Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od big screenów, w zwłaszcza od LG C2 42. Dwa pytania.

Jak duże macie biurka i odległość C2 od głowy? 

Jeżeli używacie rozdzielczości 21:9 "wyciętej" z całego ekranu, to góra i dół jest faktycznie czarna?

 

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest czarna, to OLED.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MSky7 napisał:

Koledzy od big screenów, w zwłaszcza od LG C2 42. Dwa pytania.

Jak duże macie biurka i odległość C2 od głowy? 

Jeżeli używacie rozdzielczości 21:9 "wyciętej" z całego ekranu, to góra i dół jest faktycznie czarna?

 

110x70, 7 cm odsunięte od ściany. Ekran 4cm od krawędzi biurka, około 80 cm od głowy. 21:9 nie używam.

Przed:

20201122_155611.jpg

Po:

7eM6R3IE3Q6GK13VNR9fpgQkWhoJL-7pw_J0YOWc

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju Przed to 32" ?

 

MicroLED okropnie widać połączenie modłów na ciemnym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2023 o 10:03, krukkpl napisał:

Ciekawe rzeczy piszecie :)
Niemniej jednak zdecydowałem, że poczekam ze zgłoszeniem bliżej końca gwarancji.
Zobaczymy co do tej pory wyskoczy :) 
Oczywiście tych pikselków nie widać w normalnym użytkowaniu, nawet z odległości 1.20m z której gram.

Mój 55 calowy c2 ma kilka miesięcy a praktycznie po tygodniu wyskoczyły 4 zablokowane piksele i tez na samych krawedziach ekranu ..gdyby nie to ze branding jest spoko to pewnie bawiłbym się w wymianę panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dawidoxx napisał:

Mój 55 calowy c2 ma kilka miesięcy a praktycznie po tygodniu wyskoczyły 4 zablokowane piksele i tez na samych krawedziach ekranu ..gdyby nie to ze branding jest spoko to pewnie bawiłbym się w wymianę panelu.

Zablokowane czyli świecące?? wyskoczyły ci po tyg. użytkowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ZetMcKey napisał:

Zablokowane czyli świecące?? wyskoczyły ci po tyg. użytkowania??

Zablokowane.. przez tydzień nie było żadnego bo sprawdzałem dokładnie :) jako że są na krawędziach i tylko widoczne na białym tle to dałem sobie spokój..  wymienię pewnie na krótko przed końcem gwarancji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zablokowane przy samej krawędzi potrafią się raz jakiś czas odblokować ?

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniled Samsunga q91B czy jakość tak.

Jestem pod sporym wrażeniem na prawdę fajnego rozkładu stref. Świetna alternatywa dla OLEDa jakby jeszcze trochę ich dorzuci plus algorytm żeby sztucznie przyciął światło zamiast wykładać się na niewielkich skupiskach gwiazd.

Tylko mimo wszystko to ciągle NIE JEST OLED ani PRAWIE JAK OLED.

Zupełnie inna bajka i specyfika ekranu. 

W 99% przypadków jest torpeda. Ale na true Black z małymi elementami się wykłada. Albo z takimi nie za dużymi, wielkości ręki. 

Jak leci coś jasnego na większej części ekranu to tylko aparat widzi słabiznę, bo to co ma być jasne za mocno oślepia aby oceniać poziom czerni.

Najśmieszniejsze jest to, że to co widać na zdjęciu, widać w rzeczywistości tylko w innym odcieniu, bardziej szarym. I nie byłoby z tym większego problemu jakby te 50/50 gwiazd przyjęło jednak poziom nieco ciemniejszych. Tak jakby tutaj wina jest bardziej algorytmu niż braku stref. Bo dałoby się rzucić to na dużo lepszym poziomie na ekran.

928982c7ab1fa.jpg

Ps, 75" to chyba 700-800 stref. Nie pamiętam, ale widać że nie są duże.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co może być powodem rozłączania się dysku podpiętego do telewizora LG Oled przez USB ? Sprawdziłem dwa różne dyski, dwie różne obudowy i problem jest ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD czy talezowy. Jak 2.5" 7200rpm to może być zbyt wymagający w waty.

