Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że zmieni się szybciej :E moja to samo słyszy co generację prockow/gpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Epson EH-LS500W, będę musiał dopłacić jakieś 6-7 tys zł czyli wyjdzie koło 12, ale myślę że będzie to inwestycja na lata - tak przynajmniej tłumaczę kobiecie.. Jak na razie jestem na dobrej drodze prawie się zgodziła :E

 

No to jest już naprawdę przyjemny sprzęcik :thumbup:. Do tego jakiś porządny ekran z dobrych materiałów i faktycznie będzie zestaw na lata :cool:. Jakie nagłośnienie masz do tego?

 

Na lata to 8k mógłby być :D

 

Mówisz jak moje tata, który co roku kupuje ten ostatni jedyny i najlepszy TV do końca świata i o jeden dzień dłużej wystarczy. I tak chyba od 30 lat :P

W kinach masz dalej FullHD więc 4K to i tak wyraźnie lepiej mimo że PPI na 150 calach jest już śmiesznie niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe 82 cale od SAMSUNG w promocji

 

UE82RU8002 dla miłośników dużego ekranu

 

4DQLUpJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze widziałęm już ten materiał kilka miesiecy temu i jest to po prostu reupload :P

 

@Azgan na razie mam mam niczego sensownego jesli chodzi o nagłośnienie - dobiorę coś w przyszłym miesiacu :) Na razie korzystam z jakiś głosników creativa + subwoofer i daje to rade..

 

 

Do gier natomiast używam steelseries arctis pro wireless - i tutaj DTS robi robote..

 

wB41PRc.jpg

 

 

Mój mały kącik na graty do grania 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN trolu sprawdź datę pod tym filmem zanim zaczniesz swoje pustosłowie uskuteczniać

 

PvsC7ge.jpg

 

poza tym nawet nie wiesz co jest na tym materiale bo standardowo go nie sprawdziłeś a już klepiesz post.

 

O pixelach to nie był filmik tylko artykuł i nie o Momentum tylko o TV TLC w którym został poruszony podobny problem na co zwróciłem uwagę ale tego też nie ogarniasz w swej "mądrości".

 

Zagadka statycznego ditheringu w Momentum 436M6 został rozwiązana mamy odp. na nurtujące nas pytania które uwaga, uwaga wypłynęły przypadkiem w teście nowego TV TLC EC78 - korzysta też z tego rozwiązania podobnie jak monitor Philipsa

 

cD307QV.jpg

 

PS> Problem nie dotyczy posiadaczy 32 calowej wersji Momentum takie jaja są jedynie na 43 calach

 

A o problemie wspomniałem dużo wcześniej przed pojawieniem się tego artykułu i pytałem nawet o to na forum

 

Przeglądając dzisiaj screeny z Watch Dogs: Legion zwróciłem uwagę że w tych miejscach

 

8v05pFI.jpg

 

widać takie zielone i fioletowe kropeczki których nie ma na moim OLED'owym wyświetlaczu i wygląda to lipnie. Przestawienie na 8bit nic nie daje wygląda to identycznie jak z aktywnym FRC (10bit). Wcześniej nie trafiłem na taką sytuację.

 

i przypomnę że to ty problemu nie widziałeś jak pytałem twierdziłeś że u ciebie jest wszystko dobrze i że to u mnie "coś" siada

 

Nic takiego u mnie nie ma.

Pewnie już Ci siada.

 

Dobrze że jestem tępym i nie szukaam problemów tam gdzie ich nie ma.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym problemie pisze na pierwszej stronie tego tematu, sam o nim pisałeś a zauważyłeś u siebie po paru miesiącach :E

 

Problem w tym że to nie jest wina samego układu pixeli (bo inne monitory np. ASUSA też mają tego typu matrycę i nie robią takiej sieki z obrazu)

 

A ja znalazłem ciekawą rzecz na internetach, raczej to się tyczy dużych ekranów, a dokładniej układu pikseli BGR.

