Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Wystarczy, że wjedzie MicroLED z jakością obrazu OLEDa, ale będzie miał HDR na poziomie 4000nitów i już OLED będzie jak z ery kamienia łupanego.

A jego ceny będą na poziomie tych drogich OLED'ów bo raz że nowość a dwa TOP ?

Ty serio myślisz że dadzą Ci lepszą technologię za połowę ceny i jeszcze do tego 85 cali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

A jego ceny będą na poziomie tych drogich OLED'ów bo raz że nowość a dwa TOP ?

Ty serio myślisz że dadzą Ci lepszą technologię za połowę ceny i jeszcze do tego 85 cali??

Oczywiście, że tak. Wszystko jest tylko kwestią czasu. Czy to TV czy to auta.... Standardy się zmieniają. To oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4000 nitów nie musisz czekać bo już je masz więc kupuj 

Baa teraz nawet jest na niego promocja sprawdź sobie jak "tanio"

Od ilu lat LCD jest na rynku??

4 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Oczywiście, że tak. Wszystko jest tylko kwestią czasu. 

Jak wyżej. Jak kwestia czasu to sprawdź sobie ceny i z którego roku jest ten np. Soniak

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Oczywiście, że tak. Wszystko jest tylko kwestią czasu. Czy to TV czy to auta.... Standardy się zmieniają. To oczywiste.

HDR nie stanie się standardem nigdy ze względu na wymagania jakie przed sobą stawia. To nie jest sytuacja jak ze zmiana rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten filmik i tv, ja pisałem o MicroLED a nie bieda LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MicroLed to bardzo odległa pieśń przyszłości. Może za 15-20 lat. Jak po drodze nie wymyślą czegoś lepszego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś 10 lat temu powiedział komuś, że za równowartość 4000zł kupisz w 2020 roku 75" TV 4K , gdzie wtedy raczkowało FullHD i TV 55" to ktoś by cie wyśmiał? Ja nie... bo tak jak wspominałem, czas = rozwój i tego nikt nie zatrzyma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwojowi nikt nie zaprzecza. Ale ty patrzysz zbyt ogólnikowo. Nawet twój przykład jest z dupy bo nie kupisz dziś DOBREGO TV 75" za 4tys.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Rozwojowi nikt nie zaprzecza. Ale ty patrzysz zbyt ogólnikowo. Nawet twój przykład jest z dupy bo nie kupisz dziś DOBREGO TV 75" za 4tys.

ale ten DOBRY TV 75" zjada obrazem 10 letni TV 55" FullHD.

Jesteśmy na forum PClab. Wystarczy pomyśleć gdzie za 10 lat będzie karta wydajności RTX 3080? Pewnie w okolicach integry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zjada... w tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ty myślisz o TOPowych TV. Pomyśl o budżetowym 10 lat temu vs budżetowy teraz. Jakość i wielkość będzie na PLUS.

Jeśli myślisz o TOPowych to nie ma sensu... bo z dzisiaj nie ma praktycznie ograniczeń. Można np. łączyć 292" 8K MicroLED The Wall od Samsunga xD

Wszędzie wchodzi łączenie wielu modułów, już nawet w CPU (ZENy) a za kilka lat w GPU.

I tak pewnie będzie z ogromnymi domowymi TV za 15-20 lat. 

 

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to czekamy na budżetowe TV czy dobre, bo jak cos jest budżetowe to nigdy nie jest dobre. Tutaj raczej nikt nie patrzy na budżetowe rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

No ale to czekamy na budżetowe TV czy dobre, bo jak cos jest budżetowe to nigdy nie jest dobre. Tutaj raczej nikt nie patrzy na budżetowe rozwiązania.

No niby tak, ale milionerem nie jestem. Nigdy nie dam więcej jak 10k zł za TV. Mam nadzieję, że z czasem dostane w tej kwocie naprawdę dobry TV 85".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie dam więcej jak 10. Czekam na Oledy 77" aż spadną do tej ceny i większego ekranu już mi nie potrzeba. Wisienką na torcie byłby 3D.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ja tez nie dam więcej jak 10. Czekam na Oledy 77" aż spadną do tej ceny i większego ekranu już mi nie potrzeba. Wisienką na torcie byłby 3D.

