Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak wypalasz oledy w smartfonach. Jasność na Maxa i pauza na napisach? Nie jeden film oglądałem. Forum regularnie i gmail. Nawet śladu przebarwień nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Jasność na maxa,80h samych seriali i filmów miesięcznie i po 2 latach wypalenie.

A wypalenia na obu fonach są dokładnie w tym samym miejscu. Fony różnych firm.

Na różowo się wypaliło?

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Stół 100cm głębokości to absolutny mus. Nie wiem jak ludzie korzystają z 55cali na biurkach 80cm,pełno takich zdjęć widziałem, zgroza. Prace w tokuIMG_20201128_183242_compress27.thumb.jpg.119258a9c6d34607cb6178a924c78f3e.jpg

Edytowane przez bogie46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bogie46 napisał:

Mały update. Stół 100cm głębokości to absolutny mus. Nie wiem jak ludzie korzystają z 55cali na biurkach 80cm,pełno takich zdjęć widziałem, zgroza. Prace w toku

Ooo tototototo, co to za TV/monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Griszah napisał:

Ooo tototototo, co to za TV/monitor ?

LG CX48?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bogie46 napisał:

Mały update. Stół 100cm głębokości to absolutny mus. Nie wiem jak ludzie korzystają z 55cali na biurkach 80cm,pełno takich zdjęć widziałem, zgroza. Prace w tokuIMG_20201128_183242_compress27.thumb.jpg.119258a9c6d34607cb6178a924c78f3e.jpg

I jak z 55" na takim setupie? W Fosy jakieś grałeś? Jak nie zagrasz i odpiszesz wrażenia?

3999zl za 55cala jest do wzięcia. Na 48 jeszcze sto lat czekania. 

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ODIN85 napisał:

Była promka na Bf?

 

24 minuty temu, Griszah napisał:

 

21 minut temu, Minciu napisał:

I jak z 55" na takim setupie? W Fosy jakieś grałeś? Jak nie zagrasz i odpiszesz wrażenia?

3999zl za 55cala jest do wzięcia. Na 48 jeszcze sto lat czekania. 

Co robić?

Śmieszne ale ja na początku miesiąca zapłaciłem mniej niż wczorajsza cena, było -11% i jeszcze promo 50€ zwrotu od lg. 

Stół kupiony na XXXLutz.de. Mówicie 2000 PLN w Agacie? Ja za swój zapłaciłem uwaga uwaga 175€, 180x100cm prawdziwe drzewo. Cena w Polsce to żart. 

To jest 48 cali

Wrażenia? To jest inny świat, uwierzcie mi. Czerń czernią, kontrast itd. Ale to właśnie responsywność oled- owego piksela jest niesamowita 

Edytowane przez bogie46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ODIN85 napisał:

Kup sobie nogi na allegro za 200zl i sam blat za tyle samo i za 400 masz super biurko.

Nie da się. Blat musi być dostatecznie gruby i wzmacniane poprzecznie stalą. 

Blat na meble kuchenne ma pełne podparcia. Biurka stabilnego z tego nie będzie. Może też pękać na klejeniu

13 minut temu, bogie46 napisał:

To jest 48 cali

Wrażenia? To jest inny świat, uwierzcie mi. Czerń czernią, kontrast itd. Ale to właśnie responsywność oled- owego piksela jest niesamowita 

Gry first Personal shotter mnie interesują.

Swojego 55 całą powiesilem i nie mam jak kontynuować testów hehe.

Nie wiem czy nie wejść w 55cali. Inaczej rok czekania minimum aż 48 cali będzie w pl w dobrej cenie.

Nie pytam o czerń, HDR, smuzenie kolory, kąty widzenia. Jedynie o wrażenia z tych 48 cali jednak na metrowym biurku. Jakby dac na te biurko 55 całą to za dużo czy ujdzie i przeboleć fakt przewalonego rozmiaru Ale zrekompensować to ceną i dostępnością na tu i teraz.

 

33 minuty temu, Griszah napisał:

2 koła - sporo 

https://www.agatameble.pl/meble/stoly/iris-stol-160-u-dab-sonoma

Cholewcia, właśnie pomierzyłem u siebie - 100x160 akurat mi posuje.