Jak ssd albo 5400 albo 3.5" z zewnętrznym zasilaniem to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD M.2, mógłby ktoś sprawdzić u siebie, czy ten problem też u niego występuje ? Bo ja sprawdzałem na 3 Oledach i na każdym jest to samo. :/

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M2 też potrafi siorbać waty. Coś w ten deseń najlepiej przetestować. Nie wiem czy pojedyncze złacze USB w TV nie ma tylko 5wat.

https://allegro.pl/oferta/kabel-typu-y-2x-usb-am-af-20cm-podwojny-delock-10175473051

 

Ja akurat nie mam zewnętrznej kieszeni M.2 NVME - USB. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w tv olewają porty USB, więc obsługa zatrzymała się nawet na starym 2.0, gdzie jest maks 500mA czyli 2.5 W, usb 3.0/3.1 wiele tego nie podnosiło, bo do 900mA czyli 4.5W, a chwilowo i 5W może nie starczyć, trudno powiedzieć czy to dlatego, ale trzeba mieć jeszcze wyższe USB i to z obsługą PD by więcej wycisnąć.

Ale jak pisałem, to wątpliwe, że jest coś więcej niż 2.0, bo w większości tv się na to zlewa, to nie smarty. Można to bardzo łatwo wykluczyć, podłączyć dysk do zasilacza zamiast tv i będzie jasne.

Edytowane przez szefons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej idziemy w drugą stronę, 3.0 było chyba do C7 a potem wrócili do 2.0 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DE jest gratis jakiś

 

https://www.samsung.com/de/monitors/gaming/odyssey-neo-g7-g70nc-43-inch-144hz-1ms-4k-uhd-ls43cg700nuxen/

 

Pre-order the gaming monitor Odyssey Neo G70C (43") now and get the Galaxy Buds2 Pro for free. 1

Promotion period: 01/24 - 02/10/2023

 

w PLraty 0 % ?

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten miniled wypada przy LG c42 ?

Kuszą mnie te raty 0% :D 

38" jednak za mały w pionie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, IceMan75 napisał:

Jak ten miniled wypada przy LG c42 ?

Kuszą mnie te raty 0% :D 

38" jednak za mały w pionie

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-neo-g7-s32bg75 podobne technologie jak w tym 43", oled to nie jest widać czasami dość mocno blooming. ale po za oledem do gierek AAA z HDR nic lepszego nie ma na tą chwilę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlecą napisy i będzie wymiotowanie ;) To samo jak się patrzy pod kątem.

Mini Led plusem jest jasność, ale ciekawe jak z żywotnością podświetlenia. LCD też występuje retencja także ciekawe jak w tych matrycach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, IceMan75 napisał:

Jak ten miniled wypada przy LG c42 ?

Kuszą mnie te raty 0% :D 

38" jednak za mały w pionie

Pytasz o Q91B?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, IceMan75 napisał:

Jak ten miniled wypada przy LG c42 ?

Kuszą mnie te raty 0% :D 

38" jednak za mały w pionie

Jak pytasz o to co wrzuciłem na zdjęciu to tak jak widać ;) 

 

7 minut temu, MSky7 napisał:

Pytasz o Q91B?

Ten Samsung Q91B jakby miał nieco lepiej dostrojone podświetlanie w sofcie, to byłby całkiem fajny. Ale niestety usilnie próbuje rozjaśnić coś znacznie mniejszego od stref i wtedy robi się lipa. Podświetlanie przebija się przez matrycę VA. Tam gdzie nie jasność jest ograniczona to matryca VA całkiem spoko sobie radzi. 

Taki urok pompy jasności. Koniecznie chcą być jak OLED a nawet jaśniejsi, ale to jest niewykonalne bez prześwietleń. 

Przy większych elementach problem jest znikomy, bo jak napompuję jasność na czymś wielkości ręki, to zaczyna razić w oczy, źrenice się zmniejszają i efektu HALO nie widać. Co nie znaczy że go nie ma bo jest. 

 

Tak jak już pisałem, Jak ktoś chce oglądać gwiazdy i czarne niebo, to tylko OLED :)

Ale jak ktoś lubi jak mu TV wypala oczy a w pokoju często słońce jeszcze świeci prosto w ekran to wówczas taki miniled robi robotę. Tak jak to wygląda u moich rodziców. DYNAMICZNY + JASNOŚĆ NA MAXA i oglądają XD A od TV aż żar bucha i nie da się w moim odczuciu na niego patrzeć. Jak ściemniam to starzy mówią że nic nie widza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go zamierzam wkrótce przetestować. Oddaję LG C2 to będę miał w miarę bliskie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MSky7 napisał:

Ja go zamierzam wkrótce przetestować. Oddaję LG C2 to będę miał w miarę bliskie porównanie.

Dlaczego c2 ci nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MSky7 napisał:

Ja go zamierzam wkrótce przetestować. Oddaję LG C2 to będę miał w miarę bliskie porównanie.

Q91B bierzesz? No całkiem spoko są, jak kupisz za 7000zl 75". Ma to wtedy sens XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...