Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko z tym wyłączaniem to LG dało ostro ciała. Bo wystarczyłaby jedna bardzo prosta opcja.  Po odcięciu źródła wyłącz telewizor po np. 5 min. Windows odcina sygnał 5 min później telewizor wyłączony. Takie coś jest w najtańszych telewizorach a w OLEDach które to powinny bezwzględnie mieć nie ma :D

Ja coś takiego mam w każdym innym telewizorze lcd.

Może w c3 albo c4 będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lifusiek napisał:

https://eu.redmagic.gg/de/pages/redmagic-4k-gaming-monitor

Klon innocn 27m2v - 869 euro.

4k 160hz 1152 dimming zones miniled

Innocent 32m2v ma być w maju w Europie ale wersji 27 cali w Europie nie zamierzają wypuszczać także dobrze ze redmagic wypuszcza swoją wersję 

Tylko ciekawe czy jednocześnie jest Local Dimming, freesync, HDR i 160Hz. Na geekbuing można kupić KTC, nawet z wysyłką z Polski, o tych parametrach, ale nie włączysz VRR i Local Dimming HDR o 160Hz na raz. Jest dokładny test na tft który opisuje te problemy.

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MSky7 napisał:

Tylko ciekawe czy jednocześnie jest Local Dimming, freesync, HDR i 160Hz. Na geekbuing można kupić KTC, nawet z wysyłką z Polski, o tych parametrach, ale nie włączysz VRR i Local Dimming HDR o 160Hz na raz. Jest dokładny test na tft który opisuje te problemy.

Tyle ze KTC to inny panel, 576 dimming zones, to samo co coolermaster, nie wiem jak tutaj ?

//144hz z vrr jest na nvidia z tego co przeczytalem, mozliwe ze w przyszlosci bedzie update firmware do 160hz, amd smiga 160hz

Edytowane przez Lifusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Keken napisał:

Tylko z tym wyłączaniem to LG dało ostro ciała. Bo wystarczyłaby jedna bardzo prosta opcja.  Po odcięciu źródła wyłącz telewizor po np. 5 min. Windows odcina sygnał 5 min później telewizor wyłączony. Takie coś jest w najtańszych telewizorach a w OLEDach które to powinny bezwzględnie mieć nie ma :D

Ja coś takiego mam w każdym innym telewizorze lcd.

Może w c3 albo c4 będzie.

Jaki najtańszy telewizor ze smart TV ma taką opcję, że regulujesz sobie po jakim czasie ma się wyłączyć bez sygnału? Bo ja nie bardzo kojarzę aby była to powszechna praktyka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie regulujesz sobie czasu. Po prostu  po kilku minutach bez sygnału przechodzą w stan czuwania.

Jakiś lcd lg 55, sony 42, nawet grundig 32 coś takiego miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem jasność na 25 ale wydaje się chyba trochę za mało.

W porównaniu do 24 czy 32 cale ten 42 to już są srogie rozmiary.
Resztę poustawiałem wg poradnika a i tak kolory wydają się zimne.
Na pewno granie to top (jeszcze gdyby nie oglądać swojego ryła w dzień na ekranie).  Nie ma smużenia, problemów z czernią i takie tam.

Takie pytanie. Czy da się zrobić żeby przy "no signal" wyświetlało np czarny ekran z napisem a nie te kolorowe kleksy?

Pewnie jeszcze nie raz tu będę wracał pytać o coś.

Chciałem zwrócić ale trochę szkoda za te pieniądze.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Keken napisał:

Ustawiłem jasność na 25 ale wydaje się chyba trochę za mało.

No raczej, skoro według TFT jasność na 38 to 120 nitów. Do używania w dzień 120 nitów to takie minimum, można dać więcej.

 

20 minut temu, Keken napisał:

Takie pytanie. Czy da się zrobić żeby przy "no signal" wyświetlało np czarny ekran z napisem a nie te kolorowe kleksy?

Naciśnij na pilocie 3x Mute i odznacz "No Signal Image". 

 

Jeśli ekran wydaje się za duży, to włącz sobie 3840x1600, będziesz miał odpowiednik 40" Ultrawide, bardziej znośnie proporcje. Ja tak sobie ustawiłem pulpit. Pełne 4k do gier, a i też nie wszystkich.

Edytowane przez someI
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, someI napisał:

Jeśli ekran wydaje się za duży, to włącz sobie 3840x1600, będziesz miał odpowiednik 40" Ultrawide, bardziej znośnie proporcje. Ja tak sobie ustawiłem pulpit. Pełne 4k do gier, a i też nie wszystkich.

Ja używam odwrotnie :) Pulpit pełne 4k 16:9 , a gry 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :)

Z grami u mnie jest tak:

- gry w rzucie izometrycznym: strategie, rpg - ultrawide. 

- symulatory - 4k

- fpp/tpp - zależy od gry. Jeśli gra ma regulację FOV, to przeważnie włączam 4k, ale zwiększam FOV, żeby był podobny jak dla ultrawide, plus dodatkowo zyskuję pole widzenia w pionie. I jeśli to możliwe przesuwam / skaluję HUD, żeby nie był w samych narożnikach. Nie zawsze dobrze to wygląda, wtedy zostaje ultrawide.