Metr głębokości stół nie biurko wydmuszka XD już o tam kiedyś mówiłem.

Ile waży stół który chcecie kupić. Solidne drewno w rozmiarze 100x200 że stalowymi nogami to ponad 70kg. Jak macie coś na oku to patrzcie na masę. 20-30kg to jakiś szajs. Dobre drewno to ciężkie drewno. I nic się nie wygina i nie rusza.

 

Biurka że sklejka trocin to parodia biurka dla dzieciarni z odpustowymi wstawkami. W jednej ręce to ponosisz. Wpadasz i połamane.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, bogie46 napisał:

 

Stół kupiony na XXXLutz.de. Mówicie 2000 PLN w Agacie? Ja za swój zapłaciłem uwaga uwaga 175€, 180x100cm prawdziwe drzewo. Cena w Polsce to żart. 

Cena sugeruje użycie drewna rozpałkowego A nie solidnego. Ile waży?

Te ceny w PL w większości przypadków to europejskie ceny. Moje biurko chyba jest z Francji albo Hiszpani. Akacjowa drewno za 2300. Plus minus gdzieś można by znaleźć inne oferty. Ale za 800zl w życiu takiego drewna nie dostaniesz w tej cenie w pl. 

 

Nie pamiętam grubości. Mogę sprawdzić. Chyba 6cm. W opcji było jeszcze 8cm za prawie kafla dopłaty. Dąb też z 500zl dopłaty Ale kolor mi nie pasił.

Zo ie pokazałem zdjęcia coś marudzi że głupio jak monitor wisi. ... eh zazwyczaj chce aby powiedziała że fajnie. Wtedy na drugi dzień pokazuje jej w domu na żywo jak wygląda.   

 

Już pyta czy o monitor pytam. Ja nie że o biurko XD. Lol. Pewnie wie co kombinuje, ale się nie daje.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podłączyłem oleda b9 do pc, musiałem tylko włączyć rozdzielczość 1440p żeby uzyskać 120HZ, tylko nie mogę włączyć HDR w forza horizon 4, próbowałem na różnych kablach hdmi, włączałem hdr w samym systemie i nic. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ODIN85 napisał:

Sory ale co tam ma Ci się ugiąć nawet na tym 20kg?

 

Sorry ale czym różni się jakiś OLED od TNki ?  Nawet takiej FHD 60hz. Oba wyświetlają obraz. 

Serio pytasz czym różni się jakość od crapu lub przeciętniaka? Potraktuj to jak zasilacz 300g vs 1500g.

Lekkie drewno ugina się. Ściera. Jest podatne na uszkodzenia. Mebel z sosny nie będzie miał nigdy stabilności dębu. Jak różnicy nie widzisz to możesz nawet na sklejce lecieć. W robocie mam sklejkę. 1500zl a skrzypi i wygina się jak papier. Szmelc w ciul. Ale monitor klawiaturę i myszkę trzyma. Czy widać różnicę? Taka sama jak między Oledem a TNką. Ale nie każdy ją widzi i chce za nią dopłacić.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Minciu napisał:

Sorry ale czym różni się jakiś OLED od TNki ?  Nawet takiej FHD 60hz. Oba wyświetlają obraz. 

Serio pytasz czym różni się jakość od crapu lub przeciętniaka? Potraktuj to jak zasilacz 300g vs 1500g.

Lekkie drewno ugina się. Ściera. Jest podatne na uszkodzenia. Mebel z sosny nie będzie miał nigdy stabilności dębu. Jak różnicy nie widzisz to możesz nawet na sklejce lecieć. W robocie mam sklejkę. 1500zl a skrzypi i wygina się jak papier. Szmelc w ciul. Ale monitor klawiaturę i myszkę trzyma. Czy widać różnicę? Taka sama jak między Oledem a TNką. Ale nie każdy ją widzi i chce za nią dopłacić.

Nie ma co przesadzać tańczył na nim nikt nie będzie ...