 

Temat dotyczy Strixa XG483Q, ale na 100% będzie miał zastosowanie w innych dużych wyświetlaczach, które właśnie mają ten układ pikseli.

 

https://forum.level1...settings/147701

 

A dokładniej rzecz ujmując, w Windowsie 10, można zmusić, poprzez edycję rejestru, zaadaptowanie ClearType pod układ pikseli BGR.

 

https://docs.microso...gistry-settings

 

Przyznam szczerze, że nie miałem pojęcia, że coś takiego można ustawić. Na tą chwilę nie mam jak tego sprawdzić, ale ciekawy jestem jaka była by czytelność czcionek na 43" Momentum przy skalowaniu 100% :D. Może ktoś z forumowiczów sprawdzić, czy widzi różnicę po zmianie tej opcji? :)

 

 

Jeżeli coś takiego było już w temacie, to sorka za dubla!

 

P.S.

 

Fajna recka przytoczonego Strixa

 

 

Faktycznie, jak ktoś wcześniej wspomniał, za ok. 3k mógł bym go rozważyć, ale 5k to już troszkę za dużo jak na jego możliwości.

 

Zresztą już mnie o to pytałeś jak sprzedawałem 43 calowe Momentum

 

No parę rzeczy opychałeś jak zauważyłeś jakąś skazę.

 

Nic nie siada nie podobał mi się ten dithering (nie wiem czy to układ pixeli czy FRC ale lipnie to wygląda i w grach też to widać jak zacząłem sprawdzać)

 

Za ile opychasz?

 

Już sprzedałem.

 

artykuł o TLC był później (listopad)

 

Byłeś nawet pewny że wrócę do 436M6

 

No i przyjmuje zakłady kiedy wróci do Philipsa :yltype:

 

i jak widać nie wracam (i nie mam zamiaru).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleda i płyte główną opychałeś na ostatnich podrygach więc mogłem mieć takie podejrzenia.

 

Bzdura. MOBO owszem ale OLED był praktycznie nowy i na gwarancji, zrobiłem przesiadkę na LG bo miał HDMI2.1, VRR i G-SYNC. Walnięte MOBO czy tam procesor to przecież ty sprzedałeś po burzowej awarii :E.

 

Teraz też już kombinujesz z 30 dniowym zwrotem mimo że sam jeszcze nie wiesz co chcesz

 

na Janusza już nastawiasz się na 14 dniówki?

 

Nawet na 30 dni w Komputroniku.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ciebie i tak nie podbije w ilości odesłanych monitorów i tv.

 

Jaki sklep najmniej robi problemów pod tym względem?

 

Media Markt i X-KOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACER PREDATOR CG7 4K, 144Hz, HDR1000, G-SYNC, VA - Monitor Review

To chyba matryca z Momentuma 43 calowego (robi praktycznie te same wyniki w testach plus problem z pół pikselami), ale z matową powłoką i 144hz.

 

Dalej wolałbym momentuma 4k@60hz ponad 2x tańszego. Szczególnie, że nawet 2080Ti to zdecydowanie za mało do 4k@120-144hz.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek fajny, nawet cena startowa nie jest mega zaporowa.

Jeśli szybko stanieje (jak Momentum) do 3k to byłby hit. W tej cenie to bym już składał zamówienie :D

Do tego ma oświetlenie z tyłu z każdej strony.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba matryca z Momentuma 43 calowego (robi praktycznie te same wyniki w testach plus problem z pół pikselami), ale z matową powłoką i 144hz.

 

To nie jest ten sam panel. Momentum jest na 60Hz matrycy InnoLuxa a Predator na 144Hz AU Optronics.

 

Dalej wolałbym momentuma 4k@60hz ponad 2x tańszego. Szczególnie, że nawet 2080Ti to zdecydowanie za mało do 4k@120-144hz.

