Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, azgan napisał:

Na forum hdtvpolska masz gościa który opisał całą przygodę z serwisem Samsunga i sklepem jak mu po roku czasu matryca padła i było widać przebicia stref podświetlania - poczytaj sobie. I prawda nic mu się nie wypaliło ale efekt równie tragiczny. 

Wiesz co, nie znam statystyk, ale mam mocne przekonanie, że ten podawany przez Ciebie problem z elcedekami to jest jakiś wybitny margines, a problem wypalania oledów to kwestia powszechna, z którą walczą - na różne sposoby - wszyscy producenci telewizorów wyposażonych w ten rodzaj matryc. 

Niestety, ale to nie jest adekwatny przykład. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LJ19 napisał:

Sam przed chwilą napisałeś, że oled nie wytrzyma 10 lat... To co, mam dać 10 tysięcy za telewizor, który może za rok, dwa czy cztery wypalić się w sposób uniemożliwiający mi komfortowe korzystanie z urządzenia? Ile kosztuje wymiana takiej matrycy poza gwarancją? Zapewne jest to nieopłacalne. Ile czasu i kasy stracę na sprzedaży takiego wypalonego telewizora? 

Aha, czyli poświęciłeś jakość dźwięku na rzecz ANC, a także solidne wykonanie na rzecz tandetnych plastików. No rzeczywiście ZERO kompromisów. ? 

Nic nie pisałem o 10 latach. Może nie do mnie piszesz.

Nie wiem po co masz dać 10 tysięcy, kup za 5 i skróć okres użytkowania o połowę jak się boisz, czarna magia? ;)

Dlaczego ma się wypalić za rok, dwa czy cztery? Oglądasz TVN24/TVP 12h na dobę i minutę po wyłączeniu biegniesz wyciągnąć wtyczkę z gniazdka? Przeanalizuj swój profil użytkowania i zastanów się czy zagrożenie jest realne, w większości przypadków nie jest i można sobie pozwolić na najlepszą dostępną jakość zamiast zapierać się w imię niczego. Jak planujesz 10 lat to i tak skończysz z naprawą tego LCD i gdzie ta wyliczona oszczędność?

Tak, akurat w tym przypadku zero kompromisów bo brałem najlepsze ANC jakie znajdę bez względu na resztę, nawet nie pamiętam kiedy na nich jakiejś muzyki słuchałem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, LJ19 napisał:

Wiesz co, nie znam statystyk, ale mam mocne przekonanie, że ten podawany przez Ciebie problem z elcedekami to jest jakiś wybitny margines, a problem wypalania oledów to kwestia powszechna, z którą walczą - na różne sposoby - wszyscy producenci telewizorów wyposażonych w ten rodzaj matryc. 

Niestety, ale to nie jest adekwatny przykład. 

Skoro tak uważasz to ilu osobą z tego forum wypaliły się już OLED'y? Ile tu przeczytałeś takich komentarzy? Od nas sporo osób ma te sprzęty i nawet starsze modele np. Wu70 sprzedawał swoje C7 i chyba C8 zapytaj go czy mu się wypaliły ?

Jasne że na OLED problem ten występuje ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. 

Jak Ty zakładasz sobie że kupisz TV od Philipsa i będzie on działać bez awarii przez 10 lat to możesz się zdziwić 

To jest tylko elektronika nic nie jest wiecznie i wszystko może się zepsuć jak nie matryca do wymiany to płyta główna może paść itp.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Wu70 napisał:

Nic nie pisałem o 10 latach. Może nie do mnie piszesz.

Nie wiem po co masz dać 10 tysięcy, kup za 5 i skróć okres użytkowania o połowę jak się boisz, czarna magia? ;)

Dlaczego ma się wypalić za rok, dwa czy cztery? Oglądasz TVN24/TVP 12h na dobę i minutę po wyłączeniu biegniesz wyciągnąć wtyczkę z gniazdka? Przeanalizuj swój profil użytkowania i zastanów się czy zagrożenie jest realne, w większości przypadków nie jest i można sobie pozwolić na najlepszą dostępną jakość zamiast zapierać się w imię niczego. Jak planujesz 10 lat to i tak skończysz z naprawą tego LCD i gdzie ta wyliczona oszczędność?

Tak, akurat w tym przypadku zero kompromisów bo brałem najlepsze ANC jakie znajdę bez względu na resztę, nawet nie pamiętam kiedy na nich jakiejś muzyki słuchałem :D 

Tak, z tymi 10 latami to pomyliłem użytkowników. Przepraszam. 

