Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od wielu lat tego używam.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sprzęt. Tutaj zakrzywienie robi dobrą robotę. Ale cena i masa to już nie bardzo.
3500$ + podatek :D

U nas pewnie wyjdzie z 17-18k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej 20k :E

Można brać zamiast tego 4 oledy do wypalania :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te OLED'y Samsung z Quantum Dot tylko czerń dziwnie na nich wygląda przy świetle nawet jak TV jest wył. trochę jak w starych plazmach (szara czerń) ale rozumiem czemu to tak wygląda. Za to powłoka lepsza od LG i lepiej sobie radzi z odbiciami

Czy to OLED? Czy to QLED? Nie! To QD-OLED! Recenzja nieziemskiego telewizora Samsung S95B https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-qe55s95b-recenzja-test-opinia.html

Jak kogoś stać i chce wydać dużo to całkiem fajna propozycja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma chyba na tej matrycy inna powłokę i czern już nie wpada w te dziwne odcienie. Przynajmniej coś mi się tak kojarzy jak na na szybko oglądałem materiał z hdtv

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem tego asusowego oleda. Ale ten materiał to jak na razie w większości marketingowe pierdoły.

Ten zmatowiony ekran to dla mnie osobiście raczej będzie minus. Trochę światełka i kontrast w dół, zamiast czerni pokaz szarości.

Z ceną też trzeba będzie poczekać bo 1400fuciaków czyli ~8k pln to trochę zajmie zanim spadnie do sensownego poziomu, gdzie za C2 dałem w przeliczeniu ~4300pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radiator pewnie był musem bo zapewne monitor nie ma ABL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie w praniu. Cudów się nie spodziewam, ale ciekawi co uda się jeszcze ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę zwrot w stronę CRT? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 14:02, lukadd napisał:

Sony ma chyba na tej matrycy inna powłokę i czern już nie wpada w te dziwne odcienie. Przynajmniej coś mi się tak kojarzy jak na na szybko oglądałem materiał z hdtv

Tutaj jest jeszcze trochę o tym Soniaku na QD-OLED 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QD ładnie gniecie w TV, widać że tutaj już nie musieli się tak ograniczać z obawy o wypalenia, w teście hdtvpolska wszystkie realne sceny HDR >1000nits.

Ale ceny pewnie długo jeszcze zostaną premium

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, lukadd napisał:

Ciekawy jestem tego asusowego oleda. Ale ten materiał to jak na razie w większości marketingowe pierdoły.

Ten zmatowiony ekran to dla mnie osobiście raczej będzie minus. Trochę światełka i kontrast w dół, zamiast czerni pokaz szarości.

Z ceną też trzeba będzie poczekać bo 1400fuciaków czyli ~8k pln to trochę zajmie zanim spadnie do sensownego poziomu, gdzie za C2 dałem w przeliczeniu ~4300pln.

Jak sprawuje ci się ten Lg c2 w roli monitora? używasz go jako daily monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na co dzień na biurko. Momentum 43" poszedł do szwagra. A C9 55" jest już tylko wykorzystywany jeśli chcę pograć na głośnikach.

A jak się sprawuję, jak to oled. Obecnie nie ma nic lepszego, jeśli ktoś ma miejsce na 42" czy tam 48" i pasuje mu taki rozmiar do mixowanych zastosowań czyli do pracy, do neta, do grania, youtube czy nawet jakiś filmik obejrzeć jak ktoś lubi przy biurku.

Dzisiaj minęło dokładnie 2 tygodnie jak go mam i już nabite 137h :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 20:21, kadajo napisał:

Ten radiator pewnie był musem bo zapewne monitor nie ma ABL.

I jak zostajesz na tym dellu 32 cale czy wracasz do poprzedniego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lukadd napisał:

Tak, na co dzień na biurko. Momentum 43" poszedł do szwagra. A C9 55" jest już tylko wykorzystywany jeśli chcę pograć na głośnikach.

A jak się sprawuję, jak to oled. Obecnie nie ma nic lepszego, jeśli ktoś ma miejsce na 42" czy tam 48" i pasuje mu taki rozmiar do mixowanych zastosowań czyli do pracy, do neta, do grania, youtube czy nawet jakiś filmik obejrzeć jak ktoś lubi przy biurku.

Dzisiaj minęło dokładnie 2 tygodnie jak go mam i już nabite 137h :E

Mówiłem że prędzej kupisz drugiego OLED'a niż zdążysz wypalić pierwszego. To C9 pociągnie jeszcze parę dobrych lat zanim QD-OLED będzie dla mas. Samsungowi po prostu na tym zależało żeby zniechęcić ludzi do OLED TV od LG bo wiadomo że sami mogli zaoferować tylko LCD QLED ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

I jak zostajesz na tym dellu 32 cale czy wracasz do poprzedniego?

Rok dwa i zrobi podejście do 42" pewnie ;) Bez powodu nie zerka do tematu BFG, nie chce a ciągnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Wu70 napisał:

QD ładnie gniecie w TV, widać że tutaj już nie musieli się tak ograniczać z obawy o wypalenia, w teście hdtvpolska wszystkie realne sceny HDR >1000nits.

Ale ceny pewnie długo jeszcze zostaną premium

 

Jak QD-OLED będzie dla mas tak jak OLED'y od LG to ludzie będą kupować TV na matrycach Samsunga ale zanim to nastąpi minie parę lat. Póki co QD będzie tylko w klasie Premium i ścisłym TOP. W tym roku pierwszy raz od wielu lat Samsung może zdobyć miano najlepszego TV 2022 i to w różnych kategoriach wliczając w to gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungiem problem jest taki, że u nich topka zawsze w cenie. A QD-OLED jak trafi do czegoś niższego ( lub o zgrozo dodatkowo mniejszego), to dostanie albo 60Hz, albo kij wie co, byle stracił sens. Może np się okazać że będzie tam panel VA, i wcale nikogo to nie zdziwi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keken napisał:

I jak zostajesz na tym dellu 32 cale czy wracasz do poprzedniego?

Zostaje, ostatecznie monitor mi odpowiada i jestem z niego zadowolony.

45 minut temu, Minciu napisał:

Rok dwa i zrobi podejście do 42" pewnie ;) Bez powodu nie zerka do tematu BFG, nie chce a ciągnie.

Masz racje, ta 32" przypomniała mi bardzo ważną rzecz. Uwielbiam duże ekrany do rozrywki. Już się do niego przyzwyczaiłem i wcale 42" cale nie wydaje mi się szaleństwem jak parę miesięcy wcześniej :D
Z wielka chęcią odpalam teraz gry. Naprawdę nie spodziewałem się aż takiej reakcji.
Jeszcze raz z wielka przyjemnością stwierdzam ze nie miałem racji i kolejny raz sprawdza sie powiedzenie, spróbuj, najwyżej zwrócisz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...