Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

O jacie ale zaskoczenie, jednak walczą dalej ?

Samsung podjął decyzję: telewizor nowej generacji QD-OLED trafi do sklepów! Kiedy ruszy produkcja i sprzedaż?

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-podjal-decyzje-telewizor-nowej-generacji-qd-oled-trafi-do-sklepow-kiedy-ruszy-produkcja-i-sprzedaz/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości od LG, Samsunga... i co z tego jak wszystko kosmicznie drogie. 65" to nadal bariera. 75"/77" to już kosmos cenowy.

Czekam jeszcze na ceny Neo QLED od Samsunga, które pewnie będą takie same jak QNED od LG.

P.S. ten QD-OLED będzie miał pewnie ceny z kosmosu i dadzą go tylko do TOPowych TV 8K, to pewne jak w banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam żeby kiedyś nowości nie były kosmicznie drogie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego to nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor zobowiazuje.

27" 4 sztuki kosztuja fabryke tyle co wyprodukowanie jednego 55".

Cena ma sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla grafików i fotografów w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2021 o 13:57, SPYCHCIO napisał:

Nowości od LG, Samsunga... i co z tego jak wszystko kosmicznie drogie. 65" to nadal bariera. 75"/77" to już kosmos cenowy.

Nie bez powodu tak jest, producenci wyświetlaczy zwyczajnie nie mają możliwości produkować obecnie dużej ilości 65" i większych matryc. U LG ma się coś w tym temacie ruszyć dopiero w 2023 roku.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kris194 napisał:

Nie bez powodu tak jest, producenci wyświetlaczy zwyczajnie nie mają możliwości produkować obecnie dużej ilości 65" i większych matryc. U LG ma się coś w tym temacie ruszyć dopiero w 2023 roku.

Oby tak było bo chyba każdy z nas widzi po trendach czy u znajomych, że obecnie kupowane są coraz większe TV a co dopiero w 2023 roku.

Sam jak będę się przesiadał to wybiorę 75" lub 85". Obecnie mam od 3,5 roku 65" i nie zostanę przy tym samym rozmiarze bo już mi się dawno opatrzył i chętnie przygarne 10-20 cali więcej. Najbardziej przyda się to w filmach bo w wielu z nich jest format 21:9 i mam jak każdy "czarne pasy" od góry i dołu ekranu co zaraz zmniejsza obraz z 65" na 55" ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ogider napisał:

Grubo ? czekam na realne testy, oby wyszły jak najlepiej... może to podziała na innych gigantów aby zbili ceny.

Edit.

Sprawdziłem cene tak na szybko Q80T 75" bo coś mi nie grało na tym slajdzie u góry. Cena to 7399zł czyli uwaga 1651 Euro przy obecnym kursie, więc ten slajd ostro zmanipulowany " 2849 Euro " :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ODIN85 napisał:

To taki świety gral teraz że droższy od nówek cx?

 

Cena kest do negocjacji to po pierwsze. Po drugie tańsze nowki cx są jedynie na promocjach. Po 3 uważam, ze c9 jest lepszym modelem bardzo słabo już dostępnym. Po 4 nie rozumiem komentowania oferty sprzedaży, jak np. Używane auto jest droższe od salonowego tez komentujesz ? 
Totalnie bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Dla mnie to szukanie Jelenia,jak nówka cx była w tamtym tygodniu za 4.3k,ale powodzenia.

Standard na olx, znajdziesz tam mnóstwo używek droższych niż nowe i tak wiszą a potem cena spada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam doniesienia na temat nowych TV i biorąc pod uwagę także kwestię ceny, to jak do tej pory najbardziej mnie zainteresował Philips PML9506. 65 cali, miniled,  120 Hz, 1024 strefy podświetlenia, 1500 nitów, 4-stopniowy ambilight, android TV, 12-bitów 4K ze wszystkimi niezbędnymi w kontekście konsol technologiami, a wszystko za niespełna 8000 zł. 


Zastanawiam się tylko, czy zadziała na tym gsync po podłączeniu do peceta? Jeśli tak, a testy wyjdą pozytywnie, to będzie silny kandydat na mój nowy telewizor do grania/oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiniLED na VA z 1024 strefami bez powłoki na kąty widzenia? :) Ogólnie lepiej od Q90R tyle o ile :P Niby zwykły LED to był, a miał 500 stref. 

Jak rozumiem magia marketingu zrobiła tutaj najlepszą robotę?

1000 stref to ledwo okolice 31x32 sztuki. Tak średnio bym powiedział jak na minileda, 

 

Możesz w ciemno założyć, że HDR na LEDzie będzie ssał pałkę. Albo będzie gównianie obrobiony albo z ogromnym input lagiem. Gsync Compatible z RTXami aby zadziałał, lepiej mieć go potwierdzonego na stronie NV jako w pełni zgodnego. 

 

Osobiście wolałbym 10x bardziej to: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

MiniLED na VA z 1024 strefami bez powłoki na kąty widzenia? :) Ogólnie lepiej od Q90R tyle o ile :P Niby zwykły LED to był, a miał 500 stref. 

Jak rozumiem magia marketingu zrobiła tutaj najlepszą robotę?

1000 stref to ledwo okolice 31x32 sztuki. Tak średnio bym powiedział jak na minileda, 

 

Możesz w ciemno założyć, że HDR na LEDzie będzie ssał pałkę. Albo będzie gównianie obrobiony albo z ogromnym input lagiem. Gsync Compatible z RTXami aby zadziałał, lepiej mieć go potwierdzonego na stronie NV jako w pełni zgodnego. 

 

Osobiście wolałbym 10x bardziej to: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

Chyba umiesz liczyć ile to jest 1000 - 500? :)

Nie wiem, czy to marketing, czy nie. Jak napisałem, okaże się w testach.