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem wtyczke do przeglądarki jakaś Dark Reader. Nawet spoko się czyta na czarnym tle. Przyzwyczajam się. To dopiero kilka godzin użytkowania.  Nigdy nie nosiłem okularów.
Jasność zmieniłem na 27 na razie. Mam okna od północy także wiecznie ciemno w pokoju. Wyższa to chyba trochę za dużo dla mnie. Może z czasem jak ekran będzie się zużywał. W lcd przeważnie ustawiłem jeden poziom jasności już na zawsze.
No na razie wielkość przytłacza.

Czarna tapeta, chowany pasek windows, chowane ikonki :D.
Ten program co Minciu wrzucił bardzo przydatny mam nadzieję, że z którymś update windowsa albo monitora nie przestanie działać. Swoją drogą dzisiaj jakiś update monitora był.

Na ustawianie i ogarnianie tego zeszło kilka godzin :(

Patrzę ile pobiera i jest sporo więcej od monitorów które miałem ale ekran też większy. Skacze między 32-52W najczęściej okolice 40W.

Teraz jak piszę tutaj 33,5W.

@lukadd ty już długo masz ten monitor jak się u Ciebie spisuje i jak oceniasz?

 

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 18:23, Keken napisał:

Jeszcze jedna ważna rzecz jak zrobić żeby się wygaszał lub wyłączał jak monitor po kilku minutach bezczynności bo widzę, że po hdmi dalej dzicz.

Tylko z tym wyłączaniem to LG dało ostro ciała. Bo wystarczyłaby jedna bardzo prosta opcja.  Po odcięciu źródła wyłącz telewizor po np. 5 min. Windows odcina sygnał 5 min później telewizor wyłączony. Takie coś jest w najtańszych telewizorach a w OLEDach które to powinny bezwzględnie mieć nie ma :D

 

Jest opcja, która prawie działa, tak jak chcesz.

Przy braku sygnału z PC, wyświetla czarny ekran i biały monit (który co chwilę zmienia swoje położenie, żeby się nie wypalało).

1) naciśnij 3 razy "wyciszenie" na pilocie

2) odznacz "Obraz przy braku sygnału"

 

20230330-201206.jpg

20230330-201410.jpg

---------

Właśnie widzę, że Somel powyżej też to opisał, ale zostawiam, ze względu na zdjęcia poglądowe :-)

Edytowane przez MSky7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś czego się nie spodziewałem a bardzo miło zaskoczyło to skalowanie do niższych rozdzielczości.  Full hd i 1440p.
Nie wiem z jakiego powodu czy ppi czy układ pixela czy procek w telewizorze ale jest na prawdę dobrze w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG skalowanie ma bardzo dobre. Swoje tez tutaj robi sam OLED.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie wrzucić.

Telewizor LG OLED48C22LB / LG OLED48C21LA za 4490 zł + rabat 1000 zł na konsolę (Nintendo Switch / PlayStation 5 / Xbox Series S|X) @x-kom

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled48c22lb-lg-oled48c21la-za-4490-zl-rabat-1000-zl-na-konsole-nintendo-switch-playstation-5-xbox-series-sx-at-x-kom-661511

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moim zdaniem z tego filmu można wywnioskować ze tak naprawdę szybsze odświeżanie a z nim FR to tylko estetyka, gracz grający ciągle w 60FPS/60Hz może być na tym samym poziomie co gracz z 360FPS/360Hz.
A przede wszyskim że "szybszy" ekran z automatu nie oznacza ze bedzie ci lepiej szło w grze.
Dlatego 24 klatki dla kina wystarczają a dla gier wszystko miedzy 30 a 60. Reszta to fanaberia.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kina, TV, YT 60 jest spoko :D Do gier 100+ robi robotę. Nie tylko z płynności, ale też poprawy laga.

Dobry gracz może być na wyższym poziomie nawet z 60FPS niż cienias na 100+. Ale nawet cienias po przesiadce z 40-60FPS na 100+ szybko robi postępy. A dalsze skoki na kolejne setki to różnica w stylu widzę, nie widzę. A nawet jak widzę, to daje to tyle do skilla, ile nalepka na obudowie daje FPSów ;) Dla tego ostatnio ludzie w FPSach częściej przechodzą z FHD na WQHD, bo więcej można ugrać z rozdzielczości, ostrości, detalu na plus, niż z kolejnymi klatkami.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadajo raczej nie zrozumiał filmiku 8:E Ale spoko materiał, w końcu ktoś jasno powiedział że każdy zauważy różnicę między 60Hz a 144Hz myszką na pulpicie, tu zawsze widzę największą różnicę i dla mnie to największy plus bo z tego się korzysta najwięcej czasu :lol2:

A 24 to w sumie bida i do kina jak odkryłem filmy HFR 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej ty nie zrozumiales ale mniejsza z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że w c3 zablokowali opcje ABSL w service menu bo telewizor ma za wysoką jasność a w poprzednich wersjach dużo ludzi to wyłączało świeżo po kupnie.
W C3 poprawili działanie tego mechanizmu do prawie nieodczuwalnego.
Nwe panele MLA ma mieć seria G i Z czyli te najdroższe. Może za kilka miesięcy seria C i niższe.

Na razie seria C i niżej te same panele co w C2.

C3 42 startuje z ceny 8k zł.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Keken napisał:

Może za kilka miesięcy seria C i niższe.

Raczej w latach trzeba liczyć. Na razie MLA w ogóle nie produkują w rozmiarze 42".

Ale widać przynajmniej w którą stronę idzie LG nowymi ekranami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MLA już jest w 27" i 45" więc pewnie długo to nie zajmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...