Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.ceneo.pl/92747388

Czy ja wiem. Na ten moment to popyt raczej nie jest zaspokojony i nie zanosi się, aby do listopada został zaspokojony. Bardziej kulawej premiery nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co tam jest w tym upośledzonym linku?

Klikam łodzie, samochody, jestem człowiekiem a ta weryfikacja ciągle zawieszona siedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi link dziala.

https://videocardz.com/press-release/asus-rog-announces-worlds-first-hdmi-2-1-certified-4k-120hz-gaming-monitor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Minciu napisał:

https://www.ceneo.pl/92747388

Czy ja wiem. Na ten moment to popyt raczej nie jest zaspokojony i nie zanosi się, aby do listopada został zaspokojony. Bardziej kulawej premiery nie pamiętam.

Kulawa bo? Premiera to była ale 3 miesiące temu, ja trochę odczekałem i kupiłem nieco taniej niż na premierę 

https://hdtvpolska.com/lg-znamy-polskie-ceny-telewizorow-oled-i-nanocell-2020-nowe-modele-pojawiaja-sie-w-sklepach/

Nowe modele schodzą na bieżąco nie ma problemów z ich dostaniem i pierwsze promocje też już zaczynają się pojawiać  

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

48cali oferuja w cenie poprzedniej gen gdzie kupiles za tyle 55cali oleda??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

C9 w 55 calach rok temu kosztowało nawet więcej, sprawdź sobie ceny premierowe 

https://hdtvpolska.com/znamy-polskie-ceny-lg-oled-2019/

Na przestrzeni kolejnych miesięcy cena stopniowo malała i trafiały się różne okazje.

Nowości zawsze kosztują więcej.

Matryca 48 cali jest dostępna dopiero od tego roku więc nie ma nawet czego porównywać można się odnieść tylko do cen 55 cali na start nowej serii.

Modele z poprzedniego roku są zawsze bardziej atrakcyjne cenowo. Jak ktoś chcę tanio i dobrze to bierze LG OLED B9 za 4300 zł (ostatnio było za tyle 55 cali) i nie musi czekać na przeceny.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, azgan napisał:

Kulawa bo? Premiera to była ale 3 miesiące temu, ja trochę odczekałem i kupiłem nieco taniej niż na premierę 

https://hdtvpolska.com/lg-znamy-polskie-ceny-telewizorow-oled-i-nanocell-2020-nowe-modele-pojawiaja-sie-w-sklepach/

Nowe modele schodzą na bieżąco nie ma problemów z ich dostaniem i pierwsze promocje też już zaczynają się pojawiać  

Premiera 48" w Polsce jest kulawa. Nie pamiętam aby coś z OLEDów miało taką premierę jak te 48". Jakiś czas temu były chyba dwie firmy z preorderami i do tej pory nic więcej. A tamte oferty też poznikały. Idę do sklepu, mówię LG OLED CX 48" a obsługa patrzy się na mnie jak na UFO chyba ? 

1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Telefonem wszedłem normalnie. Z kompa nie mogłem. Nie wiem o co chodzi z tą weryfikacją człowieczeństwa. 

One more step

Please complete the security check to access videocardz.com

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.

Another way to prevent getting this page in the future is to use Privacy Pass. You may need to download version 2.0 now from the Chrome Web Store.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Doamdor napisał:

1m to siedziałem przy 32' 140PPI, przy 48' to już byłby jak dla mnie masochizm, a przy 92PPI to już rozczarowanie.

Poczytaj sobie

eY4gZdt.jpg

https://hdtvpolska.com/jaki-rozmiar-telewizora-kupic-kalkulator-odleglosci-dla-telewizorow-8k-i-4k-juz-dostepny/

Mam 55 calowy "monitor" i z odległości 1,5m jest bajka. Wyśmienicie mi się gra na takim ekranie i nie wyobrażam sobie przesiadki na coś mniejszego w 4K.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wielkość też robi wrażenie tylko trzeba mieć do tego odpowiednie warunki (dobrze zagospodarowane stanowisko) w końcu jesteśmy w temacie

"BIG FORMAT GAMING DISPLAYS"

W dniu 2.08.2020 o 19:35, Minciu napisał:

Jak już kiedyś pisałem, nie ma za dużych monitorów. Są tylko za małe biurka. 

