Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Minciu napisał:

Jak wylaczaja TV na noc? Pilotami czy z hebla? W jakich warunkach pracował ten Panasonic? 100% HDR zapętlona reklamówka? Zapewne od rana do nocy 10h/7dni ? :D 

LG w tych samych warunkach co Panasonic nie udalo im sie rozwalic mimo iz twardo próbowali?

Od 2 lat zaden klient nie rozwalil OLEDa LG czy zadnego OLEDa?

 

Nie dopytywałem ale TV wyłączają z pilotów. A wypalił się znaczek PEGI 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Nie dopytywałem ale TV wyłączają z pilotów. A wypalił się znaczek PEGI 18 :)

Pewnie był jak logo stacji, tylko w HDR i tej zapętlonej reklamie :D 

I to pewnie był jak pisałeś, wysoki model z NAJWYŻSZĄ JANOŚCIĄ ? :) Gdzie skali na LG nawet brakuje aby to gonić.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale Panasonic miał mieć lepsze chłodzenie matryc, i niby być lepiej zabezpieczony przed wypalaniem a to tylko marketingowe hasła jak widać tak samo jak Philips i ich super systemy AI zapobiegające wypaleniom i innym problemom. W sumie to takie stanie w sklepie po 12H z jasnością na 100% nie będzie się niczym różnic od stania w domu jako monitor na 100% z pulpitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% nawet na SDR z pulpitem jest nie użyteczne. Poza tym pulpit w SDR i tak będzie ciemniejszy niż na wystawce reklamówka w HDR. 

Mam wrażenie że na siłę chcesz udowodnić że oled jako monitor się rozwali jak będziemy go rozwalać umyślnie :D Tak jakbym pisał, że te matryce OLEDa się nie tłuką, a Ty kazałbyś mi ładować w niego młotkiem.

 

Daj sobie 100 na jasność na pulpit i poprzeglądaj neta przez 12h w takich warunkach.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

100% nawet na SDR z pulpitem jest nie użyteczne.

Do pulpitu to dla mnie nawet i 30 bywa za mocne na oledzie :E

Ostatnio co prawda nie na oledzie, a na Dell S2721DGF miałem akcję domową jak wróciłem z pracy. Dzieciak prawie zaryczany, że monitor mu się popsuł. Bo jakoś tak mu świeci i to tak mocno, że nie da się z niego korzystać, a on nic nie dotykał.

No i jak siadłem to się okazało, że jakimś sposobem HDR mu się ostał odpalony na pulpicie, a, że suwak jasności w windzie nie był skręcony dla HDR to walił po gałach pewnie gdzieś w przedziale 300-400cd i to był popsuty monitor :E

W tym monitorze HDR jak wiadomo jest tylko dla picu, dzieciak normalnie nigdy z tego nie korzysta, a pulpit i SDR ma ustawiony na ~80cd i był szok po takiej zmianie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Minciu napisał:

100% nawet na SDR z pulpitem jest nie użyteczne. Poza tym pulpit w SDR i tak będzie ciemniejszy niż na wystawce reklamówka w HDR. 

Mam wrażenie że na siłę chcesz udowodnić że oled jako monitor się rozwali jak będziemy go rozwalać umyślnie :D Tak jakbym pisał, że te matryce OLEDa się nie tłuką, a Ty kazałbyś mi ładować w niego młotkiem.

 

Daj sobie 100 na jasność na pulpit i poprzeglądaj neta przez 12h w takich warunkach.

A czym się różnią statyczne elementy w grze od statycznych elementów na pulpicie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na OLED mam jasność 50. Filmy i gry. Jasność na 50 w zupełności  mi wystarcza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Dłużej niż moje oczy :) 

No to najwidoczniej masz czułe patrzałki albo niskie wymagania co do efektów HDR.

 

4 godziny temu, sideband napisał:

Wejdź chociażby na forum LG w tym zagraniczne to się przekonasz czy się wypalają czy nie. Jeszcze pomszczą na LG, że LG jako zalecane podaja 85% na "podświetleniu"  ?

Także nie jeden zmądrzał by skręcić kontrast ze 100% oraz grubo "podświetlenie" by TV pod 2-3latach nie leciał do kosza.

Aha, czyli kupujesz telewizor za kilka tysięcy złotych i dewastujesz efekt HDR, bo się szybko zużyje? Ech, a coś czułem, że z tymi oledami to nie tak kolorowo.

