Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Wu70 napisał:

 

G8 jeszcze nie ma daty premiery?

Premiera niby 16 czerwca Neo G8 - jakiś czas temu były przecieki na forum overclockers że mają być dwie wersje tańsza 4K 165Hz (1090 funtów)  i droższa 4K 240HZ (1299 funtów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LJ19 napisał:

Z dzisiejszej perspektywy myślisz, że warto kupić tego LG? 

Z dzisiejszej perspektywy myślę, że 38" 1600p to najlepsze, co miałem, a było tego trochę - m.in. 4K 32", 2 x 4K 32" i 3 x 27" 1440p. Przy 1600p w 38" Nie traci się wiele (niecałe 3cm) względem 32" w pionie, a na boki jest o wiele więcej przestrzeni. To jest po prostu ogrom miejsca do pracy o sensownych proporcjach. W grach też jest super. 5120p od Samsunga dla mnie to jest po prostu zbyt duża panorama. 38GN950-B jest lepszy ze względu na znacznie lepsze odświeżanie od mojego Acera i podczas wyboru zmylił mnie jeden post na Reddicie, który tu niedawno był przytaczany. Gdybym miał wybierać jeszcze raz, wybrałbym LG ze 144Hz pod kątem grania. Żaden z nich nie ma jednak G-Sync - jeśli komuś zależy, są inne modele. Tak to wygląda u mnie:

IMG-0770.jpg IMG-0775.jpg IMG-0777.jpg

Dla odniesienia podkładka pod mysz ma 93cm szerokości, a skalowanie w Windowsie to 175%, czyli wszystko może być naprawdę małe. Nie na moje oczy, ale pewnie komuś by i 100% pasowało. Wieczorem granie, a na czas pracy podpinam jeden kabelek do Maca i tyle - ładowanie i obraz lecą jednocześnie po Thunderbolcie. Genialna sprawa. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wspomnianego wcześniej mniejszego monitora w pivocie, ale nie ma gdzie wstawić, a nie zamierzam wymieniać mebli w wynajętym mieszkaniu. Po skończeniu budowy domu na pewno zamówię jakieś duże biurko na wymiar u stolarza, aby dało się tam bez problemu wszystko pomieścić. To, z czego jestem też bardzo zadowolony to ramię do tak dużego monitora. Nie wyobrażam sobie trzymania tej jebitnej podstawki na biurku.

9 minut temu, LJ19 napisał:

"Niewiele" a niedostatecznie wiele to różnica. Oczywiście co program, to nieco inny przykład, ale tak szczerze: nie szukasz trochę na siłę tych minusów? 

Nie chcę kręcić głową z lewa na prawo i ciągle scrollować w pionie. Widziałeś G9 na żywo? On jest naprawdę szeroki, mimo dużej krzywizny ekranu. Żaby to ogarnąć, oddalasz się od ekranu, więc pojawia się ochota skalować te małe literki w górę i nagle niewiele się mieści w pionie. Jeśli "niewiele" to za słabe słowo, to w przypadku mojej pracy g się mieści. ;) No chyba że ktoś ma sokoli wzrok i lubi literki o rozmiarach kilku mm - to zazdro. Do grania też 1600p mi się wydaje rozsądniejsze. Dla mnie okolice 21:9 czy 24:10 to taki sweet spot. Bez przesady w żadną stronę.

10 minut temu, LJ19 napisał:

Poza tym zyskujesz znacznie więcej przestrzeni po bokach w G9.

Co mi po pustej przestrzeni po bokach? Różni użytkownicy mają różne potrzeby i zakładam, że ktoś, kto kupuje monitor do pracy za 5 czy 10k, wie czego mu potrzeba. Może do montażu filmów taka długa linia czasu by zdała egzamin. Do programowania nie ma to sensu. Takie 1600p dla IDE jest w punkt, a logi systemowe czy BigData i tak się mają o wiele lepiej w pivocie. Także w moim przypadku G9 nie zda egzaminu pod kątem pracy, a i do granie nie bardzo mnie on przekonuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LJ19 napisał:

Mhm, a który monitor 1600p UW spełnia pozostałe wymagania?

