Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko spoko, tylko pamiętaj ze tylko i wyłącznie autoryzowani sprzedawcy sprzedaj towar z gwarancja producenta, żebyś się potem nie zdziwił jak cie LG odeśle do tego sklepu na allegro od którego kupiłeś a sklepu już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LJ19 napisał:

Ja mam dylemat, bo jak odpalam XSX to teraz prawie wszystko odpala się w HDR/DV i LG CX ustawia jasność na maksa... zastanawiam się, czy jednak nie ryzykuję. 

Co prawda ja te gry zmieniam i gram około 30-40 h tygodniowo, do tego filmy (różnie, zarówno HDR/DV, ale też SD, gdzie wtedy zawsze wchodzi filmmaker mode), więc może 
TV nie dostaje "za mocno" w kość. Jak myślisz?  

W sam sobie HDR nie jest problemem i chwilowa pkt jasność, ale jak rzeźbisz generalnie wysoką jasnością to na pewno skraca żywotność matrycy. Wystarczy, że widziałem co się da uzyskać w SDR do 180W na 48"C1 i poczułem jak się matryca nagrzewa to jest więcej jak pewne, że to ładnie skraca żywotność. Ciemniejsze filmy/gry tylko z przebłyskami o wysokiej jasności nie generuje wysokiego poboru mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sideband napisał:

W sam sobie HDR nie jest problemem i chwilowa pkt jasność, ale jak rzeźbisz generalnie wysoką jasnością to na pewno skraca żywotność matrycy. Wystarczy, że widziałem co się da uzyskać w SDR do 180W na 48"C1 i poczułem jak się matryca nagrzewa to jest więcej jak pewne, że to ładnie skraca żywotność. Ciemniejsze filmy/gry tylko z przebłyskami o wysokiej jasności nie generuje wysokiego poboru mocy.

Hmm, jak byś zakwalifikował RDR2 czy FIFĘ? To "ciemne" gry? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci za jasno, to zawsze możesz przyciąć podświetlanie. Moim zdaniem jak masz jasne gry to męczące może być łupać ciągle na maksa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LJ19 napisał:

Hmm, jak byś zakwalifikował RDR2 czy FIFĘ? To "ciemne" gry? ;)

RDR2 to kwestia pory dnia i pogody. FiFA to raczej jaśniejsza gra.

Jeżeli będziesz miał dostatecznie ciemno w pokoju to problem rzeźbienia OLED-a wysoką jasnością sam się rozwiąże i sam skręcisz żeby nie drażniło oczu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sideband napisał:

RDR2 to kwestia pory dnia i pogody. FiFA to raczej jaśniejsza gra.

Jeżeli będziesz miał dostatecznie ciemno w pokoju to problem rzeźbienia OLED-a wysoką jasnością sam się rozwiąże i sam skręcisz żeby nie drażniło oczu.

Wiesz, wiem, że lenistwo to zła cecha, ale trochę nie chce mi się zmieniać ustawień za każdym razem, gdy zmieni się pora dnia bądź ja wybiorę inną grę/film. 

LG CX ma jakiś automat do jasności. Zdaje się, że TV posiada wbudowany czujnik światła? Może to wystarczy... chociaż z tego co zauważyłem, to nie działa on zbyt agresywnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże? Podpiełem komputer że stopki do LG 65b13 i nie mam w panelu NVIDIA opcji g-sync, kabel podpiąłem pod tylne, bodajże 3 hdmi. :/ W tv niby g-sync jest włączony w panelu dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuję, jak polecacie ustawić obraz na HDMI 2.0 aby wycisnąć jak najwięcej z gier z HDR? Chodzi o panel nvidi, RGB czy inne, bity i zakres.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o samo przesyłanie obrazu, w ustawieniach panelu karty.

 

 Dalej nie ma g-sync, wina kabla?

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 14:43, LJ19 napisał:

Wiesz, wiem, że lenistwo to zła cecha, ale trochę nie chce mi się zmieniać ustawień za każdym razem, gdy zmieni się pora dnia bądź ja wybiorę inną grę/film. 