Dla mnie na CX 55" bez 100% podświetlenia nie ma efektu wow podczas grania/oglądania filmów z DV/HDR w ciągu dnia. Wcale nie chodzi mi tu o sytuację, w której przez okno wali na ekran słońce. 

4 godziny temu, kadajo napisał:

 Myślisz ze co robisz ze swoim oledem ustawiając go na 100% ?

Bez wysokiej jasności oled wcale nie robi wrażenia... no i koło się zamyka. Na jakim poziomie jasności Ty masz ustawione tryby gra/film gdy odpalasz HDR/Dolby Vision?

2 godziny temu, lukadd napisał:

Będziesz leciał tylko częściowo na statycznych elememtach często robiąc co innego gry, net film etc. z podświetleniem 0-30%, wyłączał nawet jak odchodzisz na te 20minut gdzie wyświetlacz będzie mógł przeprowadzić szybkie czyszczenie to i może dobre kilka lat pociągnąć bez wypaleń.

 

Co??? LG CX w zakresie 0-30% podświetlenia nadaje się tylko do materiałów SD i to w ciemnym pomieszczeniu. Serio używasz tak oledowego wyświetlacza? Przecież to jest jakaś masakra. To tak, jakbyś kupił Ferrari i jeździł na tyle wolno, by nie załączała się turbina, bo przecież przez to się zużywa i może dojść do kosztownej awarii. 

56 minut temu, Saren7 napisał:

Ja na OLED mam jasność 50. Filmy i gry. Jasność na 50 w zupełności  mi wystarcza. 

Który model? Jakie gry/filmy? HDR, Dolby Vision? Sprawdź sobie ile masz wtedy cd i jaki realnie efekt HDR uzyskujesz przy takim ustawieniu wyświetlacza.

Okej Panowie, no to wyszło szydło z worka, jaka na forum powszechna psychoza w temacie wypalania oledów... a ja od prawie roku katuję CXa domyślnymi ustawieniami podświetlenia i kontrastu. ?

Serio, ja bym już teraz nie mógł zejść niżej, bo po prostu jest za ciemno i nie ma porządnego efektu HDR.

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o świetle otoczenia. Jak oglądasz oleda w środku dnia przy świetle słońca, albo w pokoju gdzie wala lampy ze wszystkich stron to faktycznie oled potrzebuje full mocy.

Ja trybów HDR używam bardzo rzadko bo są zbyt jasne dla moich oczu ze względu na ograniczenia technologiczne jakie dziś mamy. Efekt fajny ale po godzinie rzygać się chce, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu.

Jak TV będą w stanie utrzymać 4000 tys. nitow na całej powierzchni ekranu, wtedy pogadamy o HDR, gdzie film zarejestrowany faktycznie w tej technologi będzie potrafił sie wyświetlić prawidłowo a nie mnie oślepiać bo scena została przez TV skompresowana bo jest w stanie utrzymać ledwo 600 czy 800 nitow.

Dziękuję już wole porządne SDR niż byle jakie HDR. Ale rozumiem ze komuś się to może podobać. Wreszcie nie od dziś najwięcej TV sprzedaje się tych które w sklepach nawalaj po gałach jak supernova.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LJ19 napisał:

No to najwidoczniej masz czułe patrzałki albo niskie wymagania co do efektów HDR.

Ale jako monitor używasz OLEDa na 100% jasności w HDR cały czas? 

26 minut temu, LJ19 napisał:

No to najwidoczniej masz czułe patrzałki albo niskie wymagania co do efektów HDR.

Co??? LG CX w zakresie 0-30% podświetlenia nadaje się tylko do materiałów SD i to w ciemnym pomieszczeniu. Serio używasz tak oledowego wyświetlacza? Przecież to jest jakaś masakra. To tak, jakbyś kupił Ferrari i jeździł na tyle wolno, by nie załączała się turbina, bo przecież przez to się zużywa i może dojść do kosztownej awarii. 

To mówisz dwie czy trzy paki po mieście trzeba lecieć bo inaczej nie ma efektu wow?

Pocztę też sprawdzasz tylko w HDR ? :P 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem czas pracy mojego C1

obraz.png.84833b6f28cbec443491ede4f74e4e47.png

Użytkowany od 15 czerwca 21, więc raczej jakoś go nie wymęczyłem :D. Chociaż ostatnio jak pracuje, to siedzę czasami na laptopie i wtedy OLEDa nie używam i zostawiam go na wieczorne buszowanie po netach i grańsko. Też mam nawyk, ze od razu jak odchodzę od ekranu to naciskam czerwony guziczek na pilocie (leży za klawą więc jest pod ręką) i dzięki temu też coś pewnie zyskuję . Ostatnio ogrywam HALO i tam przy jasności 50 w HDR za jasno mi było, musiałem zjechać do 35 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Minciu napisał:

Ale jako monitor używasz OLEDa na 100% jasności w HDR cały czas? 

