Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze jednego w koszyku ale juz nowych nie moge dodac na DE

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, azgan napisał:

Ale cena za ten IPS i tak jest przegięta. Przecież to kosztuje tyle co OLED. Czemu? To byłby świetny monitor do 3000 zł.

Też myślę, że za 3k to można by myśleć nad takim IPSem.

Za 5-5.5k to jakaś masakra. Ten monitor nawet nie ma sprzętowego g-sync co by w jakiś sposób mogło próbować tłumaczyć wyższą cenę tylko compatible więc tym bardziej cena przesadzona.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Też myślę, że za 3k to można by myśleć nad takim IPSem.

Za 5-5.5k to jakaś masakra. Ten monitor nawet nie ma sprzętowego g-sync co by w jakiś sposób mogło próbować tłumaczyć wyższą cenę tylko compatible więc tym bardziej cena przesadzona.

Dokładnie 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Wu70 napisał:

IPS za >5k to już lipka ale pomyśleć że następne 10 lat będziesz skazany na IPSa to aż smutek, wcześniej też nie wymienisz bo szkoda i ten najdroższy ips będzie musiał ciągnąć ile się da :D

Ja bym brał Oleda lg lub qd w zależności od rozmiaru, jak strach to G9 lub G8 albo zlituj się nad sobą, weź już jakiegoś ipsa do 2-3k i skróć czas do wymiany

Wiesz co, przekonałeś mnie. Jak już kupować coś za takie pieniądze, to powinno być wyraźnie lepsze od tego, co mam. 

G9 Neo to byłoby właśnie coś takiego. Efekt "wow" gwarantowany. Tylko te gabaryty. W tym roku powinien się też pojawić bardziej konwencjonalny G8 Neo. 

Jak dla mnie oled jako "wół roboczy" na ten moment odpada. Tym bardziej, że mam już oledowy tv. 

Do 2-3k na przeczekanie to pewnie jakieś Xiaomi, Huawei lub Iiyama? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G9 neo to musi być wow, nie wiem ile tam miejsca potrzebujesz do pracy ale gabaryty w tym przypadku nie muszą być minusem, ja bym z przyjemnością wymienił 2x 16:9 na takiego potworka

G8 jeszcze nie ma daty premiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Wu70 napisał:

G9 neo to musi być wow, nie wiem ile tam miejsca potrzebujesz do pracy ale gabaryty w tym przypadku nie muszą być minusem, ja bym z przyjemnością wymienił 2x 16:9 na takiego potworka

G8 jeszcze nie ma daty premiery?

Z pewnością nie potrzebuję aż tyle przestrzeni roboczej. ?

Jednak fakt faktem. Jeśli ktoś chce doświadczyć czegoś nowego, to taki rozmiar i krzywizna zapewnią nowe doznania. 

Jaka by nie była matryca, to w standardowej formie po prostu obserwujmy lepszy pod względem jakości obraz. 

G8 nie ma daty i ceny. Przynajmniej ja się nie dokopałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LJ19 napisał:

Wiesz co, przekonałeś mnie. Jak już kupować coś za takie pieniądze, to powinno być wyraźnie lepsze od tego, co mam. 

G9 Neo to byłoby właśnie coś takiego. Efekt "wow" gwarantowany. Tylko te gabaryty. W tym roku powinien się też pojawić bardziej konwencjonalny G8 Neo. 

Jak dla mnie oled jako "wół roboczy" na ten moment odpada. Tym bardziej, że mam już oledowy tv. 

Do 2-3k na przeczekanie to pewnie jakieś Xiaomi, Huawei lub Iiyama? 

Nie obraz sie, ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Chcesz do pracy z tekstem kupic mikroleda z tysiacem stref podswietlania i marudzisz ze to lipa. 

Do gier i filmow masz Oleda.

Po bułki do sklepu obok tez tylko helikopterem latasz bo samochodem to dziady jezdza?

Po co Ci to do tekstu? Za takie pieniadze co chesz wydac, to do pracy mozna juz szukac graficzne ekrany. 

 

20 minut temu, LJ19 napisał:

Z pewnością nie potrzebuję aż tyle przestrzeni roboczej. ?

Jednak fakt faktem. Jeśli ktoś chce doświadczyć czegoś nowego, to taki rozmiar i krzywizna zapewnią nowe doznania. 

Jaka by nie była matryca, to w standardowej formie po prostu obserwujmy lepszy pod względem jakości obraz. 

G8 nie ma daty i ceny. Przynajmniej ja się nie dokopałem.