Co do zasady nie kupuję starszych serii sprzętu elektronicznego, a także unikam technologii z potencjałem do samouszkodzenia, także ten proponowany przez Ciebie OLED nie wpisuje się w moje oczekiwania.

Ja odpalam często różne aplikacje na TV (Netflix, Spotify). Czasem zostawiam opaloną grę i odchodzę coś robić nie wyłączając tv. Nie mam ochoty zastanawiać się, czy to aby nie uszkodzi telewizora lub też dopłacać za dodatkowe ubezpieczenia.

 

 

 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci CX z dead pixelem.

Mogę zwrócić, ale czy jest sens dalej próbować?

Już  nie mam do tego siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma dwa razy więcej od LEDa :) I czy to już jest mini led wart uwagi? Moim zdaniem nie bardzo. QNED LG mają mieć po 2500 stref. To już zaczyna być przyzwoita ilość. Ale do ilości stref OLEDa nie ma podejścia i tak. A cena jak za OLEDa. 

Plus tryb gry na dziś dzień ssie pałkę na LEDach bo albo sygnał jest obrabiany źle i HDR wygląda jak kupa gówna, albo długo i masz input laga jak na znakach dymnych.

11 minut temu, LJ19 napisał:

Ja odpalam często różne aplikacje na TV (Netflix, Spotify). Czasem zostawiam i odchodzę coś robić nie wyłączając odpaloną grę. Nie mam ochoty zastanawiać się, czy to aby nie uszkodzi telewizora.

Nawet jak pójdziesz się ?to nic OLEDowi sie w tym czasie nie stanie ;) A jak ogarnięte są apki muzyczne na oledzie to koledzy musza się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Minciu napisał:

MiniLED na VA z 1024 strefami bez powłoki na kąty widzenia? :) Ogólnie lepiej od Q90R tyle o ile :P Niby zwykły LED to był, a miał 500 stref. 

Jak rozumiem magia marketingu zrobiła tutaj najlepszą robotę?

1000 stref to ledwo okolice 31x32 sztuki. Tak średnio bym powiedział jak na minileda, 

 

Możesz w ciemno założyć, że HDR na LEDzie będzie ssał pałkę. Albo będzie gównianie obrobiony albo z ogromnym input lagiem. Gsync Compatible z RTXami aby zadziałał, lepiej mieć go potwierdzonego na stronie NV jako w pełni zgodnego. 

 

Osobiście wolałbym 10x bardziej to: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

Z czego spora część tych stref i tak będzie nieaktywna żeby zachować niski input lag w trybie gry ?

31 minut temu, LJ19 napisał:

Chyba umiesz liczyć ile to jest 1000 - 500? :)

Nie wiem, czy to marketing, czy nie. Jak napisałem, okaże się w testach.

Co do zasady nie kupuję starszych serii sprzętu elektronicznego, a także unikam technologii z potencjałem do samouszkodzenia, także ten proponowany przez Ciebie OLED nie wpisuje się w moje oczekiwania.

Ja odpalam często różne aplikacje na TV (Netflix, Spotify). Czasem zostawiam opaloną grę i odchodzę coś robić nie wyłączając tv. Nie mam ochoty zastanawiać się, czy to aby nie uszkodzi telewizora lub też dopłacać za dodatkowe ubezpieczenia.

 

 

 

W trybie gry niewiele to zmienia 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Minciu napisał:

No ma dwa razy więcej od LEDa :) I czy to już jest mini led wart uwagi? Moim zdaniem nie bardzo. QNED LG mają mieć po 2500 stref. To już zaczyna być przyzwoita ilość. Ale do ilości stref OLEDa nie ma podejścia i tak. A cena jak za OLEDa. 

Plus tryb gry na dziś dzień ssie pałkę na LEDach bo albo sygnał jest obrabiany źle i HDR wygląda jak kupa gówna, albo długo i masz input laga jak na znakach dymnych.

Nawet jak pójdziesz się ?to nic OLEDowi sie w tym czasie nie stanie ;) A jak ogarnięte są apki muzyczne na oledzie to koledzy musza się wypowiedzieć.

No ma dwa razy więcej, czy jest wart uwagi? Tego nie wiem. Jak napisałem, okaże się w testach.
Na pewno na papierze wydaje się ofertą dobrze wycenioną biorąc pod uwagę inne nowości na 2021 rok.

LG będzie mieć więcej stref? No tak, ale taki LG QNED90 65″ może kosztować na start około 11000 zł. 
8000 zł a 11000 zł, jest różnica, prawda? 

Nie wiemy jeszcze, jak będzie działał tryb gry na nowych miniledach, podobnie HDR, ale Ty już wydałeś wyrok. Okej...

Oledowe TV są dla mnie dziś jak samochody z wadą konstukcyjną. Niby można kupować, ale trzeba się liczyć z awarią.
Po co, skoro można wybrać bardziej niezawodną technologię? 

Poza tym ciekawi mnie ambilight. Obraz może być nieco lepszej lub gorszej jakości, ale takiej funkcjonalności nie mają inni producenci. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TV ma 150 stref i jest naprawdę świetnie, a teraz pójdą w tysiące, oby tak dalej.

Ja już teraz wiem, że mój kolejny TV nie będzie OLEDem z prostej przyczyny... Ceny xD Nawet nie liczę na OLEDa 77" do 10k zł a gdzie tu 85" w tej cenie ? a mając do wyboru OLED 65" lub średniaka LG/Samsunga 85" nawet nie będę się zastanawiał.

Widziałem OLEDy 65" u znajomych i było OK, ale efektu "WOW" ? doznałem dopieo jak poszedłem do znajomego i zobaczyłem w zwykłym pokoju TV 85" (był to Q80T). 65" vs 85" to jest przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...