Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, GaryWawrzon napisał:

Ale do wyboru mam rgb lub 4:4:4

Osobiście wolę rgb jak to wyglada u Was?

Przecież to nie ma żadnego znaczenia ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, DisconnecT napisał:

Ty coraz to wyciągasz inny monitor i pytasz czy da się używać, ale jak ktoś powie że jest bryndza to stwierdzisz że wyolbrzymia problem. ?

Kup i przekonaj się czy Ci leży, ale prawda jest taka że lekkie zakrzywienie ma największy sens w jamnikach 21:9 i więcej, w przypadku 16:9 jakiekolwiek zakrzywienie to tylko optyczne pomniejszenie ekranu i spaczenie geometrii, a przy 1000R no cóż, Samsung chyba nie testuje swoich produktów przed wypuszczeniem, więc wierzę że niebawem uraczą nas monitorem 16:9 z krzywizną 500R :E

Sonduje różne możliwości. Moje zakupy zazwyczaj są dobrze przemyślane. ;)

Oczywiście masz rację, że weryfikacja będzie dopiero w momencie wypróbowania.

Obejrzałem ten film na kanale Ziemniaka z G7 i jak dla mnie nie wygląda to źle. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LJ19

Dzisiejszy rynek jest zbyt szeroki aby sondować możliwości, trzeba coś wybrać kupić i sprawdzić, nie będzie odpowiadać to zwrócić i szukać dalej.

Nie wiem jaki sens ma oglądanie recki zakrzywionego monitora na płaskim ekranie, przecież to w ogóle nie oddaje rzeczywistego doświadczenia, zwłaszcza przy tak sporej krzywiźnie jaką jest 1000R.

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wompierz napisał:

Na matrycach VA małe zakrzywienie jest wręcz pożądane bo maskuje efekt zamiany kolorów na bocznych krawędziach. Typowe w tych matrycach. Mam 32 cale 16 9 va i z tym małym zarzywieniem jest lepiej niż jakby go nie było. Z tym, że ja mam tylko 1800R. 1000R to jest dosłownie banan. Przejrzyj sobie kanał Ziemniaka na yt on pokazywał jak to zakrzywienie wygląda w G7. Dla mnie za duże na monitorze 32 cale 16/9 no ale co komu pasuje.

Idzie się przyzwyczaić ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj idzie ? wiem co mówię po przesiadce z lg27 GL850 na samsunga 49 Odyseia Neo G9 ?

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 13:18, LJ19 napisał:

Koledzy mam być może głupie pytanie do tych z zakrzywionymi monitorami: nie przeszkadza Wam krzywizna podczas używania programów użytkowych/pracy? Rozumiem, że idzie się do tego przyzwyczaić. Chodzi mi raczej o jakieś realne problemy podczas korzystania z wyświetlacza tego rodzaju.

Bałem się tego 1000R w G9, a rzeczywistości od razu wydał się dla mnie naturalny, nie musiałem się przyzwyczajać. To groźnie wygląda na niektórych prezentacjach czy jak się stanie całkiem z boku. Nie wiem natomiast czy taka krzywizna pasowałaby w 21:9  czy tym bardziej 16:9. Filmik z youtube na pełnym ekranie (16:9 plus pasy po bokach) w sumie nadal wygląda dla mnie ok. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd ma blisko to może podjechać i obczaić na żywo bo w Niemczech można już oglądać OLED TV od Samsunga 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kendo777 napisał:

za miesiac bede sprzedawal na gwarancji  LG 38GN950-B Curved NanoIPS HDR    PS 1 ms (GtG) / 160 Hz (OC)    nie ma rynku nic lepszego

Skoro taki dobry, to po co sprzedajesz? ;)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2 już przetestowany przez AVForums 

LG G2 OLED Evo TV Review | The best LG OLED yet!

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

lukadd ma blisko to może podjechać i obczaić na żywo bo w Niemczech można już oglądać OLED TV od Samsunga 

Mi się to już znudziło :E Kiedyś włóczyłem się po różnych pokazach, targach, gamescomach itd.

Przejadło mi się, wszystko co mi potrzeba to znajdę na necie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LJ19 napisał:

Jeśli ktoś lubi światełka od Philipsa, to na rynku pojawił się kolejny model monitora od tego producenta z ambiglow. Co ciekawe Philips potrafił upchać 3 pełne porty HDM 2.1: https://www.x-kom.pl/p/715464-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-329m1rv-4k-ambiglow.html 

Całkiem fajna propozycja tylko ta cena :szczerbaty:

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, azgan napisał:

Całkiem fajna propozycja tylko ta cena :szczerbaty:

Pokaż mi dobrze wyceniony monitor. ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak te alienware wam się sprawuje? Bo ja teraz przez was widzę kolorowe paski z lewej i prawej na moim C1 przy żółtych elementach :D Czerwony chyba z prawej i niebieski z lewej :P Żółtego jest mało w interfejsach, ale jak już coś widzę żółtego na ekranie, to nic więcej nie widzę XD Zepsuliście mi C jedynkę :P 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh, jak z martwymi pikselami, raz zobaczony to już wyrok :D

U mnie słabiutko, nawet z fabryki nie wyjechał 8:E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak z pixelami :D Wcześniej tego nie widziałem, bo tylko na żółtym jest sieczka, a bardzo mało żółtego widzi się na ekranie, jak już wspominałem. 

W każdym razie z metra na 48" 4K widać tę niedoróbkę jak byk ;) Na Alienie czuję że nerwicy bym się nabawił, gęstość może lepsza ale z kolei przy 34" siedziałem z 60-70cm od panelu, więc nic by to nie dało.. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że ludki które miały pecha i Dell musiał polecieć na rma to termin odbioru nowej sztuki mieli na sierpień :E

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oni nie dawali jakiegos 24h rma czy jakoś tak ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zostawiłeś żadnej sztuki na rma w danym regionie, tylko wszystko sprzedane to co zrobisz jak nic nie zrobisz :)

Dwa przypadki czytałem na reddit albo na ocuk forum.

Edytowane przez Ogider
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...