? W edytorze tekstu. Poczuj te imersje z każdą literką na ekranie.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że się pracuje przy komputerze nie zmienia faktu że można chcieć sobie włączyć choćby głupiego yt w fajnej jakości albo jakąś gierkę, jest mnóstwo powodów i okazji ;)

Mój IPS 240Hz cały dzień wyświetla kod i forum :D ale przecież nie mam go po to żeby wyświetlał edytor tekstu (to tak czy siak potrafi) tylko żeby przyjemnie się grało po pracy

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

Nie obraz sie, ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Chcesz do pracy z tekstem kupic mikroleda z tysiacem stref podswietlania i marudzisz ze to lipa. 

? W edytorze tekstu. Poczuj te imersje z każdą literką na ekranie.

Chodzi mi o to, że od prawie 10 lat siedzę na tym samym monitorze i po prostu chciałbym czegoś nowego... Co poradzę, że namówiliście mnie w ubiegłym roku na oledowy telewizor? :P

Nie używałbym tylko tego do edycji tekstu. :D

Poza tym chciałbym sobie przeorganizować miejsce pracy w taki sposób, aby było bardziej minimalistyczne, a do tego poprawiły moją produktywność. Te 24 cale zrobiły się trochę małe, a wspomaganie się 15-calowym ekranem laptopa nie do końca się sprawdza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz 36" 1600p UWQHD. 

Bedziesz mial w nim miejsce na 3 kwadratowe okna. 

Szersze nie maja sensu jako zlepek 16:9 bo one do tekstu to jedynie w Pivocie sie nadaja. A wiecej niz 3 okien do szczescia nie trzeba. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

To bierz 36" 1600p UWQHD. 

Bedziesz mial w nim miejsce na 3 kwadratowe okna. 

Szersze nie maja sensu jako zlepek 16:9 bo one do tekstu to jedynie w Pivocie sie nadaja. A wiecej niz 3 okien do szczescia nie trzeba. 

Słuchaj, ja potrzebuję ekranu, który:

1) Będzie okej "na teraz" do pracy.
2) Sprawdzi się jak za rok czy dwa najdzie mnie ochota wrócić do pecetowego grania z czymś w rodzaju RTXa 4800 na pokładzie.
3) Pozwoli mi podpiąć mojego XSX od czasu do czasu (normalnie konsola jest podpięta pod oled tv).
4) Da radę z następcami XSX/PS5.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 1600p ultra wide lepszy od g9

3-4 to tylko 4k i to najlepiej 42" chociaz. Czyli oled c2 

Z konsolami do UltraWide i szerszych nawet nie masz co podchodzić.

Do pracy znowu szersze ekrany lepsze. 

Chyba ze bedziesz dzielił 4K na 4 obszary FHD. 

Wogole do grania szersze ekrany od 21:9 to glupi pomysl. Perspektywa widzenia jak z lufciku w ruskim czolgu.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

G9 neo to musi być wow

Zaokrąglenie super, ale IMO jest za niski. Za mało treści się mieści w pionie względem takiego 32" 16:9. Rok temu zmieniałem monitor i był to jeden z powodów, dla których odpuściłem (wtedy jeszcze nie było wersji neo). Z kolei do grania rozdziałka zabójcza. 7mln pikseli i 240Hz? Nawet RTX3090 wykręci te 200FPS jedynie w starych gierkach (Wiedźmin 2?). Także ja, podobnie jak @Minciu, postawiłem na 1600p 38". Trochę żałuję, że nie wziąłem LG 144Hz, tylko Acera 75Hz, ale wówczas źle wyczytałem, że LG ma wyjący wentylator. Ma, ale w modelu, który się różni jedną literką i dałem ciała w czytaniu ze zrozumieniem. :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

To że się pracuje przy komputerze nie zmienia faktu że można chcieć sobie włączyć choćby głupiego yt w fajnej jakości albo jakąś gierkę, jest mnóstwo powodów i okazji ;)

YT w fajnej jakosci bzdurnego filmiku bedzie mial na kazdym ekranie. 

Jak jest konsolowcem to i tak nie bedzie gral na monitorze. 

Te wszystkie kombinacje to zwykla fanaberia jak dla mnie. Rownie dobrze mozna sobie wkrecic, ze niezbedna jest wymiana monitora 240Hz na 360Hz co pomoze wlascicielowi awansowac z ligi Bronze do Silvera. 

Nie no zmieniaj od razu wskoczysz na poziom golda XD a bronze to ewidentnie wina tylko 240Hz. Takie samo podejscie bez sensu.

 

8 minut temu, Karister napisał:

@Minciu, postawiłem na 1600p 38". Trochę żałuję, że nie wziąłem LG 144Hz, tylko Acera 75Hz,

38" nie 36", chyba 36 napisalem wczesnie. Oczywiscie o 38 mi chodzilo. 

