Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast ~800 to ~900nitów i nikt nic nie wspomina o żywotności :szczerbaty:

Gdyby realnie wzrosła jasność na pełnym ekranie o 30% to już coś zakładając, że nie będzie to skracać żywotności matrycy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe, już przerabiane było z G1, widać nadal szukają jeleni żeby podbić sprzedaż, ja poczekam na panele w technologi "XD" :)

Swoją drogą te 42 calowe modele OLED'ów kiedyś powstaną? Bo coś mi się wydaje że prędzej zrobię przemeblowanie i wcisnę tam aktualnego 55" CX, a do salonu kupię może 65. ?

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42" w przyszłym roku LG już go ma w ofercie na Koreańskiej stronie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak go wycenią, żeby znowu się nie okazało że 48 i 55 będą tańsze. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinowi już  sie numerki pomyliły za miast 339 to dał 239 :E 

3 godziny temu, azgan napisał:

To kto wymienia swoje C9, CX, C1 na nowe OLEDY w technologii EX :szczerbaty:?

Jaśniejsze OLED-y? LG znalazło sposób https://www.benchmark.pl/aktualnosci/lg-oledlg-oled-ex-jasniejsze-wyswietlacze-oled

 

 

Ja na razie zostaje przy CX - jak będę zmieniał to tylko na coś wiekszego 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dawidoxx napisał:

Odinowi już  sie numerki pomyliły za miast 339 to dał 239 :E 

Ja na razie zostaje przy CX - jak będę zmieniał to tylko na coś wiekszego 

 

3 godziny temu, sideband napisał:

Zamiast ~800 to ~900nitów i nikt nic nie wspomina o żywotności :szczerbaty:

Gdyby realnie wzrosła jasność na pełnym ekranie o 30% to już coś zakładając, że nie będzie to skracać żywotności matrycy.

 

3 godziny temu, DisconnecT napisał:

Ehe, już przerabiane było z G1, widać nadal szukają jeleni żeby podbić sprzedaż, ja poczekam na panele w technologi "XD" :)

Swoją drogą te 42 calowe modele OLED'ów kiedyś powstaną? Bo coś mi się wydaje że prędzej zrobię przemeblowanie i wcisnę tam aktualnego 55" CX, a do salonu kupię może 65. ?

Ja to dla jaj oczywiście napisałem i wiadomo że tak długo jak nasze OLED'y będą działać to nie ma sensu się przesiadać na nowszy model. Kiedyś się w to bawiłem bo był jeszcze sens ze względu na HDMI 2.1, VRR itp. obecnie jest to już "kosmetyka" ?. Oczywiście jak ktoś chce to niech robi Upgrade nie oceniam i nie zabraniam ?.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DisconnecT napisał:

Ciekawe jak go wycenią, żeby znowu się nie okazało że 48 i 55 będą tańsze. ?

Na starcie bankowo będzie droższy. 48"na starcie też tania nie była.

Także sens kupna będzie, ale wejdą takie promki jak w przypadku 48".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nieco szybciej i jaśniej z nowym firmware. Ale to jaśniej to na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko to ksiądz w szpitalu............. 

Z tą szybkością to też bym się tym nie sugerował na tym samym sofcie potrafią być niewielkie różnice zależnie od włączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te szybciej to też tak subtelnie szybciej.  Coś tam na filmie wyszło, ale no nie jest to kop wyczuwalny bez nagrania z kamery przed i po. A może być jak piszesz, że akurat pierwsze nagranie poszło jak coś w tv w tle jeszcze się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 13:30, DisconnecT napisał:

Ehe, już przerabiane było z G1, widać nadal szukają jeleni żeby podbić sprzedaż, ja poczekam na panele w technologi "XD" :)

 

Akurat z % wydajnosci LG nie przesadzalo w przeszlosci i w przypadku G1 to co zapowiadali zgodzilo sie w testach.

Mam nadzieje ze i w tym wypadku w testach sie to pokryje, te 30% powinno podciagnac oledy do 900-1000 nitow co powinno dac juz widoczna poprawe w stosunku do obecnych. Fakt ze na pytanie o zywotnosc szybko odpowiedzi nie dostaniemy :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung's 2022 new lineup has been leaked.