Często oglądam piłkę nożną, podłączam też telewizor pod peceta, odpalam youtube'a, który leci w tle lub jakąś aplikację muzyczną. 
Do tego gry, gdzie nie unikam wyświetlania elementów interfejsu. Czy taki profil użytkowania stwarza zagrożenie?

Co do kompromisów... Twoja sygnaturka nie świadczy o tym, że masz porządny sprzęt do słuchania muzyki, ale może nie piszesz tam o wszystkim, albo wcale nie słuchasz muzyki na słuchawkach. ? W zasadzie to widać u Ciebie kompromisy nie tylko w odniesieniu do posiadanych słuchawek, ale może urwijmy już ten wątek. ?
 

11 minut temu, azgan napisał:

Skoro tak uważasz to ilu osobą z tego forum wypaliły się OLED'y? Ile tu przeczytałeś takich komentarzy? Od nas sporo osób ma te sprzęty i nawet starsze modele np. Wu70 sprzedawał swoje C7 i chyba C8 zapytaj go czy mu się wypaliły ?

Jasne że na OLED problem ten występuje ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. 

Jak Ty zakładasz sobie że kupisz TV od Philipsa i będzie on działać bez awarii przez 10 lat to możesz się zdziwić 

To jest tylko elektronika nic nie jest wiecznie i wszystko może się zepsuć jak nie matryca do wymiany to płyta główna może paść itp.

Ilu na tym forum jest posiadaczy oledów? Proszę Cię. Tak niewielka próbka nie ma żadnej istotności statystycznej i nie pozwala ekstrapolować wniosków na większe populacje...

Nie przesadzam, po prostu stwierdzam fakt. Gdyby wypalanie się nie było problemem, to producenci nie inwestowaliby kasy w jego ZMINIMALIZOWANIE (bo nie wyeliminowanie, tego nie da się osiągnąć na oledach ze względu na sposób ich działania). 

Wszystkie LCD (monitory, laptopy, telewizory) jakie miałem u siebie czy u rodziny działają do tej pory. Niektóre działałyby dalej, gdyby nie decyzja o zakupie czegoś nowszego. W szkołach, biurach itd. LCD działają masowo i niekiedy też przez lata. To są już dekady potwierdzonej trwałości tej technologii na masową skalę. Oledy i ich wariacje (amoledy, poledy etc.)? Gdzie je mamy? W małych urządzeniach i od niedawna w relatywnie drogich telewizorach. Gdybyśmy obecnie stosowali oledy na taką skalą jak lcd, to skala wypaleń byłaby nieporównywalnie większa. To wynika ze statystki. Coś sobie myślę, że to byłaby silna antyreklama tej technologii, więc dopóki problem wypalania nie będzie REALNIE zredukowany do minimum, dopóty oledy nie staną się tak masowym rozwiązaniem jak lcd. Tu wcale nie chodzi tylko o koszty i ograniczenia produkcyjne. 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K w takim razie bierz Philipsa 

Screenshot_20210208-231956_Samsung-Internet.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LJ19 napisał:

Tak, z tymi 10 latami to pomyliłem użytkowników. Przepraszam. 

Często oglądam piłkę nożną, podłączam też telewizor pod peceta, odpalam youtube'a, który leci w tle lub jakąś aplikację muzyczną. 
Do tego gry, gdzie nie unikam wyświetlania elementów interfejsu. Czy taki profil użytkowania stwarza zagrożenie?

Co do kompromisów... Twoja sygnaturka nie świadczy o tym, że masz porządny sprzęt do słuchania muzyki, ale może nie piszesz tam o wszystkim, albo wcale nie słuchasz muzyki na słuchawkach. ? W zasadzie to widać u Ciebie kompromisy nie tylko w odniesieniu do posiadanych słuchawek, ale może urwijmy już ten wątek. ?
 

Moim zdaniem w takim przypadku ryzyko jest zupełnie akceptowalne bo daleko tu do grającego całą dobę TV z jakimiś programami informacyjnymi.

