Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

To jak Serwisy będą serwisować TV :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pewne pytanie, mianowicie posiadam dwa monitory jeden 24" 1920x1080 a drugi 27" 2560x1440,  na tym większy mam ustawione skalowanie na 125% bo mnie denerwowała dysproporcja jak przerzucałem okna, ale pytanie dotyczy gier,  ma to wpływ jak uruchamia się gra czy działa ona niezależnie od tego ustawienia w natywnym 1440?

Edit:
Chyba znalazłem odpowiedź, jak gram w coś i przejdę w zakładkę steam (czat itp) to ewidentnie jest bez skalowania, bo przy normalnym użytkowaniu mam ją większą poza grą.

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzieli na koniec, że dołożą dwa monitory QD OLED do testu, ze względu na zaobserwowane wypalanie telewizorów. 

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodali też C1 48" ze zmniejsza na liczbą kompensacji. Pozamiatał qd OLEDa jak rozumiem ;)

Zuch chłopak XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem ze OLED'y Samsunga mogą być słabe ale takiej porażki to się nie spodziewałem w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to pierwsza generacja OLED od Samsunga ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to druga, i co ciekawe cierpi na ta sama przypadłość co ta pierwsza, 10 lat temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem co alienware DWF,  DW bodajze tez.

https://tftcentral.co.uk/news/corsair-xeneon-27qhd240-oled-27-monitor-with-240hz-announced

Chyba wyjdzie ze jesli ktos nie potrzebuje ultrawide to lepiej poczekac na tego Corsair, WOLED Asus/Corsair na matrycy LG jest jasniejszy niz ktorykolwiek QD OLED na matrycy od samsunga, plus Corsair to jasnosc ASUS polaczony z hdmi 2.1, dp 1.4 oraz 3 letnia gwarancja, ASUS ani LG nie daja gwarancji na wypalenia, dodatkowo LG jest o ~~200 nitow ciemniejszy od asus/corsair.

Edytowane przez Lifusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się jakieś kody na tego Asusa, w preorderach już jest za 1299eur, 6190 w naszych sklepach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Wu70 napisał:

Przydałyby się jakieś kody na tego Asusa, w preorderach już jest za 1299eur, 6190 w naszych sklepach

Za 1200 był w de i fr, asus fajny ale bez burn in warranty to zart w tej cenie dlatego ten corsair będzie lepsza opcja. Jasność asus i gwarancja niczym alienware. Cena też podobna powinna być. LG można było za 4400 jakoś mieć ale on znowu sporo ciemniejszy i tez beż burn in warranty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też niestety dopadła ta oledowa choroba i kupiłem c2 42. Może w końcu jakiś single player skończę.
Jak to ustawić pod pc?

Widzę, że EU nie ma wyświetlania ilości przepracowanych godzin.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Keken napisał:

Jak to ustawić pod pc?

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

 

Widzę, że EU nie ma wyświetlania ilości przepracowanych godzin.

W przeglądarce TV wchodzisz na tego linka:

http://webosapp.club/instart/

 

Wpisujesz z pilota hasło:

0413

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Keken napisał:

mnie też niestety dopadła ta oledowa choroba i kupiłem c2 42. Może w końcu jakiś single player skończę.
Jak to ustawić pod pc?

Widzę, że EU nie ma wyświetlania ilości przepracowanych godzin.

Gdzie kupiłeś i za ile? Też chcę kupić i przyglądam się cenom. Jeszcze niedawno (tydzień temu) można było kupić za ~ 4.2 tysie a teraz na ceneo około 5k i powyżej.

Orientuje się co to za model LG OLED42C24LA i czym się różni od 42C21LA

Jest taki w jakimś sklepie taketronic po 4,5 koła

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to trochę po znajomości ze zwrotu sklepowego za 3600zł.
Ale pełna gwarancja. Sprawdzałem i ta nowsza matryca 08 i 9h nabite z tego co widziałem w tym menu.