75Hz do pracy lub gierek singlowych nastawionych na ogladanie ogarnie. Chociaz nie wiem jaka jest roznica w cenie. Jak niewielka to 144Hz lepiej oczywiscie. Jak trzeba doplacic 2x aby tylko z tekstem pracowac to bez sensu. 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Minciu napisał:

38" nie 36", chyba 36 napisalem wczesnie. Oczywiscie o 38 mi chodzilo. 

75Hz do pracy lub gierek singlowych nastawionych na ogladanie ogarnie. Chociaz nie wiem jaka jest roznica w cenie. Jak niewielka to 144Hz lepiej oczywiscie. Jak trzeba doplacic 2x aby tylko z tekstem pracowac to bez sensu. 

1600p UW to tylko 38" są, więc luz. Różnica w cenie mojego Acera, a wspomnianego LG to tysiak z hakiem, więc po prostu dałem ciała. W wielu gierkach, w które ja gram mam te 100FPS, więc byłoby odczuwalnie płynniej. Niestety mało jest takich modeli i póki co nic przełomowego się nie pojawia.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Minciu napisał:

1-2 1600p ultra wide lepszy od g9

3-4 to tylko 4k i to najlepiej 42" chociaz. Czyli oled c2 

Z konsolami do UltraWide i szerszych nawet nie masz co podchodzić.

Do pracy znowu szersze ekrany lepsze. 

Chyba ze bedziesz dzielił 4K na 4 obszary FHD. 

Wogole do grania szersze ekrany od 21:9 to glupi pomysl. Perspektywa widzenia jak z lufciku w ruskim czolgu.

Mhm, a który monitor 1600p UW spełnia pozostałe wymagania?

Po co mi oled c2, skoro mam już 55-calowego CXa? 

Konsole do monitora to bym sobie podłączył po to, żeby podzielić ekran dwa okna i pograć bez chodzenia po mieszkaniu z jakąś fifę coś podobnego. 
Normalnie i tak siedzę przy CXie. 

 

15 minut temu, Karister napisał:

Zaokrąglenie super, ale IMO jest za niski. Za mało treści się mieści w pionie względem takiego 32" 16:9. 

O którym LG piszesz? 

Co to znaczy, że jest "za niski"? Zawsze możesz ułożyć okna obok siebie a nie jedno nad drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LJ19 napisał:

O którym LG piszesz? 

38GN950-B

10 minut temu, LJ19 napisał:

Co to znaczy, że jest "za niski"? Zawsze możesz ułożyć okna obok siebie a nie jedno nad drugim.

Nie wiem, jak mam wytłumaczyć, co to znaczy "za niski". To znaczy niewystarczająco wysoki. Na wysokość  Samsung G9 to raptem tyle, co zwykłe 27 w 16:9". Niewiele się zmieści w przypadku pracy z takim Google Big Query, chociażby. W gamingu może i by to tak nie przeszkadzało, ale monitora używam też do pracy. Idealny config dla mnie to 38" 1600p jako główny monitor i 24"-27" 16:9 w pivocie jako dodatkowy ekran.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karister napisał:

38GN950-B

Nie wiem, jak mam wytłumaczyć, co to znaczy "za niski". To znaczy niewystarczająco wysoki. Na wysokość  Samsung G9 to raptem tyle, co zwykłe 27 w 16:9". Niewiele się zmieści w przypadku pracy z takim Google Big Query, chociażby.

Z dzisiejszej perspektywy myślisz, że warto kupić tego LG? 

"Niewiele" a niedostatecznie wiele to różnica. Oczywiście co program, to nieco inny przykład, ale tak szczerze: nie szukasz trochę na siłę tych minusów? 
Poza tym zyskujesz znacznie więcej przestrzeni po bokach w G9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Minciu napisał:

YT w fajnej jakosci bzdurnego filmiku bedzie mial na kazdym ekranie. 

Jak jest konsolowcem to i tak nie bedzie gral na monitorze. 

Te wszystkie kombinacje to zwykla fanaberia jak dla mnie. Rownie dobrze mozna sobie wkrecic, ze niezbedna jest wymiana monitora 240Hz na 360Hz co pomoze wlascicielowi awansowac z ligi Bronze do Silvera. 

Nie no zmieniaj od razu wskoczysz na poziom golda XD a bronze to ewidentnie wina tylko 240Hz. Takie samo podejscie bez sensu.

