Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, LJ19 napisał:

Swoją drogą, możecie polecić jakieś solidne ramie biurkowe w standardzie vesa 100x100, do którego można podpiąć 32-calowy, relatywnie ciężki, monitor? 

Solidne ramię biurkowe dla dużego monitora to brzmi jak Ergotron LX. Jest jeszcze wersja dla bardzo ciężkich monitorów - model HX. Cena również jest solidna, ale warto. U mnie LX trzyma 38" i nie popuszcza nawet o 1mm przez kilka tygodni, a opcji regulacji jest multum. Do tego tunel na kable jest świetny. Z dobrych produktów taniej można kupić Amazon Basics Single Arm.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bbandi napisał:

Jakbyście chcieli to wrzucam ten materiał od Samsunga z 2015 który w owym czasie nazywał RGBW jako 3K :szczerbaty:

 

U Samsunga to już norma, najpierw krytykują coś czego sami nie mają a później sami to wprowadzają i nagle staje się to super :E https://www.gry-online.pl/hardware/samsung-krytykowal-notcha-i-oled-y-teraz-robi-swoje/ze1cdd2

W dniu 26.04.2022 o 10:41, kadajo napisał:

Samsung, ta firma to mem ?

Żeby się nie powtarzać jeszcze raz zacytuję kadajo bo celniej nie da się tego podsumować ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Karister napisał:

Solidne ramię biurkowe dla dużego monitora to brzmi jak Ergotron LX. Jest jeszcze wersja dla bardzo ciężkich monitorów - model HX. Cena również jest solidna, ale warto. U mnie LX trzyma 38" i nie popuszcza nawet o 1mm przez kilka tygodni, a opcji regulacji jest multum. Do tego tunel na kable jest świetny. Z dobrych produktów taniej można kupić Amazon Basics Single Arm.

Cena też solidna, chociaż ten od Amazona jeszcze znośnie kosztuje. 

1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

Jakie 10 kg :E Tyle to on waży z podstawą, sam ekran bez stojaka waży 7 kg

 

Kolegi Dell niecałe 6 kg też z podstawą. ;) 

37 minut temu, azgan napisał:

U Samsunga to już norma, najpierw krytykują coś czego sami nie mają a później sami to wprowadzają i nagle staje się to super :E https://www.gry-online.pl/hardware/samsung-krytykowal-notcha-i-oled-y-teraz-robi-swoje/ze1cdd2

Żeby się nie powtarzać jeszcze raz zacytuję kadajo bo celniej nie da się tego podsumować ?

Co jak co, ale o stronę technologiczną dbają. Pokaż mi lepsze i dłużej wspierane smartfony na Androidzie niż topowe Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LJ19 napisał:

Cena też solidna, chociaż ten od Amazona jeszcze znośnie kosztuje. 

Kolegi Dell niecałe 6 kg też z podstawą. ;) 

Co jak co, ale o stronę technologiczną dbają. Pokaż mi lepsze i dłużej wspierane smartfony na Androidzie niż topowe Samsungi.

Nie wiem co to za argument, jeden z moich 27 calowych monitorów waży prawie 6kg bez stojaka, kombinujesz jak koń pod górę, a ten monitor bez problemu udźwignie większość standardowych uchwytów na VESA 100x100, "ograniczenie" do 27 cali to pic na wodę póki wyświetlacz nie przekroczy maksymalnego udźwigu. ;)

Dobre wsparcie techniczne Samsunga to pieśń przeszłości, od czasu jak wprowadzili modułowe OneUI robią wszystko aby zarobić i się nie narobić, a w niektórych przypadkach starsze flagowce potrafią mieć szybciej ubite wsparcie jak średniak za 45% wartości wydany 8 miesięcy później.
Wsparcie techniczne na androidzie to w ogóle śmiech na sali i przykry żart, fragmentacja i wmawianie klientowi że 2 letni sprzęt jest za słaby aby udźwignąć nowszy build systemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, LJ19 napisał:

 

Co jak co, ale o stronę technologiczną dbają. Pokaż mi lepsze i dłużej wspierane smartfony na Androidzie niż topowe Samsungi.

