Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

120hz to słabe odświeżanie? Do tego w 4k? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gret napisał:

120hz to słabe odświeżanie? Do tego w 4k? 

No niby nie :) Ale monitory mają znacznie więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, IceMan75 napisał:

A jak to jest z odświeżaniem tv oled ? Bo mają "tylko" 120Hz w porównaniu do monitorów 160Hz, 175Hz ?

Szybkość oleda nadrabia to słabsze odświeżanie i nie ma smużenia ?

Ja przesiadłem się z samsunga G7 240hz. Czas reakcji oleda jest taki ze wolę 60fps oled zamiast 90 na innej matrycy. W multi styka mi poziom od 80 w gorę, zamiast 100+. Cp lrawda nie gram w tak szybkie gry jak cod, tylko wolniejsze tytuły - rust, hunt od cryteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitorze będzie płynniej, lepsze masełko. Jakiś 360Hz+ i nie ma porównania jak będziesz chciał przejść z 360Hz na 120Hz to będzie bolało.

Ale jak już pograsz na Oledzie i będziesz miał wrócić na LCDka to zaboli dużo bardziej. 

 

Jakby co masz też w drodze 27" WHQD OLED 240Hz. Za chwilę pewnie kolejne zbliżone rozmiary. 1000 dolarów na stronie LG, więc pi razy oko 6k pln z VAT. Ale jak wpadnie 240Hz 4K OLED, to nie wiem co wyjdzie. DP 1.4 z DSC chyba dalej nie pociągnie 10bit HDR 240Hz 4K ;) Bo to stare, zabytkowe już złącze ograniczające zbliżające się ekrany. Przydałoby się DP2.0 a to chyba tylko w AMD będzie, bo w Nvidia jeszcze nie wynaleźli tego standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tygodnie temu przesiadłem się z Samsunga G7 27' na LG G2 55'. TV mam podpięty pod PS5 i PC, ale jeśli chodzi o PC to TV używam tylko do grania, do pracy nadal używam swojego starego AOC 24G2U.

Byłem bardzo zadowolony z grania na G7, bardzo szybka matryca, zero smużenia (po którymś fixie), dwa lata wiernie mi służył. Kolory przepiękne, żadnych problemów, ale po przesiadce na G2...Cóż, nie wyobrażam sobie grania czy oglądania czegokolwiek aktualnie na innym ekranie niż Oled. Nie sądziłem, że obraz może być tak krystalicznie piękny. Co prawda nie będę traktował G2 jako monitor, 55' to za dużo jeśli chodzi o biurkowy "monitor", ale sam jestem ciekaw jak to będzie z ekranami Oled, które są wykorzaystywane jako monitory po kilku latach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, IceMan75 napisał:

No niby nie :) Ale monitory mają znacznie więcej ;)

Nie na DP1.4. bez kompresji masz 98Hz w 4k

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Nie na DP1.4. bez kompresji masz 98Hz w 4k

Hmm u mnie niby działa 4k 165hz HDR 10Bit na DP ale mówisz że mi kompresuje obraz i tylko wyświetla puste liczby? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Kazdy OLED sie wypala, szczegolnie jak sie korzysta jako monitor do PC. Ja obecnie mam Oleda B6 55 do konsol/telewizji i C2 jako monitor. Zakladam ze C2 bede musial zmienic za +/-5 lat. Nic sie z tym nie zrobi

Wątpię bo mam swoje C9 już 4 lata i nawet śladu nie ma, na CX 3 lata i też jak po wyjęciu z pudełka ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Wątpię bo mam swoje C9 już 4 lata i nawet śladu nie ma, na CX 3 lata i też jak po wyjęciu z pudełka ?

To by byla swietna wiadomosc. Korzystales z C9 do PC jako monitor?  Robiles burn in test np na youtube? Ekran brudny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

To by byla swietna wiadomosc. Korzystales z C9 do PC jako monitor?  Robiles burn in test np na youtube? Ekran brudny?

Na B9 który później trafił do Ojca i cały czas z CX. C9 w salonie tylko do TV. Co pół roku sprawdzam ekrany BurnTestami i póki co jest elegancko ale mam nadzieję że tak zostanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy jestem ile wytrzymają. A jak banding ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, gret napisał:

Hmm u mnie niby działa 4k 165hz HDR 10Bit na DP ale mówisz że mi kompresuje obraz i tylko wyświetla puste liczby? 

DSC https://www.quantumdata.com/assets/displayport_dsc_protocols_webinar.pdf

Minimalny wpływ na input lag. Wizualnie bezstratna z różnymi stopniami kompresji opartymi na predykcji, czyli zgadywaniu.

Wizualnie bez stratna, czyli nie "bezstratna", a też nie "stratna" jak JPEG. 

 

Proste rozwiązanie na to, to DisplayPort 2.0, który ma trafić np do kart AMD. Nvidia wsadziła DP 1.4  do kart za worek siana gdzie pożałowali na licencję DP2.0 z 2019 roku. Zostawili port z roku 2016. 