Po co mi oled c2, skoro mam już 55-calowego CXa? 

Konsole do monitora to bym sobie podłączył po to, żeby podzielić ekran dwa okna i pograć bez chodzenia po mieszkaniu z jakąś fifę coś podobnego. 
Normalnie i tak siedzę przy CXie. 

Chcesz podzielić ekran na fife i neta obok? Nie wiem czy masz na mysli użycie dwóch portów osobnych czy granie w oknie na PC.

Jak dwa porty i dwa osobne źrodla to upewnij sie wpierw ze da rade to sensownie podzielić i nie poleci ze skalera. Na moim 34" philipsie dzielenie ekranu wypadalo beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, azgan napisał:

Pojawił się nowy FirmWare dla CX'a mam nadzieję że nic nie spaprali tym razem bo ściągam 

https://ibb.co/pwkCHgT

Ogólnie coś LG ostatnio szaleje. W ostatnim czasie nawet do C9 miałem kilka update firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Karister napisał:

Z dzisiejszej perspektywy myślę, że 38" 1600p to najlepsze, co miałem, a było tego trochę 

Popieram, ze zwykłych LCD to ostatnie co ma sens moim zdaniem.

Mniejsze już mamy w QD OLED. Większe w OLED :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Ogólnie coś LG ostatnio szaleje. W ostatnim czasie nawet do C9 miałem kilka update firmware.

B9 u ojca też Update dostał + HBO MAX :szczerbaty:. Tak szybko nie ubiją tych oledów z 2019 roku, to nadal kawał solidnej elektroniki który jest ciągle wspierany przez LG ?.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucę później okiem jak tam Samsungi i updety. Wydaje mi się, że nieco gorzej niż z LG.

Aczkolwiek HBO MAX jest ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Wogole do grania szersze ekrany od 21:9 to glupi pomysl. Perspektywa widzenia jak z lufciku w ruskim czolgu.

Akurat całkiem sensownie wypełnia pole widzenia. Z tą perspektywą jak w czołgu to ewentualnie jak się patrzy z 3 metrów, nie jak się siedzi max 1 metr. Idąc tym tokiem myślenia, 27 cali to połowa tej perspektywy, 34 to 2/3. 

Nie twierdzę, że 5140x1440 jest idealne. Sam chętnie bym widział w tym miejscu 1600p i wtedy by było perfekt. Sam też chętnie przetestowałbym C2 w rozmiarze 42 cale ale nie wiadomo czy cena spadnie do akceptowalnego poziomu. Znając życie i tak bym kombinował z formatem 21:9 (tak wiem, czarne pasy na dłuższą metę niby nie są dobre do oleda). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jamniki "5k" to fajnie wychodzą jak mają 5120 x 2160. Dell ma też takiego 40" no, ale to 60hz, ale do pracy gdzie trzeba sporo miejsca na jednym wyświetlaczu fajna sprawa.

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to mamy kogoś na forum z (Neo) G9 czy to wybitnie egzotyczny produkt nawet wśród entuzjastów?

Nie zapominajcie, że ten monitor ma też inne zalety. Między innymi najlepszy (po oledach) FALD na rynku. 

Wiadomo ile G8 Neo będzie miał stref wygaszania? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LJ19 napisał:

Wiadomo ile G8 Neo będzie miał stref wygaszania? 

Niby 1196 więc konkret.

dMch2VM.png

Edytowane przez frog67
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, frog67 napisał:

Niby 1196 więc konkret.

Prawie o połowę mniej względem Neo G9, ale też i powierzchnia ekranu mniejsza. 

Szkoda, że trzeba poczekać na to do czerwca. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LJ19 napisał:

Tak w ogóle to mamy kogoś na forum z (Neo) G9 czy to wybitnie egzotyczny produkt nawet wśród entuzjastów?

