Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro gość mi pisze na zasadzie "a w sumie wystarczy że jakbyś 4.5k dopłacił do oleda to miałbyś lepiej" mnie tylko rozbawia i udowadniam przy okazji że ten oled nie jest bez wad a ja bym takiego buca jako monitora przed oczami nie chciał mieć i to jeszcze z lustrzanką, no sorry lustro 70cm od oczu to nie dla mnie.

Już tu wrzucaliście chinola co to oleda postawił na biurku i 10 filmików jak modził ta i siak bo grać pasuje w 21:9 a pracować w 16:9 i się przybiżał i oddalał a ostatecznie skończył na 38 czy 40" UW bo tego potrzebował do biurka.

A jeszcze mu bad pixeli nasiało bo to jako monitor się po prostu nie nadaje.

15 godzin temu, AvengerGT napisał:

Mam w karcie obok i czasem sobie sprawdzam, w sumie nie wiem po co :D

Bo go podświadomie pragniesz jak nie jeden ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, bbandi napisał:

No skoro gość mi pisze na zasadzie "a w sumie wystarczy że jakbyś 4.5k dopłacił do oleda to miałbyś lepiej" 

Ale że kto tak pisał, chyba nie ja ?

 

32 minuty temu, bbandi napisał:

Bo go podświadomie pragniesz jak nie jeden ?

Monitor wydaje się spoko ale jednak byłby to dla mnie downgrade ;)  Ogólnie 40 cali w 21:9 to już naprawdę super rozmiar i proporcje. Pewnie posiedzę sobie na moim jamniku jeszcze z rok ale następny wyświetlacz to już raczej tylko oled. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bbandi napisał:

No skoro gość mi pisze na zasadzie "a w sumie wystarczy że jakbyś 4.5k dopłacił do oleda to miałbyś lepiej" mnie tylko rozbawia i udowadniam przy okazji że ten oled nie jest bez wad a ja bym takiego buca jako monitora przed oczami nie chciał mieć i to jeszcze z lustrzanką, no sorry lustro 70cm od oczu to nie dla mnie.

 

?

Przecież napisał że wystarczy wrzucić rozdziałów UW aby zrobić z OLEDa jamnika. A nie że wystarczy dopłacić 4.5k do OLEDa. A jak już chcemy czepiać się doplaty to około 3k PLN, co dalej robi różnicę mieć albo nie mieć. Ludzie zazwyczaj na ekran dają około 1k PLN. Ale pisanie że OLED na monitor do grania się nie nadaje to podobny, ten sam poziom bystrości co wystarczy dopłacić kilka koła XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie róbcie te UW bronie wam? ale wymaganie od monitora za 2k który w swojej cenie jest killerem i to pisze prawie każdy na zagranicznych forach oprócz polaczków bo dla polaczków powinien więcej oferować a sami kupują 34" za podobną kasę na VA.

To jeszcze napiszę że w inno jest matryca ADS-IPS czyli lepsza niż zwykły IPS ?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, że nie ma lepszej zabawki w tej kasie. I może nawet przekona nie jednego z PC Master Race do wyświetlacza za 2k a nie 1k. 

Jakby QD-Oledy zrobili podobne to byłby wypas. Spokojnie 1600p mogli by upchać w takich 40". Musieliby tylko ciąć te same panele co teraz zamiast w 34" 1440p to w 40" 1600p. Tylko cenowo by odlecieli pod dyszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też bym w przyszłości widział ten rozmiar ale w wyższej rozdziałce i na oledzie ale jeśli to nawet nastąpi to cena będzie zwalała z nóg skoro za 34" krzyczą 6.5k, do tego musiałbym całego kompa zmodenizować a tak gram sobie na 40" i prawie wszystko pięknie śmiga, nie potrzebuję wypasionego GPU a wrażenia są dużo lepsze niż na 32" 16:9 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bbandi napisał:

No to sobie róbcie te UW bronie wam? ale wymaganie od monitora za 2k który w swojej cenie jest killerem i to pisze prawie każdy na zagranicznych forach oprócz polaczków bo dla polaczków powinien więcej oferować a sami kupują 34" za podobną kasę na VA.

To jeszcze napiszę że w inno jest matryca ADS-IPS czyli lepsza niż zwykły IPS ?

 

Również uważam, że Twój monitor w takiej cenie oferuje bardzo dużo. Sam jeszcze 2 lata temu kupowałem LG 34 IPS 2560x1080 21:9 za jakieś 1800 zł (i to w promocji). Gdybym miał możliwość zakupu tego Innocn przy dołożeniu 200 zł pewnie nie posiadałbym się z radości. 

W każdym razie odnoszę wrażenie, że jesteś przewrażliwiony na punkcie swojego zakupu i jakąkolwiek uwagę na temat monitora uważasz za atak. Te wyjazdy z "polaczkami" (nawet jeśli nie było to do mnie) to już mogłeś sobie darować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, bbandi napisał:

2k który w swojej cenie jest killerem i to pisze prawie każdy na zagranicznych forach oprócz polaczków bo dla polaczków powinien

Słabe.. świadczy to jednak o Tobie kolego - nie polaczku :D

Edytowane przez Krzkra
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie opinie na Amazonie tego monitora napisaną przez klienta z polski, gość jako minus daje to że ekran jest płaski - to gdzie miał oczy jak go kupował? i jeszcze że IPS glow na tak szerokim ekranie, no skandal ?