Otóż to 👍

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

48" będzie idealny na metrową odległość. 55" jest o drobinę za duży. 43" też bym fajnie sobie wkomponowal, ale nie wypuścili takich oledow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się 1m będzie idealne, a siedzenie z tylu przy 32 to totalny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, azgan napisał:

Poczytaj sobie

https://hdtvpolska.com/jaki-rozmiar-telewizora-kupic-kalkulator-odleglosci-dla-telewizorow-8k-i-4k-juz-dostepny/

Mam 55 calowy "monitor" i z odległości 1,5m jest bajka. Wyśmienicie mi się gra na takim ekranie i nie wyobrażam sobie przesiadki na coś mniejszego w 4K.

Poruczyłem kwestie monitora, nie telewizora.

Nie każdy ma biurko głębokie na 1,5m, nie każdy chce siedzieć tak daleko od ekranu, nie każdy jest masochistą, żeby siedzieć przez wiele godz w nocy przed takim ekranem, szczególnie podczas czytania tekstu na białym tle.  :szczerbaty: W dodatku, jak człowiek chce się nacieszyć jakością obrazu w grze, to widzi mizerie, z powodu niskiego PPI. Więc wybacz, 55' 4k jako monitor do PC na biurku, to dla mnie nieporozumienie.

Monitor 31,5' 4k z 140 PPI, robi dużą różnicę w odbiorze tego co widzimy na ekranie monitora podczas grania, lecz 140PPI to nie jest jeszcze na tyle dużo, żeby uzyskać idealną jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A 31,5" 4K z 140 PPI nie jest jeszcze na tyle duży, aby uzyskać idealną wielkość obrazu na biurku o głębokości metra.

Za to biurko 60-70cm nie jest na tyle głębokie, aby uzyskać idealną wygodę przed monitorem. Musi być 80+. A jak ktoś kto ma 60cm zagląda do tego tematu, to niestety ale pomylił działy i kolejność. I nie zrozumie o czym piszę, jeżeli sam nie miał okazji siedzieć chociaż na ~75cm.

Idąc dalej, 4K 48" z 100.1 PPI po zwiększeniu odległości do ekranu, czyli po zakupie wygodnego biurka wystarczy w zupełności, abyś nie widział mizerii na ekranie z powodu niskiego PPI :) 

A jeszcze inaczej, przy przeliczniku 2,03cm/1" daje nam takie optymalne odległości:

55" - 111,6cm

48" - 97,5cm

32" - 65cm

Wiec jeśli teraz przy 32" siedzisz w odległości 65cm, to ja siedząc przy 48" w odległości 97,5cm będę miał identyczną, straszną mizerię jak Ty u siebie :)

I tak, 8K to jeszcze nie jest aby pokaleczyć nam oczy, ale i tak jest wystarczająco dobrze, aby cieszyć się grami z bardzo dużą ilością detali.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sąsiad ostatnio kupiuł sobie biurko gamingowe: https://allegro.pl/oferta/biurko-gamingowe-dla-gracza-huzaro-hero-wzmocnione-8786905905

Bodajże takie 120x60 i jeszcze z podcięciem na brzuch :D  Był w niebowzięty z zakupu. Chwaliłmi się jakby wygrał w totka bo jakaś promocja jeszcze była.
Zaprosiłem go do siebie pokazać mój blat. Bo nie rozumiał co do niego mówię.
Jego biurko wygląda jak zabawka dla dzieci do laptopa. A gabaryty ma jak jakaś miniaturka. Moje waży 75kg, jego jakieś 15kg. Jak wydmuszka jakaś i papierzak.

Wizytę zakończył tekstem, " kiedyś się wymieni ". Chociaż biurka jeszcze przy ścianie nie postawił, bo jest w trakcie remontu. A już ma w planie wymianę.