Na lenistwo nie ma rady :szczerbaty:

Godzinę temu, sprzetowiec90 napisał:

Ktoś pomoże? Podpiełem komputer że stopki do LG 65b13 i nie mam w panelu NVIDIA opcji g-sync, kabel podpiąłem pod tylne, bodajże 3 hdmi. :/ W tv niby g-sync jest włączony w panelu dla graczy.

Włączony tryb optymalizacji gry?

W dniu 11.11.2021 o 20:30, azgan napisał:

Jakieś pechowe te C1/G1 :E

Tylko to nie dotyczy wszystkich sztuk. Ale patologią jest, że do tej pory nie poprawili samo włączające się AI Sound, brak możliwości włączenia upłynniacza przy włączonym DV czy rozjeżdżający się obraz oraz nie zawsze włączający się gsync. Te dwa ostatnie to nie wina GPU czy sterowników tylko problem TV. By problem znikł trzeba całkowicie wyłączyć TV z sieci, ale czasem po znowu się pojawia. Wczoraj dwa razy to miałem. Także słodko nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz kartę AMD z odpowiednim wsparciem to będzie działać, a na Pascalu niczego nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sideband napisał:

Na lenistwo nie ma rady :szczerbaty:

:D 

Też: od początku bawiłem się z pełną jasnością i teraz jak dam mniej, to obraz wydaje się "za ciemny", a HDR nie robi już aż takiego wrażenia.

Nawet w ciemnym pomieszczeniu. 

No ale z drugiej strony CX wcale nie ma wybitnej jasności szczytowej, więc trudno oczekiwać tu długotrwałego efektu "wow". Jest dobrze. Tylko i aż tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak to odpalam to dla mnie jest ciągle efekt WOW:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie na promo ekran projekcyjny 145x110 czyli jakieś 65"  - to jest optimum pod gry jak dla mnie, 100" filmy można oglądać ale pod gry FHD już nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skaluj w gore rozdzielczość. Lepiej podbić rozdzielczość niż zmniejszać ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie wiele nie daje bo FHD już nie wyrabia na 100" i w forza czy cod nie widać dalszego planu i przeciwników tzn widać ale papke tu już trzeba 4k, na 65" gra się już elegancko na projektorze w FHD.

Jest też jaśniej bo proj bliżej ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za blisko jesteś przy takiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Sony X90J 55? Warto za 4K? I mam jeszcze pytanie związane z działanie VRR na karta Nvidia, nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem jednak ekran projekcyjny z 145x110 na 178x178 4:3 (80" 16:9) wole mieć jednak troche zapasu :szczerbaty:

Ekran projekcyjny ART MS-70 178x178

 

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Saren7 napisał:

Co sądzicie o Sony X90J 55? Warto za 4K? I mam jeszcze pytanie związane z działanie VRR na karta Nvidia, nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

Do samego grania się nie opłaca. Przy włączonym VRR nie działa lokalne wygaszanie. Na ten moment tylko Samsung ma wygaszenie stref w grach z VRR, ale efekt jest dużo słabszy ze względu na łączenie stref. Tak to najlepiej iść w OLED'a jak TV głównie do grania. Do samego oglądania w szczególności TV lub materiałów słabszej jakości Sony bardzo dobrze się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Hero586 napisał:

Do samego grania się nie opłaca. Przy włączonym VRR nie działa lokalne wygaszanie. Na ten moment tylko Samsung ma wygaszenie stref w grach z VRR, ale efekt jest dużo słabszy ze względu na łączenie stref. Tak to najlepiej iść w OLED'a jak TV głównie do grania. Do samego oglądania w szczególności TV lub materiałów słabszej jakości Sony bardzo dobrze się sprawdzi.

Chodzi mmi także o zastępstwo zamiast monitora. Przeglądanie neta, filmy, wolniejsze gry na TV, a AOC 24G2U zostanie pod multi. Mam obawy, związane z wypalenie do takiego korzystania poza grami. Gry stanowią +-50% czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...