A co do kompromisów to już pisałem że nie kupowałem sprzętu do muzyki więc nie wiem czego tu nie rozumiesz :D Albo chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi z tym bezkompromisowym powiedzeniem. Przecież rozmawialiśmy o konkretnych wyznacznikach, w tym przypadku jakości - i OLED tutaj to bezkompromisowa jakość, nie idziesz na kompromisy żeby poświęcić jakość na rzecz wyższej trwałości. Przecież nie ma produktów bezkompromisowych w każdym calu więc chyba czepiasz się dla samego czepiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, azgan napisał:

O.K w takim razie bierz Philipsa 

No ale po co wrzucasz ten przerośnięty zrzut ekranu? 
Może LG? https://hdtvpolska.com/forum/topic/53667-serwis-lg-oled-duże-rozczarowanie/

Twój wpis jedynie potwierdza moje zdanie o wypalaniu się oledów... co zresztą przyznają sami producenci, zalecając w instrukcjach obsługi szereg działań. Na przykład unikania wyświetlania statycznych elementów przez 20 minut czy godzinę. Czy to jest poważne? ?

11 minut temu, Wu70 napisał:

Moim zdaniem w takim przypadku ryzyko jest zupełnie akceptowalne bo daleko tu do grającego całą dobę TV z jakimiś programami informacyjnymi.

A co do kompromisów to już pisałem że nie kupowałem sprzętu do muzyki więc nie wiem czego tu nie rozumiesz :D Albo chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi z tym bezkompromisowym powiedzeniem. Przecież rozmawialiśmy o konkretnych wyznacznikach, w tym przypadku jakości - i OLED tutaj to bezkompromisowa jakość, nie idziesz na kompromisy żeby poświęcić jakość na rzecz wyższej trwałości. Przecież nie ma produktów bezkompromisowych w każdym calu więc chyba czepiasz się dla samego czepiania.

Programów informacyjnych rzeczywiście nie oglądam, ale jak pisałem są mecze piłki nożnej, a tu np. zdarza się mieć przez godzinę czy dwie kilka statycznych elementów. Do tego HUD w grach...

Ja jestem w stanie pójść na kompromis pomiędzy jakością a trwałością. To dziś takie nieoczywiste podejście? 

Chodziło mi też o to, że reszta Twojego sprzętu z sygnaturki wcale nie jest bezkompromisowa i nie była też w momencie zakupu... 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to rybka co sobie kupisz ?

Jak miałbym brać już LCD to zdecydowanie od Samsunga lub Sony a nie Philipsa 

To Ty masz być zadowolony 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LJ19 napisał:

Programów informacyjnych rzeczywiście nie oglądam, ale jak pisałem są mecze piłki nożnej, a tu np. zdarza się mieć przez godzinę czy dwie kilka statycznych elementów. Do tego HUD w grach...

Ja jestem w stanie pójść na kompromis pomiędzy jakością a trwałością. To dziś takie nieoczywiste podejście? 

Chodziło mi też o to, że reszta Twojego sprzętu z sygnaturki wcale nie jest bezkompromisowa i nie była też w momencie zakupu... 

Mecze to nie problem, to trwa zbyt krótko. Sam oglądałem mecze na OLEDach.
Tak samo gry, a jakieś TVN24 to u wielu ludzi leci non stop bez względu na to co się w domu dzieje więc zupełnie niepotrzebnie rezygnujesz z jakości.

Nigdzie nie pisałem że mój sprzęt jest bezkompromisowy, ale akurat to czego się przyczepiłeś na ślepo było ;) w większości przypadków nie jest i ograniczeniem jest budżet albo zachcianki, Ty przypominam chcesz kupić LCD za cenę OLEDa :E To slaby wybor i tyle ale nie zbrodnia przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poczytałem trochę fora i niestety z wypalaniem jest różnie: jedni nie mają tego problemu, inni twierdzą, że się im ekran wypalił.
Do tego wręcz rozśmieszające sugestie producentów, którzy w instrukcjach obsługi sugerują, że wyświetlanie statycznych elementów przez zaledwie kilkadziesiąt minut może prowadzić do wypalenia matrycy. Oczywiście producentów rozumiem, bo oni się w ten sposób zabezpieczają przed roszczeniami klientów. 

Niektóre firmy wymieniają wypalone matryce, inne tego nie robią. Ludzie na forach kombinują z rękojmią, rzecznikiem praw konsumenta, radzą co oglądać, a czego nie oglądać na oledzie. Nie miałem pojęcia, że jaskrawość logotypów stacji telewizyjnych może być aż tak istotna! 

