Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Czarny_PLone napisał:

ale ten alien nie ma 4k tylko rozszerzone 2K generalnie nie zobaczysz różnicy klatek od 2k w 16:9 - 2160x1440=3110 400 pixeli ,                                     

Alien - 3440x1440=4 953 600 pixeli ,   4K - 3840x216=8 294 400 pixeli  :)

 

Chyba mnie oczy zawodzą bo widziałem tam 4k :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamnika ktoś wklejał ostatnio 2x4k

Dosłownie 2140p w parowce.

Do pracy może być mega. Do grania.. rtx4090 i wydajność niższa niż o połowę niż przy 4k. Cokolwiek innego to pamięci za mało i wydajność tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maguu napisał:

Jak się sprawuje 4080 w 3440x1440? Czekałem na 4070Ti jednak rozczarowała mnie jej wydajność i przymierzam się do 4080. 

fenomenalnie, Jak dla mnie karta idealna pod te rozdziałke i 120hz monitor, COD / warzone  max stały ustawiony 117 fps przy ultra detalach, a 3080 miał już zadyszke. 

Aktualnie gram w Dead Strading to by było ładniej lece na DSR 5160x2160 i wiadać tę róznice a fps ok100. 

Edytowane przez DarkEater
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, DarkEater napisał:

fenomenalnie, Jak dla mnie karta idealna pod te rozdziałke i 120hz monitor, COD / warzone  max stały ustawiony 117 fps przy ultra detalach, a 3080 miał już zadyszke. 

Aktualnie gram w Dead Strading to by było ładniej lece na DSR 5160x2160 i wiadać tę róznice a fps ok100. 

Super właśnie będę chciał to samo ustawić na oledzie alien 34 cali DSR na 5160x2160 będzie żyleta :) 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

Do pracy może być mega. Do grania.. rtx4090 i wydajność niższa niż o połowę niż przy 4k. Cokolwiek innego to pamięci za mało i wydajność tragedia.

IMO to będzie kozak sprzęt, ale wyprzedza swoje czasy. Obecnie przy moim 5120 x 2160 RTX 4090 jest na styk, aby było te 75 FPS. W sensie bez skwierczących cewek, bo przy 120+ FPS, ta karta się nie nadaje do użytku. :P Tutaj będzie 7680 x x2160. Ufff... 57" ze 140PPI zrobi wrażenie, na sprzęcie również.

Poza tym pewnie będzie multum problemów z kompatybilnością. I to właśnie do pracy. Ile się napociłem, aby mi obecny monitor po USB-C działał z MacBookiem Pro M1, to moje. Śmiać mi się chce z tych recenzentów za grosz, co na YT wyświetlają pulpit i tylko spamują, jakie to jest ideolo do pracy. Owszem, jest, jak się spędzie naście dni na rozwiązywanie problemów, których nawet się nie da wygooglać, bo to taka nisza jest. Do tego nie każdy (a może mało który?) laptop wydusi z siebie taką rozdzielczość.

I na koniec 240Hz przy takiej rozdzielczości... Po co? Cena pewnie przebije 20k za zajebisty flicering w praktyce. :D Ale za pięć lat może to mieć sens, jak ogarną problemy wieku dziecięcego.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DarkEater napisał:

fenomenalnie, Jak dla mnie karta idealna pod te rozdziałke i 120hz monitor, COD / warzone  max stały ustawiony 117 fps przy ultra detalach, a 3080 miał już zadyszke. 

Akurat dałeś przykład, gdzie RTX4080 sprawuje się beznadziejnie XD

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że AMD radzi sobie lepiej w Codzie to ogólnie wiadomo, tylko co to zmienia? nie bede kupował karty pod jedną gre. 

zreszta to nie wina karty , lecz gry. 

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę na tym filmiku 4080 z bardzo dużym wzrostem wydajności względem 3080 która słabo sobie radzi z lockiem 117 dokładnie tak jak napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność co dzieli w COD 3080 vs 4080 jest na tym samym poziomie co 4080 vs rx7900xtx

Po prostu słaby tytuł jako przykład reprezentatywny XD 

24 minuty temu, DarkEater napisał:

zreszta to nie wina karty , lecz gry. 

prawdopodobnie zaleta a nie wina. Korzysta z tego, co karta ma dostępne efektywnie. Co rzadko się zdarza i dla tego przeważnie radki ssą pałki mimo teoretycznie z technicznej strony większych możliwości ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które przeszły z klasycznego monitora 30--34 cale na OLED 42 cale i grają w space-simy.. Jak na takim kolosie gra się w gry typu Elite: Dangerous, seria X Egosoftu, SC? Czy w jakichś grach taki rozmiar matrycy jest problematyczny? Jeszcze jedno. Kusi też ten Alien 34. Proporcje 21:9 do space-simów, to chyba ideał?

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie może być problem, jeśli będziesz za blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Potencjalnie może być problem, jeśli będziesz za blisko.

Metr będzie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok, ale ostatecznie to zależy od ciebie jak zareagujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program który wymusi 3440x1440 na C2, tak jak działa na nim 3840x1600 ?