 

Ale można uruchomić też 1440p albo 1800p w tych 120-144k/s a w takich grach jak np. DOOM Eternal lepsza płynność może być lepszym wyborem. Na Philipsie 436M6 takiego wyboru nie ma i w każdej rozdzielczości masz "tylko" 60Hz ;). Do pracy na pulpicie też przyjemniejsze są te 144Hz.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można uruchomić też 1440p albo 1800p w tych 120-144k/s a w takich grach jak np. DOOM Eternal lepsza płynność może być lepszym wyborem. Na Philipsie 436M6 takiego wyboru nie ma i w każdej rozdzielczości masz "tylko" 60Hz ;). Do pracy na pulpicie też przyjemniejsze są te 144Hz.

Przy 43 calowym monitorze zdecydowanie zostałbym przy UHD@60hz.

 

Co do pracy na pulpicie. Jak dużo ruszasz myszką i patrzysz na nią to tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800p to też UHD a klatek masz sporo więcej od 2160p. W dynamicznych grach więcej korzyści będzie i tak z lepszej płynności nawet te 75-85 klatek to jest już spora różnica a na pulpicie możesz mieć już pełne 4K i 144Hz więc nic Cię nie ogranicza.

 

Jeśli Predator nie ma tak agresywnego Ditheringu to kolejny plus względem Momentum. Pytanie jakiej jakości jest to FRC?

 

Acer ma też pełny Ambilight z tyłu a nie tylko dolna listwa Ambiglow jak w Philipsie (lepiej poprawia odczuwalny kontrast przy zgaszonym świetle).

 

I z tego co widać na tej recenzji to Predator nie ma takich niedoświetlonych rogów ekranu jak Momentum więc kolejny plusik. Ciekawe jak wypada DSE na szarościach :E ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800p to też UHD a klatek masz sporo więcej od 2160p. W dynamicznych grach więcej korzyści będzie i tak z lepszej płynności a na pulpicie możesz mieć już pełne 4K i 144Hz więc nic Cię nie ogranicza.

UHD to UHD, a nie 1800p. Ja nie uznaję w monitorze za 5 tysięcy skalowania i mydła.

Płacić wyraźnie ponad 2x więcej względem momentuma za trochę płynniejszy obraz? Obecnie nie opłaca się.

 

Za 2999 to brałbym z miejsca, ale obecna cena na poziomie 4999 jest moim zdaniem za duża w porównaniu do Momentuma.

Jeśli Predator nie ma tak agresywnego Ditheringu to kolejny plus względem Momentum. Pytanie jakiej jakości jest to FRC?

Nie wiem czy do końca o to chodzi (komentarz ze zdjęciem), https://www.amazon.com/Acer-CG437K-Pbmiiippuzx-Compatible-DisplayHDR/dp/B07Z1212CQ

I z tego co widać na tej recenzji to Predator nie ma takich niedoświetlonych rogów ekranu jak Momentum więc kolejny plusik. Ciekawe jak wypada DSE na szarościach:E ?

Ma niedoświetlone rogi. Ma praktycznie te same minusy co Momentum plus bonusowe.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2999 to brałbym z miejsca, ale obecna cena na poziomie 4999 jest moim zdaniem za duża w porównaniu do Momentuma.

 

Cena wiadomo że jest teraz zaporowa ale stanieje z czasem. Momentum też na starcie kosztował 3600 PLN a nie jak teraz 2200-2300 ;).

 

UHD to UHD, a nie 1800p. Ja nie uznaję w monitorze za 5 tysięcy skalowania i mydła.

Płacić wyraźnie ponad 2x więcej względem momentuma za trochę płynniejszy obraz? Obecnie nie opłaca się.

 

W natywnym 4K też będzie lepiej mieć np. 88 czy 91k/s na takim 1080Ti czy RTX2070 a to już spokojnie odczuwalna różnica. Lepiej mieć wybór niż go nie mieć wcale.