Oled Philipsa mi się spodobał, bo mają mieć nowy system antywypaleniowy, do tego wydają się być rozsądnie wyciszone  wycenione i mają intrygującą mnie funkcję ambilight. Z drugiej strony chyba niechętnie wymieniają wypalone matryce.

No nic, kupował będę najwcześniej w połowie roku, jak się ogarnę z dużym projektem. Wtedy będzie wiadomo więcej. 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Mi to rybka co sobie kupisz ?

Jak miałbym brać już LCD to zdecydowanie od Samsunga lub Sony a nie Philipsa 

To Ty masz być zadowolony 

On kupuje ambilight. A to ogranicza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, LJ19 napisał:

Cóż, poczytałem trochę fora i niestety z wypalaniem jest różnie: jedni nie mają tego problemu, inni twierdzą, że się im ekran wypalił.

Przy jakich modelach to wyczytałeś? C9? CX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Przy jakich modelach to wyczytałeś? C9? CX?

Raczej starszych. Nie uważasz, że minęło trochę mało czasu od premiery tych tu wspominanych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że starsze często się wypalały w rok-dwa. A nowych jakoś nie ma w sieci  ;) W sumie to już nawet od C8 cisza z wypaleniami jest. A te mają 3 lata.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Minciu napisał:

Uważam że starsze często się wypalały w rok-dwa. A nowych jakoś nie ma w sieci  ;) 

No to właściciele mieli szczęście, mogli wymienić w ramach gwarancji. Teraz jak zaczną się wypalać po trzech-czterech latach, to zostanie jedynie płacz i żal. ;) Przecież nowsze wcale nie są w magiczny sposób wolne od mechanizmu wypalania. W ich przypadku dochodzi do tego wolniej. Czy rzadziej? Trudno jednoznacznie stwierdzić.

Swoją drogą, jak to jest ze sprzedażą oledowego telewizora zaraz przed końcem gwarancji lub po jej zakończeniu? Ktokolwiek to kupuje? Ile da się wyciągnąć kasy za taki telewizor, będący w sumie bombą z opóźnionym zapłonem? Macie jakieś własne doświadczenia? 

Na takim olx da się znaleźć niespełna 3-letnie LG oled za nieco ponad 1000 zł. "Prawie" idealne już od około 2000 zł. ? Na Alledrogo podobnie.

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak wytrzepał 7gen to 8gen też już powinny być wyjarane nie? :P  Normalnie używane oledy dobrze się trzymają. Czy 10 lat? Pewnie nie :P 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

Jak tak wytrzebał 7gen to 8gen też już powinny być wyjarane nie? :P 

Troszkę nie rozumiem, o co chodzi w tym zdaniu. ;)

Rzucenie okiem na ogłoszenia z używanymi oledami uświadamia, jak "problematyczny" jest to produkt także pod kątem ewentualnej odsprzedaży. 
Trzymać nie ma co za długo, bo grozi bardzo drogą usterką (pogwarancyjna wymiana matrycy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, w zasadzie nieopłacalna), a ewentualna sprzedaż może być trudna lub wiązać się z szybką i znaczną utratą wartości. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

https://allegro.pl/kategoria/tv-i-video-telewizory-257732?bmatch=cl-cx210105ap-enfasap-diap-ele-1-4-0129&stan=uszkodzone

Rzuć okiem tutaj na ponad 600 sztuk uszkodzonych niezniszczalnych LCDków ?

 

Hah! Obecnie na Allegro mamy 12995 telewizorów LCD (LCD + LED + QLED), z czego 549 jest oznaczonych jako "uszkodzone". To daje nam 4,22% całości. Oledów jest 333 w tym 3 uszkodzone, to mniej niż 1%. 

Rzeczywiście, masz rację. To dowodzi, że oledy są 4x bardziej niezawodne niż LCD. 

Nie ma już o czym dyskutować. ?

No a myślałem, że tu można na poważnie podyskutować i podejść do zakupu trochę bardziej holistycznie. Jednak jesteśmy na "forum technologicznym", więc tu się nie szuka kompromisów. Resztą nie warto się przejmować. ?