Edytowane przez Dresiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sidr w końcu dałeś sobie spokój z VA/IPS? ;) 21:9 do kokpitówek ideał ale jak przechodzisz z 32" 16:9 to 34" 21:9 może wydawać się mały, generalnie to zbliżona powierzchnia ale inaczej rozłożona.

A od 42" się po prostu odsuniesz jak od zbyt dużych ekranów i będzie ok. Możesz też grać w oknie albo wyświetlać 21:9 itp. Z jednego i drugiego będziesz zadowolony a 32" 16:9 OLED dopiero pod koniec roku więc nie ma co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sidr napisał:

Pytanie do osób, które przeszły z klasycznego monitora 30--34 cale na OLED 42 cale i grają w space-simy.. Jak na takim kolosie gra się w gry typu Elite: Dangerous, seria X Egosoftu, SC? Czy w jakichś grach taki rozmiar matrycy jest problematyczny? Jeszcze jedno. Kusi też ten Alien 34. Proporcje 21:9 do space-simów, to chyba ideał?

19 na 24 wow ale gigant

24 na 27 wow ale gigant

27 na 34 ultrawide wow ale panorama

34 na 48" OLED wow ale gigant jak mogłem siedzieć na UW jak ruskim czołgu

 

Gram w Apexa. Wcześniej Fortnite. Synek gra na roblox, Minecraft itp. jest zadowolony.

 

Biurko 100x200

 

Jakbym miał grać w jakieś simy kosmiczne z widokiem z kabiny mechów ideolo byłoby 48".

Zastanawiałem się czy jednak 42 nie za mały XD

No i obowiązkowo OLED. Gwiazdy i OLED to jedyne słuszne połączenie.

Edytowane przez Minciu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Sidr napisał:

Pytanie do osób, które przeszły z klasycznego monitora 30--34 cale na OLED 42 cale i grają w space-simy.. Jak na takim kolosie gra się w gry typu Elite: Dangerous, seria X Egosoftu, SC? Czy w jakichś grach taki rozmiar matrycy jest problematyczny? Jeszcze jedno. Kusi też ten Alien 34. Proporcje 21:9 do space-simów, to chyba ideał?

Nie ma żadnych problemów w odległości 1m, granie na tym oledzie to czysta przyjemność, żaden monitor jaki miałem, nie oferował tak dobrego obrazu w grach jak 42" Oled.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem AOC'a 27, tylko dlatego, że wydawał mi sie bardzo mały w pionie przy 32. A 34 21:9 ma właśnie wysokość 27. http://www.displaywars.com/34-inch-21x9-vs-27-inch-16x9 OLED 32 16:9 byłby idealny. Z kolei LG C2 42 ma błyszczącą matrycę.

@Minciu :)

 

 

 

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol błyszcząca matryca i piszesz o LCD do gier na czarnym niebie z gwiazdami. WTF. Przez okno wypierdzielisz te trupy jak zobaczysz swoje tytuły na OLEDzie. 

Zaufaj mi, nie za jasny pokoik i nic się nie błyszczy, nie będziesz na to zwracał uwagi. 

Już zapomniałem że się błyszczy. 

Nawet żeby patrzeć się na odbicie, to patrzysz się z metra na obraz i na nim patrzysz i skupiasz. A odbicie Ciebie to już dwa metry. Ściany dalej. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Lol błyszcząca matryca i piszesz o LCD do gier na czarnym niebie z gwiazdami. WTF. Przez okno wypierdzielisz te trupy jak zobaczysz swoje tytuły na OLEDzie. 

Zaufaj mi, nie za jasny pokoik i nic się nie błyszczy, nie będziesz na to zwracał uwagi. 

Chyba ze bedzie miał okno za plecami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Chyba ze bedzie miał okno za plecami :E

Chyba że będzie miał roletę, zasłonę etc. Dzisiaj są takie wynalazki, że okno to nie problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Chyba że będzie miał roletę, zasłonę etc. Dzisiaj są takie wynalazki, że okno to nie problem. 

Jak się lubi jaskinie batmana to moze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Wu70 napisał:

@Sidr w końcu dałeś sobie spokój z VA/IPS? ;) 21:9 do kokpitówek ideał ale jak przechodzisz z 32" 16:9 to 34" 21:9 może wydawać się mały, generalnie to zbliżona powierzchnia ale inaczej rozłożona.

A od 42" się po prostu odsuniesz jak od zbyt dużych ekranów i będzie ok. Możesz też grać w oknie albo wyświetlać 21:9 itp. Z jednego i drugiego będziesz zadowolony a 32" 16:9 OLED dopiero pod koniec roku więc nie ma co czekać.

21:934"  karzeł i ruski czołg XD

Teraz, kadajo napisał:

Jak się lubi jaskinie batmana to moze :E

Ja lubię. Markiza zewnętrzna w komputerowym jest u mnie zaciągnięta 24/365. I tak nie wiem czy latem jeszcze nie przyciemnie okna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...