Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz ODIN to zbieraj teraz na 65 cali OLED lub większy ;)

 

LNwNq6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to 77 cali za dwa lata będzie kosztował kolo 10 tys.

Ale będzie kino, już się doczekać nie mogę szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jak wszyscy tutaj lubią tak na bogato to nie będziemy się rozdrabniać na 77 cali tylko "walniemy z grubej rury"

 

88 cali OLED czyli TOP-TOPÓW i pełny wypas

 

LG Z9 88-inch OLED Review: Best 8K TV on The Market, But...

 

https://www.youtube.com/watch?v=VrbpKHL6aTA

 

LG Z9 88-inch 8K OLED Hands-On Review | Simply Superb

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qrdico9Fq8A

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla ludu z Dubaju :D

 

Dubaj? To się zdziwisz :D

 

DbTn9LX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ze dwa seriale.

 

Niech dodadzą lepiej Disney+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się dodadzą jak będzie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za ile realnie da się wyrwać takiego 77 C8?

Np tutaj

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy-telewizor-oled77c8pla-lg

 

Obserwował ktoś?

 

Próbuj ale raczej na 12000 zł się nie skończy ;)

 

Nie bój się dodadzą jak będzie trzeba ;)

 

Oby jak najszybcjiej bo tylko tego brakuje :cool:

 

No tam jest aż jeden :E

Ale za to jaki :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najszybcjiej bo tylko tego brakuje :cool: 

 

No brakuje ale co z tego skoro w Polsce tej usługi nie ma :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech dodadzą lepiej Disney+

Tam to już w ogóle nie ma co oglądać :D

 

Ale za to jaki :P

Kto chciał to i tak już go obejrzał :P

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chciał to i tak już go obejrzał :P

 

Ale ma być 2 sezon :E

 

No brakuje ale co z tego skoro w Polsce tej usługi nie ma :)

 

To niech zrobią tak żeby było nie będziemy musieli stosować "alpejskich kombinacji" tylko wygodnie z poziomu appki

 

https://i.imgur.com/tcDsr3n.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Disneya jesteśmy krajem 3 świata, dobrze ze chociaż mamy go na płytach, chodź i tak mocno okaleczone często ;)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u notariusza.Wchodzę a tam na ścianie Philips Momentum 43 :o Dobrze że tylko na tym gram bo już po 10 minutach miałem wypalony wzrok od czytania akt :E

Do pracy z tekstem to słaby wybór, zresztą tak jak OLED.

Dlatego dobre VA czy IPS nadal będą na rynku w roli uniwersalnych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy z tekstem to słaby wybór, zresztą tak jak OLED.

Dlatego dobre VA czy IPS nadal będą na rynku w roli uniwersalnych monitorów.

 

Piszesz że Momentum do pracy to słaby wybór a później że dobre VA jest dobre do pracy :E . 436M6 to też VA.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że Momentum do pracy to słaby wybór a później że dobre VA jest dobre do pracy :E . 436M6 to też VA.

Bo to nie jest dobre VA do pracy z tekstem. Monitor, monitorowi nie równy.

Po pierwsze ma kiepskie czcionki, po drugie za dużą błyszczącą matrycę, a po trzecie PWM.

Momentum 32 calowy za to jest chyba idealny.

 

Przecież nie będę tutaj się rozpisywać. Każdy wie mniej więcej o co chodzi.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG Display z certyfikatem niskiej emisji niebieskiego światła w telewizorach OLED

 

LG Display poinformowało o otrzymaniu oficjalnego certyfikatu niskiej emisji niebieskiego światła dla swoich paneli OLED. Przeszły one specjalistyczne testy czołowej na świecie firmy certyfikacyjnej Underwriters Laboratories. Znak „Low Blue Light Display” jest przyznawany wyświetlaczom nie przekraczającym ustalonego poziomu emisji niebieskiego światła (w tym przypadku jest to 100W/sr/m2), który ustala Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC). Podczas testów wykazano, że panele OLED od LG produkują o 50% mniej niepożądanego światła niż ma to miejsce przeciętnie. To również zaledwie 60% światła emitowanego przez tej samej wielkości ekrany telewizorowe LCD klasy premium.

