Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.01.2023 o 09:18, azgan napisał:

Samsung Odyssey Neo G9 2023 - 57-calowy monitor "Dual 4K" z podświetleniem Mini LED, VESA DisplayHDR 1000 i DisplayPort 2.1 https://www.purepc.pl/samsung-odyssey-neo-g9-2023-57-calowy-monitor-dual-4k-z-podswietleniem-mini-led-vesa-displayhdr-1000-i-displayport-2-1

Miodzio, tylko do czego ten monitor? 240Hz do pracy bez sensu. Do grania też bez sensu, bo żadna GPU nie wygeneruje imponujących FPS w takiej rozdzielczości. Tylko starsze gierki. I niech mi nawet nikt nie pitoli o uzależnieniu PCMR od suwaków w prawo. Na pewno ktoś kupi taki monitor, aby podziwiać gry na medium. XD Kurczę, szarpałbym jak Reksio szynkę.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Karister napisał:

Do grania też bez sensu, bo żadna GPU nie wygeneruje imponujących FPS w takiej rozdzielczości. 

Ano. Dodatkowo żadna karta Nvidii nie dogada się z tym ekranem :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ZetMcKey napisał:

planujesz kupic?

W sumie to planuje kupic cos w ty roku, wymagania mam takie:

- 144Hz+

- 1440p ewentualnie 4k

- Gsync

- wspolpraca z PS5

- Oled

 

Teraz zauwazylem że ostatnio ukazaly sie takie monitorki:

Predator 27:

https://www.digitaltrends.com/computing/acer-predator-x45-x27u-oled-monitor-ces-2023/

Asus rog:

https://wccftech.com/asus-unveils-rog-swift-oled-pg27aqdm-27-240hz-oled-rog-swift-pro-pg248qp-24-540hz-gaming-monitors/

I teraz czekam na recki, mam predatorai chetnie go wymienie na nowszy oled, rozdziałka jest dla mnie ok, nie chce za bardzo zakrzywionego ekranu itd. A z wymiana jakos super mi sie nie spieszy :) 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

Ano. Dodatkowo żadna karta Nvidii nie dogada się z tym ekranem :P 

Czemu się nie dogada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, joloxx9 napisał:

W sumie to nie wiem :E 

 

Teraz zauwazylem że ostatnio ukazaly sie takie monitorki:

Predator 27:

https://www.digitaltrends.com/computing/acer-predator-x45-x27u-oled-monitor-ces-2023/

Asus rog:

https://wccftech.com/asus-unveils-rog-swift-oled-pg27aqdm-27-240hz-oled-rog-swift-pro-pg248qp-24-540hz-gaming-monitors/

I teraz czekam na recki, mam predatorai chetnie go wymienie na nowszy oled, rozdziałka jest dla mnie ok, nie chce za bardzo zakrzywionego ekranu itd. A z wymiana jakos super mi sie nie spieszy :) 

Ja teraz przesiadłem się z 3440x1440 na c2 42 i jestem mega zadowolony. Osobiście wolałbym 21:9 niż takie 27c, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ZetMcKey napisał:

Ja teraz przesiadłem się z 3440x1440 na c2 42 i jestem mega zadowolony. Osobiście wolałbym 21:9 niż takie 27c, 

Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa, nie mam parcia na kupno, poczekam na recenzje i potem chłodna glowa i co swybiore, jak nie to w przyszlym roku moze cos lepszego sie pojawi.

Teoretycznie to moglbym wziac juz ten model:

https://www.dell.com/en-uk/shop/alienware-34-curved-qd-oled-gaming-monitor-aw3423dw/apd/210-bdsz/monitors-monitor-accessories

Jeydny minus to wydajnosc spadnie

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2 42 już w wielu miejscach poniżej 4k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Keken napisał:

C2 42 już w wielu miejscach poniżej 4k zł.

