Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty patrz aby kupić projektor do filmów a nie prezentacji. Bo nie wiem na czym stanelo i co chcesz kupić. Jak chcesz tanio duży ekran to z TV masz Samsunga Q67R ale do HDRu się nie nadaje bo wkurza wachlowanie jasnością. Z lepszych q80 i q90 w miarę ogarnia HDR ale z efektem halo. No i cena niestety już nie jest atrakcyjna bo bliska OLEDowej.

 

Nowych projektorów nie oglądałem to się nie wypowiem. Jak idziesz w projektor to jeszcze wybierz DLP vs LCD. Epson i BenQ robi zupełnie inny obraz. Mi osobiście EPSONY nie podchodzą. Rozwala mnie w nich siatka pixeli jak w reklamach ledowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem na czym stanelo i co chcesz kupić.

 

Też już się pogubiłeś :lol2: ? Aktualnie to jest projektor pisał że OLED 65 cali za drogi więc gdyby teraz brał to projektor ale teraz nie będzie brał tylko za rok i kupi to co będzie tańsze ale za rok dopiero :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor do gier to jak projektor do filmów. Najlepiej z niskim lagiem.

 

Osobiście polecam FHD sobie sprawdzić i ocenić. Z 1500-2500zl znajdziesz coś ciekawego nawet 120Hz. Zylety obrazu nie będzie. Ale poznasz swiatk projekcyjny, jego wady i zalety.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mówiłem że opinie opłacanych youtuberów mnie nie interesują.

 

A co ciebie interesuje? Testy złe, bo trzeba czytać i rozumieć co tam jest napisane, poza tym pewnie sponsorowane jak te z HDTVPolska (wliczając w to prywatne opinie osób z redakcji), Vincent Teoh z HDTVTest to też dla ciebie typ z YT któremu płacą za gadanie w dodatku po angielsku, na zagranicznych stronach jak AV Forums lub jego YT też źle, bo po angielsku i nic nie rozumiesz, opinie użytkowników to chwalenie tego co się ma bo przecież każdy kto jest zadowolony z jakiegoś sprzętu będzie go zachwalać. Najlepiej kup co ci się podoba i sam napisz wartościową opnie chętnie poczytam bez względu na to co i za ile wybierzesz grunt żebyś ty był zadowolony.

 

Wolałbym coś 4k a najlepiej 8k bo ma być w Ps5.

 

I teraz to nie wiadomo czy znowu trolujesz czy serio piszesz o tym 8K i PS5?

 

Zwłaszcza w kontekście wcześniejszej wypowiedzi

 

To ma być tylko do gier.

 

A jeszcze wcześniej twierdziłeś że do filmów i konsoli (pogubić się w tym wszystkim można)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to Sony spytaj nie mnie, ale plotki mówią o 8k.

 

Błagam cie ile razy w temacie o konsolach śmiałeś się z osób które pisały o graniu w 8K na PS5? Teraz chcesz nas przekonać że sam w to wierzysz :E ?

 

Minciu czy Ty to widzisz co on tutaj wypisuje? Szkoda Twojego czasu serio najlepiej z fusów mu wywróż co będzie najlepsze za rok za kasę, której jeszcze nie ma i konsolach o których są same plotki ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że gry typu Rayman pójdą na luzie w 8k.

 

Pisałeś też że na konsoli grasz tylko w EX'y :lol2:. Dużo piszesz ale szkoda że tak rzadko ma to sens ;). Widać jak "poważnie" traktujesz osoby które poświęcają swój czas w weekend żeby tobie pomóc tak naprawdę w fanaberiach innymi słowy nabijaniu postów z nudy bo nie widzę tu sensownego uzasadnienia i powodów jakimi się kierujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko sprawdź ceny projektorów 8K i TV z takim PPI a jak już to zrobisz to daj znać jak się to ma do

 

Kupie to co taniej wyjdzie za rok.