... hmmm... chociaż nie mogę tego w 100% wykluczyć ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Nie da się. Blat musi być dostatecznie gruby i wzmacniane poprzecznie stalą. 

Blat na meble kuchenne ma pełne podparcia. Biurka stabilnego z tego nie będzie. Może też pękać na klejeniu

Gry first Personal shotter mnie interesują.

Swojego 55 całą powiesilem i nie mam jak kontynuować testów hehe.

Nie wiem czy nie wejść w 55cali. Inaczej rok czekania minimum aż 48 cali będzie w pl w dobrej cenie.

Nie pytam o czerń, HDR, smuzenie kolory, kąty widzenia. Jedynie o wrażenia z tych 48 cali jednak na metrowym biurku. Jakby dac na te biurko 55 całą to za dużo czy ujdzie i przeboleć fakt przewalonego rozmiaru Ale zrekompensować to ceną i dostępnością na tu i teraz.

 

Metr głębokości stół nie biurko wydmuszka XD już o tam kiedyś mówiłem.

Ile waży stół który chcecie kupić. Solidne drewno w rozmiarze 100x200 że stalowymi nogami to ponad 70kg. Jak macie coś na oku to patrzcie na masę. 20-30kg to jakiś szajs. Dobre drewno to ciężkie drewno. I nic się nie wygina i nie rusza.

 

Biurka że sklejka trocin to parodia biurka dla dzieciarni z odpustowymi wstawkami. W jednej ręce to ponosisz. Wpadasz i połamane.

Wrażenie z gier fps? Mega się gra.

55 cali nie nadaję się do biurka, naprawdę 48cali na głębokości 80cm było ciężko, na 100cm jest optymalnie. Moim zdaniem 55 byłoby za duże, chciałem taki już rok temu, kombinowałem jak się odsunąć, fotel i dostawione biurko, nie to nie to bez tych ciuciubabek na 48 jest optymalnie. 

Wszystkie inne monitory najchętniej bym teraz spalił, nie ma powrotu. Tak jak do 60hz i braku gsync?

A dywagacje na temat stołu/biurka lepiej zostawić, kwestia gustu. Odległość od ekranu jest kluczowa, kalkulatory nie kłamią. 

Edytowane przez bogie46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Philips 436M6 może przetestować to - https://docs.microsoft.com/de-de/dotnet/desktop/wpf/advanced/cleartype-registry-settings?view=netframeworkdesktop-4.8

A może już ktoś to próbował? Pomaga na jakość tekstu i na te ''kropki''? Z góry dzięki.

 

P.S. Chodzi szczególnie o ustawienie ''Pixel Structure''

 

Edytowane przez Lars_Croft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec konkurencji dla LGD zanim się rozpoczęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co zrobi teraz grono, które wyśmiewało tak OLEDy, jak i LCD FALD, bo "lada moment" kupią sobie QD-OLED Samsunga, który pozamiata konkurencję. Kolejny przykład pokazujący jak czekanie, "bo w 2022 r. to coś tam", "bo w 2025 r. to..." itd. jest głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to było jak znawcy głosili ze "OLED" Samsunga nie będzie się wypalał ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kadajo napisał:

Koniec konkurencji dla LGD zanim się rozpoczęła.

Czyli LG OLED wygrał zanim SAMSUNG wystartował ?

 

Godzinę temu, Fjubens napisał:

To ciekawe co zrobi teraz grono, które wyśmiewało tak OLEDy, jak i LCD FALD, bo "lada moment" kupią sobie QD-OLED Samsunga, który pozamiata konkurencję. Kolejny przykład pokazujący jak czekanie, "bo w 2022 r. to coś tam", "bo w 2025 r. to..." itd. jest głupie.

SAMSUNG nie ma wyjścia są skazani na klepanie QLED'ów skoro nie mogą nawiązać walki z LG OLED. Próbowali i nie wyszło 

39 minut temu, kadajo napisał:

Najlepsze to było jak znawcy głosili ze "OLED" Samsunga nie będzie się wypalał ?

To co czekamy teraz na JOLED??

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1592555834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z Samsungiem i ich qd-oledam?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

LG OLED BX zamówiony, teraz pozostaje tylko czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...