I tak, cały pokój tak jak ja będzie miał dedykowany do łupania.

Jeszcze w planie ma tam postawić dwa monitory XD.. No cóż, z takim biurkiem to 48" wydaje się olbrzymim potworem do kina a nie jako monitor.

4a8c738c4ad4a23291cb71949eec

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany,ktos reklamowal Philips Momentum 436M6VBPAB??

Cos mi miga okazjonalnie matryca,w jeden czesci ekranu robi sie czasem ciemno...z tego co widze,to 36 miesiecy gwarancji jest...nie podoba mi sie to :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Minciu napisał:

A 31,5" 4K z 140 PPI nie jest jeszcze na tyle duży, aby uzyskać idealną wielkość obrazu na biurku o głębokości metra.

Za to biurko 60-70cm nie jest na tyle głębokie, aby uzyskać idealną wygodę przed monitorem. Musi być 80+. A jak ktoś kto ma 60cm zagląda do tego tematu, to niestety ale pomylił działy i kolejność. I nie zrozumie o czym piszę, jeżeli sam nie miał okazji siedzieć chociaż na ~75cm.

Idąc dalej, 4K 48" z 100.1 PPI po zwiększeniu odległości do ekranu, czyli po zakupie wygodnego biurka wystarczy w zupełności, abyś nie widział mizerii na ekranie z powodu niskiego PPI :) 

A jeszcze inaczej, przy przeliczniku 2,03cm/1" daje nam takie optymalne odległości:

55" - 111,6cm

48" - 97,5cm

32" - 65cm

Wiec jeśli teraz przy 32" siedzisz w odległości 65cm, to ja siedząc przy 48" w odległości 97,5cm będę miał identyczną, straszną mizerię jak Ty u siebie :)

I tak, 8K to jeszcze nie jest aby pokaleczyć nam oczy, ale i tak jest wystarczająco dobrze, aby cieszyć się grami z bardzo dużą ilością detali.

Sprawą indywidualną jest to, w jakiej odległości siedzisz przed monitorem.

Nie wiem jaki jest maks dla mnie w odległości 1m, lecz po doświadczeniu z monitorem 140PPI, nie kupie nic innego co będzie miało mniej niż 140 PPI.

Obecnie przed 23,5' FHD siedzę 80 cm, pisząc tego posta.

Dla mnie z 1m 100 PPI to dalej mizeria.

31,5' 8k z 280PPI to już będzie niezłe rycie bani i oczu. :cool:

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To weź tylko telefon używaj. 4K i metr odległości będzie OK :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trochę więcej o VRR Premium 

LG OLED FreeSync UPDATE is HERE BX CX GX | Bad News for C9 Owners (HDR Does Work)

Sympatyczny "koks" z UK pokazuje nowe Dolby Vision IQ

Dolby Vision IQ demo on LG CX OLED + how to enable on 2020 LG TV’s

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co nam po tym pokazywaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kadajo napisał:

I co nam po tym pokazywaniu :)

Dobrze znać możliwości nowego sprzetu.

Można sobie zobaczyć jak to działa i jak to wł. w opcjach

Tutaj Gmeru pokazuje jak wygląda Adaptive Picture od Samsunga

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Al mnie ten koks irytuje co testuje te TV - wrzucaj co chcesz byle nie z nim 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, azgan napisał:

Dobrze znać możliwości nowego sprzetu.

Można sobie zobaczyć jak to działa i jak to wł. w opcjach

Tutaj Gmeru pokazuje jak wygląda Adaptive Picture od Samsunga

A nie lepiej jest iść do sklepu i przekonać się samemu ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W dniu 6.08.2020 o 13:52, kadajo napisał:

A nie lepiej jest iść do sklepu i przekonać się samemu ? ;)

W sklepie nawet nie wiedziałem jak wł. to Dolby Vision IQ 😆 Myślałem że będzie to bardziej intuicyje i lepiej opisane w opcjach.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi