Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie na sucho. 80 cm stół jest za płytki do 48CX,musi wisieć i stół 100cm w drodze. Wszystkie inne monitory mogą zdechnąć. Granie na tym nie da się porównać z niczym innym. Wcześniej miałem IPS 144HZ i myślałem że to super sprzęt. Krótko o cenach, IPS 850€,OLED 1400€. Kupiłbym nawet gdyby był 2x droższy od IPS-A. 200 nitów mniej w HDR niż C9, to jest nic skoro dopiero ten tv pasuje do grania przy biurku. Uprzedzam wszystkie januszowe odpowiedzi że za duży, za drogi itd. W Polsce wszystko jest drogie, ale jak za tą jakość to to jest nic. Rzekłem 

IMG_20201113_202156_compress51.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział że 80cm biurko będzie dobre do 48" ? :D 

Możesz powiesić TV na ścianie a biurko odsunąć od ściany albo wymiana blatu na metrowy. Możesz dokupić sobie sam blat głeboki na 100cm i szeroki na 160-180 ? Nie wiem jaki by tam wszedł. Położyć nowy blat na staryi z bani. Twój aktualny blat jest Cienki i mały to zniknie pod nowym.

Grasz może w jakieś FPSy MP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bogie46 napisał:

Na razie na sucho. 80 cm stół jest za płytki do 48CX,musi wisieć i stół 100cm w drodze. Wszystkie inne monitory mogą zdechnąć. Granie na tym nie da się porównać z niczym innym. Wcześniej miałem IPS 144HZ i myślałem że to super sprzęt. Krótko o cenach, IPS 850€,OLED 1400€. Kupiłbym nawet gdyby był 2x droższy od IPS-A. 200 nitów mniej w HDR niż C9, to jest nic skoro dopiero ten tv pasuje do grania przy biurku. Uprzedzam wszystkie januszowe odpowiedzi że za duży, za drogi itd. W Polsce wszystko jest drogie, ale jak za tą jakość to to jest nic. Rzekłem 

 

I dobrze rzekłeś. Fajne stanowisko. Gratki udanego zakupu.

PS> Wiesz co dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogie46 napisał:

Na razie na sucho. 80 cm stół jest za płytki do 48CX,musi wisieć i stół 100cm w drodze. Wszystkie inne monitory mogą zdechnąć. Granie na tym nie da się porównać z niczym innym. Wcześniej miałem IPS 144HZ i myślałem że to super sprzęt. Krótko o cenach, IPS 850€,OLED 1400€. Kupiłbym nawet gdyby był 2x droższy od IPS-A. 200 nitów mniej w HDR niż C9, to jest nic skoro dopiero ten tv pasuje do grania przy biurku. Uprzedzam wszystkie januszowe odpowiedzi że za duży, za drogi itd. W Polsce wszystko jest drogie, ale jak za tą jakość to to jest nic. Rzekłem 

IMG_20201113_202156_compress51.jpg

Wszystko zależy z jakiej odległości siedzisz Gratuluję zakupu! :) 

80cm to jest blisko, sprawdzałem u siebie u musiałbym siedzieć min. 100-110cm przy 48calach to za 2 koła mogę się odsunąc te 40cm dalej i mieć 55 cali, tymbardziej że jak wejdzie qd-oled lub jakiś sensowny mini-led to raczej chyba odsprzedąję tego e9 póki trzyma wartość.
Poważnie bym się zastanawiał do dopłaty gdyby nie spadek jasności który widać. Mam przykład u siebie na 2 letniej C7 gdzie jest w trybie standard ok 700cd/m2 z kolei przechodząc w tryb gry jest ok 550cd/m2 i od razu to widać. Telewizor był skalibrowany przez Skalibruj.tv 
I żadne dynamiczne tonowanie tego nie poprawi, tymbardziej że 48cali już przy 25% okna zjeżdza do 370-390cd/m2 czyli praktycznie w okolice sdr :( 

Do grania bez hdr to 48 cali robi miazgę ze wszystkiego co jest rynku, ze wględu na PPI oraz idealną czerń. 