To mówisz dwie czy trzy paki po mieście trzeba lecieć bo inaczej nie ma efektu wow?

Pocztę też sprawdzasz tylko w HDR ? :P 

Pisałem już, że ja nie używam tego TV jako monitor. Tylko filmy, czasem seriale i gry na konsoli (XSX). 

 

39 minut temu, RENMEi napisał:

Ostatnio ogrywam HALO i tam przy jasności 50 w HDR za jasno mi było, musiałem zjechać do 35 :E

Zaraz się okaże, że te HDRy 2000 itp. to pic na wodę i wszystkim wystarcza 300 cd, bo inaczej "za jasno". ?

Oj chłopaki, coś nie chcę mi się wierzyć, że naprawdę komfortowa Wam się ogląda treści HDR na tak niskich poziomach podświetlenia. 

Racjonalizujecie sobie w ten sposób strach przed wypaleniem TV za kilka patyków. ;)

Godzinę temu, kadajo napisał:

Dziękuję już wole porządne SDR niż byle jakie HDR. Ale rozumiem ze komuś się to może podobać. Wreszcie nie od dziś najwięcej TV sprzedaje się tych które w sklepach nawalaj po gałach jak supernova.

Co to znaczy porządne SDR? SDR to masz w starych filmach czy grach i wtedy ustawiasz filmmaker mode. Nowsze treści zgodne z trybami HDR/DV wymagają innych ustawień.

Pisałem, że nawet w średnio oświetlonym pomieszczeniu moim zdaniem CX nie jest zbyt jasny, a nawet jak gram w nocy (zero innych świateł) to zejście z jasnością przy trybie DV po prostu dewastuje efekt. 

Gadanie o telewizorach przyszłości to trochę puste hasło. 

No ale okej, skoro Wy kupujecie "ferrari" żeby jeździć nim ciągle na pierwszym biegu, to Wasza decyzja. Aż tak boicie się tego wypalenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LJ19 najpierw zrozum czym jest HDR i jak się masteruje materiał Video ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

@LJ19 najpierw zrozum czym jest HDR i jak się masteruje materiał Video ;)

Co mi z tego, skoro wyświetlacz jest po prostu niezbyt jasny? Mi nie chodzi o technikę, a odczucia wzrokowe. 
W dzień przy 50% podświetlenia na CXie nie tyle kiepsko widać HDR, co po prostu trzeba się przyglądać, co się dzieje w scenie. 

Zrobię sobie dziś test i ustawię na 50% w Hitmanie 3. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty probujesz dostosować obraz wyświetlany do otoczenia to o czym chcesz ze mną dalej rozmawiać ? :D

Piszesz ze przyciemnienie masakruje ci efekt HDR a rozwalenie balansu tonalnego w druga strone bo oglądasz w jasnym pomieszczeniu i nie widzisz nic w ciemnych scenach to już jest ok ? :E

Właśnie w tym leży problem treści HDR i co gorsze nierozumienie ludzi, o co w tym dokładnie chodzi. HDR nie ma walić po oczach i nie ma być super jasny, HDR ma zwiększyć rozpiętość tonalna obrazu. A jak ty chcesz wycisnąć z HDR 100% jak twój TV nie jest w stanie osiągnąć odpowiedniej jasnoci aby pokazać scenę tak jak została zarejestrowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Jak ty probujesz dostosować obraz wyświetlany do otoczenia to o czym chcesz ze mną dalej rozmawiać ? :D

Piszesz ze przyciemnienie masakruje ci efekt HDR a rozwalenie balansu tonalnego w druga strone bo oglądasz w jasnym pomieszczeniu i nie widzisz nic w ciemnych scenach to już jest ok ? :E

Właśnie w tym leży problem treści HDR i co gorsze nierozumienie ludzi, o co w tym dokładnie chodzi. HDR nie ma walić po oczach i nie ma być super jasny, HDR ma zwiększyć rozpiętość tonalna obrazu. A jak ty chcesz wycisnąć z HDR 100% jak twój TV nie jest w stanie osiągnąć odpowiedniej jasnoci aby pokazać scenę tak jak została zarejestrowana ?