 

The National Radio Research Agency (NRRA) website is a valuable source for previews on the Samsung 2022 TV range. New product registrations, which have been going on regularly for several days, allow us to have the first pictures of the Ultra HD models we'll see next year. In addition to the QB70A and UB8000 series, the QB60A, QNB80, QNB85 and QNB90 already discussed in the previous article also appeared. Of the four, the first must constitute the entry threshold of a QLED (quantum dot LCD), and the other three are in the range of neo-QLEDs (to indicate the letter "N" after the "Q"), with quantum dots and mini-LEDs. The LCD is a direct successor to the first model released this year.

98137e7b769f66464fe506bd78b154ad48807b07

 

Obviously we take it for granted that we all have Ultra HD resolutions on our products, since 8K TVs, definitely also present in the 2022 proposal, instead using two numbers and identifiers (QN700, QN800 and QN900). Looking at the abbreviation, we can assume that the letters passing from the "A" to the "B" model will simply change in the transition from 2021 to 2022. Therefore, in Italy and Europe the names Q60B, Q70B, QN80B, QN85B and QN90B should be used.

 

Here are all known series and models so far, listed in descending order, starting with the highest end.

26cd4711e54a33c89fc525a7d24aa1b0f54b5cc0

Neo QLED QN90B

43" KQ43QNB90

50" KQ50QNB90

55" KQ55QNB90

65" KQ65QNB90

75" KQ75QNB90

85" KQ85QNB90

 

362c3e59f3a1acea01899c3a7ec9d8023908cee8

Neo QLED QN85B

55" KQ55QNB85

65" KQ65QNB85

75" KQ75QNB85

85" KQ85QNB85

 

Neo QLED QN80B

65" KQ65QNB80

75" KQ75QNB80

85" KQ85QNB80

 

9df05b1d3212a5942f6ec048dd2ebac86f48fe62

QLED Q70B

55" KQ55QB70A

65" KQ65QB70A

75" KQ75QB70A

85" KQ85QB70A

 

20c062fa8fa0ccd1b0ab77f9b720fb07704720f8

QLED Q60B

43" KQ43QB60A

50" KQ50QB60A

55" KQ55QB60A

60" KQ60QB60A

65" KQ65QB60A

75" KQ75QB60A

85" KQ85QB60A

 

More details start at CES 2022 in Las Vegas on January 4th, and Samsung will officially announce all the news.

I jeszcze takie coś

https://coolenjoy.net/bbs/31/1058814?sca=소개%2C정보

 

On the 31st, the image of LG OLED42C2 was leaked for the first time. 

There is not much information yet, but you can check the stand type, etc.

And the reflective ability of OLEDs is always the best.

 

After reference material for the TV OLED LG 2022 appeared on the National Radio Research Institute site, essential information about all electronic devices sold in Korea was recently unveiled at the site of the Korean certification office. Photos of three LG C2 models.

 

We can immediately see that 42' (107cm, see photo at the bottom of this news) has a very different foot than the other two diagonals, 55' (140cm, see photo below). below) and 65'' (165 cm, see second photo below). This is similar to what the LG G1 TV offers.

 

37d8904cc7031f2d3809f615b8c1a1d519d6326f

 

LG OLED42C2, LG OLED55C2, LG £ OLED65C2, TV OLED EX panel?

Another remark, following a careful observation of the picture, seems to be reduced to the simplest expression The frame of the OLED panel, in some cases finer than the LG CX and LG C1 series. Some observers and analysts on the net want to see it as a convincing clue to the integration of a new kind of slab? Oled EX panel, not name it (see our CES 22 News > New Oled EX TV panel LG Display Signature, 30% more brightness?). Unable to speak for the time being, we have to wait for the brand's (online) official speech at the CES show in Las Vegas, scheduled for January 5-8.

 

46272574e69d9682c0ace0ad229f6b1e158cab77

 

You are LG 2022 TV strict...