8 godzin temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Kazdy OLED sie wypala, szczegolnie jak sie korzysta jako monitor do PC. Ja obecnie mam Oleda B6 55 do konsol/telewizji i C2 jako monitor. Zakladam ze C2 bede musial zmienic za +/-5 lat. Nic sie z tym nie zrobi

B6/C6 to na pewno ;)

Gdzieś w okolicy LG 7 sporo się zmieniło.

Od 8 ciężko cokolwiek wygrzebać upalonego.

Od 9 weszło HDMI 2.1

 

Dla mnie to takie największe przełomy w LG to ten 8/9. No i ostatnio idzie miniaturyzacja, co tez jest spoko. X dostał pierwszego 48" ale cięty z matrycy z kolosem coś koło 70" przez co mało było go na rynku i drogie były. 11 już było cięte masowo i ma normalne ceny. 12 weszło z 42". Doszły tez te matryce EVO. 

Tak wiec od Oledów 6 sporo się zmieniło. 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

DSC https://www.quantumdata.com/assets/displayport_dsc_protocols_webinar.pdf

Minimalny wpływ na input lag. Wizualnie bezstratna z różnymi stopniami kompresji opartymi na predykcji, czyli zgadywaniu.

Wizualnie bez stratna, czyli nie "bezstratna", a też nie "stratna" jak JPEG. 

 

Proste rozwiązanie na to, to DisplayPort 2.0, który ma trafić np do kart AMD. Nvidia wsadziła DP 1.4  do kart za worek siana gdzie pożałowali na licencję DP2.0 z 2019 roku. Zostawili port z roku 2016. 

DP 2.0 w Karcie mnie nie ratuje i tak bo Samsung też pożałował portu. No nic jadę na DSC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

.. Ekran brudny?

Tak, na LCD po około Roku w Samsungu Q80R. Wymęczyłem wymianę gwarancyjną. Serwisowi Samsunga musiałem w między czasie wytłumaczyć, że mam na górze OLEDa jako MONITOR i jakoś nic mu nie dolega. A Samsung który chwalił się niezniszczalnością w przeciwieństwie do OLEDów LG, wykazał się jedynie beznadziejną zywotnością, odwrotnie niż reklamowano. Mówię że nie po to zrezygnowałem z OLEDa i kupiłem jednak Samsunga, żeby ten się degradował szybciej niz OLED XD  

 

Teraz, gret napisał:

DP 2.0 w Karcie mnie nie ratuje i tak bo Samsung też pożałował portu. No nic jadę na DSC :P

Im dalej w las, tym więcej komplikacji będzie z tego wała. 

Z HDMI 2.1 tak było. Standard z 2017 roku nie trafił do GPU w 2017 roku ( Pascale ) da się zrozumieć. Ale nie trafił tez to RTXów 2000. A sprzęt - Oled B9/C9/G9 przez rok czasu nie mógł być pchnięty do 4K/120Hz bo nie było GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam grać w 60 fps, problem z głowy :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do singli dobre XD

W multi wolę stówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać multi :E

Wylęgarnie cziterow i pato streamerow :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w pograłem w Contra, Tanki 1990, Doom2 Splitt screen :) 

Nikt nie czitował :P 

Ale pady mam zdezelowane, nie wiem czy nie wymienić. Nie chce mi się ich regenerować, sporo pierdzielenia. 

Niecałe 200zl za sztukę jeszcze są na stronie M$. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kadajo napisał:

No ciekawy jestem ile wytrzymają. A jak banding ?

Zapraszam sam ocenisz i wypijemy po piwku. Jak dla mnie to brak widocznego pogorszenia a nawet jest lepiej niż po wyjęciu z pudełka bo matryc się dotarła i jest bardziej równomierna.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bylem ostatnio w twojej mieścinie na szkoleniu foto Sony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

A bylem ostatnio w twojej mieścinie na szkoleniu foto Sony ?

Trzeba było dać znać, napisać to spiknelibyśmy się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Trzeba było dać znać, napisać to spiknelibyśmy się ?

A nie maiłeś wtedy raczej głowy do tego. Ale następnym razem to na pewno się odezwę. Ale to raczej będą jakieś nocne eskapady bo te miasto nocą wygląda mega :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat miał okazję wziąć CX 55 z wystawy z RTV Euro.

Ale już oddał. Na normalnym obrazie nic nie zwiastowało wypalania.

Ale jak zarzucił test z YT, to:

6gci9mY.jpg

DlD4kAf.jpg

7Olh80U.jpg

 

Nie mam pojęcia ile miał godzin przepracowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież oledy się już nie wypalają :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kadajo napisał:

A nie maiłeś wtedy raczej głowy do tego. Ale następnym razem to na pewno się odezwę. Ale to raczej będą jakieś nocne eskapady bo te miasto nocą wygląda mega :D

To jesteś umówieni ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...