Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość przepracowanych godzin z menu serwisowego zgadza się z tym co mówi tylko co najwyżej może ściemniać w kwestii sposobu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

On za cienki bolek raczej jeszcze jest na takie prezenty od producentow. 

Marketing szeptany? Generowanie sztucznych opinii? Sam napisałeś, że TY prędzej uwierzysz "małemu" i "niezależnemu" twórcy. :E

Ludzie zainteresowani kupnem oleda niekiedy sprawdzają info o wypaleniach. Wyskakuje ci taki film i już wiesz, że "nie ma się czego bać", 
bo przecież facet używał 5000 (!!!) godzin i NIC mu się nie wypaliło. Nawet windowsowego paska nie chowa! 

Prawda jest jednak taka, że gość może lecieć na niskiej jasności przez ten cały czas, może ukrywać paski albo używa tego TV głównie do filmów. 
Jak mu to udowodnisz?

Mój CX praktycznie non-stop leci na 100% podświetlenia, bo używam HDR/DV, a wtedy obniżanie jasności mija się z celem. Jedynie w starszych filmach i zazwyczaj na YT
leci filmmaker mode i te około 20% podświetlenia, żeby być w miarę blisko obrazu referencyjnego. 

Jak myślisz, ile wytrzyma oled jako monitor przy 100% podświetleniu? 

1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

PS. Ziomek nim rozpoczął test to już zapowiedział że nic się nie stanie, więc wątpliwe są te wyniki ;)

Na 1000% przed nagraniem sprawdzał, czy ma czysty ekran. Taka to wiarygodność tego testu. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zostawić oleda włączonego 24h/dzień z załączonym wygaszaczem ekranu na czarny ekran i nie dotykać go prawie wcale, dziennie nastukam ponad 20h zużycia, a po roku Panie, zero wypaleń, cud, miód, malina normalnie :E. Aż muszę zobaczyć ile od czerwca tamtego roku nastukałem w moim C1.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LJ19 napisał:

Jak myślisz, ile wytrzyma oled jako monitor przy 100% podświetleniu? 

Dłużej niż moje oczy :) 

3 godziny temu, RENMEi napisał:

Ja mogę zostawić oleda włączonego 24h/dzień z załączonym wygaszaczem ekranu na czarny ekran i nie dotykać go prawie wcale, dziennie nastukam ponad 20h zużycia, a po roku Panie, zero wypaleń, cud, miód, malina normalnie :E. Aż muszę zobaczyć ile od czerwca tamtego roku nastukałem w moim C1.

Ja moge zostawić włączonego Qleda na 24h bo ma Ambient Mode i jak idę spać to sobie świeci na minimum. 

A po roku? No cóż, zdjęcia już wrzucałem ;) Ale pewnie też ściemniam, bo przecież wszyscy kłamią :D 

3 godziny temu, LJ19 napisał:

Na 1000% przed nagraniem sprawdzał, czy ma czysty ekran. Taka to wiarygodność tego testu. :D

No sprawdzał ;)  Co najmniej 36 razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sideband napisał:

Ilość przepracowanych godzin z menu serwisowego zgadza się z tym co mówi tylko co najwyżej może ściemniać w kwestii sposobu użytkowania.

No może, tylko pytanie czy musi ściemniać? W jakim celu? :-D  

Ogólnie to jak oled się nie wypala, to znaczy że kłamią bo już dawno powinien wymienić panel? 

 

 

5 minut temu, kadajo napisał:

Qleda ? :E

Q80R :) 

4 godziny temu, LJ19 napisał:

Marketing szeptany? Generowanie sztucznych opinii? Sam napisałeś, że TY prędzej uwierzysz "małemu" i "niezależnemu" twórcy. :E

Nie no masz rację, dostał od LG ekran i mu zapłacili żeby ściemniał na YT :D Tylko czemu dali mu serię B? 

Do tego typek rok temu ile miał subów? Z 5k może? I to jeszcze POLAK w POLSKIM języku.. Ma gość jaja, bo ogarnął temat lepiej niż Klawiter kombinujący z wersją angielską programu bo go zlewają wszyscy :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi czemu piszesz o Qledzie jak rozmowa jest o Oledzie ;)

OLED'y się wypalają, to jest fakt, tak działa ta technologia i żaden Youtuber i inny magik tego nie zmieni pisząc na forum czy wrzucając filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Chodziło mi czemu piszesz o Qledzie jak rozmowa jest o Oledzie ;)

OLED'y się wypalają, to jest fakt, tak działa ta technologia i żaden Youtuber i inny magik tego nie zmieni pisząc na forum czy wrzucając filmiki.

LCD też się sypią, to fakt :) 

A OLEDy się wypalają i wypalają i wypalają i kiedy w końcu komuś u nas się wypalą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu nie pajacuj. Rozmawiamy o wypalaniu się matryc a nie sypaniu podświetlenia czy innych dolegliwości LCD.