Nie zapominajcie, że ten monitor ma też inne zalety. Między innymi najlepszy (po oledach) FALD na rynku. 

Wiadomo ile G8 Neo będzie miał stref wygaszania? 

Nikt tego nie chce, bo ten ekran do wyścigów tylko się nadaje. Kierownica po środku i można jeździć. Chociaż i tak widok jak z czołgu ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, azgan napisał:

B9 u ojca też Update dostał + HBO MAX :szczerbaty:. Tak szybko nie ubiją tych oledów z 2019 roku, to nadal kawał solidnej elektroniki który jest ciągle wspierany przez LG ?.

 

Mój C8 z miesiąc temu dostał update ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ta opinia taka w połowie tylko widoczna? :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@srekal34 odebrałeś? :D

  

9 minut temu, wkamil73 napisał:

A dlaczego ta opinia taka w połowie tylko widoczna? :D

Co to znaczy? Ja widzę całą :D

Edytowane przez Wu70
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Wu70 napisał:

@srekal34 odebrałeś? :D

  

Co to znaczy? Ja widzę całą :D

Ano to :)

QKH4q4e.jpg

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ma już mokro, po samym wstępie do artykułu widać że się podniecił :szczerbaty:

Po 7 latach przełom w OLED TV! Widziałem Sony BRAVIA XR A95K z nowatorską matrycą QD-OLED – najlepszy OLED 2022 roku? Źródło: https://hdtvpolska.com/test-sony-a95k-co-to-jest-qd-oled-najlepszy-telewizor-opinie-gdzie-kupic/

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Gmeru ma już mokro, po samym wstępie do artykułu widać że się podniecił :szczerbaty:

Po 7 latach przełom w OLED TV! Widziałem Sony BRAVIA XR A95K z nowatorską matrycą QD-OLED – najlepszy OLED 2022 roku? Źródło: https://hdtvpolska.com/test-sony-a95k-co-to-jest-qd-oled-najlepszy-telewizor-opinie-gdzie-kupic/

 

Klasyczny clicbaitowy tytuł jak co roku,co roku rewolucja i przełom,szkoda strzępić ryja na ten portal. Ja wiem,że każdy musi zarobić,ale ilość ich clickbaitowych tytułów jest przesadzona

 

Edit - czyli kąty widzenia(które w oledach przecież były rewelacyjne),lepsze kolory to ten przełom? :E

Edytowane przez szmitu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić jak co roku testował praktycznie to samo i musiał szukać przełomu w nowej opcji w menu 8:E a tu faktycznie będzie co porównywać

  

7 minut temu, szmitu napisał:

Edit - czyli kąty widzenia(które w oledach przecież były rewelacyjne),lepsze kolory to ten przełom? :E

Kąty, kolory i jasność, wszystko co istotne a nie pierdoły. Oczywiście według mnie przełom to za mocne słowo bo już nie może być przełomu przy tak dobrej jakości (?) ale zmiany w dobrym kierunku

Edytowane przez Wu70
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

@srekal34 odebrałeś? :D

  

Co to znaczy? Ja widzę całą :D

Nadal nie:( ma byc miedzy 9:45 a 13:45, maja jeszcze 2h :(

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Nie ma co się dziwić jak co roku testował praktycznie to samo i musiał szukać przełomu w nowej opcji w menu 8:E a tu faktycznie będzie co porównywać

  

Kąty, kolory i jasność, wszystko co istotne a nie pierdoły. Oczywiście według mnie przełom to za mocne słowo bo już nie może być przełomu przy tak dobrej jakości (?) ale zmiany w dobrym kierunku

Ale żeby aż taka była z tego podnieta :E?

A myślałem że to ja jestem skrzywiony na punkcie OLED'ów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że żyje z tego więc nie ma co tego tak brać dosłownie ;)

 

PS. Della znowu można zamawiać na DE/UK/PL, dostawa 28.07 ?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...