Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że praktycznie nic nie pokazali w tym filmiku. Na razie telewizory na microled to dema technologiczne. 110 cali i cena prawie 700k zł.

Pewnie minie z 5 lat zanim zobaczymy coś mniejszego w znośnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze tylko Micro LED jest w stanie dokonać przełomu w HDR na rynku, pytanie tylko kiedy to się wydarzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Wydaje mi się ze tylko Micro LED jest wstanie dokonać przełomu w HDR na rynku, pytanie tylko kiedy to się wydarzy.

Chodzi Ci o 4000nitów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak świecą takie ekrany, czy to nie jest już aby za dużo i nie męczy za bardzo oczu. Nie mówię nie ale wydaje się że to już za przesada dla monitora. Chociaż HDR używa się tylko w gierkach i filmach. Na co dzień to nie ma wpływu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, gret napisał:

Jak by trafił na tragiczny to pewnie wymienią ale jak trafi na średni ale nadal widoczny w filmach/grach to nie wymienią i będzie się tylko męczył. Tylko że problem bandingu już chyba tak nie doskwiera jak te 3-4 lata temu? Czy się mylę? 

Robisz pełne czyszczenie 1-2 pod rząd jest nadal lipa to robisz zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gret napisał:

Ciekaw jestem jak świecą takie ekrany, czy to nie jest już aby za dużo i nie męczy za bardzo oczu. Nie mówię nie ale wydaje się że to już za przesada dla monitora. Chociaż HDR używa się tylko w gierkach i filmach. Na co dzień to nie ma wpływu. 

Tak świecą, że na widok słońca zakładasz okulary przeciwsłoneczne.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doamdor napisał:

Tak świecą, że na widok słońca zakładasz okulary przeciwsłoneczne.

No właśnie pewnie tak jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 lata temu był testowany TV z ponad 4tys nitów i wrażenia na widok świateł samochodu, lub słońca niemal takie jak w realu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie bez sensu taki monitor... Ale bym przetestował i tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczytowa jasność 4 tys. czy nawet 10 tys. to punktowe źródła światła najczęściej, chodzi o ogólną zachowana pełną dynamikę takiego obrazu.

To co dziś widzimy na TV czy monitorach nie wygląda tak jak powinno nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe monki od Samsunga, G9 na Oledzie 49" oraz G9 na mini ledzie 57" 7680x2160 (2 x 4k) 240hz ?

 

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O następcy Odysejki Neo 49 jeden  na matrycy Oled drugi jak mój model na Va mini led tylko że z rozdzielczościa 2x4k ?ale stref wygaszania tyle samo co w mojej tutaj mogli by pójść już do przodu jesli chodzi o strefy wygaszania i dać jak teraz jest 2048 stref ale razy dwa i było by 4096.Niech będzie jakiś postęp w mini ledach ?

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG CX dostał Update z NVIDIA GeForce NOW

130b2d548e79012625bf9cb0bbc7382c.jpeg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi z tego samego rocznika są niekompatybilne z geforcenow. 

A jeszcze ambilight działać będzie tylko z samsungami z roku 2022. Ciekawe co brakuje tym z 2021 bo na GeForce now się załapały jeszcze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobrze działający kabel HDMI 2.1 o długości 5 metrów? Agog X-87 o długości 3m, który obecnie posiadam działa bezproblemowo. W związku ze zmianą lokum potrzebuje jednak dłuższego przewodu. Agog o, kórym wspomniałem w wersji 5m ma trochę negatywnych opini i wolałbym kupić coś pewniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Hero586 napisał:

Poleci ktoś dobrze działający kabel HDMI 2.1 o długości 5 metrów? Agog X-87 o długości 3m, który obecnie posiadam działa bezproblemowo. W związku ze zmianą lokum potrzebuje jednak dłuższego przewodu. Agog o, kórym wspomniałem w wersji 5m ma trochę negatywnych opini i wolałbym kupić coś pewniejszego.

Kup coś lepszego z certyfikatem największa szansa, że nie będzie problemów. Ale i tak polecam jakieś dobre sklepy typu amazon, gdzie w razie coś bezproblemowo odeślesz.
Albo szukać po googlach opinie o tańszych bez certyfikatów i większe losowanko co do jakości poszczególnych sztuk, tylko też w jakichś dobrych sklepach gdzie bez problemu przyjmują zwroty.

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2023 o 09:30, Hero586 napisał:

Poleci ktoś dobrze działający kabel HDMI 2.1 o długości 5 metrów? Agog X-87 o długości 3m, który obecnie posiadam działa bezproblemowo. W związku ze zmianą lokum potrzebuje jednak dłuższego przewodu. Agog o, kórym wspomniałem w wersji 5m ma trochę negatywnych opini i wolałbym kupić coś pewniejszego.

Ja mam ten i dziala swietnie, bardzo dobra jakosc, mozna sie przyczepic ze dosc sztywna cholera jest, ale  mnie akurat to zaleta (dzieci) :D 

10K 8K HDMI 2.1 Cable 5M(16Ft),Maxonar (Certified) Ultra HD 48Gbps High Speed 10K 8K@120Hz 4K@120Hz eARC RTX 3090 HDR10 4:4:4 HDCP 2.2&2.3 Dolby Compatible with PS5,Xbox Series X,Roku/Fire/Sony/LG TV : Amazon.co.uk: Electronics & Photo

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...