Smartfony sam od nich kupuję i ewentualnie dyski SSD ale to byłoby na tyle 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DisconnecT napisał:

Dobre wsparcie techniczne Samsunga to pieśń przeszłości, od czasu jak wprowadzili modułowe OneUI robią wszystko aby zarobić i się nie narobić, a w niektórych przypadkach starsze flagowce potrafią mieć szybciej ubite wsparcie jak średniak za 45% wartości wydany 8 miesięcy później.
Wsparcie techniczne na androidzie to w ogóle śmiech na sali i przykry żart, fragmentacja i wmawianie klientowi że 2 letni sprzęt jest za słaby aby udźwignąć nowszy build systemu.

No tak trochę nie do końca masz rację... https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/Samsung-s-new-software-update-policy/td-p/10844268

Poza tym Samsung jako jeden z niewielu (poza Google w serii Pixel) oferuje ZBLIŻONY poziom doświadczenia i wsparcia do Apple z jego Iphone'ami. Można być uprzedzonym do tej firmy, ale takie są fakty. Za to królem żenady jest Xiaomi, które częściej wydaje kolejny model telefonu niż aktualizacje oprogramowania. :E

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, LJ19 napisał:

No tak trochę nie do końca masz rację... https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/Samsung-s-new-software-update-policy/td-p/10844268

Poza tym Samsung jako jeden z niewielu (poza Google w serii Pixel) oferuje ZBLIŻONY poziom doświadczenia i wsparcia do Apple z jego Iphone'ami. Można być uprzedzonym do tej firmy, ale takie są fakty. Za to królem żenady jest Xiaomi, które częściej wydaje kolejny model telefonu niż aktualizacje oprogramowania. :E

Oczywiście że rację mam, bo opieram się na tym co mamy tu i teraz, a nie hucznych zapowiedziach, czegoś co da się zweryfikować najwcześniej dopiero za 4 lata.

Nie wiem, o jakie doświadczenie chodzi, ale nadużywanie z j. angielskiego słowa experience jest debilne, natomiast jeżeli chodzi o wsparcie, to samsung może pomarzyć poziomie Apple, tak jak za jabłkiem specjalnie nie przepadałem, tak wsparcie na IOS w perspektywie czasu to znacznie wyższa liga.
Do tej pory na Samsunga były to 2 lata w których oferowano aktualizacje bezpieczeństwa + 2 duże aktualizacje systemu + trzeci rok samych łatek bezpieczeństwa, to trochę znacznie krócej niż konkurent do którego nawiązujesz.

Xiaomi to żaden konkurent, chyba że cenowy, nie zmienia to faktu że Samsungowi statystyki sprzedaży poleciały, głupi lud w końcu się zorientował że od kilku lat kupuje to samo w innym pudełku z trochę szybszym prockiem no i na dodatek Europa jest traktowana jak śmieć poprzez wciskanie nam tego gówna exynosa zamiast po ludzku Snapdragona który trafia na rynek USA.

PS. To temat o dużych monitorach, a nie zlot wielbicieli S. 8:E

 

Edytowane przez DisconnecT
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duży ekran do pracy :) 

I kurde biurko bez sponsora to nawet mikrusek przy 48" OLEDa dostaje głęboki blat.. interesujące.. nie każdy jest masochistą za $$$

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DisconnecT napisał:

Oczywiście że rację mam, bo opieram się na tym co mamy tu i teraz, a nie hucznych zapowiedziach, czegoś co da się zweryfikować najwcześniej dopiero za 4 lata.

Miałem już dziesiątki smartfonów - w tym kilka Samsungów - i Samsung zawsze zapewniał najdłuższe wsparcie. Przynajmniej w wyższych seriach.
Od pewnego czasu Samsung poprawił wsparcie, więc będzie tylko lepiej. 3/4 duże aktualizacje systemu w świecie Androida to chyba tylko u Google.

Jeśli masz przykład producenta, poza Google, który lepiej dba o aktualizacje, to nie bądź pies ogrodnika i podziel się. Z pewnością wezmę pod uwagę podczas kolejnej zmiany telefonu. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, Minciu napisał:

Duży ekran do pracy :) 

WoW! Bajka. Moje ulubione UW i do tego 2" więcej od mojego. Kurdę chciałbym, ale 5K to chyba śmierć dla GPU bez zjechania z detali. Umieszczenie panela I/O porażkowe. Srsly, nie można było wyprowadzić ich tak, aby kable szły od razu w dół??

