Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, LJ19 napisał:

Mhm, ale to na UW nie mogę sobie ustawić na środku głównego okna, a z prawej/lewej strony wrzucić inne, na które zerkam w razie potrzeby? 

Możesz, ale boczne będą mikrusami o wymiarze połowy 27". Ja pisałem o sytuacji z dwoma oknami rozłożonymi równomiernie w poziomie.

2 godziny temu, LJ19 napisał:

Tak naprawdę jedyna przewaga setupu 2-monitorowego jest taka, że ten "pomocniczy" ekran możesz po prostu wyłączyć, gdy nie jest ci potrzebny w danym momencie.

Tak naprawdę, to dostałeś już odpowiedź. Bez dwóch monitorów jest gorzej z wieloma pulpitami i paroma innymi sprawami, bo nie ma takiej elastyczności. Na UW albo wszystkie okna, albo żadne.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Karister napisał:

Możesz, ale boczne będą mikrusami o wymiarze połowy 27". Ja pisałem o sytuacji z dwoma oknami rozłożonymi równomiernie w poziomie.

Tak naprawdę, to dostałeś już odpowiedź. Bez dwóch monitorów jest gorzej z wieloma pulpitami i paroma innymi sprawami, bo nie ma takiej elastyczności. Na UW albo wszystkie okna, albo żadne.

Głupoty piszesz. 

Przestrzeń robocza jest taka sama. 

Różnica taka, że w konfiguracji dwumonitorowej masz to podzielone na dwa ekrany, ale jeśli chcesz rozkładać okna programów, to masz tyle samo miejsca do zagospodarowania. 

Możesz sobie jeden monitor podzielić na dwa 27-calowe okna, możesz tak samo wrzucić po 1 aplikacji na dwa monitory 27-calowe.

Jak chcesz rozłożyć 3, 4 okna to sprawa wygląda podobnie. Wtedy też musisz podzielić przestrzeń roboczą dwóch monitorów na "mikrusy o wymiarze połowy 27". 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LJ19 napisał:

Głupoty piszesz. 

No to widzę, że znasz się na rzeczy i masz solidne argumenty. :D Jak masz dwa monitory, to masz dwa okna 27". Jak na UW dasz jedno okno na środku, to masz jedno 27" i dwie połówki z 27", czyli mikrusy. Albo dwa razy 27" z podziałem na środku, czyli z szyjoskkrętem a pakiecie. Mam to rozrysować? I ponownie - zabija to pracę z wieloma pulpitami. Także nie chlastaj tak tym ozorem po próżnicy przed przemyśleniem faktów. ;) No chyba, że ty miałeś na myśli ustawienie tego UW krzywo na biurku tak, aby jedna połowa była na wprost oczu, a druga z boku. Wówczas dobrej zabawy z jego suwaniem po biurku do grania i pracy.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Karister napisał:

No to widzę, że znasz się na rzeczy i masz solidne argumenty. :D Jak masz dwa monitory, to masz dwa okna 27". Jak na UW dasz jedno okno na środku, to masz jedno 27" i dwie połówki z 27", czyli mikrusy. Albo dwa razy 27" z podziałem na środku, czyli z szyjoskkrętem a pakiecie. Mam to rozrysować? I ponownie - zabija to pracę z wieloma pulpitami. Także nie chlastaj tak tym ozorem po próżnicy przed przemyśleniem faktów. ;) No chyba, że ty miałeś na myśli ustawienie tego UW krzywo na biurku tak, aby jedna połowa była na wprost oczu, a druga z boku. Wówczas dobrej zabawy z jego suwaniem po biurku do grania i pracy.

Pokaż jak bardzo musisz kręcić łepetyną, żeby zobaczyć ekran tego postawionego z boku "pomocniczego" monitora, gdy sobie ustawisz tam drugie okno?

W obu przypadkach niezbędne są dodatkowe ruchy głową jeśli w grę wchodzi używanie większej ilości okien.

Tak więc nie wiem co ty chcesz udowodnić? Pewnie to, że twoja racja jest nie tylko "najmojsza", ale i przy okazji najlepsza (no niestety nie).  

 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UW i ergonomia pracy na oknach... ?

Top 30 Widescreen Monitor GIFs | Find the best GIF on Gfycat

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, LJ19 napisał:

Pokaż jak bardzo musisz kręcić łepetyną, żeby zobaczyć ekran tego postawionego z boku "pomocniczego" monitora, gdy sobie ustawisz tam drugie okno?