Kiedy się komuś wypali, no właśnie nie wiadomo bo nie wiemy jaka jest żywotność nowych paneli ale gwarantuje ci ze wcześniej czy później to nastąpi. A trzymanie Oleda na 100% czy ciągle w HDR na bank to przyspieszy. Tylko ignorant będzie pisał, nikomu się nie wypalił wiec nie ma nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to seria 9 się nie wypala, bo jest za krótko na rynku.

Rok póżniej -seria X też za krótko na rynku.

Kolejny rok później Seria 1 też za krótko na rynku.

W sumie to chyba od C8 gdzie wydaje mi się, że były robione większe zmiany i słyszy się, że jest za krótko na rynku dla tego brak masy zdjęć jak przy C7. 

 

Nie jakoś tak to leciało?

Moim zdaniem od 8 a już na pewno od 9 serii zmieniło się tyle, że jeśli chodzi o wypalenie to jest zupełnie inna bajka niż przy starszych seriach. Chociaż jak puścimy wiadomości na pełnej jasności i będziemy wywalać TV z prądu na noc, bo jest drogi to rozwalimy OLEDa i wypali się prędzej niż później. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Minciu napisał:

No może, tylko pytanie czy musi ściemniać? W jakim celu? :-D  

Ogólnie to jak oled się nie wypala, to znaczy że kłamią bo już dawno powinien wymienić panel? 

Wejdź chociażby na forum LG w tym zagraniczne to się przekonasz czy się wypalają czy nie. Jeszcze pomszczą na LG, że LG jako zalecane podaja 85% na "podświetleniu"  ?

Także nie jeden zmądrzał by skręcić kontrast ze 100% oraz grubo "podświetlenie" by TV pod 2-3latach nie leciał do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Odkąd pamiętam to seria 9 się nie wypala, bo jest za krótko na rynku.

Rok póżniej -seria X też za krótko na rynku.

Kolejny rok później Seria 1 też za krótko na rynku.

W sumie to chyba od C8 gdzie wydaje mi się, że były robione większe zmiany i słyszy się, że jest za krótko na rynku dla tego brak masy zdjęć jak przy C7. 

 

Nie jakoś tak to leciało?

Moim zdaniem od 8 a już na pewno od 9 serii zmieniło się tyle, że jeśli chodzi o wypalenie to jest zupełnie inna bajka niż przy starszych seriach. Chociaż jak puścimy wiadomości na pełnej jasności i będziemy wywalać TV z prądu na noc, bo jest drogi to rozwalimy OLEDa i wypali się prędzej niż później. 

 

 

 

Ilość wypalonych oledow zmalała bo podniosła się wytrzymałość paneli. Czyli piksele można traktować niższym napięciem otrzymując ta sama jasność z możliwością podniesienia jasności szczytowej. Myślisz ze co robisz ze swoim oledem ustawiając go na 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:

Ilość wypalonych oledow zmalała bo podniosła się wytrzymałość paneli...

Dasz linka do kilku przypadków? :) Bo skoro ilość zmalała ale nie przestały się wypalać, to z tych milionów sprzedanych pewnie setki wypalonych są na Twoim google? :) U mnie google się popsuło i odkąd pamiętam to mam kłopot z wyszukiwaniem wyjaranych oledów od serii 8+. Chociaż ta mnie i tak nigdy nie interesowała. Bardziej 9+ bo HDMI 2.1 :) 

 

Z rok temu o to prosiłem, to C8 i C9 były za krótko na rynku. Linka nie dostałem. 

C6-C7 wyjarane można było odszukać w necie po roku-dwóch od premiery. Rok temu c9 był tylko dwa lata na rynku to za świeży - pisaliście. Dzisiaj już jest 3 lata więc może coś się ruszyło. Bo moim zdaniem zrobiła się lekka pustka w tych wypalonych LG.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B7 z przegranymi praktycznie 10 tys. godzin i nie jest wypalona. Według ciebie B7 padały ich muchy. Co tutaj widzisz nie tak ?

P.s. idź sobie pogadaj z serwisem LG, oni ci potwierdza czy oledy się nie wypalają :E

Najlepsze jest to ze żaden z was nie przyzna się do wypalenia przez używanie na 100% czy jako monitora, ściemnicie ze zmieniliście bo była okazja albo inna bajkę walniecie i tak w zaparte będę czytał ze oledy już się nie wypalają :)

Pamiętaj, ze to ty siebie sam oszukujesz a nie rzeczywistość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, dzięki wspaniałym poradom na temat wypalania się oledów poszedłem w QLEDa do salonu ( bo nie zrealizowali mi OLEDa na moje nieszczęście - brak towaru był). Pomyślałem, że może to i dobrze bo akurat VA się trafiło.. Stwierdziłem, że kupię coś wytrzymałego i jeszcze raz ( po DSE na LG LCD IPS ) kupiłem LCD tym razem VA od Samsunga. Miało być pięknie i żywotnie. Nie to co OLED, bo ten na pewno się zaraz wypali.. Matryca w samsungu już poszła na wymianę (DSE) więc tak.. czytam dalej jak to OLEDy się wypalają i są nietrwałe. A jako monitor to już w ogóle masakra i dętka w kilka miesięcy.

