, ale nie masz ;) 

Zacytuj gdzie stawiałem go ponad drogie projektory manipulancie? nie ośmieszaj się już znafco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bbandi napisał:

Zacytuj gdzie stawiałem go ponad drogie projektory manipulancie? nie ośmieszaj się już znafco.

Przecież to idzie wywnioskować.. odkąd poleciłem Ci optome to we wszystkich postach sugerujesz że za 600 pln masz to samo :) i się nie napinaj, bo to Ty mnie tutaj  dzisiaj zaczepiłeś tym swoim  smiesznym tekstem "I co kolego - jakość prawie jak oled"  

 

 

1 godzinę temu, bbandi napisał:

 

Zobaczcie tutaj jak czerń zlewa się prawie ze ścianą, toż to oled ? nie no mega to wygląda i do tego płynność

 

Gdybym kilka tygodni temu nie czytał Twoich postów i tych wszystkich "ohó, ahów" to bym pomyślał ze trollujesz, ale teraz wiem że serio tak myslisz :rotfl:

Edytowane przez dawidoxx
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, żartobliwie napisałem o oledzie ale udajesz że nie rozumiesz ... śmieszny typ jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bbandi napisał:

I co, żartobliwie napisałem o oledzie ale udajesz że nie rozumiesz ... śmieszny typ jesteś ?

Po tym spuszczaniu się we wcześniejszych postach kiedy nawet nie miałeś tego cacka jeszcze u siebie twierdzę że nic w tym raczej  żartobliwego nie było :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak napinasz, robisz pod siebie teraz screeny oglądając bo miał być szajs ale  zaliczyłeś plaskacza ?

 

Edytowane przez bbandi
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, bbandi napisał:

Co się tak napinasz, robisz pod siebie teraz screeny oglądając bo miał być szajs ?

 

Obraz ostry jak żyleta to co się dziwić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zadowolony to po co komentować. Chyba to jest najważniejsze a nie co myślimy o takim sprzęcie za 600zl :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny soft z dzisiaj do C1/G1

Poprawa drobnych problemów związanych z oprogramowaniem (03.20.65)

Ciekawe co tam popsuli :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie raczej działa dobrze. Właśnie usłyszałem dźwięk wyłączenia w tv po tym jak kilka minut temu wyłączyłem z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 10:09, dawidoxx napisał:

@bbandi przecież to było oczywiste że będziesz podniecał się  jak tylko go uruchomisz.. to tak jakby wierzyć w te  bajki o żywotności 40 tys godzinach pracy lampy w tym pudełeczku -  ktoś kto mial jakikolwiek normalny projektor ten  wie jaka jest dokładnie żywotność  oryginalnych lamp a nie takich popierdólek  z ali - jak wbijesz na nim 500-1000h to się ciesz.. później będziesz się bujał po necie szukając lampy i już wtedy nie będzie tak tanio :E 

 Jakbyś się znał na projektorach jak to deklarujesz to byś wiedział że ten mój chinczyk jest na LCD a te markowe są w technologii DLP która ma o wiele mniejszą żywotność, taka Optoma ma 10tys h w trybie eco a w normal 4tys h, chinczyk jest na LCD dlatego deklarują 40 tys h - więc jak monitor wytrzyma dłużej.

Zobaczyłeś że fajny obraz to daje to zmienileś strategię i się przerzuciłeś na "żywotność" że mi zaraz padnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bbandi napisał:

 Jakbyś się znał na projektorach jak to deklarujesz to byś wiedział że ten mój chinczyk jest na LCD a te markowe są w technologii DLP która ma o wiele mniejszą żywotność, taka Optoma ma 10tys h w trybie eco a w normal 4tys h, chinczyk jest na LCD dlatego deklarują 40 tys h - więc jak monitor wytrzyma dłużej.

Zobaczyłeś że fajny obraz to daje to zmienileś strategię i się przerzuciłeś na "żywotność" że mi zaraz padnie ?

No ale chłopie po co Ty mnie ciagle zaczepisz.. wez skończ już do mnie bić i tyle..  coś tam w ciągu tych kilku dni przeczytałeś, gdzieś coś usłyszałeś i pajacujesz, a ja nie mam nawet ochoty wchodzić z Tobą w dalszą dyskusje ;) 

W przeciwieństwie do Ciebie przerobiłem już kilka projektorów i dobrze wiem co to jest 3LCD od epsona, DLP, zwykłe LCD - nie musisz się tutaj produkować.. 

Jak Ci  nawet padnie ta lampa to pyska tutaj nie otworzysz tylko będziesz bił do chinczyka po gwarancje, a a na forum dalej będziesz pisał pierdoły ohy i ahy...  takze eot.