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Minciu napisał:

Kto Ci powiedział że 80cm biurko będzie dobre do 48" ? :D 

Możesz powiesić TV na ścianie a biurko odsunąć od ściany albo wymiana blatu na metrowy. Możesz dokupić sobie sam blat głeboki na 100cm i szeroki na 160-180 ? Nie wiem jaki by tam wszedł. Położyć nowy blat na staryi z bani. Twój aktualny blat jest Cienki i mały to zniknie pod nowym.

Grasz może w jakieś FPSy MP?

Dlatego napisałem że na sucho?Stół nowy będzie, 100cm głęboki. Oj ile się nakombinowałem bo początkowo chciałem 55 już w zeszłym roku. I jak tutaj odsunąć się na 120cm zalecane? Ten komputer stoi w pokoju przechodnim bo Niemcy nie uznają przedpokoju, więc to musi jakoś wyglądać.

A w fps oczywiście gram, warzone nałogowo, ale tak jak teraz to stoi nie jest to wygodne doświadczenie-za blisko. 

Jako podsumowanie powiem, że oled błyszczy praktycznie w każdym aspekcie, ale w momencie ładowania gry gdy ekran jest czarny no to jest, tak jeszcze nigdy nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bogie46 napisał:

Dlatego napisałem że na sucho?Stół nowy będzie, 100cm głęboki. Oj ile się nakombinowałem bo początkowo chciałem 55 już w zeszłym roku. I jak tutaj odsunąć się na 120cm zalecane? Ten komputer stoi w pokoju przechodnim bo Niemcy nie uznają przedpokoju, więc to musi jakoś wyglądać.

A w fps oczywiście gram, warzone nałogowo, ale tak jak teraz to stoi nie jest to wygodne doświadczenie-za blisko. 

Jako podsumowanie powiem, że oled błyszczy praktycznie w każdym aspekcie, ale w momencie ładowania gry gdy ekran jest czarny no to jest, tak jeszcze nigdy nie widziałem

Wiesz co zobaczysz czy nie będą Cię bolały oczy/głowa, bo te 110 centów to raczej taki min. W grach ustaw większy FOV. 
Obniż także wysokość ekranu, środek ekranu na wysokości oczu, ewentualnie trochę poniżej, czyli wita Cię montaż na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak montaż na ścianie, regipsowej w dodatku przede mną?

Odnośnie HDR, trochę to dziwne że tegoroczny model ma niższy peak HDR-u,dziwne. 

Ale nie są to jakieś dramatyczne wartości i w wyświetlaczu stricte do gier nie ma tragedii, pod filmy i tak wybrałbym oleda sony bądź Panasonica. 

Wszyscy którzy zastanawiacie nad zakupem, nie zastanawiajcie się, jak tylko jeszcze stanieje, co nie jest pewne to zawsze warto dołożyć troszkę zamiast monitora. 

Bo ile kosztuje monitor 27-42 4K Gsync 120-144hz wie ktoś? Nie wiem w okolicach 1000€ chyba czy więcej? 

Edytowane przez bogie46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, irokez85 napisał:

lub jakiś sensowny mini-led

To znowu smuży, efekt halo, gówniane kąty, albo lepsze kąty a gorszy kontrast ;)

Zaraz napiszesz że nie będzie Halo. No nie będzie, jak podświetlanie będzie na nano ledach a nie mini ;-) A smużenie i problem z kątami zostanie na wieki. Chyba że TN to nie będzie smużyć, ale kolorów nie będzie. 

Oled i jakieś hybrydy z tego oleda. aby była żyleta.

 

8 minut temu, bogie46 napisał:

Tak montaż na ścianie, regipsowej w dodatku przede mną?

Odnośnie HDR, trochę to dziwne że tegoroczny model ma niższy peak HDR-u,dziwne. 

Ale nie są to jakieś dramatyczne wartości i w wyświetlaczu stricte do gier nie ma tragedii, pod filmy i tak wybrałbym oleda sony bądź Panasonica. 

Wszyscy którzy zastanawiacie nad zakupem, nie zastanawiajcie się, jak tylko jeszcze stanieje, co nie jest pewne to zawsze warto dołożyć troszkę zamiast monitora. 

Bo ile kosztuje monitor 27-42 4K Gsync 120-144hz wie ktoś? Nie wiem w okolicach 1000€ chyba czy więcej? 

Jak montaz na ścianie odpada, to przyda się głębokość biurka nawet ponad 100cm. Postawa LG jest taka jaka jest, sam widzisz.