W obu przypadkach niezbędne są dodatkowe ruchy głową jeśli w grę wchodzi używanie większej ilości okien.

Tak więc nie wiem co ty chcesz udowodnić? Pewnie to, że twoja racja jest nie tylko "najmojsza", ale i przy okazji najlepsza (no niestety nie).  

Rozumiesz, że na monitor pomocniczy zerka się raz na jakiś czas, a UW powoduję permanentną mękę z lewo-prawo przy wielu oknach? Na UW masz albo jedno duże okno, albo klops. Ale pewnie nie wiem, jak to jest, bo przecież nie siedzę codziennie przed takim monitorem. Dwa okna na obu połowach UW to jest dramat zarówno pod kątem ergonomii, jak i pod kątem wsparcia OS. I tyle. To są fakty. Ja akurat miałem mnóstwo configów monitorów, więc mam na to nieco argumentów, a tobie owe się skończyły, więc przechodzisz do werbalnego ataku i odgórnego oceniania, co jest mojsze. Zauważ, że to właśnie ty wystrzelałeś się z argumentów i próbujesz mi wcisnąć w usta coś, czego w ogóle nie powiedziałem. Łepetynę zachowaj dla siebie. Myślę, że kadajo rozrysował wszystko, wystarczająco dobrze - dzięki

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Karister napisał:

Rozumiesz, że na monitor pomocniczy zerka się raz na jakiś czas, a UW powoduję permanentną mękę z lewo-prawo przy wielu oknach? Na UW masz albo jedno duże okno, albo klops. Ale pewnie nie wiem, jak to jest, bo przecież nie siedzę codziennie przed takim monitorem. Dwa okna na obu połowach UW to jest dramat zarówno pod kątem ergonomii, jak i pod kątem wsparcia OS. I tyle. To są fakty. Ja akurat miałem mnóstwo configów monitorów, więc mam na to nieco argumentów, a tobie owe się skończyły, więc przechodzisz do werbalnego ataku i odgórnego oceniania, co jest mojsze. Zauważ, że to właśnie ty wystrzelałeś się z argumentów i próbujesz mi wcisnąć w usta coś, czego w ogóle nie powiedziałem. Łepetynę zachowaj dla siebie. Myślę, że kadajo rozrysował wszystko, wystarczająco dobrze - dzięki

Rozumiesz, że na boczne okna w UW nie musisz zerkać często? Zależy, co sobie tam ustawisz. 

Możesz sobie zrobić jedno okno na środku i tak z tego korzystać. 

Jeśli u siebie potrzebujesz użyć czegoś bardziej angażującego na monitorze pomocniczym, to też musisz często kręcić głową. Do tego w jedną stronę, co zapewne nie jest zbyt zdrowe, bo nierównomiernie rozkłada się obciążenie na układ kostno-mięśniowy. ;)

Myślę, że kadajo wrzucił śmieszny obrazek, który wyolbrzymia problem, ale nie ma większej wartości merytorycznej dla tej dyskusji.

Ja też dziękuję. :)

Edytowane przez LJ19
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LJ19 napisał:

Rozumiesz, że na boczne okna w UW nie musisz zerkać często? Zależy, co sobie tam ustawisz. 

To może zamieńmy role i Ty mi rozrysuj, co masz na myśli. UW u mnie stoi na wprost oczu. Mam na nim dwa okna. Jedno na lewo od oczu, drugie na prawo od oczu. Na wprost oczu mam podział okien. Jak mam pracować bez ciągłego zerkania lewo-prawo? Bo ja bym chciał ciągle patrzeć na wprost i widzieć jedno okno, nie podział i dwie połówki okien. Zatem mam dwie opcje:

  • Jedno okno na środku i dwa po bokach, ale te dwa będą bardzo wąskie.
  • Monitor postawiony na lewo lub prawo względem pozycji użytkownika. Wtedy mam jedno okno na wprost i drugie pomocnicze na lewo lub prawo. Do grania muszę przestawiać monitor na biurku, aby był znowu jego środek na wprost oczu. A do pracy z powrotem na bok.
Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LJ19 napisał:

Myślę, że kadajo wrzucił śmieszny obrazek, który wyolbrzymia problem, ale nie ma większej wartości merytorycznej dla tej dyskusji.

Ja też dziękuję. :)

Tak dla żartu bo zawsze mi się ten gif przypomina jak jest dyskusja tego typu o UW :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Karister napisał:

To może zamieńmy role i Ty mi rozrysuj, co masz na myśli. UW u mnie stoi na wprost oczu. Mam na nim dwa okna. Jedno na lewo od oczu, drugie na prawo od oczu. Na wprost oczu mam podział okien. Jak mam pracować bez ciągłego zerkania lewo-prawo? 