W wielu miejscach, ale na świecie? u nas chyba najtaniej to 3999 z allegro, choc nie warto brac u tego typka, bo praktycznie gwarancjii brak

Edytowane przez ZetMcKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u nas jakiś drogi jest, ostatnio w UK mocno poniżej 4k był jak patrzyłem

3 godziny temu, joloxx9 napisał:

Ja czekam ale póki co dostępność tylko w US, w EU trochę później.
No i ciekawe jak będą ceny wyglądać u innych producentów z tą matrycą.

10 godzin temu, Minciu napisał:

o nawet będzie kolejna generacja 34" (wyższa jasność i pewnie 240Hz) a myślałem że porzucą go szybko

Do tego zmiany w powłoce i nowy 49"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa, nie mam parcia na kupno, poczekam na recenzje i potem chłodna glowa i co swybiore, jak nie to w przyszlym roku moze cos lepszego sie pojawi.

Teoretycznie to moglbym wziac juz ten model:

https://www.dell.com/en-uk/shop/alienware-34-curved-qd-oled-gaming-monitor-aw3423dw/apd/210-bdsz/monitors-monitor-accessories

Jeydny minus to wydajnosc spadnie

i słuszny wybór obecnie ten model będzie mocno konkurował z tymi co się pokażą i jedyny z modułem g-sync Ultimate , a czemu mówisz że wydajność spadnie ? 

Raczej wzrośnie dla słabszych kart nvidii poprzez moduł g-sync ktory wesprze przy małej ilości fpsa co by nie było rozrywania i jąkania obrazu :)

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Czarny_PLone napisał:

i słuszny wybór obecnie ten model będzie mocno konkurował z tymi co się pokażą i jedyny z modułem g-sync Ultimate , a czemu mówisz że wydajność spadnie ? 

Raczej wzrośnie dla słabszych kart nvidii poprzez moduł g-sync ktory wesprze przy małej ilości fpsa co by nie było rozrywania i jąkania obrazu :)

 

W sensie przesiadka z 2k na 4k to klatki poleca troszke. Bylbym sklonny wziac ten monitor ale dostepnosc za 2/3 miesiace najwczesniej -.- 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten alien nie ma 4k tylko rozszerzone 2K generalnie nie zobaczysz różnicy klatek od 2k w 16:9 - 2160x1440=3110 400 pixeli ,                                     

Alien - 3440x1440=4 953 600 pixeli ,   4K - 3840x216=8 294 400 pixeli  :)

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy na pewno ale nie jest duża, do 4k daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Czarny_PLone napisał:

 od 2k w 16:9 - 2160x1440=3110 400 pixeli ,     Alien - 3440x1440=4 953 600 pixeli ,   4K - 3840x216=8 294 400 pixeli  :)

 

Chodziło Ci chyba o 2,5K, czyli 2560x1440 (3 686 400pikseli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Zobaczy na pewno ale nie jest duża, do 4k daleko.

ja mając rtx 3080 10gb czyli tego wykastrowanego przesiadłem się z lg 2k 16:9 na odyseje 49 - 5120x1440 = 7 372 800 czyli prawie 4k i był spadek ale nieznaczny ?

Teraz, Kyle_PL napisał:

Chodziło Ci chyba o 2,5K, czyli 2560x1440 (3 686 400pikseli).

o kurde mój błąd racja no to jeszcze mniejsza różnica hehe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Czarny_PLone napisał:

ale ten alien nie ma 4k tylko rozszerzone 2K generalnie nie zobaczysz różnicy klatek od 2k w 16:9 2160x1440 ,  Alien - 3440x1440=4 953 600 pixeli ,                               4K - 3840x216=8 294 400 pixeli  :)

 

różnica w wydajność jest, miałem 2560x1440, od 2 lat mam 3440x1440 ,  rozszerzony ekran generuje większe obciążenie

nie jest to oczywiście różnica jak do 4k, ale zauważalna

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz gpu ? a widzę rtx 4080 ?

Jeśli tak to masz gpu gotowe na pełnoprawne 4K przecież ?

Ja na odysei nie mam problemów z rtx 3090ti a co dopiero z rtx 4080 

w tym alienie to będzie trzeba robić locka na fpsy w grach z naszymi gpu co by klatki nie przewyższały odświeżania monitora ?