Jak wspomnę o QLEDzie to nie na temat? 

Ale jak ktoś napisze że OLED się WYPALA to już na temat i czyta się fajnie?

Masz na B7 10k godzin?  Ja na Qledzie miałem 11k godzin. Więc pytanie czy ciągłe sranie się o wypalające się OLEDy ma jakiś sens? Ma coś wspólnego z rzeczywistością? Skoro nawet mizernego B7 nie udało Ci się rozwalić po 10k godzin pracy? A ja w podobnym czasie pracy QLEDa miałem matrycę jak z kibla wyjętą!

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jestem świadomy czym jest oled, nie ustawiam mu podświetlenie na 100% i nie żyłuje go HDR bo wiem jak to się skończy. I przede wszystkim nie używam go jako monitora.

Tak Qleda nie wypalisz bo to LCD czyli nie jest to technologia samo emisyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qleda nie wypalisz, ale DSE zalapie i co to zmienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano to ze nie rozmawiamy o DSE a o wypalaniu się Oledow. ile razy jeszcze mam ci to napisać ?

Można tez odwrócić kota ogonem, skoro twoim zdaniem Oledy się nie wypalają to po co w nich zabezpieczenia przeciwko wypalaniu :E

P.S.

Właśnie z ciekawości zadzwoniłem do kumpla w ME, mówi ze od 2 lat nikt nie przyszedł z wypalonym oledem ale sami wypalili Panasonica na ekspozycji :E

Tak ze walcie śmiało 100%, HDR DV 100% i pulpity z paskami itd... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR na pulpit i 100% jasnosci?

Jak nie widzisz zwiazku z uszkodzeniem matrycy LCD i OLED gdzie to nie wiem jak Ci to wytlumaczyc.  Dla mnie nie ma roznicy czy pierdzieli sie podswietlanie pixeli w LCD czy tez sa samoemisyjne pixele w OLEDzie, jak efekt koncowy jest na podobnym poziomie komforu kozystania z takiego uszkodzonego pudla.

30 minut temu, kadajo napisał:

Właśnie z ciekawości zadzwoniłem do kumpla w ME, mówi ze od 2 lat nikt nie przyszedł z wypalonym oledem ale sami wypalili Panasonica na ekspozycji :E

Jak wylaczaja TV na noc? Pilotami czy z hebla? W jakich warunkach pracował ten Panasonic? 100% HDR zapętlona reklamówka? Zapewne od rana do nocy 10h/7dni ? :D 

LG w tych samych warunkach co Panasonic nie udalo im sie rozwalic mimo iz twardo próbowali?

Od 2 lat zaden klient nie rozwalil OLEDa LG czy zadnego OLEDa?

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Dasz linka do kilku przypadków? :) 

Przy okazji ponawiam prośbę o te Linki ;)

Usilnie starasz się udowodnić, że OLEDy się sypią to daj kilka przykładów. 

ja rozumiem że każdy oled wypali się prędzy czy później jak to piszesz, ale jakbyś tak jeszcze dopisał szacunkowo kiedy nastąpi to prędzej czy później. Rok ? Dwa ? Pięć ? Dziesieć ? Dwadzieścia ? O jakiej skali mówimy zakładając że nastąpi to prędzej. Szybciej zrypie się panel czy może elektronika w pudle ze starości? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy pojawią się jakieś modele oledów 4k@120hz z freesync/gsync ale w rozmiarze 40/43 cale? Lubię duże ekrany do pc ale 48 to już dla mnie przesada :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Zasadnicza kwestia to sposób użytkowania.

Oledy się wypalają i to jest fakt. A kiedy się wypali to tylko kwestie sposobu użytkowania, które to wielokrotnie mogą przyśpieszyć ten proces.

Będziesz leciał na ~70-100%  podświetlenia 15h dziennie w ogóle nie wyłączając wyświetlacza do szybkiego czyszczenia i głównie na podobnych statycznych elementach to się zacznie jarać bardzo szybko.

Będziesz leciał tylko częściowo na statycznych elememtach często robiąc co innego gry, net film etc. z podświetleniem 0-30%, wyłączał nawet jak odchodzisz na te 20minut gdzie wyświetlacz będzie mógł przeprowadzić szybkie czyszczenie to i może dobre kilka lat pociągnąć bez wypaleń.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...