A jaką masz odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Znam ten filmik i tv, ja pisałem o MicroLED a nie bieda LCD.

Wcześniej pisałeś o MiniLED a za przykład 85 calowców podawałeś Q8OT który nie tylko jest gorszy od Twojego starego KS'a ale nawet Q80R taki to postęp?

 

16 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

 topowych TV 4K od Samsunga na Mini LEDzie. 

 

3 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Samsunga Q80T... 85" i to robi robotę :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

1,8M

O kurde, sam lubię duże TV, ale 77" to brałbym do mojej aktualnej miejscówki jakieś 2,8m. Więc teraz i tak masz konkret mając 65" z 1.8m ?

1 minutę temu, azgan napisał:

Wcześniej pisałeś o MiniLED a za przykład 85 calowców podawałeś Q8OT który nie tylko jest gorszy od Twojego starego KS'a ale nawet Q80R taki to postęp?

 

Wiem, że gorszy ale chciałem podać za przykład TV z którym realnie miałem styczność. Wiesz jak kozacko wygląda kolos 85" w średniej wielkości pokoju (15m2) ? aż mi szczęka opadła. W markecie jest ogromna przestrzeń + sufit na wysokości 5m to TV 85" wydaje się bez szału a w domowym pokoju... tak jak wspominałem zbierasz szczękę z podłogi ?

Jako ciekawostke podam, że ekran 85" ma o 80% większą powierzchnię od ekranu 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No technicznie rzecz biorąc przy 77" będę za blisko ale jestem w stanie odsunąć TV jeśli faktycznie będzie dyskomfort.

Ostatecznie u mnie TV tylko jest używany do filmów BD/Streaming i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SPYCHCIO napisał:

 

Wiem, że gorszy ale chciałem podać za przykład TV z którym realnie miałem styczność. Wiesz jak kozacko wygląda kolos 85"

Wiem nie bez powodu siedzimy w tym temacie ale sorry cofanie się z jakością tylko dla wielkości też jest bez sensu. Szybko byś to zrozumiał przesiadając się z swojego KS'a na takie Q80T które realnie to poziom Q70R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

No technicznie rzecz biorąc przy 77" będę za blisko ale jestem w stanie odsunąć TV jeśli faktycznie będzie dyskomfort.

Ostatecznie u mnie TV tylko jest używany do filmów BD/Streaming i gier.

U mnie tak samo ? a jesli masz możliwość zmiany odległości w razie co to już totalna bajka.

5 minut temu, azgan napisał:

Wiem nie bez powodu siedzimy w tym temacie ale sorry cofanie się z jakością tylko dla wielkości też jest bez sensu. Szybko byś to zrozumiał przesiadając się z swojego KS'a na takie Q80T które realnie to poziom Q70R.

Ehhh... ? wiem, wiem, ale jak zobaczyłem takiego byka to zaraz zachciałem 85" i teraz jak widzę swój TV 65" to czuje dyskomfort ? Wystarczy mi 85" i jakość mojego TV i byłbym zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SPYCHCIO napisał:

 Ehhh... ? wiem, wiem, ale jak zobaczyłem takiego byka to zaraz zachciałem 85" i teraz jak widzę swój TV 65" to czuje dyskomfort ? 

No wiadomo w tym temacie wszyscy kochamy BFGD ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jack.alderr napisał:

Co będzie lepsze do oglądania filmów z Dolby Vision i Dolby Atmos z dysku twardego? Nvidia Shield Pro czy XSX? Różnica w cenie 300zł. 

Microsoft zapowiedziało że Dolby Vision będzie dostępne tylko dla treści strumieniowych oraz gier. Zostaje tylko Nvidia Shield Pro choć i tam są ponoć problemy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kadajo napisał:

Projektor to dziś najlepsza opcja jak chcemy mieć duży ekran.

Skoro 4k 85" można kupić taniej niż projektor, to projektor sensu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

6 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

Nie uznaje żadnych kompromisów.

I siedzisz z LCD, kompromis to Twoje drugie imię :D

10 minut temu, Minciu napisał:

Skoro 4k 85" można kupić taniej niż projektor, to projektor sensu nie ma.

A 100"? 120"? Projektor laserowy + ekran i poniżej 10k stawiasz 120" jak TV

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...