 

Już nie mówiąc o tym że polecanie czegoś teraz z wyprzedzeniem jest pozbawione sensu bo za rok ceny ulegną pewnie zmianie podobnie jak modele ;) .

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/projektor-benq-w1070-fullhd-3d-dlp

 

Bardzo dobra cena za bardzo popularny projektor. Kup sobie i czekaj rok z decyzją zakupu czegoś poważniejszego.

 

Ten bez problemu odsprzedasz i kasy nie stracisz.

 

Ty sam nie wiesz czego chcesz. A zakup zabawki w ciemno za 5-7 tysięcy która Ci się nie spodoba to durny pomysł.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/projektor-benq-w1070-fullhd-3d-dlp

 

Bardzo dobra cena za bardzo popularny projektor. Kup sobie i czekaj rok z decyzją zakupu czegoś poważniejszego.

 

Ten bez problemu odsprzedasz i kasy nie stracisz.

 

Ty sam nie wiesz czego chcesz. A zakup zabawki w ciemno za 5-7 tysięcy która Ci się nie spodoba to durny pomysł.

 

Z opisu projektora "Projektor działa, ale kilka razy na godzinę mrugnie" czyli często mruga albo będzie to postępowało dlatego sprzedaje bo go to pewnie strasznie irytuje :E

A to ile lampa przepracowała to można gdzieś w opcjach sprawdzić? czy to tak na słowo się wierzy ;)

Odi już teraz może sobie kupić projektor 8k i czekać na ps5, koszt to jedyne 80k :D (chociaż i tu nie do końca jest to prawdziwe 8k)

https://projektor.pl/projektor-jvc-dla-rs3000-8k.html

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś był zainteresowany to jest nowa promocja na OLED LG

 

RjyHOHD.jpg

 

Informuję głównie te osoby które czekały na tego typu promocje i prosiły żeby o nich informować

 

Piszcie jakbyście widzieli ,gdyby Media Markt, Media Expert, Euro AGD itd z czymś wyskoczyli wink.gif

 

Jak będzie coś jeszcze ciekawego to dam znać.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu projektora "Projektor działa, ale kilka razy na godzinę mrugnie" czyli często mruga albo będzie to postępowało dlatego sprzedaje bo go to pewnie strasznie irytuje :E

A to ile lampa przepracowała to można gdzieś w opcjach sprawdzić? czy to tak na słowo się wierzy ;)

Odi już teraz może sobie kupić projektor 8k i czekać na ps5, koszt to jedyne 80k :D (chociaż i tu nie do końca jest to prawdziwe 8k)

https://projektor.pl/projektor-jvc-dla-rs3000-8k.html

Dla tego tak tanio.. pewnie lampa do wymiany.. jest jeszcze w2000 w fajnej cenie.

 

On miał z tego co pamiętam znacznie lepsze kolory od 1070:

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/projektor-benq-w2000

 

W takim razie od tego mozna zacząć.

 

Ilość godzin można sprawdzić w menu projektora.

 

Jest jeszcze maga tanio optoma konkuren BenQ. https://allegro.pl/oferta/projektor-optoma-hd25e-8298655602

 

Nieco słabszy od 1070. Też bardzo popularny. Idealny na start. Chyba ma też nieolco wolniejsze koło, ale spokojnie można się zapoznać DLP czy nam coś przeszkadza czy nie.

 

Jak w ciemno? Ryzykuje tylko czas nic więcej.

 

Myślisz że jak kupisz ekran gówniany i projektor za ponad 5k to łatwo i bez straty go odsprzedasz jak po 2 miesiacach stwierdzisz że to nie to? Czy na Janusza już nastawiasz się na 14 dniówki?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś był zainteresowany to jest nowa promocja na OLED LG

 

RjyHOHD.jpg

 

Informuję głównie te osoby które czekały na tego typu promocje i prosiły żeby o nich informować

 

 

 

Jak będzie coś jeszcze ciekawego to dam znać.