 

 

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Czarny_PLone napisał:

a jakie masz gpu ? 

 

 

teraz rtx 4080, ale przy przejściu z  2560x1440 do 3440x1440  miałem rtx  3080 i zauważyłem mniejszy fps np w warzone  dokładnie nie pamiętam ale w granicach 10fps+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależało od gry . Z twoim gpu, ja na pewno spróbuje to nawet bym się pokusił podbić rozdziałkę do 5160x2160 poprzez DSR +DLL w sterownikach nvidii co by zrobić szerokie 4K na tym alienie ? Robiłem tak na LG 16:9 podbijałem z 2560x1440 na 3840x2160 jeszcze na rtx 3080 10gb i star Citizen wyglądał nieziemsko normalnie nowa jakość - tekstury ożyły.

Postanowione zamówiłem u dystrybutora tego Aliena wiadomość na dziś od dell Produkt został zamówiony u producenta. ? 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej bezpośrednio u della? Po co przepłacać

55 minut temu, Czarny_PLone napisał:

ja mając rtx 3080 10gb czyli tego wykastrowanego przesiadłem się z lg 2k 16:9 na odyseje 49 - 5120x1440 = 7 372 800 czyli prawie 4k i był spadek ale nieznaczny ?

To prawie 2x więcej pikseli więc nie ma opcji żeby to był spadek nieznaczny ;)

Ale generalnie przy obecnych gpu rozdzielczości do 4k włącznie nie są problemem a jak się celuje w wysoki fps to wystarczy wyłączyć jakąś opcję która nic nie zmienia a zabiera wydajność, szczególnie jak jakaś gra jest projektowana na takie paździerze jak PS4/XONE

Jedynie do bardzo wysokiego fps jeszcze trzeba poczekać, ja do 240Hz jeszcze się trzymam poniżej 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wu70 napisał:

To nie lepiej bezpośrednio u della? Po co przepłacać

To prawie 2x więcej pikseli więc nie ma opcji żeby to był spadek nieznaczny ;)

Ale generalnie przy obecnych gpu rozdzielczości do 4k włącznie nie są problemem a jak się celuje w wysoki fps to wystarczy wyłączyć jakąś opcję która nic nie zmienia a zabiera wydajność, szczególnie jak jakaś gra jest projektowana na takie paździerze jak PS4/XONE

Jedynie do bardzo wysokiego fps jeszcze trzeba poczekać, ja do 240Hz jeszcze się trzymam poniżej 4k

ano tak spadła wydajność ale sprytnie to zrobiła karta metodą Skalowanie DL 2.25x DL(ta sama jakość, 2 x wyższa wydajność) w porównaniu do starszej i o dziwo nawet to chulało :) Na 3090ti będzie się można pobawić .

Zamówiłem praktycznie u dystrybutora cena bedzie jeszcze do negocjacji przed wysyłką do mnie :)

Także moja Odysejka neo 49 będzie musiała trafić w dobre ręce jakiegoś forumowicza z najlepszym cashbackiem od Czarnego??

 

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DarkEater napisał:

teraz rtx 4080, ale przy przejściu z  2560x1440 do 3440x1440  miałem rtx  3080 i zauważyłem mniejszy fps np w warzone  dokładnie nie pamiętam ale w granicach 10fps+ 

Jak się sprawuje 4080 w 3440x1440? Czekałem na 4070Ti jednak rozczarowała mnie jej wydajność i przymierzam się do 4080. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, maguu napisał:

Jak się sprawuje 4080 w 3440x1440? Czekałem na 4070Ti jednak rozczarowała mnie jej wydajność i przymierzam się do 4080. 

Skoro na 3090ti wszystko płynnie chodzi  w 5120x1440 to na rtx 4080 w 3440x1440 czyli dużo niższej  będzie wybitnie fpsy generować :) bo karta jest szybsza w 4k od 3090ti i niższych rozdziałkach.

 

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...