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2022 o 15:48, LJ19 napisał:

Na ten moment odpaliłem tylko CP 2077 na XSX i w trybie HDR10 nie wyglądało to źle. Oczywiście gorzej niż w LG CX.

Poza tym w tym monitorze uruchomienie HDRu w Windzie sprawia, że uruchamiają się strefy wygaszania i paradoksalnie wieczorem/w nocy (przy gorszym oświetleniu) nie wygląda to źle. 

Natomiast ja się co do HDRu na nic wielkiego nie nastawiam.

Czyli można go spokojnie polecać też do grania na XSX gdyby ktoś pytał o 32 cale monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Czyli można go spokojnie polecać też do grania na XSX gdyby ktoś pytał o 32 cale monitor?

Dla niedowidzących tak. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Dla niedowidzących tak. 

Spokojnie można, np siedząc jak przy biurku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o HDR wyglądającym nieźle. A obok wspominka z OLEDa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Czyli można go spokojnie polecać też do grania na XSX gdyby ktoś pytał o 32 cale monitor?

Jeszcze nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. :) Potrzebuję dodatkowych kilku dni na testy. 

Zapowiada się obiecująco, ale jest jeszcze kilka "ale". 

Z pewnością 32 cale na NORMALNE biurko to dużo, a mówię to jako użytkownik 55-calowego TV, przy którym siadam dość blisko podczas grania. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pytanie mam. Co obstawiacie:

1) Tandetny kabel DP (wstyd przyznać, jakiś 1,5-metrowy Unitek za 20 zł, ale w 1080p i 60 Hz dzielnie dawał radę przez kilka dobrych lat :D);
2) Walnięte złącze mini-DP w laptopie;
3) Walnięty monitor/złącze DP w monitorze.

Problem jest tego rodzaju, że gdy ustawię w Windowsie częstotliwość odświeżania na 144 Hz (max dla mojego monitora), to ekran potrafi się zwiesić/dawać dziwne artefakty podczas uruchamiania laptopa. 
Po ustawieniu na 120 Hz wszystko działa jak należy. Przez HDMI 2.0 (60 Hz) i USB-C nie zauważyłem takich problemów. 

Poza tym muszę napisać, że te śmieszne 16 stref wygaszania robi jednak różnicę w treściach/grach HDR. Oczywiście nie jest to blisko poziomu oleda, ale różnica w stosunku do SDR widoczna. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

@Up

Tandetny kabel.

Też tak myślę. Kamień z serca, bo nie widziałoby mi się odsyłać monitora. Tym bardziej, że imho trafiła mi się dość dobra sztuka pod względem jakości matrycy.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Coś dla fanów Samsunga 

Ten G7 Neo niegłupi, ale cena i data premiery nieznane. No i ta krzywizna...

Natomiast 1500 dolarów (aka 7k PLN) za G8 Neo... no nie wiem...

Myślałem zakupie czegoś z serii GX Neo, ale musiałbym dopłacić kilka tysięcy złotych względem MSI, które kupiłem. 
Jak tak teraz myślę, biorąc pod uwagę mój obecny zestaw (TV oled + monitor), to byłaby jednak niepotrzebnie wydana kasa. 
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ten G7 Neo niegłupi, ale cena i data premiery nieznane. No i ta krzywizna...

Natomiast 1500 dolarów (aka 7k PLN) za G8 Neo... no nie wiem...

Myślałem zakupie czegoś z serii GX Neo, ale musiałbym dopłacić kilka tysięcy złotych względem MSI, które kupiłem. 
Jak tak teraz myślę, biorąc pod uwagę mój obecny zestaw (TV oled + monitor), to byłaby jednak niepotrzebnie wydana kasa. 
 

Nieoficjalnie ta tańsza wersja Neo ma być raptem niżej wyceniona o 100 funciaków czyli u nas w porywach 600zł taniej, za to niby coś chodzą słuchy o wersji 27' i ta ma mieć cene poniżej 1000 $ ! co było by no już dużo bardziej kuszące, chociaż dla częsci 27cali to może być za mało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniak A95K na nowej matrycy OLED od Samsunga

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nice. Fajnie że wzięli się za nowe panele. Raz na zawsze sprawdzimy ile są w stanie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...