To że jest płaski w ogóle nie przeszkadza, bo ogrom obszaru to rekompensuje - obecnie Titanfall 2 i bieganie po ścianach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony całkiem ciekawy i FALD wydaje się działać całkiem sprawnie, jeszcze poproszę taki na VA :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ten Sony całkiem ciekawy i FALD wydaje się działać całkiem sprawnie, jeszcze poproszę taki na VA :E

Q85R ma identyczną ilość stref (96) z matrycą VA. Wygląda to na żywo bardzo spoko ;)  Znacznie lepiej niż 48 stref na VA w Q80R. Ale po ciemku i tak wciąż widać, że to strefy podświetlania a nie świecące pixele. Jedne z najbardziej drażniących rzeczy na ekranie to napisy. Niestety durne pudła nie rozumieją, że nie potrzebujemy walić na napisy jasność w opór, a nawet lepiej by było jakby były znacznie ciemniejsze XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa każdego LCD niezależnie od rodzaju podświetlenia i dynamiczny kontrast również - jasne to rozjaśniamy.

Bez sztucznej inteligencji analizującej co jest wyświetlane raczej się tego nie załatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje opcji robienia szarych napisów w apkach TV. Same jaskrawe kolory.

Z dynamicznym kontrastem na wysoki to sajgon z napisami się robi. Rozświetlają wszystko jak pochodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo na Netflix i Diseny+ mam szare napisy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, bbandi napisał:

To że jest płaski w ogóle nie przeszkadza, bo ogrom obszaru to rekompensuje

Ogrom obszaru nie rekomensuje, a sprawia, że zakrzywienie jest wręcz potrzebne, aby monitor oferował te same / podobne kąty widzenia na środku i krawędziach. Taki G9 bez zakrzywienia to byłby absurd.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubię krzywulców nawet jak duży wyświetlacz. Przy VA trochę to pomaga, ale IPS czy OLED bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor był miły i się naprawił, pamiętacie jak pisałem że mam zbiór badów czy tam bród na krawędzi ekranu? po paru dniach ostrego grania po prostu znikneło - matryca się wygrzała czy co :hmm:

Jeszcze zdążyłem zrobić zdjęcie

2ae300f64dabdfdcmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

A to ciekawe bo na Netflix i Diseny+ mam szare napisy :D

Zrezygnowalem już z netflixa, ale coś się zmieniło ostatnio? Ja szarego nie widzę.

Chyba że to męski szary, jak zwykle nie wiadomo czy rozróżnia facet kolory i czy potrafi je opisać.

EslDOokW8AEt4v-?format=jpg&name=small

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bbandi napisał:

Monitor był miły i się naprawił, pamiętacie jak pisałem że mam zbiór badów czy tam bród na krawędzi ekranu? po paru dniach ostrego grania po prostu znikneło - matryca się wygrzała czy co :hmm:

Jeszcze zdążyłem zrobić zdjęcie

Czasem zdarzają się leniwe pixele, kolega tez mial takiego jednego w lewym dolnym rogu przy samej krawędzi i po kilku dniach zniknął, znaczy aktywowal się :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bbandi napisał:

 

Jeszcze zdążyłem zrobić zdjęcie

2ae300f64dabdfdcmed.jpg

To jakiś paproch. Może odpadł zza dyfuzora.

Pomachają ekranem może uda się go znowu przykleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Zrezygnowalem już z netflixa, ale coś się zmieniło ostatnio? Ja szarego nie widzę.

Chyba że to męski szary, jak zwykle nie wiadomo czy rozróżnia facet kolory i czy potrafi je opisać.

EslDOokW8AEt4v-?format=jpg&name=small

 

To może nie szary a przezroczystość napisów, bo na oledzie W HDR mnie tak denerwowały ze masakra.

3 minuty temu, Minciu napisał:

To jakiś paproch. Może odpadł zza dyfuzora.

Pomachają ekranem może uda się go znowu przykleić.

Albo wypadnie więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

To może nie szary a przezroczystość napisów, bo na oledzie W HDR mnie tak denerwowały ze masakra.

Albo wypadnie więcej ?

Testowałem na qledzie. Lipa była. Wszystkie te style netflixa to tragedia była. Ale może inne TV mają jakieś inne póki z lepszymi możliwościami. Chociaż Netflix akurat chyba jedynie na stronie się modyfikowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na Netlix trzeba przez stronę ustawić. Jakiś geniusz to wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie jest chyba tylko żółty i biały. Tak samo bzdurnie. Za dnia nie widać prześwietlania ciemnych obszarów. Tyle na pocieszenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • moja płyta na początkowych biosach traciła ustawienia, teraz już wszystko zostaje.
    • To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?  Dlatego Was dziwi, że my oddajemy monitory. Bo my się szanujemy. Wy niekoniecznie 🙃
    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu  @Maciek. Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ? Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić  W Polsce mamy wielbicieli Żeleńskiego ,  ja jego i Putina uważam obu za zbrodniarzy i faszystów , Żeleński zakazał wyjazdu z kraju mężczyzna i pod przymusem wciela ich do wojska i wysyła na mięso armatnie
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...