Co do ceny to niedawno strasznie podskoczyły ale c3 jeszcze nie wyszedł więc nie ma wyprzedaży poprzednich modeli.
Może za jakiś czas będą normalnie po 3,5k zł. Mi się trafiło to wziąłem.

Ja już miałem do czynienia z oledami więc wiedziałem na co się pisze.

Sama jakość obrazu do gier to wiadomo top ale do pracy z tekstem słabo przez czcionkę i lustro.
Może kwestia przyzwyczajenia.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy z tekstem na połysku sprawdza się jasne tło i ciemny tekst. Tylko to trochę jak pięść do oka przy oledzie ;) 

Tło najlepiej jakieś takie szare, nie białe i nie na max jasności oczywiście ;) Coś jak w komunikatorze Teams.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna rzecz jak zrobić żeby się wygaszał lub wyłączał jak monitor po kilku minutach bezczynności bo widzę, że po hdmi dalej dzicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Keken napisał:

Jeszcze jedna ważna rzecz jak zrobić żeby się wygaszał lub wyłączał jak monitor po kilku minutach bezczynności bo widzę, że po hdmi dalej dzicz.

https://github.com/JPersson77/LGTVCompanion

 

A najlepsze jest to: https://github.com/davidz-yt/lg-oled-auto-sleep

https://www.youtube.com/watch?v=76wAEJOdBq8

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnej takiej opcji jak w telewizorach za 1000zł, że jeżeli nie wykrywa sygnału to się wyłącza po kilku minutach bezczynności?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny wygaszacz ekranu pod Windows i wychodzi na to samo.

TV ma jakiś wygaszacz ekranu, ale włącza się przy dłuższej nieaktywności i wyświetla zegar z pogodą. To już lepiej go wyłączyć z pomocą LGTVcompanion.

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Keken napisał:

Czyli nie ma żadnej takiej opcji jak w telewizorach za 1000zł, że jeżeli nie wykrywa sygnału to się wyłącza po kilku minutach bezczynności?
 

LGTVcompanion

To jest ta opcja o którą pytasz a nawet znacznie więcej. Nie ruszasz myszką to TV się wyłacza. Nawet jak jest w trybie 3d, np lobby w grze. 

Właczasz PC, TV się włącza. Wyłączasz PC, TV się wyłącza.

 

Jedyna niedogodność to wbicie do BIOSu.. trzeba ręcznie pilotem odpalić TV. Bo sterowanie wychodzi z systemu, czyli przy biosie nie dostanie sygnału że ma już zaskoczyć. Logowanie nie przeszkadza apce w sterowaniu TV. 

 

Czemu nie ma HDMI CEC? I tutaj zaszkoczenie, MA :) TV ma co trzeba.. zgadnij co jest zesrane w komputerach. 

https://forums.developer.nvidia.com/t/hdmi-cec-support/31445

 

Czyli tak, jakoś wychodzi, że to nie do końca wina TV, tylko kart za 10 koła, które nie potrafią wspierać w pełni wszystkich standardów HDMI. 

 

Ale jest nadzieja, bo NVIDIA killka miesięcy temu wynalazła tą zaawansowaną technologię w swoich shieldach: https://crast.net/194979/nvidia-updates-the-shield-tv-and-now-hdmi-cec-arrives-a-single-remote-is-used-to-control-everything/ 

 

Cytat

 

Hi All,
We had discussed internally about the “HDMI-CEC support” feature and it is not going to be implemented at this moment as it needs hardware changes on the board and more planning.

We will re-evaluate the requirement in future and may be able to give more insights on it. Thank you for the understanding and apologizes for not considering the request at this moment.

 

To jest standardowa śpiewka :D Chyba kolejna technologia NASA która nie działa bo nie ma takiej możliwości techncznej.. ale widać użyszkodnicy shielda pomogli im ją wynaleźć i zaimplementować softwarowo.. Szkoda słów przy niektórych banalnych tematach ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...