Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

03

4 minuty temu, wkamil73 napisał:

Wszystko jest w moim sigu ;) Edi S3000Pro

Wiesz, jeżeli chodzi o stereo stacjonarne, to mam cały czas sprzęt kupiony ponad 15 lat temu i nie nosi mnie żeby tam cokolwiek zmieniać (to bardzo niebezpieczne hobby, bo na wymianach traci się najczęściej bardzo dużo dukatów). A jeżeli chodzi o chińczyki, to u mnie sercem zestawu jest chińczyk (Usher Reference R-1.5, co prawda z Tajwanu ;) który gra w klasie A (fakt, że tylko kilka watów). 

Ostatnia cena: 12 530,00

taa chińczyk ale z innej półki niż myślałem że piszesz XD

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

03

Ostatnia cena: 12 530,00

Daj pan spokój, nigdy w życiu bym za niego tyle nie dał :) Cena jest wariacka ze względu na kurs dolara. W czasach kiedy dolar kosztował trochę więcej niż 2 zł cena wynosiła ztcp. ok 8 tys. A ja dałem trochę więcej niż połowę tego z drugiej ręki ;) 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego po taniości w klasie D. 

https://monacor.pl/produkty/sta-800d

I powiem Ci że nie dogadam się z Sidebandem, bo on nie słyszał jak to gra, a ja tak XD 

Nie wiem co Side słuchał z klasy D, ale pewnie szmelc jak to nazywa XD

Chętnie porównałbym to z Twoim chinolkiem, mojego pewnie też chinolka.. nawet nie wiem kto zlepia INA. 

Ale jakoś nie mam znajomych w mieście wariatów jak Ty albo Side ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest rack, ten monacor, a masz go w szafce przykręconego czy dziurki traktujesz jako dekorację? :) 

(A co do klasy D, to ja wiem jak gra klasa D w moich edifierach i cóż... nie zamierzam nikomu niczego udowadniać ani przekonywać) ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wkamil73 napisał:

A to jest rack, ten monacor, a masz go w szafce przykręconego czy dziurki traktujesz jako dekorację? :) 

(A co do klasy D, to ja wiem jak gra klasa D w moich edifierach i cóż... nie zamierzam nikomu niczego udowadniać ani przekonywać) ;) 

Jakie dziurki? Nie mam żadnych dziurek XD nie mam uchwytów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Jakie dziurki? Nie mam żadnych dziurek XD nie mam uchwytów.

A co jest po prawej i lewej stronie na froncie monacora? ? U mnie też są te otwory, ale piec stoi luzem na zwykłej szafce.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wkamil73 napisał:

A co jest po prawej i lewej stronie na froncie monacora? ? U mnie też są te otwory, ale piec stoi luzem na zwykłej szafce.

 

Co prawda 400d ale obudowa ta sama. Nie ma dziurek racka XD

800d to Dual Mono. 

http://wstereo.pl/wp-content/uploads/2016/09/Monacore-Crown-8.jpg

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeca linkowałeś 800d powyżej ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wkamil73 napisał:

No przeca linkowałeś 800d powyżej ?

To mój. Nie ma uchwytów. I tak stoi w zamykanej szafce. 

 

 

d6ca956c72514.jpg

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

HYPEX NCORE - który wzmacniacz klasy AB jest takim kozakiem, zjadającym ten szajs NCORE w klasie D ? :) 

Wzmacniacz klasy A na dwóch tranzystorach o mocy 10W będzie lepszy od tego wynalazku jakbyś miał pojęcie o elektronice to byś wiedział dlaczego.

Z tych klasy D nowych konstrukcji to bym posłuchał co najwyżej opartym na końcówkach na Arsenku Galu i czy to brzmi to lepiej ;)

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ncore słyszałeś i mówisz że lipa?

Czy tylko zgadujesz?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No raczej nie sluchal dobrej klasy D. 

Hypexy juz dawno maja THD osiagalne tylko dla bardzo niewielu wzmacniaczy klasy A/AB(we wszystkim innym tez je przewyzszaja).

Nie wierze by ktos w slepym tescie wybral jakikolwiek A/AB ponad NC400, a sluchalem wielu baaardzo drogich klockow(glownie Accuphase)

W zasadzie rozwazylbym tylko Benchmark AHB2 jako alternatywe w dzisiejszych czasach.

Choc wiele klockow z klasy D nie zagra dobrze bez bufora wejsciowego. 

Edytowane przez srekal34
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak Panowie, 

po pierwszym podłączeniu i odpaleniu tego MSI muszę Wam napisać, że w 4k i 144 Hz to nawet to nasze forum zaczyna wizualnie zachwycać. :E

Na ten moment mogę jedynie napisać, że MSI nawaliło kabli jak głupie, a czujnik światła (jest opcja automatycznego dostosowania jasności) jest bardzo czuły. 
Jak na moje za czuły. Miałem taki bajer w EIZO. Natomiast w ustawieniach są jakieś możliwości konfiguracji tego bajeru, więc może się tym pobawię.

Na pierwszy rzut oka wad matrycy nie widzę. 

Do tego muszę napisać, że 32 cale w monitorze to już małe bydle, ale jestem przekonany, że się przyzwyczaję, a co najważniejsze: zrobię z tego użytek.

BTW. MSI sugeruje odpalenie funkcji "auto hdr" w Windowsie 11. Ma to jakikolwiek sens, czy lepiej trzymać się z daleka? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać czy się przyzwyczailes bo ja zaczynam myśleć o 32" i cały cza się obawiam ze bedzie za duży z 70-80 cm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, LJ19 napisał:

To tak Panowie, 

po pierwszym podłączeniu i odpaleniu tego MSI muszę Wam napisać, że w 4k i 144 Hz to nawet to nasze forum zaczyna wizualnie zachwycać. :E

Na ten moment mogę jedynie napisać, że MSI nawaliło kabli jak głupie, a czujnik światła (jest opcja automatycznego dostosowania jasności) jest bardzo czuły. 
Jak na moje za czuły. Miałem taki bajer w EIZO. Natomiast w ustawieniach są jakieś możliwości konfiguracji tego bajeru, więc może się tym pobawię.

Na pierwszy rzut oka wad matrycy nie widzę. 

Do tego muszę napisać, że 32 cale w monitorze to już małe bydle, ale jestem przekonany, że się przyzwyczaję, a co najważniejsze: zrobię z tego użytek.

BTW. MSI sugeruje odpalenie funkcji "auto hdr" w Windowsie 11. Ma to jakikolwiek sens, czy lepiej trzymać się z daleka? 

Jezeli glownie masz go do pracy to lepiej nie miec HDR wlaczonego i wyswietlaj winde w SDR. Tylko uruchamiaj HDR do gier. A odpowiadajac na samo twoje pytanie to auto HDR sam w sobie tylko wymusza HDR w grach ktore go nie maja, wiec jest zalezny od tego czy masz HDR w windzie wlaczony.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kadajo napisał:

To daj znać czy się przyzwyczailes bo ja zaczynam myśleć o 32" i cały cza się obawiam ze bedzie za duży z 70-80 cm. ;)

Powiem Ci za parę dni. Na ten moment przesłania mi cały świat. :D

Przy okazji, jakiego skalowania używacie w Windowsie? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 13:26, LJ19 napisał:

Do tego muszę napisać, że 32 cale w monitorze to już małe bydle, ale jestem przekonany, że się przyzwyczaję, a co najważniejsze: zrobię z tego użytek.

BTW. MSI sugeruje odpalenie funkcji "auto hdr" w Windowsie 11. Ma to jakikolwiek sens, czy lepiej trzymać się z daleka? 

