Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

W Win10 też jest AutoHDR i nie zmienia to faktu że używasz nazwy która pełni inną rolę w systemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sideband napisał:

Tak lepiej wyłączyć. Dlatego filmy/seriale odpalam i tak tylko z pendrive gdzie TV sam sobie włączy HDR w razie potrzeby.

Filmy/seriale to akurat nie problem, jak mialem oleda i odpalalem jakies filmy z pc to TV sam odpalal HDR mimo ze w PC nic nie wlaczalem, w madVR wystarczy dac HDR passthrough i zawsze wysyla dane HDR tak jak w materiale zrodlowym a TV odpala HDR jak je dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

Filmy/seriale to akurat nie problem, jak mialem oleda i odpalalem jakies filmy z pc to TV sam odpalal HDR mimo ze w PC nic nie wlaczalem, w madVR wystarczy dac HDR passthrough i zawsze wysyla dane HDR tak jak w materiale zrodlowym a TV odpala HDR jak je dostaje

Nie każdy się bawi madVR i z poziomu PC nie odpalisz DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat żadna zabawa, instalujesz jak każdy program i zaznaczasz jedną opcję, działa doskonale :) Z pendrive nie odpalisz dobrego audio wiec duzo wieksza strata, dlatego na ogol odpalalem cos albo na konsoli, albo pc a z poziomu TV tylko wewnetrzne apki (Netflix)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sideband napisał:

Musisz mieć włączony pod Windą cóż niestety MS jeszcze tego nie ogarnął żeby to działało po ludzku i musisz mieć spartaczony pulpit by mieć HDR w grze :E

W Xboxach też jest Windows 10 i tam to ograneli więc jest szansa że na PC też to ogarną kiedyś :szczerbaty:

10 minut temu, sideband napisał:

Nie każdy się bawi madVR i z poziomu PC nie odpalisz DV.

Na PC są problemy z DOLBY VISION próbowałem ostatnio odpalić Mass Effect Andromeda bo tam jest DV i nie działa to samo miałem w Battlefield 1 ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Na PC są problemy z DOLBY VISION próbowałem ostatnio odpalić Mass Effect Andromeda bo tam jest DV i nie działa to samo miałem w Battlefield 1 ?

Ktory windows? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sideband napisał:

Musisz mieć włączony pod Windą cóż niestety MS jeszcze tego nie ogarnął żeby to działało po ludzku i musisz mieć spartaczony pulpit by mieć HDR w grze :E

U mnie to działa tak jak powinno ;)

Tak mam ustawione w w11

zMlQ73M.png

 

Odpalam gre np farcry5 która ma opcję w sobie od hdr.

Hdr mi się załącza co widać po logu w prawym górnym ekranie oleda lg

Jak dam exit z gry to windows wraca do normalnego ustawienia. Tylko oczywiście jak dam alt-tab w grze to mam pulpit w hdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś inne gry z HDR i auto HDR wyłączony?

Muszę sprawdzić jak to jest pod Win11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze SW battlefront 2 też mi na chama włącza hdr. Musiałem ręcznie w opcjach gry wyłączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sideband napisał:

Musisz mieć włączony pod Windą cóż niestety MS jeszcze tego nie ogarnął żeby to działało po ludzku i musisz mieć spartaczony pulpit by mieć HDR w grze :E

Windows11 nie ma auto HDR? Odpalam na YT materiał z HDR i on ma dać HDR czy nie dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto HDR to jest bajer do gier, który dodaje "sztucznie" HDR, które nie mają natywnego wsparcia dla HDR. 

Dotyczy to gier od DX11.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy poza mdvr jeszcze można..

 

r7qX9s8.jpg

 

vQI0ymQ.png

 

w takim ustawieniu jak odpalimy materiał video z hdr powinien automatycznie załączyć.

Jeśli zaptaszkujemy convert to sdr to tego nie zrobi..ale materiały hdr będą dobrze wyglądać..w sensie nie wyprane kolory

 

oczywiście w render musimy mieć wskazany mpc video renderer

 

NPzCQqJ.png

 

ja korzystam z mpc-be

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmami to nie ma problemów.

HDR w filmach to sobie odpalisz nawet na Win7 :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sideband napisał:

Auto HDR to jest bajer do gier, który dodaje "sztucznie" HDR, które nie mają natywnego wsparcia dla HDR. 

Dotyczy to gier od DX11.

 :cassetete:nie nie nieeeeeeeeeeeeeeee

AUTO HDR!?! INTELIGENTNE ROZPOZNAWANIE SYGNAŁU HDR I AUTOMATYCZNE USTAWIENIE TRYBU HDR NA WYŚWIETLACZ!!!!  