For more information on known references of OLED LG 2022 televisions, at the time of writing, click the following link to go to our previous news: CES 22 > 4K Ultra HD TV LG Oled 2022: LG A2, LG B2, LG C2, LG G2 , LG Z2, LG Art10 and LG Art90.

 da35715a23a2fbb8fe838a6c7f53e4a7f6c70cb2

 

 

 

Extra:

a319069acf9d5706ba280f76d15e0b4c8718ffb1o = 211518

LG Display is releasing a 31-inch WOLED (White Organic Light Emitting Diode) panel specialized for gaming monitors. WOLED, which used to focus on 65·55 inch sizes, will be able to diversify its lineup from large to 88·83 inches and as small as 42·31 inches.

Competition between RGB OLED and WOLED is also expected in the OLED panel market for IT. 

It must be a model that has increased brightness by 30% with oled ex deuterium applied

The final king has appeared ~~~~

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te WOLEDY są jakąś nadzieją na monitory bo mają być teoretycznie bardziej żywotne i mniej się wypalać od zwykłych oledów. Ciekawe jak cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem LG 55B1. Poleci ktoś sprawdzony kabel HDMI 2.1 3m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podłączony do pc monitor oraz TV? Jak rozwiązaliście kwestię osobnego używania, żeby nie odłączać kabli za każdym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 monitory po DP i TV po HDMI, kable wpięte na stałe, a wyświetlaczami steruje z poziomu panelu systemu w zależności od potrzeby włączam/wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje drugiego TV do pokoju do przeglądania internetu, pracy, grania. Główne użycie to pc. Najlepiej 55 cali. Ze względu na charakter zastosowania OLED odpada. Co polecilibyście? TV zastąpiłby monitor.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Potrzebuje drugiego TV do pokoju do przeglądania internetu, pracy, grania. Główne użycie to pc. Najlepiej 55 cali. Ze względu na charakter zastosowania OLED odpada. Co polecilibyście? TV zastąpiłby monitor.

QLED od Samsunga modele z 2021 roku lub czekać na nowe z 2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

QLED od Samsunga modele z 2021 roku lub czekać na nowe z 2022

Myślałem też o Sony 55X90J. Niewiadomą zostaje VRR bo z tego co czytałem jeszcze ten model nie dostał update. Co o tym TV sądzisz?

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Saren7 napisał:

Myślałem też o Sony 55X90J. Niewiadomą zostaje VRR bo z tego co czytałem jeszcze ten model nie dostał update. Co o tym TV sądzisz?

SONY to dobry TV do filmów na monitor tak średnio. Jeśli chcesz duży ekran z dobrym wsparciem dla PC to celuj w LG (OLED, QNED MiniLED) lub Samsung (QLED MiniLED lub czekaj na MicroLED). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, azgan napisał:

SONY to dobry TV do filmów na monitor tak średnio. Jeśli chcesz duży ekran z dobrym wsparciem dla PC to celuj w LG (OLED, QNED MiniLED) lub Samsung (QLED MiniLED lub czekaj na MicroLED). 

W czym Samsung ma przewagę nad Sony pod działaniem z PC? Konsole też będzie wykorzystywana jak PS5 będzie za cenę bliższą sugerowanej. 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Saren7 napisał:

W czym Samsung ma przewagę nad Sony pod działaniem z PC?

Z wsparciem dla PC. SONY nawet do grania na konsoli tak średnio wypada wliczając w to np. brak VRR. Niby SONY już wydało nowy FirmWare ale jest fatalny 

Sony zawiodło z VRR w pierwszym TV. Korporacja musi szykować nowy firmware https://www.ppe.pl/news/162572/sony-zawiodlo-z-vrr-w-pierwszym-tv-korporacja-musi-szykowac-nowy-firmware.html

Sony miało również spore problemy z jakością obrazu w 4K i 120Hz po HDMI 2.1 

Rozmazany obraz na XH9096 HDMI 2.1 na RTX 3080 4K@120Hz https://community.sony.pl/t5/android-tv/rozmazany-obraz-na-xh9096-hdmi-2-1-na-rtx-3080-4k-120hz/td-p/3719622

problem jest ogólnie znany polecam poczytać na zagranicznych forach 

https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-4k-120hz-mode-does-suffer-from-a-blur-issue/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...