Czekaj, czyli OLED wcale nie taki super, bo nie radzi sobie w średnio oświetlonym pomieszczeniu? Przypominam, że nie chodzi mi o sytuację, w której słońce bezpośrednio świeci przez okno.

Tak samo w zupełnej ciemności po prostu zejście z jasnością sprawia, że treści HDR/Dolby Vision po prostu nie robią już takiego wrażenia. Ja akurat lubię jak "błyska". 

No nic, najwyżej mi się szybciej wypali i jako pierwszy przyniosę Wam dowód, że oledy się wypalają, a producent wypina się na klienta. ?

 

 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna zaletą OLED'a nie jest HDR a nieskończony kontrast. Dzięki czemu kazde porzadne zrodlo sygnalu na tych ekranach wyglada fenomenalnie, nie ważne czy SDR, czy HDR.

Każdy, kto miał LCD i przeskoczył na OLED'a ci to powie. SDR na Oledzie wygada lepiej niż HDR na LCD. Co tylko pokazuje ze kontrast to jest krytyczny aspekt obrazu bo tylko on, prawidłowo wyświetlony jest w stanie pokazać sygnał takim jaki jest. Z SDR dzis można to zrobić bez problemu, z HDR nie ma szans nawet na oledach i LCD za setki tysięcy zl.

Chcesz zobaczyć porządny HDR, kup Dolby Pulsar 4000 nit. Albo masz jeszcze taki monitor referencyjny:

https://www.shopfsi.com/XM312U-p/xm312u.htm

Tylko 22 tys dolarów, ale osiąga 5 tys. nitów, czyli HDR na nim będzie wyglądał tak jak powinien i nie będzie cię oślepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Chcesz zobaczyć porządny HDR, kup Dolby Pulsar 4000 nit. Albo masz jeszcze taki monitor referencyjny:

https://www.shopfsi.com/XM312U-p/xm312u.htm

Tylko 22 tys dolarów, ale osiąga 5 tys. nitów, czyli HDR na nim będzie wyglądał tak jak powinien i nie będzie cię oślepiał.

O matko, to już absurd. To może od razu zacznę patrzeć w słońce bez okularów słonecznych? ?

Może jeszcze ustalmy, o jakich my tu ustawieniach mówimy. Ja trzymam OLED Light i Contrast na 100, natomiast Brightness jest na domyślnym 50%.

Tak zresztą sugerują RTings czy Vincent. Myślisz, że nie znają się na zasadach działania SDR i HDR? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz. Ok nieważne. W sumie jaka to różnica czy ty to zrozumiesz, czy nie. :D

Dam ci takie dwa obrazki dla skumania o co chodzi :)

Image

Image

 

 

 

Oglądanie HDR/DV na dzisiejszych TV to tak jak granie w 4k na monitorach FHD. Niby można i obraz jest wyswietlany ale jednak to nie to, co powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Dalej nie rozumiesz. Ok nieważne. W sumie jaka to różnica czy ty to zrozumiesz, czy nie. :D

Dam ci takie dwa obrazki dla skumania o co chodzi :)

Używam ustawień sugerowanych przez RTings czy Vincenta. Sugerujesz, że oni nie wiedzą, co ludziom zalecają w zakresie ustawień TV i Ty wiesz lepiej?

Dobra, to dawaj. Podziel się swoimi ustawieniami, a chętnie je przetestuję. ;) 

3 minuty temu, kadajo napisał:

Oglądanie HDR/DV na dzisiejszych TV to tak jak granie w 4k na monitorach FHD. Niby można i obraz jest wyswietlany ale jednak to nie to, co powinno być.

Jest jak jest i prędko sytuacja na rynku konsumenckim nie ulegnie radykalnej zmianie. 

Dawaj Twoje ustawienia. Sprawdzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mają ustawienia do referencji. Czy do ciebie nie dociera ze to jak masz ustawionego swojego OLED'a nic ci nie da bo on i tak manipuluje tym obrazem aby go wyświetlić? Ustawienia są dostosowane do danego ekranu, a nie do sygnału HDR samego w sobie bo ten nosi peak do 4 tys. lub nawet 10 tys. nitów których twój OLED nie jest w stanie wyświetlić. I w tym leży problem.

Ustawienia o których mówisz to najlepsze co możesz na danym TV uzyskać, tylko nijak się to ma do referencji. HDR/DV wykracza grubo poza możliwości dzisiejszych komercyjnych ekranów.