 

Taa tylko, ze trzeba od razu dwa tv kupić ? tez poluje na oleda Lg. W RTV fajna opcja z ratami od lipca, ale cena na 65c9 jest 8500 :hmm: :hmm: a na internetach chodzi już po 7729.

 

Ps. Ostatnio dwie noce z rzędu 65b9 w RTV przeceniony z 7999 na 7399. Pewnie wróci ta promocja zaraz, ale tak czy fak na internetach jest już w tej cenie teraz.

 

Ps2. Ciekawe czy da się zauważyć w codziennym użytkowaniu zwykłego człowieka jak ja różnice 200nit między b9 a c9 :hmm: :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps2. Ciekawe czy da się zauważyć w codziennym użytkowaniu zwykłego człowieka jak ja różnice 200nit między b9 a c9 :hmm: :hmm:

Zerknij sobie jak rozkłada się Peak Brightness w HDR na B9 i C9 największą różnicę widać tylko przy sytuacjach z oknem wielkości 2% oraz 10% im większe zaczynając od 25% tym różnica coraz bardziej subtelna

 

el88XaQ.jpg

 

Link do testu B9 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled

Link do testu C9 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c9-oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jak rozkłada się Peak Brightness w HDR na B9 i C9 największą różnicę widać tylko przy sytuacjach z oknem wielkości 2% oraz 10% im większe zaczynając od 25% tym różnica coraz bardziej subtelna

 

el88XaQ.jpg

 

Link do testu B9 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled

Link do testu C9 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c9-oled

 

Rzeczywiście, ale te 10% to może być chyba tylko blask słońca, czy oświetlenie pokazowe budynku jak na filmach promocyjnych czyli takie smaczki, które mogą okazać się zauważalne jak bardzo się będzie chciało znaleźć powód do narzekań :) to tylko moje przypuszczenia, natomiast w sklepie na materiałach demo patrząc na obydwa obok siebie różnice widziałem znikoma bądź sam ja sobie wmowilem. Z kolei w teście yt tego Azjaty z hdtv jak nie mówi różnic to ich nie widać obok siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/projektor-benq-w1070-fullhd-3d-dlp

 

Bardzo dobra cena za bardzo popularny projektor. Kup sobie i czekaj rok z decyzją zakupu czegoś poważniejszego.

 

Ten bez problemu odsprzedasz i kasy nie stracisz.

 

Ty sam nie wiesz czego chcesz. A zakup zabawki w ciemno za 5-7 tysięcy która Ci się nie spodoba to durny pomysł.

 

Takiego szrota z lampą która już daje oznaki że ledwo zipie w życiu bym nikomu nie polecił..

 

Nie wiadomo ile ta lampa faktycznie ma tych godzin przepracowanych - jak 2400h w trybie normalnym to świeci b. słabo i nie ma szans żeby obraz był jasny.. Praktycznie każda lampa po przepracowaniu 500-1000h traci na jasności.

 

Po drugie taki licznik mógł być już raz wyzerowany - każdy projektor ma taką opcję..

 

Pewnie po 100-200hpracy dostanie monit że ma wymienić lampę i dupa dodatkowy koszt:E

 

Lampa w tym modelu kosztuje więcej jak 200zł, bo chyba bez modułu to koszt 400-450 zł, a modułem jest drożej.

 

Mój link

 

Następna sprawa że wszystkie starsze projektory lub tańsze optomy np hd27e, 144x są tak głośne ze łeb pęka.. Piszczące cewki w karcie graficznej to pikus przy brzeczeniu projektorów optomy także optome odradzam wszystkim :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem treści aukcji. Lampa z modułem to jakieś 500zl dodatkowego kosztu. Dla tego optoma wyjdzie dużo lepiej. Z tanich zabawek za kafla nie kupi nowego modelu ultra silent. Ale ze sprzętem można się już zapoznać.