Przesuń monitorw bok pod kątem. Bedzie to co na 2 ekranach.

XD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Minciu napisał:

Przesuń monitorw bok pod kątem. Bedzie to co na 2 ekranach.

No to była moja opcja numer dwa, ale wtedy do grania muszę znowu nim szurać na środek. XD 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Vincent zamknal temat. Potwierdzil lepsze kolory niz na oledzie, potwierdzil tez wszystkie wady wymienione przeze mnie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2022 o 08:55, srekal34 napisał:

Vincent zamknal temat. Potwierdzil lepsze kolory niz na oledzie, potwierdzil tez wszystkie wady wymienione przeze mnie.

Co by nie mówić złego (a nie jest idealny) to i tak obecnie najlepszy monitor jaki można kupić i tylko do PC. Tak jak kiedyś Philips Momentum był opłacalny tak teraz ten Dell. Dla mnie jednak nie jest i nie będzie to dobra opcja już przez samo to że to jamnik w dodatku na wysokość to w zasadzie 27 cali więc maleństwo. Nie trawię pogiętych ekranów, miałem, próbował wiele razy różnych i nie chcę tego. Tylko klasycznie płaski mnie interesuje. Niech zrobią chociaż 32 cale 4K QD-OLED to wrócę do tematu.

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, nie wiem czemu oni brna w te wgiete ekrany. Mialem tez kiedys pogietego lg oleda, to byl dopiero koszmarek :D

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, srekal34 napisał:

 

Vincent zamknal temat. Potwierdzil lepsze kolory niz na oledzie, potwierdzil tez wszystkie wady wymienione przeze mnie.

Lata lecą a na rynku PC ten sam dramat. Nawet jak włożyli lepszy panel to zaorali to beznadziejnym pokryciem matrycy gdzie czernie robią się szare pod wpływem światła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby wykorzystać w pełni potencjał LG CX w multimediach warto zmienić w moim przypadku płytę główną na b550 z hdmi 2.1?

7p9FAsA.jpg

Edytowane przez bioly87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris194 napisał:

Lata lecą a na rynku PC ten sam dramat. Nawet jak włożyli lepszy panel to zaorali to beznadziejnym pokryciem matrycy gdzie czernie robią się szare pod wpływem światła.

Niestety jest to aspekt, który często jest pomijany. 

Taka ciekawostka, na zdjęciu są dwa OLEDy Samsunga i jeden LCD. Zgadnijcie który?

nKfZLAx.jpg

 

Odpowiedźhttps://i.imgur.com/SNv9z4q.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem dzisiaj na biurku C1'kę. W hdr kolory świetne, jasne miejsca nie przepalone, a ciemne na tyle wyraźne, że nie ma problemu z dostrzeżeniem detali. Na G9 jest z tym jednak pewien problem. Mimo wszystko, 55 cali jest dla mnie za duże jeśli chodzi o wysokość. Patrząc na wprost linia wzroku była znacznie poniżej połowy tv (mam biurko z szufladą więc główny blat jest kilka cm wyżej niż te zwykłe "stoliki". Oprócz tego nie da się wymusić swojej rozdziałki i 120hz bez problemów z hdr - gierki nie chcą odpalać, zachowują się dziwnie itp. Gdyby nie te kwiatki być może 48 cali by się już sprawdził całkiem nieźle. Nawet to, że jest płaski jakoś bym chyba przeżył bo kolory pod kątem są w zasadzie takie same. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tych TV działają niestandardowe rozdzielczości ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sideband napisał:

Przecież na tych TV działają niestandardowe rozdzielczości ;)

Ustawiłem z poziomu panelu nvidii. Rozdziałka działa jak najbardziej, w moim przypadku 3840x1600. Problemy były po włączeniu hdr. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cykniesz przez CRU to HDR będzie działać.

NV ogarnęła tylko 10bit na niestandardowych rozdzielczościach, ale HDR już nie ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media expert można zamówić preorder lg c2 42 cale.

 

6499zł

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dresiq napisał:

W media expert można zamówić preorder lg c2 42 cale.

 

6499zł

To obniżyli, w ub tygodniu mieli preorder za 6999.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 5k musi byc, aby brał go ktoś na powaznie. Chociaz moze ktos da sie zlapac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...