Najbliżej tych referencyjnych wartości ma szanse być dopiero Micro LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, LJ19 napisał:

Pisałem już, że ja nie używam tego TV jako monitor. Tylko filmy, czasem seriale i gry na konsoli (XSX). 

Pisałeś też że mamy pchać jasność na setkę używając Oleda jako monitor :) 

Ja odpisałem, że prędzej mi wysiądą oczy niż ten ekran jeśli miałbym lecieć na max jasności jako monitor.

Szczególnie że ja kupiłem OLEDa jak na razie na poddasze, gdzie i tak markiza zewnętrzna wisi na stałe w jednym oknie dachowym i generalnie panuje tam półmrok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Co mają ustawienia do referencji. Czy do ciebie nie dociera ze to jak masz ustawionego swojego OLED'a nic ci nie da bo no i tak manipuluje tym obrazem aby go wyświetlić? Ustawienia są dostosowane do danego ekranu, a nie do sygnału HDR samego w sobie bo ten nosi peak do 4 tys. lub nawet 10 tys. nitów których twój OLED nie jest w stanie wyświetlić. I w tym leży problem.

Ustawienia o których mówisz to najlepsze co możesz na danym TV uzyskać, tylko nijak się to ma do referencji. HDR/DV wykracza grubo poza możliwości dzisiejszych komercyjnych ekranów.

Najbliżej tych referencyjnych wartości ma szanse być dopiero Micro LED.

Ale co mi z tych wartości szczytowych, skoro na rynku konsumenckim brakuje do tego sprzętu? 

Skoro ustawienia RTings/Vincenta są "najlepsze", to dlaczego schodzisz z jasnością niżej przy treściach HDR/DV? 

 

3 minuty temu, Minciu napisał:

Pisałeś też że mamy pchać jasność na setkę używając Oleda jako monitor :) 

Gdzie tak napisałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to pulpit naszego Windowsa nie jest w HDR, wiec ustawienie go w jasnoci OLED na 100% ma sens tylko przy jakimś jasnym świetle zewnętrznym.

Po drugie jasność obrazu powinniśmy dostosować do warunków oświetlenia pomieszczenia.

Referencja teoretycznie mówi ze w pomieszczeniu powinno być ciemno jeśli chodzi o ustalenia tego typu, wiadomo ze dzis dla HDR jest to nie do spełnienia.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby określić konkretne ustawienia dla światła otoczenia większego niż zero ale problem w tym ze te światło jest mocno zmienne. 

Teoretycznie to właśnie probuja robić czujniki oświetlenia w TV czy smartfonach ale działa to raczej średnio żeby nie powiedzieć słabo.

9 minut temu, LJ19 napisał:

Skoro ustawienia RTings/Vincenta są "najlepsze", to dlaczego schodzisz z jasnością niżej przy treściach HDR/DV? 

Dlatego ze dzisiejsze TV aby w miarę prawidłowo mogły wyświetlić sygnał HDR/DV muszą go mocno skompresować (w przypadku Oledow zjazd jest z 4-10 tys nitów do zaledwie 600-800 nitow czyli masakrują go totalnie). I teraz problem leży w tym ze taki obraz aby był w miarę zachowany tonalnie zostaje mocno rozjaśniony i powoduje dyskomfort, jak dodamy do tego jeszcze to ze to sztuczne światło to nie wiem czemu się dziwisz ze komuś nie odpowiada jak mu TV gały chce wypalić. Nasz wzrok nie jest przystosowany do takiej nienaturalnej rozpiętości tonalnej.

Zwróć uwagę ze jak dzis ktoś przeciętnie pisze o HDR to najczęściej pada słowo że jest super jasny. A nie tak powinno się określać HDR. A dlaczego jest zbyt jasny ? Dlatego że jest skompresowany i ograniczony srogo przez dzisiejsze TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Po pierwsze to pulpit naszego Windowsa nie jest w HDR, wiec ustalenie go w jasnoci OLED na 100% ma sens tylko przy jakimś jasnym świetle zewnętrznym.

Mój CX przez rok ani razu nie widział pulpitu Windowsa. 

Używam tylko do filmów i gier na XSX. 

Ustawiłem jak radzili na RTings czy u Vincenta, a tam dla trybów HDR/DV podświetlenie OLED i kontrast sugerują ZASZE trzymać na 100%, a jasność na 50%.

Czyli co, źle ludziom radzą? 

Skoro automat (czujnik) też nie działa dobrze, to co nam pozostaje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...