Ale ześ nawymyślał :boink: jak kupujesz sprzęt dla ligi to kupuj ale nam tu nie wkręcaj, w tym temacie raczej nie kupuje się sprzętu niezbędnego do życia ;)
I jak napisał że będzie grał to będzie grał, nie ma co się kłócić. Na yt nie będzie miał na każdym monitorze tej samej jakości - jak kupiłem pierwszego oleda to obejrzałem wszystkie demka 4k hdr a na IPSie mi się nie chciało, ciekawe dlaczego :D 

 

32 minuty temu, Karister napisał:

Zaokrąglenie super, ale IMO jest za niski.

Nie jest, z prostego powodu - jest wyższy niż jego obecny monitor ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wu70 napisał:

Nie jest, z prostego powodu - jest wyższy niż jego obecny monitor ;)

Dokładnie. Przypominam, że od 10 lat siedzę na 24", 16:10, 1200p. :E

Poza tym obecnie nie ma wyboru. Jak ktoś chce mieć sensowny FALD, to zostaje mu albo Neo G9, albo ten ASUS za 15k, albo dellowski oled, którego jak wiecie ja bym nie kupił. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wu70

Jak tam wyslali Ci? Moj juz w drodze, ma byc jutro rano u mnie:D

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy FirmWare dla CX'a mam nadzieję że nic nie spaprali tym razem bo ściągam 

https://ibb.co/pwkCHgT

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, srekal34 napisał:

@Wu70

Jak tam wyslali Ci? Moj juz w drodze, ma byc jutro rano u mnie:D

Nice :D U mnie jeszcze nie ale od początku miałem przewidywaną wysyłkę na jutro 23.03, Ty miałeś od razu na 22.03?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

Nice :D U mnie jeszcze nie ale od początku miałem przewidywaną wysyłkę na jutro 23.03, Ty miałeś od razu na 22.03?

Nope, tez na 23.03

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, oby to nie zapowiadało maila o przesunięciu na kwiecień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Absurd. Pisałem o tym z 2 lata temu i stało się ponownie. Uruchamiam grę ze skrótu na pulpicie a pokazuje automatyczne pobieranie 120gb. Patrzę w folder z grą a tam pusto - gra się ponownie sama odinstalowała 
    • Z tego co czytam w specyfikacjach to nie ma wi-fi. Trzeba dokupić jakiś dodatkowy moduł ale w sklepie nie widzę tej opcji. @Caps - no właśnie wyczytałem, że 7900 bez X jest minimalnie mniej wydajny ale za to chłodniejszy i mniej prądożerny. Stąd ta decyzja.
    • 900mv/2600mhz scrashowalo, wiec zrobilem 900mv/2550mhz/+1550mhz bo na 1600 juz sie wysypalo. Stracilem okolo 2-3% wydajnosci, zysk 40 watow i karta 59/60stopni.
    • nie wiem czy warto. LG zrobiło z tego monitora łódkę.
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że przez te kilka lat, tak czy inaczej ruch się zwiększył i korki też by wzrosły. Druga sprawa, to nie bardzo łapię połączenia prezydenta miasta z budową infrastruktury kolejowej. Linia należy do PLK, bo samorząd nie dał rady jej przejąć. Z tego co wiem województwo się do inwestycji przywrócenia ruchu dołożyło, Wrocław raczej nie (może jakieś poboczne kwestia wokół przystanków na jego terenie). Jeżeli zrezygnowano z wiaduktów/tuneli, to pewnie cięli koszty. Tutaj jedyna słabość prezydenta może być taka, że za słabo walczył lub wcale nie walczył o nie. Patrząc na mapę, to nie bardzo jest jak. Wojszyce, Ołtaszyn to domki i niska zabudowa, nie ma tam żadnej rezerwy terenowej, a puszczanie na około i po obrzeżach nie ma sensu. Braki rezerw, to nie są błędy jednej kadencji, to zaległości sięgające kilku dekad, czasu planowania tych dzielnic. Także ewidentne zaniedbania Sutryka, to jeżeli w ciągu ostatnich lat nie zaczął chociaż planowania co z tym fantem zrobić, jeżeli były plany i ich nie wdrożył lub chociaż nie rozpoczął wdrażania. Kolejna sprawa, to korki na tych ulicach nie są wyłącznie tworzone przez mieszkańców Wrocławia, to też masa ludzi dojeżdżających do miasta. Tutaj kolej może wiele usprawnić, co dosyć dobrze widać na linii z Kłodzka, ile osób rano dosiada się na kolejnych stacjach (gdzieś do Strzelina jest w miarę pusto, potem coraz gęściej). Przypuszczam, że na linii ze Świdnicy wcale tak kiepsko z obłożeniem nie jest, a z czasem na pewno się poprawi. Ile kilometrów będzie jeszcze ok? Nie każda wioska wzdłuż kolei ma przystanek, a nawet jak ma to wcale nie znaczy, że jest blisko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...