Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, lukadd napisał:

Na tym filmiku szczególnie, że gościo go tworzący podkreśla, że to są jego pierwsze doświadczenia z g-sync to nie ma co się wzorować.

U mnie na C9 w GTA V na pewno jest masełko tą grę mam zawsze zainstalowaną i od czasu do czasu robię sobie jakiś przelot dla funu :D 

Na C9 też były babole ale TV starszy i FirmWare lepiej dopracowany. W tamtym roku Fjubens pisał w tym temacie że na jego C9 można było odpalić G-Sync na GTX 1080Ti a okazało się że to tylko błąd w softcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, VSS napisał:

z jednym sie zgodzę ze widzi to co chce zobaczyć, a to czy moze zobaczyc wiecej jest uwarunkowana Umownie ,

Ludzkie oko ma bardzo duza zdolnosc adaptacyjna, mozna tak wyostrzyc zdolnosc oka ze bedzie sie widziec wiecej jak zwykły człowiek, głównie się rozchodzi o koncentracja nad błędami szaty graficznej bo tak jest najprościej i najszybciej zdefiniować błędy, jezeli ktos czesto wylapac potrafi niedociagniecia przy generowaniu szaty graficznej to pozniej widzie bledy bez nadmiernej koncentracji czy wytezania wzroku, glowny aspekt poznac problem a reszta przyjdzie sama

azgan, jest mi to obojetne czy C9 czy CX co do C9 opisalem jak to sie ma wczesniej, co do CX to sugerujesz FW? czy moze Ryzen, czy moze Kierownik nieogar??, jak wlaczam G sync to jak jest ON to ma działać Prawda !!!!! a nie wyswietlac ze jest ON a tak naprawde to nie dziala, czyli niezgodnosc towaru z umowa,

i może byś się ogarną i sprawdził to na swoim egzemplarzu

Musisz sam kupić i sprawdzić bo i tak im nie uwierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, VSS napisał:

przypatrz się  jak przebiega animacja podczas szybkiej zmiany pola widzenia, bardzo dobrze to widać na słupach latarniach Budynkach, czy nawet pasach na jezdni, a czasem cale drzewa potrafią być w  połowie przesunięte, jak wyłączę Gsync to tak właśnie mam co kilkanaście sekund jest rwanie ambiente podczas szybkiej animacji

Ale na co tu patrzeć jak nie masz sprzętu w rękach. Jakiś gostek, który otwarcie przyznaje, że to jego pierwsze doświadczenie z g-sync demonstruje ci nagrany materiał w 60fps i z mega kompresją youtube.

Sam jak pisałem nie mam CX'a i osobiście się nie wypowiem jak to działa, ale na C9 jest miodzik, Oledy mają bardzo krótki czas reakcji pixela i oraz w ruchu jest jest bardzo wyraźny. Jest miodzik w 120hz jak poruszasz kamerą lewo prawo, wszystkie drzewka, listki są wyraźne jak przystało na 120hz.  Do tego dochodzi znacznie lepsza jakość obrazu w porównaniu do IPS czy VA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lukadd czy ty umiesz odroznic  brak klatki na nagrywanym matriale i brak klatki w obrebie nagrywanej matrycy ???, bo jezeli myslisz ze to kompresja YT to raczej nie dogadymy sie a nasze doswiadczenia to co kto moze zobaczyc bardzo sie roznia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że nie powinno się sugerować randomowymi filmikami z youtube, a szczególnie tymi gdzie ktoś otwarcie mówi, że nie ma pojęcia o danym rodzaju synchronizacji obrazu i jego ustawieniach.
Nie mam czasu na oglądanie takich amatorskich materiałów, a tym bardziej szkoda mi czasu aby je analizować :E

Oledy dzisiaj nie są drogie, więc zawsze możesz sobie wziąć na testy, ale polecam raczej C9 bo ten jest sprawdzony, a w CX dalej dłubią w firmware.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, lukadd napisał:

Oledy dzisiaj nie są drogie, więc zawsze możesz sobie wziąć na testy, ale polecam raczej C9 bo ten jest sprawdzony, a w CX dalej dłubią w firmware.

C9 już nie kupi może próbować z B9 ale te też już znikają. Z dłubaniem przy FirmWare racja - modele z 2019 roku są pewniejsze i bardziej dopracowane po CX sam jeszcze nie wiem czego można się spodziewać, 3 miesiące po premierze to niewiele na poprawki softu. We wrześniu będą nowe RTX'y a końcówka roku to premiera Next-Genów i wtedy będę mógł się wypowiedzieć szerzej na temat nowych modeli na 2020 rok.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak skoncze grac to wkleje wam material

wstawilem nowszy FW

p5rlbg6m.jpg

2qlpadcr.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co to za ograniczenia do dwoch elementow ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi