Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siedzi trochę bliżej ? 60cm przed 48" ? :szczerbaty:

To nie jest 24" monitor, żeby przed nim siedzieć tak blisko.

 

 

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta stówka to minimum. Do sto dwadzieścia. 

Jak zmieni na 42 to i tak lipa z sześciu dych. 

Moim zdaniem dodatkowo ekran ma za wysoko. 

42"… niżej i z metra do pracy powinno być całkiem spoko.  Patrząc na to jak użytkuje te 48".

Ale nie wiadomo na ile czasu ma kontrakt na te biurko co już ma XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LJ19 napisał:

 Wcale się nie dziwię, że facet narzeka na ostrość czcionek, tym bardziej, że w oledzie ma układ oparty na subpikselach.

? przeciez wszystkie ekrany lcd i oled maja subpiksele.

Czy tobie chodzi o dodatkowy bialy w wrgb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LJ19 napisał:

Po kilkudziesięciu godzinach z 4K na 32-calach, co daje około 140 PPI, powiem tak: nigdy więcej monitora z gorszym zagęszczeniem pikseli.

 

Okolice ~110 PPI (27" QHD i różne ultrwaide) też jeszcze nie wygląda źle. Ale jak porównujesz do czegoś poniżej 100PPI, to faktycznie duża różnica. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Obejrzałem filmik tego gościa co od 2 lat korzysta z CXa zamiast monitora. Pierwsza jakaś opinia. Oczywiście nie ma co na niej mocno polegać ale zawsze to coś. Wychodzi z niej, że oled to tak średnio zamiast monitora do pracy chyba, że ktoś ma dużo kasy i  jak coś będzie nie tak to kupi nowy.
Facet wyłączył ściemnianie jasnego ekranu po dłuższej ekspozycji bo przeszkadzało mu to w pracy przy dokumentach ale to jest chyba równoznaczne z utratą gwarancji?
Pixele mocno wysypało na obrzeżach ale chyba już i tak nie mógł nic z tym zrobić skoro pozbył się gwarancji.
Układ pixela w oledach LG też taki sobie ale da się przełknąć.
Retencja ekranu i przymusowe czyszczenia po dłuższym wyświetlaniu statycznego ekranu też mi się nie podobają
4600h to stosunkowo mało na jakikolwiek ogląd. To jest 2-3 lata statystycznego użytkowania. 20tys godzin bezproblemowe byłoby ok.
To jak korzysta dla mnie jest słabe bo siedzi zbyt blisko ekranu no ale skoro chce to jego sprawa. On w większości pracuje w oknie.
 

13 godzin temu, LJ19 napisał:

Po kilkudziesięciu godzinach z 4K na 32-calach, co daje około 140 PPI, powiem tak: nigdy więcej monitora z gorszym zagęszczeniem pikseli. Wcale się nie dziwię, że facet narzeka na ostrość czcionek, tym bardziej, że w oledzie ma układ oparty na subpikselach. Na domiar złego 42-calowe oledy niewiele tu zmienią, bo wartość PPI wzrośnie z 98 do "oszałamiających" 105. 

Po przesiadce na nowy monitor najbardziej mnie zachwyciła "ostrość" obrazu, wynikająca z wysokiego PPI przy zachowaniu relatywnie dużego rozmiaru ekranu. Do tej pory takiej jakości doświadczałem tylko na urządzeniach mobilnych bądź laptopach.

 

Wszystko fajnie tylko, że jeżeli ktoś chce używać monitora także do grania to musi mieć kartę która pociągnie 4K.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sheeneek napisał:

? przeciez wszystkie ekrany lcd i oled maja subpiksele.

Czy tobie chodzi o dodatkowy bialy w wrgb?

 

Godzinę temu, someI napisał:

Okolice ~110 PPI (27" QHD i różne ultrwaide) też jeszcze nie wygląda źle. Ale jak porównujesz do czegoś poniżej 100PPI, to faktycznie duża różnica. 

Zapewne - generalnie im wyższe PPI tym lepiej. 

47 minut temu, Wompierz napisał:

Wszystko fajnie tylko, że jeżeli ktoś chce używać monitora także do grania to musi mieć kartę która pociągnie 4K.

Tak, ale to też zależy w co grasz. Ja do grania mam XSX, a na PC to tylko dodatkowo, więc u mnie to nie problem.
Poza tym zawsze możesz grać w niższej rozdzielczości. Ewentualnie korzystać z technologii typu Nvidia DLSS/AMD FidelityFX. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LJ19 napisał:

 

Była mowa o LG oled, a Ty linkujesz do Samsunga Oleda.

Ogólnie Samsung ma inny układ subpixeli w oled. Jeśli chodzi o text to gorszy od tego co ma LG w swoich Oledach.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Była mowa o LG oled, a Ty linkujesz do Samsunga Oleda.

Ogólnie Samsung ma inny układ subpixeli w oled. Jeśli chodzi o text to gorszy od tego co ma LG w swoich Oledach.

Nie masz racji. LG też stosuje strukturę opartą na subpikselach, co zawsze będzie miało negatywny wpływ na jakość czcionek:

Cytat

The LG C1 48 is decent for office use. The large screen lets you open multiple windows, but text clarity isn't the best due to the WBGR subpixel layout. It's good to use in well-lit rooms as it has fantastic reflection handling, even though it doesn't get extremely bright in 'Game' mode. The wide viewing angles ensure the image remains accurate even when sitting close to the TV.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/48-c1-oled

 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Nie masz racji. LG też stosuje strukturę opartą na subpikselach, co zawsze będzie miało negatywny wpływ na jakość czcionek:

Przecież każdy stosuję strukturę/układ oparty na subpixelach :E  W twoim nowym monitorze IPS też masz strukturę na subpixelach.

Są różnice w różnych układach. Ten od LG oled różni się od tego w Samsungu oled.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, lukadd napisał:

Przecież każdy stosuję strukturę/układ oparty na subpixelach :E  W twoim nowym monitorze IPS też masz strukturę na subpixelach.

Są różnice w różnych układach. Ten od LG oled różni się od tego w Samsungu oled.

Hmm, a nie jest tak, że mój nowy monitor ma standardowy układ RGB? https://www.coolblue.nl/en/advice/pixel-structure-televisions.html

Tak, Samsungowy różni się od tego w LG, ale oba układy nie sprzyjają wyświetlaniu tekstu, co w monitorze jest dość... istotną funkcją, prawda? No chyba że ktoś używa monitora tylko do giercowania czy konsumowania wideo.

Edytowane przez LJ19
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma RGB, ale to też układ oparty na subpixelach. To, że jest lepszy w wyświetlaniu textu i drobnych elementów to oczywista sprawa.

W zasadzie wszystko znajdziesz w necie jeśli chodzi o różnice. Jeśli chodzi o Oledy to ten układ w LG sobie lepiej radzi z textem i drobnymi elementami od tego z Samsung OLED. Było to już tutaj wałkowane przy premierze tego monitora oled od samsunga.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LJ19 napisał:

Hmm, a nie jest tak, że mój nowy monitor ma standardowy układ RGB?

No standardowy układ RGB to przecież pixel składający się z 3 subpixeli R G i B :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bbandi napisał:

No standardowy układ RGB to przecież pixel składający się z 3 subpixeli R G i B :szczerbaty:

No tak, zamieszałem się. Tak czy inaczej wiadomo już, o co chodzi i jak to wpływa na jakość wyświetlanych tekstów czy drobnych elementów interfejsu. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem TV 43" LG gdzie pixel składał się z 4 subpixeli RGBW

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Momentuma ma BGR :E itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung swego czasu szydził z tego RGBW w LCD od LG bo to jest wstawienie do struktury RGB białego subpixela i defacto "rozmycie" całego obrazu ale ja tego aż tak nie odczułem, musiałbym mieć obok 43" 4k RGB żeby porównać, śmieszne jest to że Samsung później sam kupował od LG panele RGBW bo taniej :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, możecie polecić jakieś solidne ramie biurkowe w standardzie vesa 100x100, do którego można podpiąć 32-calowy, relatywnie ciężki, monitor? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Co_Ja_Paczę! napisał:

Swojego Della G3223D mam zawieszonego na takim "ramieniu" i nie ma żadnego problemu : 

https://www.cooling.pl/spc-gear-atlas-100-display-mount,produkt,555819.html

Pytanie, co dla ciebie oznacza określenie "relatywnie ciężki"?

Twój Dell waży niecałe 6 kg, a moje MSI... 10 kg. Poza Twój Twoje ramię jest do max. 27 cali. 

Swoją drogą ciekawi mnie, skąd taka gigantyczna różnica w wadze. Oba monitory mają 32 cale...  

25 minut temu, Wompierz napisał:

Skąd kupiłeś tego della? W Europie chyba jeszcze niedostępny.

On ma inny model niż ten, o którym myślisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 22:40, Doamdor napisał:

Czar prysł.

 

 

W dniu 25.04.2022 o 23:01, sideband napisał:

Przecież oni takie rzeczy robią od lat w przypadku LCD.

Wiem jak ludzie oglądają i wiem co się podoba. Generalnie nie ma to nic wspólnego z dobrą reprodukcją kolorów ?

Także serwują to samo w przypadku OLED-ów ;)

 

W dniu 25.04.2022 o 23:05, Minciu napisał:

Nie ogladalem. Ale widzialem filmik tego co sie zachwycał kolorami z qdoleda. Powiedzial ze nie interesuje go kalibracja a to co widzi. Na filmie nagrał buraczkowe mordy, wiec pewnie DYNAMICZNY jeszcze bardziej DYNAMICZNY jak na qledach.. 

Zgadłem?

 

W dniu 26.04.2022 o 00:09, Minciu napisał:

EDIT właśnie oglądam... Ale krętacze.. wrzucili zwałowane ustawienia na 10% window.. ziomek przestawił na custom 9% i sie wysrało.. XD 

Jak 3d marki w telefonach XD

 

W dniu 26.04.2022 o 01:30, dawidoxx napisał:

Samsung krętactwo ma w krwi.. niedawno odwalili podobną lipe z s22 ultra i wydajnością w benchmarkach  :E 

 

W dniu 26.04.2022 o 01:57, Minciu napisał:

Najlepsze jest to, że na 10% algorytm ogarnia i leci referencyjnie. I oglądasz recki gdzie piszą, że referent. Później stawiasz obok LG albo dowolnego innego i wszystko jest jakieś ciemne i sprane XD A skoro recki mówią, że to referent, to znaczy, że cała reszta jednak jest do dupy. Nawert referent XD

Powinni krry za takie praktyki walić

 

W dniu 26.04.2022 o 10:41, kadajo napisał:

Samsung, ta firma to mem ?

 

1 godzinę temu, bbandi napisał:

Samsung swego czasu szydził z tego RGBW w LCD od LG bo to jest wstawienie do struktury RGB białego subpixela i defacto "rozmycie" całego obrazu ale ja tego aż tak nie odczułem, musiałbym mieć obok 43" 4k RGB żeby porównać, śmieszne jest to że Samsung później sam kupował od LG panele RGBW bo taniej :szczerbaty:

Czy trzeba coś dodawać więcej :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... dają ludziom to, czego chcą, a Wy się czepiacie. :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, LJ19 napisał:

Twój Dell waży niecałe 6 kg, a moje MSI... 10 kg. Poza Twój Twoje ramię jest do max. 27 cali. 

Swoją drogą ciekawi mnie, skąd taka gigantyczna różnica w wadze. Oba monitory mają 32 cale...  

On ma inny model niż ten, o którym myślisz.

Jakie 10 kg :E Tyle to on waży z podstawą, sam ekran bez stojaka waży 7 kg

  

6 godzin temu, bbandi napisał:

Samsung swego czasu szydził z tego RGBW w LCD od LG bo to jest wstawienie do struktury RGB białego subpixela i defacto "rozmycie" całego obrazu ale ja tego aż tak nie odczułem, musiałbym mieć obok 43" 4k RGB żeby porównać, śmieszne jest to że Samsung później sam kupował od LG panele RGBW bo taniej :szczerbaty:

Samsung ma w zwyczaju szydzić z pomysłów konkurencji, potem jak sam się w pakuje w ten sam lub podobny patent to nagle zmienia zdanie, a wręcz potrafi zacierać ślady po swoim idiotycznym marketingu.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście chcieli to wrzucam ten materiał od Samsunga z 2015 który w owym czasie nazywał RGBW jako 3K :szczerbaty:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...