Nie wiem jak to jest w Win11 ale w Win10 jak włączysz HDR w windowsie to robi się mleko z obrazu a dopiero treści HDR są odtwarzane ok (np gra czy film na YT) dodatkowo ten twój monitor to IPS z kontrastem 1000:1 więc HDR będzie kiepski mimo certyfikatu HDR600, ja na swoim Dellu jestem zadowolony z HDR400 bo mam kontrast 4300:1 i tak naprawdę dzięki temu wiele gier które bym porzucił gram ze względu na ten HDR, sporo gier teraz bardzo dobrze obsługuje fakeHDR a niektóre dają możliwość ustawienia balansu bieli itp. Mimo to i tak powinieneś mieć jakiś efekt tego HDRu więc potestuj w grach, jak dla mnie to działa bardzo dobrze we wszystkich grach od ubisoftu, nowsze Far Cry czy Assasiny.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcin_21 napisał:

przy 4k i 32 calach to może być 120-150%, zależy co kto lubi

Wczoraj bawiłem się na 100% i było aż za "pusto". Dziś testuję 150% i jest całkiem przyjemnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, bbandi napisał:

Nie wiem jak to jest w Win11 ale w Win10 jak włączysz HDR w windowsie to robi się mleko z obrazu a dopiero treści HDR są odtwarzane ok (np gra czy film na YT) dodatkowo ten twój monitor to IPS z kontrastem 1000:1 więc HDR będzie kiepski mimo certyfikatu HDR600, ja na swoim Dellu jestem zadowolony z HDR400 bo mam kontrast 4300:1 i tak naprawdę dzięki temu wiele gier które bym porzucił gram ze względu na ten HDR, sporo gier teraz bardzo dobrze obsługuje fakeHDR a niektóre dają możliwość ustawienia balansu bieli itp. Mimo to i tak powinieneś mieć jakiś efekt tego HDRu więc potestuj w grach, jak dla mnie to działa bardzo dobrze we wszystkich grach od ubisoftu, nowsze Far Cry czy Assasiny.

Na ten moment odpaliłem tylko CP 2077 na XSX i w trybie HDR10 nie wyglądało to źle. Oczywiście gorzej niż w LG CX.

Poza tym w tym monitorze uruchomienie HDRu w Windzie sprawia, że uruchamiają się strefy wygaszania i paradoksalnie wieczorem/w nocy (przy gorszym oświetleniu) nie wygląda to źle. 

Natomiast ja się co do HDRu na nic wielkiego nie nastawiam.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dalej nie zmienił biurka XD

A fuck.. ale ma pixeli więcej jak mrówek 

 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera ale go wysypało, co on gwarancji nie ma? To już dawno byłoby wymienione na nowe

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się, że albo nie ma bo grzebał w menu serwisowym i wyłączył zabezpieczenia wypalania. Albo jedzie ostro po panelu w ramach testów.

Widzisz że wywalił zabezpieczenia i świeci paskiem białym po 6h, aż mu retencja wyłazi jak skończy grać. Bo on gra w oknie, ale z ramkami - cymbałek.. 

A i on ma CX.. ile gwary daje LG?

https://www.youtube.com/watch?v=Z60rsm4qJGo&t=87s - Jak tutaj datę sprawdzić ? 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Dalej nie zmienił biurka XD

A fuck.. ale ma pixeli więcej jak mrówek 

Po kilkudziesięciu godzinach z 4K na 32-calach, co daje około 140 PPI, powiem tak: nigdy więcej monitora z gorszym zagęszczeniem pikseli. Wcale się nie dziwię, że facet narzeka na ostrość czcionek, tym bardziej, że w oledzie ma układ oparty na subpikselach. Na domiar złego 42-calowe oledy niewiele tu zmienią, bo wartość PPI wzrośnie z 98 do "oszałamiających" 105. 

Po przesiadce na nowy monitor najbardziej mnie zachwyciła "ostrość" obrazu, wynikająca z wysokiego PPI przy zachowaniu relatywnie dużego rozmiaru ekranu. Do tej pory takiej jakości doświadczałem tylko na urządzeniach mobilnych bądź laptopach.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48" posiada 92PPI, przy 105PPI na 42" z 1,-1,1m powinno być ok w grach. W Oled ogromną robotę robi czas reakcji pikseli, kontrast i czerń.

 

 60cm od 48" Oled ? Koleś jest niepoważny, ale jak lubi ziarnisty obraz, to niech sobie siedzi tak blisko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Doamdor napisał:

 60cm od 48" Oled ? Koleś jest niepoważny, ale jak lubi ziarnisty obraz, to niech sobie siedzi tak blisko.

Gość używa tego jak monitora - przy biurku. Oczywistym jest, że wtedy siedzisz trochę bliżej. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...