 

I raczej odrobinę z tą głośnością przesadzasz:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/optoma-hd27e-projektor-test-i-recenzja.html

 

25dB nie zagłuszy dotkliwie filmu.

 

PLUSY

 

- spora maksymalna jasność,

- ostry obraz,

- dobre kolory,

- głębokie czernie,

- cicha praca,

 

MINUSY

 

- problem ze szczegółami w ciemnych partiach obrazu,

- brak korekty trapezowej w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu nie przesadzam powiem Ci tak, że nie ma cichych projektorów..

 

 

Miałem ostatnio styczność z optoma hd27e i 144x - tragedia oba modele piszczały nie miłosiernie. Mój znajomy ma model z 4k końcówka modelu uh51 czy jakoś tak i łeb pęka.. Wiadomo że podczas gry czy filmu ciężko to wyłapać, ale jak masz ciche sceny to strasznie irytuje..

 

 

Jeśli ktoś patrzy na jak najtańszy koszt wymiany lampy to tylko epsony..

 

Jak trafisz na uzywke, która ma problem z kołem kolorów to nawet dobre nagłośnienie tego nie zagłuszy.. Także używek nie brał bym po uwagę no chyba że na gwarancji

 

Później nagram jaki poziom głośności ma mój benq 800m niby 29db w eco, ale i tak jest słyszalny szum wentylatorów na szczecie nie brzęczy nawet w 4k..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nadal się zastanawiam czy nie oddam tego tk800m a nie wezmę np tk850, lub tej laserówki od Epsona z krótkim rzutem..

 

Dobrze ze mam 60 dni na zwrot towaru to się mogę powaznie zastanowić :E

 

Czym się dokładnie różni TK850? I podaj jaki ekran masz do tego zainstalowany? Inwestowanie w lepszy projektor przy "płachtach" do sali konferencyjnej lub świetlicy to trochę słaby pomysł ;). Przydałoby się już zainwestować w coś bardziej fachowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że nie spotkałem się z piszczącym projektorem. Widocznie mało w życiu widziałem. Szum wentylatorów to nieunikniona sprawa. SilenWings3 w żadnym projektorze nie znajdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan trochę lepsza czern i to chyba tyle..

 

Odnośnie ekranu to kupiłem jakiś nie markowy, ale nie odebrałem przesyłki że względu w jakim stanie do mnie dotarła - karton był cały pognieciony i w jednym miejscu przełamany więc przy kurierze stwierdziłem że nie przyjmuje paczki - czekam na zwrot kasy i kupie jakiś elektryczny.

 

 

@Minciu, większość projektorów albo delikatnie piszczy lub brzęczy.. Praktycznie w każdym słychać koło kolorów.. Projektor i cisza nie idą że sobą w parze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat częściej mam styczność z epsonami, to tam koła nie ma. A w BenQ może wentyl zagłuszał koło że nie zwróciłem uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na zwrot kasy i kupie jakiś elektryczny.

 

 

No i to rozumiem teraz zaczyna to mieć ręce i nogi :thumbup:.

 

@azgan trochę lepsza czern i to chyba tyle..

 

Tyle to i ja wiem myślałem że są jakieś większe różnice ;). A tego laserowego Epsona to jaki model masz na oku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tyle to i ja wiem myślałem że są jakieś większe różnice ;). A tego laserowego Epsona to jaki model masz na oku?

 

Dokładnie Epson EH-LS500W, będę musiał dopłacić jakieś 6-7 tys zł czyli wyjdzie koło 12, ale myślę że będzie to inwestycja na lata - tak przynajmniej tłumaczę kobiecie.. Jak na razie jestem na dobrej drodze prawie się zgodziła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata to 8k mógłby być :D

 

Mówisz jak moje tata, który co roku kupuje ten ostatni jedyny i najlepszy TV do końca świata i o jeden dzień dłużej wystarczy. I tak chyba od 30 lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...