 

bf1IIWd.jpg

 

Już przy monitorach 75Hz czuć różnicę a wiadomo że ktoś kto kupuje taki sprzęt to raczej nie gra na ziemniaku (do grania na Momentum też trzeba mieć już coś lepszego) :)

 

Ma niedoświetlone rogi. Ma praktycznie te same minusy co Momentum plus bonusowe.

 

To lipa :thumbdown:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa promocja na 120Hz i 55 calowego Samsunga RU8002

 

jXald7H.jpg

 

Model ten znajdziemy w tej chwili w sklepie internetowym Sferis w bardzo dobrej cenie 2440 złotych. Jeżeli dodatkowo zapiszemy się na Newsletter to otrzymamy kod rabatowy 50zł. Finalnie cena tego telewizora wyniesie tylko 2390 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/news80354.html

 

https://pclab.pl/news82484.html

 

Tutaj jest pełny test tego monitora do poczytania:

 

https://www.tomshardware.com/reviews/acer-predator-cg437k-43-4k-hdr1000

 

 

Acer Predator CG437K ma pewne drobne wady, ale jego obraz jest super dokładny z najlepszym kontrastem, jaki widzieliśmy poza ekranem OLED. Współczynnik cena / wydajność czyni go doskonałym wyborem wśród monitorów do gier premium.
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy HDR i G-SYNC albo 144hz? Zdecydowanie wolę pierwszą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy HDR i G-SYNC albo 144hz? Zdecydowanie wolę pierwszą opcję.

 

Działa przy 120k/s ograniczenie jest dopiero w trybie 144k/s

 

Czy są tutaj wady? To zależy od twojego systemu i twoich celów wydajnościowych.Częstotliwość odświeżania 144 Hz wymaga przetaktowania, które jest uwzględnione w menu ekranowym (OSD). Ale włączenie go eliminuje zarówno równanie HDR, jak i G-Sync. Aby mieć te dwie rzeczy, jesteś ograniczony do 120 Hz. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z G-Sync Compatibility i HDR dla 144Hz, potrzebujesz dwóch kabli DisplayPort. Z naszego doświadczenia jest to niezwykła konfiguracja i działała, ale napotkaliśmy kilka przeszkód. Zawsze jednak wybieramy Adaptive-Sync zamiast maksymalnych częstotliwości klatek. Gra z prędkością 120 klatek na sekundę (fps) jest bardzo szybka, a reakcja i płynność Predatora są na równi z najlepszymi wyświetlaczami do gier.

 

https://www.tomshardware.com/reviews/acer-predator-cg437k-43-4k-hdr1000

 

120Hz to jest i tak 2 razy lepszy wynik od 60Hz. Przypominam że różnicę już czuć jak się podkręca 60Hz monitor do tych 75Hz tutaj masz 120 w standardzie (144 jest po OC) ;)

 

Więc z niczego nie musisz rezygnować masz HDR i 120Hz czyli możesz grać w 4K i 120k/s z G-SYNC.

 

Dopiero przetaktowanie w OSD monitora do 144Hz powoduje ograniczenia.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120Hz to jest i tak 2 razy lepszy wynik od 60Hz. Przypominam że różnicę już czuć jak się podkręca 60Hz monitor do tych 75Hz tutaj masz 120 w standardzie (144 jest po OC) ;)

Tylko przyrost tego czucia nie jest liniowy.

z 60 na 75hz największa różnica. Potem maleje.

 

Żeby mieć 4k 120hz HDR G-SYNC trzeba podłączyć przez 2xdp?

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem go i nie polecam, miał bardzo duży ghosting.

Dziwią mnie te recenzje w sieci nie wspominające o tym, musiałbym mieć jakąś wadliwą sztukę, ale z drugiej strony nie jestem jedyną osobą która tak twierdzi. Szczerze mówiąc prędzej uwierzę w to że recenzenci mieli posmarowane by tak przychylnie się o nim wypowiadać, a paru w ogóle nie wspomina w swoich wypocinach o tym aspekcie, po prostu "pomijają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...