Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ODIN85-206 napisał:

Philips ma słaby serwis a jak się wypali to wątpie żeby matrycę wymienili.

Oby się Lg udało jednak wyrwać.

Ewentualnie wezmę 48 C1 za 3999 + słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ODIN85-206 napisał:

Też dobra opcja?

Będę miał około 2 metry od ekrany więc 48 też powien wystarczyć. Kupione na wszelki wypadek, bo czekając na Allegro te się skończą. 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 48 C1, za 3591 zł na raty.

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-lg-oled-48c11lb-za-3990-zl-mozliwe-3591-zl-w-media-expert-i-rtv-euro-agd/

2 godziny temu, ODIN85-206 napisał:

Philips ma słaby serwis a jak się wypali to wątpie żeby matrycę wymienili.

Oby się Lg udało jednak wyrwać.

A LG, nie zmieniło czasem czegoś, w swoim regulaminie gwarancyjnym?

Edytowane przez Red_October
Brak linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MSF Koi napisał:

rJjNd7a.png

Witam

Miałeś bota? Ja klikałem, dosłownie 3 sekundy całość i już było zakończone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się udało, bez żadnych botów. Zobaczę jak C1 wypada w porównaniu z CX i jeśli będzie ok to wymieniam bezkosztowo - mam kupca na CX za 4k :)

Tym co nieopłacili powinni szybko anulować i wrzucać na Cyber Monday

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzb napisał:

Też mi się udało, bez żadnych botów. Zobaczę jak C1 wypada w porównaniu z CX i jeśli będzie ok to wymieniam bezkosztowo - mam kupca na CX za 4k :)

Tym co nieopłacili powinni szybko anulować i wrzucać na Cyber Monday

Pewnie odpowiedzią jest mój gównia** internet 10-15 Mb/s, który zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dzb napisał:

Też mi się udało, bez żadnych botów. Zobaczę jak C1 wypada w porównaniu z CX i jeśli będzie ok to wymieniam bezkosztowo - mam kupca na CX za 4k :)

Tym co nieopłacili powinni szybko anulować i wrzucać na Cyber Monday

7 dni na opłacenie jest, ja miałem opłacić wczoraj ale wyszło że C1 na promke wchodzi.

8 minut temu, Saren7 napisał:

Miałeś bota? Ja klikałem, dosłownie 3 sekundy całość i już było zakończone.

Ręcznie, odświeżałem cały czas, i tak chyba 21;00;02 dopiero dałem kup teraz bo jedno F5 za dużo dałem. Jak płacisz kartą i musisz potwierdzić kodem na appce to już chyba zarezerowany masz bo ja kod na tel to z 21;00;08 dopiero wpisałem.

//Screen z peppera

8476965-cUR35.jpg

;07 i 43 sztuki jeszcze były.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MSF Koi napisał:

7 dni na opłacenie jest, ja miałem opłacić wczoraj ale wyszło że C1 na promke wchodzi.

Ręcznie, odświeżałem cały czas, i tak chyba 21;00;02 dopiero dałem kup teraz bo jedno F5 za dużo dałem. Jak płacisz kartą i musisz potwierdzić kodem na appce to już chyba zarezerowany masz bo ja kod na tel to z 21;00;08 dopiero wpisałem.

Ja tak 21:00:05 mogłem kliknąć kup teraz, później zmiana płatności na kartę bo blik mi podczytało wiec może 21:00:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie sprawdzony kabel HDMI 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, może kogoś to interesuje, pisałem że po 2 tygodniach padł mi całkiem  C1 65 cali. Przyjechał w poniedziałek gościu z serwisu z płytą główną na podmiankę, niestety nic to nie dało. Zabrał go na serwis i zamówił całą matrycę, w piątek z nim gadałem jeszcze nie przyjechała. Tak jak wcześniej pisałem kupiłem TV od pierwszego lepszego sprzedawcy na allegro, serwisantowi wystarczył dowód zakupu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 21:21, lukibossss napisał:

Tak informacyjnie, może kogoś to interesuje, pisałem że po 2 tygodniach padł mi całkiem  C1 65 cali. Przyjechał w poniedziałek gościu z serwisu z płytą główną na podmiankę, niestety nic to nie dało. Zabrał go na serwis i zamówił całą matrycę, w piątek z nim gadałem jeszcze nie przyjechała. Tak jak wcześniej pisałem kupiłem TV od pierwszego lepszego sprzedawcy na allegro, serwisantowi wystarczył dowód zakupu.

Nie znam historii, ale nie lepiej było złożyć reklamację w ramach rękojmi i żądać wymiany na nową sprawną sztukę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę 48C1, ale zwrot bo jednak za mały dla odległości 140 cm, za słana imersja była. Poczekam spokojnie na 55, Jednak TV to zakup co najmniej na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85-217 napisał:

Jak chcesz imersję na 55 to tak ze 120cm musisz na niego patrzeć?