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to Ty szukasz kompromisu i pudła na 10 lat ?! Ja miałem LCD IPS LG przez 5 lat. Po 5 latach był gównem totalnym. Do tego Dirty Screen Efect był na poziomie conajmniej tak denerwującym jak wypalony OLED. Przez te 5 lat męczyłem się z coraz bardziej wytrzepanym gównem. Pudła po prostu  nie kupuje się na 10 lat. Za 10 lat to 8K będzie pewnie przeżytkiem. Tak jakbyś branzował się dzisiaj nad FHD i pytał wciąż po co mi 4K jak wiadomości TVP nadaje w FHD i bez HDR :D 

Chcesz pudło na 10 lat? To kup sobie 8K 85" to może po tych 5 latach twój TV nie będzie gorszym i mniejszym śmieciem niż te w biedronce wystawiane za 2 tysiaki ;) A jak rzeczywiście musisz kupić pudło na 10lat bo przez kolejną dekadę będziesz obgryzał parapet, to może warto przemyśleć zakup. To nie jest sprzęt, który trzyma wartość, nie spada z ceny zachwycając swoją zarabistością przez całą dekadę. Chcesz wywalić worek siana na pudło bo narajałeś się na ledy z ambilighta :D 

 

Jaka róznica czy OLED się uwali po 5 latach i oddasz go za kafla na części, czy twój LCD straci 80% wartości bo będzie i tak starociem i odsprzedasz go może za 2 klocki? A po 10 latach to nawet tysiaka nikt Ci za niego nie da. 

 

I nie, nie mam oleda ;) Mam tylko Samsunga Q80R65. Czyli pudło za piątaka, którego nie będzie mi żal zmienić za 3-4 lata na nowy, lepszy i większy TV. 

A jak chcesz mieć gwarancję na 5 lat spokoju ducha z OLEDem, to ją sobie dokupujesz.

EDIT:

 

 Tutaj masz TV sprzed 10 lat: https://allegro.pl/oferta/tv-32-lcd-samsung-le32b450-czarny-10106838930

I po tych 10 latach tylko tak można się branzować:

 

Cytat

W swojej klasie telewizorów LE32B450 może poszczycić się najwyższym współczynnikiem czerni, bardzo mocną jego stroną jest również przetwarzanie obrazu w standardowej rozdzielczości. Telewizor nie posiada technologii odświeżania 100 Hz i rozdzielczości natywnej Full HD, rekompensuje to jednak bardzo niską cenę. Jak na polskie warunki, gdzie dostęp do sygnału w rozdzielczości 1920x 1080 jest bardzo ograniczony, stanowi on bardzo ciekawą propozycję.

 

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było jeszcze trochę się wysilę ?

https://www.rtvmaniak.pl/148706/top-10-telewizorow-led-w-2009-roku/

 

Topowe pudła FHD z czasów gdzie wszyscy mieli HDREADY :)  Coś jak 8k vs 4k. I rozmiary 32-40 cali.

Więc jaki TV na 10 lat? :D Równie dobrze możesz iść dzisiaj do sklepu i kupić RTXa do grania w 8K przez 10 lat. 

top_10_led_200912.jpg

33 minuty temu, LJ19 napisał:

Hah! Obecnie na Allegro mamy 12995 telewizorów LCD (LCD + LED + QLED), z czego 549 jest oznaczonych jako "uszkodzone". To daje nam 4,22% całości. Oledów jest 333 w tym 3 uszkodzone, to mniej niż 1%. 

Rzeczywiście, masz rację. To dowodzi, że oledy są 4x bardziej niezawodne niż LCD. 

Nie, to dowodzi że przez 10 lat pewnie i tak pewnie nie  obejdzie się bez awarii. A nawet jeśli, so what? Czy Ci się rozwali czy nie, nie będzie wart więcej jak wypalony oled ? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LJ19 napisał:

Rzucenie okiem na ogłoszenia z używanymi oledami uświadamia, jak "problematyczny" jest to produkt także pod kątem ewentualnej odsprzedaży. 
Trzymać nie ma co za długo, bo grozi bardzo drogą usterką (pogwarancyjna wymiana matrycy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, w zasadzie nieopłacalna), a ewentualna sprzedaż może być trudna lub wiązać się z szybką i znaczną utratą wartości. 