 

27" 4K 144Hz bez FALDa i bez HDRa kosztuje 5.000zl. Z HDR i FALD 10.000zl. Tak pi razy oko. a 42" na VA 144Hz smużą jak ostatni syf.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bogie46 napisał:

Tak montaż na ścianie, regipsowej w dodatku przede mną?

Odnośnie HDR, trochę to dziwne że tegoroczny model ma niższy peak HDR-u,dziwne. 

Ale nie są to jakieś dramatyczne wartości i w wyświetlaczu stricte do gier nie ma tragedii, pod filmy i tak wybrałbym oleda sony bądź Panasonica. 

Wszyscy którzy zastanawiacie nad zakupem, nie zastanawiajcie się, jak tylko jeszcze stanieje, co nie jest pewne to zawsze warto dołożyć troszkę zamiast monitora. 

Bo ile kosztuje monitor 27-42 4K Gsync 120-144hz wie ktoś? Nie wiem w okolicach 1000€ chyba czy więcej? 

Gry są kodowane do 4000 - 10000cd/m2, więc w grach potrafi jeszcze ładniej zaświecić lub wcale bo niestety temat HDR w PC potrafi być jeszcze skopany.

Filmy porównując 75Q9FN do 65C7 (salon/sypialnia) to w 4k hdr Samsung robi miazgę z oleda, skalibrowane 1700cd/m2 plus kropka kwantowa to.... opad szczeny. Pod warunkiem że oglądasz na wprost.
Panasa GZ2000/HZ2000 w akcji nie widziałem ale 65 cali nie da kinowego efektu, ja przeszedłem z projektora 120cali z 4.5m na 75 cali Qleda na 4m i trochę bolało :D 

Odnośnie smużenia to fakt, OLED jest bezkonkurencyjny. Czekam na QD-Oleda od TCL. Tylko żeby cena nie zabiła... ma być podobno tańszy w produkcji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, bogie46 napisał:

Jako podsumowanie powiem, że oled błyszczy praktycznie w każdym aspekcie, ale w momencie ładowania gry gdy ekran jest czarny no to jest, tak jeszcze nigdy nie widziałem

Jak ja kupowałem OLED na monitor to była niezła batalia w temacie a teraz kolejne osoby to kupują i piszą to co ja 2 lata temu ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ODIN85 napisał:

Gratki a w polszy dalej brak 48.

Jest w prestige tv - z gościem gadałem i miał na początku za 6koła, przeciągnał mnie z zamówieniem, odmówiłem. Aktualnie już wystawił nowe za 7k, a nówkę e9 wyrwałem z 5k z 2 letnią gwarancją.
W rtv max - jest za 7400... 

A cena sugerowana na PL to 6koła, tylko tych ekranów nie ma i raczej nie będzie w tej cenie, wycinane z tego samego kawałka co 77cali dlatego jest taka lipa z dostępnością.

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77" i 48" robią obok siebie na jednej większej formatce? Dobrze zrozumiałem?

RLY? To niech zrobią jeszcze 42" wycinane na tej samej formatce, ale trzy 42" w rzędzie bez dodatków 72 czy 48" :D Będzie w końcu jakaś podaż. Bo teraz rozumiem czemu tych 48" nie chcą produkować. Szkoda im parę cm scrapu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Minciu napisał:

To znowu smuży, efekt halo, gówniane kąty, albo lepsze kąty a gorszy kontrast ;)

Zaraz napiszesz że nie będzie Halo. No nie będzie, jak podświetlanie będzie na nano ledach a nie mini ;-) A smużenie i problem z kątami zostanie na wieki. Chyba że TN to nie będzie smużyć, ale kolorów nie będzie. 

Oled i jakieś hybrydy z tego oleda. aby była żyleta.

 

Jak montaz na ścianie odpada, to przyda się głębokość biurka nawet ponad 100cm. Postawa LG jest taka jaka jest, sam widzisz.

 

27" 4K 144Hz bez FALDa i bez HDRa kosztuje 5.000zl. Z HDR i FALD 10.000zl. Tak pi razy oko. a 42" na VA 144Hz smużą jak ostatni syf.

 

28 minut temu, ODIN85 napisał:

Gratki a w polszy dalej brak 48.

 

20 minut temu, azgan napisał:

Jak ja kupowałem OLED na monitor to była niezła batalia w temacie a teraz kolejne osoby to kupują i piszą to co ja 2 lata temu ?

10000 PLN? Nie mam pytań. Skoro to jest na rynku to znaczy że jest zbyt, w głowie się nie mieści. 

ODIN85, dzięki czekasz na 48?

Widzisz azgan nie trzeba się przejmować, pamiętasz głosy o przewadze Led nad plazmą, wiem że były takie. Ludzie tak gadają bo nie mają, nie widzieli itd. 

W sklepie przy tym oświetleniu i warunkach ja nie widzę różnicy między oled i resztą. W domu w salonie wisi 65 Nanocell LG model na ten rok, na przeciwko okna więc nie ma opcji na oleda niestety. To nie jest zły telewizor, znaczy nie był dopóki nie włączyłem oleda. Na szczęście ten w salonie to dla kobiety, nigdy nie była taka zadowolona z m jak miłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Tak czekam ale realnie to w 2022 kupie?

Pocieszę Cię, ja czekam na RTX 3080, a Ty już masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin ma już jednego oleda i rtxa :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, tylko tylko. Słyszałem że to nic wielkiego kupić sobie dzisiaj PSa :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre i złe wieści 

Dobre?

Naprawili VRR

Złe?

Poprawka jest w BetaTestach

Jest progres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chłopaki  ja mam świeżutkiego Oleda 55CX (petarda) ? a RTX 3080 jak nie mam tak nie mam a zamówiony był 19.09. w xsrom ?

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bogie46 napisał:

 

 

10000 PLN? Nie mam pytań. Skoro to jest na rynku to znaczy że jest zbyt, w głowie się nie mieści. 

 

Wole tego nie ujawniać ?

Wystarczy że mi już CX'a wypominali na forum i że przepłaciłem bo 4 dni później było promo za mniej 

A jak brałem TOP'owego Panasa (pełna referencja) to też byłem głupi bo się szybko wypali i nie będzie nadawał na monitor.

Później nasłuchałem się o B9 jaki to ujowy i że LCD lepiej brać do czasu aż marudy same nie kupiły i na własne oczy się przekonały ale dobra było minęło teraz praktycznie połowa forum ma OLED'y i nikt już tego nie pamięta więc i ja nie będę rozdrapywać "starej rany" ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemu w Dolby Vision z czernią po update v5xxxxxx ? 
 

Ogladam dziś gambit królowej na netflix i pierwsza scena szara zamiast czarnej, późniejsze sceny tez z poświata szarości. Jakby złe dobrany poziom czerni, a jest na auto. 
Zejscie z jasnością na 47 naprawia problem bez praktycznie utraty detali w czerniach. Wbicie 48-49-50 powoduje tylko wlaczenie coraz jaśniejszej szarości. ?

W altered carbon tez zauwazylem taki efekt. 
 

Sprawdzcie u siebie jak możecie tego gambita pierwsza scenę pierwszego odcinka i dajcie znać jak u was wyglada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pastol napisał:

Nie macie problemu w Dolby Vision z czernią po update v5xxxxxx ? 
 

Ogladam dziś gambit królowej na netflix i pierwsza scena szara zamiast czarnej, późniejsze sceny tez z poświata szarości. Jakby złe dobrany poziom czerni, a jest na auto. 
Zejscie z jasnością na 47 naprawia problem bez praktycznie utraty detali w czerniach. Wbicie 48-49-50 powoduje tylko wlaczenie coraz jaśniejszej szarości. ?

W altered carbon tez zauwazylem taki efekt. 
 

Sprawdzcie u siebie jak możecie tego gambita pierwsza scenę pierwszego odcinka i dajcie znać jak u was wyglada. 

Też mam z tym problem, zepsuli HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ODIN85 napisał:

Dobrze że mój tv nawet do neta nie jest podłączony.

Jakbym wiedział że zepsuli HDR to bym nie aktualizował ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ODIN85 napisał:

Zaaktualizuje tylko wtedy jak vrr nie zatrybi na Ps5 bez tego.

Na PS5 nie będziesz miał VRR bo konsola SONY nie wspiera tego ?

Aktualnie tylko PC oraz XSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...