Da się zrobić. Najmniej ile mogę to właśnie ok 120 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, skunRace napisał:

Nie znam historii, ale nie lepiej było złożyć reklamację w ramach rękojmi i żądać wymiany na nową sprawną sztukę ?

Może i tak, ale pod wpływem emocji zadzwoniłem do serwisu LG no i tak jakoś wyszło. Jak wymienią mi matrycę to też tak jakbym miał nową sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Saren7 napisał:

Da się zrobić. Najmniej ile mogę to właśnie ok 120 cm.

bo ten 48" to ani na TV dobry ani na monitor - do 4k z metra jako monitor to będzie dobry 42" jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako stricte monitor to 42" też jest za duży.

A jako komuś służy do grania to nie chciałby zmienić 48" na 42".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bbandi napisał:

bo ten 48" to ani na TV dobry ani na monitor - do 4k z metra jako monitor to będzie dobry 42" jak wyjdzie.

Z metra to 48" jest wypas XD

42" to na 80cm biurka będzie git

Pytanie co masz teraz z jakiej odległości?

 

Godzinę temu, sideband napisał:

Jako stricte monitor to 42" też jest za duży.

A jako komuś służy do grania to nie chciałby zmienić 48" na 42".

Jak stricte do excela to lepiej IPSa sobie kupić XD

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Z metra to 48" jest wypas XD

Dla mnie 43" 4k z metra już pixele dawały o sobie znać więc 48" 4k z metra nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zgłoszenie do Samsunga na serwis QLEDa 65Q80R.

TV po dokładnie półtorej roku wygląda tak jak niżej na zdjęciu. Z początku było lepiej, duuuzo lepiej jakieś minimalne nierówności były. Niestety nie mam chyba fotek sprzed aktualnego stanu.

Tak więc idzie moim zdaniem wielka chwila, gdzie dowiemy się co jest straszniejsze. Wypalanie OLEDa i serwisant w chacie z nową matryca czy rozpierducha podświetlania w QLEDach co to się nie wypalają. Ciekawe co Samsung robi z takimi przypadkami. Obstawiam że ma wyrąbane.

 

IMG20211129113924.jpg

7 minut temu, bbandi napisał:

Dla mnie 43" 4k z metra już pixele dawały o sobie znać więc 48" 4k z metra nie dla mnie.

Jak oczekujesz żylety to 24" 4k postaw na metrze. Albo czekaj na 8K 42/48". 

Albo graj z AA. Ja akurat AA nie używam, pixele widzę ale nie zwracam na nie uwagi. Za to z AA rozmiar pixelka daje już radę tak, żeby było więcej niż spoko. 

Pytanie jak miałeś 21" FHD i stawiałeś go metr od siebie, to jak sobie radziłeś z pixelami? Bo 42" 4K ma pixele jak 21" FHD. I moim zdaniem sapanie do ich rozmiaru przy takim dystansie to już czysta fanaberia w aktualnych czasach. 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

A jako komuś służy do grania to nie chciałby zmienić 48" na 42".

Mógłbym łatwo zamienić 48" na 42" do kompa ponieważ żonie będę szukał sprzętu w przyszłym roku.

Ale nie wiem czy jednak się zdecyduję na taką podmianę. 48" dla mnie jest wygodniejszy pod kątem właśnie rozmiaru.

Lubię sobie włączać coś w stylu 

GlxDK08.png

Wtedy na wysokość jest w sam raz przy zachowaniu szerokości .  Mniej mocy gpu troszkę potrzeba. 

A np strategie typu age of empire fajnie się gra na większym :)

Ale to są oczywiście bardzo osobiste preferencje.                                  

 

Oczywiście ppi w 42 będzie lepsze. To też jest plus 42"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odległości 120-130cm od oczu na 48" pixel na stanowi problemu tym bardziej do ogrania.

Dla mnie 21:9 48" to za mało :szczerbaty: Można też grać w 16:9 z podkręconym FOV.

Ja już jestem spaczony jak na co dzień oglądam wielkie klocki po 65" i większe :szczerbaty: To teraz 32" wygląda jak jakiś mały monitorek 20+ :szczerbaty:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sideband napisał:

Przy odległości 120-130cm od oczu na 48" pixel na stanowi problemu tym bardziej do ogrania.

Dla mnie 21:9 48" to za mało :szczerbaty: Można też grać w 16:9 z podkręconym FOV.

Ja już jestem spaczony jak na co dzień oglądam wielkie klocki po 65" i większe :szczerbaty: To teraz 32" wygląda jak jakiś mały monitorek 20+ :szczerbaty:

Dlatego do ogólnego użytku mam 32" bo nie lubię przeglądać neta na wielkim klocu, natomiast z 2 metrów gram na 80" z proja i już mi się maławy wydaje ? tylko że jego używam do starszych gierek gdzie krzaczek nie składa się z miliona pixeli, do nowszych to bym chciał proja 4k ale to w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...