Ciekawe jak doszedles do takich wnioskow bo akurat OLEDow jest znacznie mniej i do tego starsze modele nie sa znacznie gorsze pod wzgledem jakosci, przez to wszystko znacznie lepiej trzymaja cene niz LCD. Ludzie czesto wystawiaja jakies stare serie 6-7 w cenie z kosmosu a jak zapytasz co tak drogo to jeszcze zostaniesz wysmiany :szczerbaty:

A akurat mialem dwa uzywane, jak to nazywasz w swoich wyobrazeniach, bomby z opoznionym zaplonem - a co wiecej (dlatego ze obydwa byly uzywane) na kazdym zarobilem po sprzedaniu :D

4 godziny temu, LJ19 napisał:

No a myślałem, że tu można na poważnie podyskutować i podejść do zakupu trochę bardziej holistycznie. Jednak jesteśmy na "forum technologicznym", więc tu się nie szuka kompromisów. Resztą nie warto się przejmować. ?

Nie nadajesz sie do powaznej rozmowy, zabetonowales sobie co masz myslec i nie mozesz zrozumiec ze dla duzej czesci uzytkownikow, szczegolnie tego forum, ryzyko jest w pelni akceptowalne i nie tak wielkie jak w najgorszym scenariuszu jakim sie zaslaniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgan napisał:

A co to nie robią 77 cali lub 88? Masz hajs, chcesz TOP, TOP'ów to wybieraj https://m.ceneo.pl/87480488 jest w czym ostatnio nawet wprowadzili nową przekątną 83 cale.

Dobry Neo QLED 75 cali będzie kosztować podobne pieniądze co OLED chyba że zjedziesz z TOP'u na średniaki typu Q80T 

Sęk w tym, że są tańsze LCD 75"+ ;) Znaaacznie tańsze niż absurdalnie drogie OLED-y 75+. Przecież nie każdy musi mieć top topów. QE85Q80T jest przyzwoity i tańszy niż OLED 77 a do tego większy. Więc wiesz, OLED do 65" - tak, powyżej już zostaje LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób często zmieniających telewizory - kupuje ktoś używki? OLEDy też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

przeciętny Polak (a ja wcale nie uważam się za jakiegoś entuzjastę) wymienia telewizor co kilka lat, ale średnia jest powyżej pięciu jak się zdaje.

Dobry telewizor sprzed 10 lat wciąż może służyć. Szczerze? Sam wciąż siedzę na ekranach fullHD (jak masa innych użytkowników, wystarczy przeglądnąć różne statystyki). Nie mam wciąż przemożnego parcia na 4K, nie mówiąc już o 8K. 

No a te docinki o ambilight... słabe to. To jest wyróżniająca technologia, niedostępna u innych producentów. Mają to ledy Philipsa, mają oledy. Jeśli to masz i ci się podoba, to TV daje coś, czego inne nie potrafią. Nieco gorsza jakość obrazu na oledzie Philipsa? No okej, ale inni producenci niczego podobnego nie oferują. Coś za coś. 

Po prostu mamy inne oczekiwania. Ja pudło stawiam na X lat i zapominam. Tego też oczekuję od TV. 

1 godzinę temu, Wu70 napisał:

Ciekawe jak doszedles do takich wnioskow bo akurat OLEDow jest znacznie mniej i do tego starsze modele nie sa znacznie gorsze pod wzgledem jakosci, przez to wszystko znacznie lepiej trzymaja cene niz LCD. Ludzie czesto wystawiaja jakies stare serie 6-7 w cenie z kosmosu a jak zapytasz co tak drogo to jeszcze zostaniesz wysmiany :szczerbaty:

A akurat mialem dwa uzywane, jak to nazywasz w swoich wyobrazeniach, bomby z opoznionym zaplonem - a co wiecej (dlatego ze obydwa byly uzywane) na kazdym zarobilem po sprzedaniu :D.

Aha, ale to wiesz, że oczekiwać to można sporo, a po ile REALNIE się sprzedaje, to inna kwestia.
Zarobiłeś na swoich używkach? To znaczy sprzedałeś za więcej niż kupiłeś? ;)

4 minuty temu, dzb napisał:

Pytanie do osób często zmieniających telewizory - kupuje ktoś używki? OLEDy też?

Jakbyś zaczął tu pisać o takim pomyśle, to dostałbyś w odpowiedzi falę - w sumie rozsądnych - komentarzy, że ryzykujesz, jak długo do końca gwarancji, nie będzie się opłacać naprawiać, a odsprzedaż z wypaleniem też będzie ciężko etc.

Koledzy będą się chwalić, że im się udało - nawet z zyskiem - sprzedać, ale jakby sami mieli kupić używanego oleda, to myślę, że perspektywa byłaby zupełnie odwrotna. ?

Edytowane przez LJ19
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...