 

///

Super ze sie cieszysz z tego projektora jak murzyn bateryjką, ale nie pisz że zobaczyłem fajny obraz, bo chyba mamy inne postrzeganie "fajności" - takiego obrazu to Ty jednak na oczy nie widziałeś :E 

 

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dawidoxx napisał:

""Zobacyłeś fajny obraz" - fajnego obrazu to Ty na oczy nie widziałeś..

Tylko przypomnę jaki nam wypasiony obraz przedstawiłeś na swoim wypasionym sprzęcie, zaczepiam Cie? nie tylko prostuje bzdury które w agonii z jadem wrzucałeś.

:rotfl:

11 minut temu, dawidoxx napisał:

Jak Ci  nawet padnie ta lampa to pyska tutaj nie otworzysz tylko będziesz bił do chinczyka po gwarancje, a a na forum dalej będziesz pisał pierdoły ohy i ahy...  takze eot.

Jak lampa padnie to pierwszy Ci kwiaty wyślę z przeprosinami i oczywiście za te 600 nie będę spał po nocach i walczył o swoje prawa po wsze dni :szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bbandi napisał:

Tylko przypomnę jaki nam wypasiony obraz przedstawiłeś na swoim wypasionym sprzęcie, zaczepiam Cie? nie tylko prostuje bzdury które w agonii z jadem wrzucałeś.

:rotfl:

Jak lampa padnie to pierwszy Ci kwiaty wyślę z przeprosinami i oczywiście za te 600 nie będę spał po nocach i walczył o swoje prawa po wsze dni :szczerbaty:

 

A jakiego obrazu oczekujesz od projektora włączonego przy swietle dziennym? w dodatku ujecie miało preznetowć opóznienie pada wzgledem tego co widać na obrazie.. jakbym chciał nagrać coś co ma wyeksponować jakość obrazu to na pewno robił bym to przy swietle dziennym :rotfl: 
Jakim jadem? jeszcze napisz że Ci może  zazdroszcze tego projektora  :E  Jak na razie to z Ciebie wychodzi zawistny Janek, który broni uparcie swojego zakupu i próbuje zasugerować innym że ma wypasiony obraz w cenie 6 stów a nie dużo drożej  - pozniej zobaczy to jakis przyszły gość który zastanawia sie jaki sprzęt wybrać i jeszcze uwierzy w takioe baje zamiast kupić coś sesowniejszego z budżetówki do 2k pln to kupi takie badziewie, bo się naczytał farmazonów.

Starczy z mojej strony.
 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pokazałem co potrafi tani projektorek a potrafi jak widać sporo a że trafiłem na dyskutanta - dresa co jedyne co potrafi to ganić i od szitów wyzywać to cóż ... pc lab ?

Już nie będę zaczepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bbandi napisał:

 Jakbyś się znał na projektorach jak to deklarujesz to byś wiedział że ten mój chinczyk jest na LCD a te markowe są w technologii DLP która ma o wiele mniejszą żywotność, taka Optoma ma 10tys h w trybie eco a w normal 4tys h, chinczyk jest na LCD dlatego deklarują 40 tys h - więc jak monitor wytrzyma dłużej.

Epson większość jak nie wszytkie projektory ma na 3LCD.

Benq z kolei np miało zawsze na kółku DLP.

A jeśli piszesz o żywotności to w teorii koło kolorów jest wymienne, nie wiem czy się przypala z czasem czy  nie ale do benq i innych łatwo było kupić. Natomiast 3LCD lubiały się sypać na panelach i np robić jakieś zafixowane gwiazdy na ekranie. Coś jak Bad Pixele. Widziałem kilka takich. Na LCD z bliska przeważnie widać też paskudną siatkę pixeli. 

A właśnie, pokażesz zdjęcie chinola z bliska na ścianie? Jakiej wielkości są przerwy między pixelami?

 

Natomiast wracając dalej do żywotności tej deklarowanej, to są to godziny dla źródła światła. I są one wyliczane do całkowitego zgaśnięcia światła ;) A gdzieś w połowie drogi te markowe i tak nadają się do wymiany bo tracą życie na obrazie. Gdzie te markowe lampy kosztują tyle co ten chinol cały ;) Chinol deklaruje 40tys h bo świeci jak ta żarówka od 120 lat: 

 

 

Godzinę temu, bbandi napisał:

Tylko przypomnę jaki nam wypasiony obraz przedstawiłeś na swoim wypasionym sprzęcie, zaczepiam Cie? nie tylko prostuje bzdury które w agonii z jadem wrzucałeś.

:rotfl:

Jak lampa padnie to pierwszy Ci kwiaty wyślę z przeprosinami i oczywiście za te 600 nie będę spał po nocach i walczył o swoje prawa po wsze dni :szczerbaty:

 

Ten film to input lag ;D 

 

Wy możecie grać na tym? I właśnie mnie oświeciło, ja też mogę grać na takim czymś w ponga jak Sonic :D 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...