 

WTF co oni mają za trociny we łbie!? Jeszcze to AUTO HDR nazwali? 100000000% byłem pewien że w końcu będzie normalnie.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sheeneek napisał:

Ktory windows? 

10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ogider napisał:

w takim ustawieniu jak odpalimy materiał video z hdr powinien automatycznie załączyć.

Tez tak uzywalem, dziala doskonale bez zadnego przelaczania w systemie. To taki autoHDR jak sobie Minciu wymyslil :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w WIn11 mam cały czas włączony HDR na C1 przy kompie gamingowym. Opcja auto HDR wyłączona, jasność pikseli ustawiona na 50 i w opcjach Win11 jasność dla kontentu SDR ustawiona na oko jak 10-15 jasności w zwykłym trybie SDR. Więc pulpit wygląda normalnie, mimo iż cały czas w HDR, jak odpala się materiał w HDR, czy to gra/film/YT to z buta działa bez przełączania, materiał w SDR cały czas wygląda okej, nawet jak dwa okna sobie postawię obok siebie, jeden z materiałem SDR drugi HDR i wszystko wygląda poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak SDR ma wyglądać poprawnie jak przechodzi przez render HDR. Postaw nie dwa okna tylko jeden monitor SDR i swój z tymi ustawieniami i porównaj. Dopiero zobaczysz jak SDR się zle wyświetla ;) 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę mieć mega spartolone ustawienie trybu ISF ciemne, gdzie tylko zjechałem z ciepłą barwą na 30 i z jasnością na 5. I naprawdę, przełączając tryb ISF ciemne na Standard HDR (gdzie włączone mam mapowanie tonów i taką samą barwę na 30 ciepłe) nie widać różnicy kolorów w SDR pomiędzy tymi dwoma trybami, jak teściową kocham normalnie :E, no poza minimalnie większą jasnością, bo nie da się aż tak kontentu SDR ściemnić przy jasności pikseli na 50.

Mniej więcej tak to wygląda:

https://streamable.com/cvd1yr

Uprzedzam, bardzo pro nagranie :E

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wu70 napisał:

Tez tak uzywalem, dziala doskonale bez zadnego przelaczania w systemie. To taki autoHDR jak sobie Minciu wymyslil :D

Tam wymyślił. Auto to nie manual. A skoro był manuał na w10 to liczyłem na auto w w11.

A tu mówicie że Auto to nie Auto a emulacja HDR dla SDR. Jak jakiś upscaling.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w W11 możesz sobie odpalić HDR i wyregulować suwakiem jasność dla kontentu SDR w trybie HDR. Da to się poustawiać, że zawsze śmigasz z HDR włączonym, nieważne co robisz. Jak dłużej się tym dzisiaj pobawiłem to największa różnica dla SDR jest taka, że w tym hybrydowym trybie, jak cały ekran jest na biało to jest ciemniej niż na normalnym trybie SDR.

Tego chyba nie było w Win10?

 

HDR.jpg

 

Oczywiście takie cuda mają sens np. na OLEDzie. Bo na poprzednim 32" Momentum to jakiekolwiek włączenie HDR powodowało wyblakłą kupę na ekranie :E

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 16:42, Wu70 napisał:

I to 34" 21:9? Nie uwierzę póki nie zobaczę :D

Już samo zainteresowanie Samsunga OLED'ami w czymś więcej niż smartfony jest w pewnym sensie przyznaniem się do tego że to jednak dobra technologia. Sami się zaorali ?

Nadchodzi przełom w OLED TV! Samsung podał specyfikację pierwszego telewizora nowej generacji QD-OLED! Jasność 1000 nitów, perfekcyjne kolory i czerń? https://hdtvpolska.com/co-to-jest-qd-oled-samsung-telewizory-4k-przelom-specyfikacja-kiedy-premiera/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych Samsungowych OLEDach to fajne jest to, że wszystkie piksele mają jedną barwę i dopiero jest ona zmieniana prze kropki kwantowe. Są to niebieskie piksele i one są chyba bardziej żywotne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, RENMEi napisał:

Akurat w tych Samsungowych OLEDach to fajne jest to, że wszystkie piksele mają jedną barwę i dopiero jest ona zmieniana prze kropki kwantowe. Są to niebieskie piksele i one są chyba bardziej żywotne?

O tym czy są bardziej żywotne to się przekonamy za 2-3 lata jak już wyjdą TV w tej technologii ?

Na dzień dzisiejszy jest np. SONY A90J który robi też ponad 1000 nitów na nowej generacji matryc OLED od LG które to mają też być niby bardziej żywotne (też się przekonamy za 2-3 lata:szczerbaty:)

Samsung wydał jeden TV OLED i po roku się wycofał oby tym razem się udało i oby dłużej powalczyli bo konkurencja to fajna sprawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...