 

W ubiegłym roku LG Display otrzymało podobny certyfikat od TUV Rheinland, nie jest więc jasne, czemu zdecydowano się na ponowną weryfikację w innym miejscu. Może to wynikać z większej renomy UL, której znak jest szerzej kojarzony z normami bezpieczeństwa. Nie jest też pewne, czy wspomniany certyfikat dotyczy jedynie najnowszych paneli OLED na 2020 rok, czy też obejmuje ubiegłoroczne serie, zastępując certyfikację wystawioną przez TUV. Wiadomo natomiast, że znaczek, który znajdzie się na telewizorach OLED nie tylko LG, ale przecież i innych marek wykorzystujących panele LG Display (w tym nowych – Sharp, Vizio i Skyworth), poinformuje użytkowników o niskim wpływie ekranów poszczególnych modeli na zmęczenie oczu i jakość snu.

 

Źródło: AVForums, HDTVPolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem swojego c7 z PC, jednak nie wyobrażam sobie teraz filmów/konsoli bez oleda. Co by nie wymyślili w LEDach, to nadal będzie tylko LED.

Co do niektórych śmiesznych zarzutów, czasy wypaleń niczym na KURO minęły, chyba, że dziennie po 12h lecimy ze statycznym obrazem, wtedy może...

Pewnie w nowszych modelach jest jeszcze lepiej niż w moim staruszku :) Aż z ciekawości dziś podłącze PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy przeciętnie ledwo przy "normalnych" trybach wyciągały 120 góra 160 cd/m2 jasności, ustawcie tak OLED'a i tez będzie się wypala bardzo długo. To jest ta różnica o której się często zapomina.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja. Ja nie wiem jak można grać w jakichś niebotycznych jasnościach, połowa zakresu na moim Dellu to jest maks co mogę znieść, i to częściej w dzień z zasłoniętymi oknami, niż w nocy przy lampce... no chyba że grałbym w dzień z odsłoniętymi oknami, to może chciałbym więcej.

 

Ja wiem, stary IPS, srebrzy jak cholera itp. ale w sumie to na ocenę jasności nie wpływa... No więc czasem te 50% uruchamiam, jak można tak lecieć stale na jaśniejszych o wiele OLED-ach?

OK, HDR, no ale tutaj chyba też można zbić ogólną jasność i wtedy proporcjonalnie dostaje boosta to, co ma razić? A jeśli nie - no bo chhyba nie do końca, w końcu ta jasność pozwala wyświetlić szerszą paletę barw, prawda? - to nie wiem jak tego HDR ludzie używają. Musiałbym w końcu gdzieś na żywo zobaczyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja. Ja nie wiem jak można grać w jakichś niebotycznych jasnościach, połowa zakresu na moim Dellu to jest maks co mogę znieść, i to częściej w dzień z zasłoniętymi oknami, niż w nocy przy lampce... no chyba że grałbym w dzień z odsłoniętymi oknami, to może chciałbym więcej.

 

Ja wiem, stary IPS, srebrzy jak cholera itp. ale w sumie to na ocenę jasności nie wpływa... No więc czasem te 50% uruchamiam, jak można tak lecieć stale na jaśniejszych o wiele OLED-ach?

 

Zależy jak ktoś korzysta z komputera. Co innego jak siedzisz kilka godzin, a co innego jak odpalasz na pół godziny jakąś głupią gierkę.

 

Mnie np w ogóle nie interesuje maksymalna jasność w monitorach, lecę prawie zawsze grubo poniżej 50%. Za to w TV mam OLEDa na 100%, odpalam go na film czy serial i oczekuję maksymalnej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ktoś korzysta z komputera. Co innego jak siedzisz kilka godzin, a co innego jak odpalasz na pół godziny jakąś głupią gierkę.

 

Mnie np w ogóle nie interesuje maksymalna jasność w monitorach, lecę prawie zawsze grubo poniżej 50%. Za to w TV mam OLEDa na 100%, odpalam go na film czy serial i oczekuję maksymalnej jakości

 

W TV tak samo nie ma opcji, żeby siedzieć z OLEDem na maksymalnej jasności w nocy. Wypali Ci oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV tak samo nie ma opcji, żeby siedzieć z OLEDem na maksymalnej jasności w nocy. Wypali Ci oczy.

 

Nie sądzę, przed tv siedzę krótko i jest dużo dalej. Czasami HDR błyśnie ale tak miało być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Będzie raczej kiepsko z płynnością i jakością streama.
    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...