Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaż modeli QLED jest dwa i pół razy wyższa niż OLED

https://www.morele.net/kategoria/telewizory-412/,4000,,,,191,,sd,1,,,,23155O1454406/1/

dodatkowe 85 osób w QLEDach poniżej 4000zl  podbijających jedynie zakłamane statystyki nie mające nic do OLEDów. 

Pisałem :P 

Chcesz porównywać sprzedaż QLEDów za pół ceny OLEDa, który nie ma FALD i do filmów HDR się po prostu nie nadaje? Za chwilę na rynek wejdą A1 i pewnie więcej nie będziemy czytać o 2,5x większej sprzedaży QLED nad OLED :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Za chwilę na rynek wejdą A1 i pewnie więcej nie będziemy czytać o 2,5x większej sprzedaży QLED nad OLED :) 

Tego nie wiem, natomiast mam mocne przerzucie, że jak wejdą na rynek te tanie oledy, to za 2-3 lata jednym z głównym tematów do dyskusji wokół tych telewizorów będzie wypalająca się matryca. Rób screeny. ?

20 minut temu, Minciu napisał:

A co z pozostałymi TV? Z tanią serią QLEDów? Ano mam też Q60R55" i do bajek i SDR się nadaje. Do filmów HDR - ABSOLUTNIE NIE! I to nawet moja żona zauważyła :D "Co ten telewizor tak się ściemnia i rozjaśnia co chwilę, nie mogę się skupić na filmie bo ciągle wachluje jasnością." - TO JEST OPINIA OSOBY KOMPLETNIE NIEZNAJĄCEJ TEMATU - ZIELONEJ O LCDKACH BEZ FALD :) Więc czy takie LCD jest sens porównywać w rankingach sprzedaży? 

Słuchaj, to ty kupiłeś qleda. Ja bym tego nie wziął... a że większość Polaków kupuje w oparciu o cenę i wcale nie z potrzeby bezwzględnie najlepszej jakości obrazu, to mamy takie statystyki sprzedaży a nie inne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłbym MiniLeda jakby miał InputLag w okolicach 10ms w trybie bez obcinania stref w HDR. Do tego czas reakcji na poziomie TNki 240Hz+. Kolory i kąty widzenia jak w IPSie 10bit z szerokim gamutem. Czerń, kontrast i zdolność do cięcia podświetlania jak w VA, tak żeby nie było efektu halo nawet na białym wskaźniku myszki przesuwanym po czarnym tle. Czyli pewnie nigdy. Albo bardzo nie prędko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 15 miesięcy mam oleda 65 LG C9, a ojciec w tym samym czasie kupił qleda 65 samsung QE65Q70RA. Porównywaliśmy te TV wielokrotnie w międzyczasie i w moim odczuciu jest tak:

- oled bije tego qleda pod każdym względem jeśli chodzi o obraz

- samsung ma lepszy pseudo subwoofer (może być istotne dla kogoś kto nie ma kina czy grajbelki)

- jeżeli miałbym podłączyć PC pod mojego oleda, to bym się bał szybszego wypalenia matrycy. Przez pierwsze kilka miesięcy nawet żonie zabroniłem pauzowania kontentu, tylko jak idzie na siku to ma zostawić, a później sobie przewinąć. Teraz mam już wy****ne na to, a przy okazji zauważyłem, że po minucie włącza się wygaszacz więc luz. 

- nie widzę u siebie najmniejszego wypalenia póki co, ale oglądamy jakieś 2-3h dziennie + pewnie z 5h weekendami sobie leci. Głównie Netflix + Player + CDA + YT. Nie mam naszej kochanej polskiej telewizji i nie zamierzam wprowadzać do domu propagandy. Większość tego co oglądamy ma lektora, ewentualnie dubbing, więc napisów też nie musi wyświetlać. 

- samsung był 2,1k tańszy (5500zł wtedy) vs mój oled na dzień singla z allegro (7600zł) i tutaj myślę, że te 2100zł, to dobrze dołożone pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piioo napisał:

- nie widzę u siebie najmniejszego wypalenia póki co, ale oglądamy jakieś 2-3h dziennie + pewnie z 5h weekendami sobie leci. Głównie Netflix + Player + CDA + YT. Nie mam naszej kochanej polskiej telewizji i nie zamierzam wprowadzać do domu propagandy. Większość tego co oglądamy ma lektora, ewentualnie dubbing, więc napisów też nie musi wyświetlać. 

Ja oglądam sporo sportu, do tego też nie unikam grania. Potrafię po 3-4 godziny jechać non stop FIFĘ czy PESa. Do tego nie lubię lektora/dubbingu, więc często odpalam napisy. Jakby mi się tak wypalił fragment wyniku meczu albo napisy, to oczywiście producenci mogliby się wypiąć i stwierdzić, że używałem swój super telewizor niezgodnie z instrukcją... no i w sumie mieliby rację. Przy czym z perspektywy mojego TYPOWEGO schematu użytkowania telewizora byłoby to zupełnie absurdalne. No ale tak to jest, kiedy o swoich zwyczajach decyduje nie klient, ale korporacja nastawiona na zysk. W przypadku lcdeków możesz sobie z takiego tv korzystać znacznie swobodniej. Jak masz ochotę to nawet odpalić paski na pół dnia i się nie martwić, że nie zadziałają algorytmy lub po prostu będziesz miał pecha.

Szkoda, że na microledy w sensownych cenach trzeba poczekać ze 3-4 lata. Potrzebowałbym telewizora, który wypełni tę lukę, a potem będzie jeszcze zdatny do odsprzedaży, bo dwóch z pewnością nie będę potrzebował. 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, azgan napisał:

Te plazmy co się miały tak szybko wypalać to do dzisiaj wiele z nich przetrwało nie jednego LCD'ka a jakość obrazu nadal zachwyca 

Z tym zachwytem bym nie przesadzał obraz na plazmie wcale nie zachwyca do tego to migane jak na CRT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Z tym zachwytem bym nie przesadzał obraz na plazmie wcale nie zachwyca do tego to migane jak na CRT :E

Vincent jest innego zdania wystarczy posłuchać i obejrzeć. Plazama w SD trzyma się dobrze nawet postawiona obok OLED'a. A migać oczywiście że miga bo tak miała tamta technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plazma grała świetnie przez jakieś 6-8 lat i w porównaniu do każdego LCD wypadała fenomenalnie. Jakiś czas temu wszystko co powinno byc czarne zrobiło się szare. W necie wyczytałem, że to kwestia oprogramowania Panasonica które po iluśtam godzinach grania stopniowo schodziło z kontrastu. Nawet są jakies rozwiązania chałupnicze do obchodzenia tego, ale obecnie już niedostępne. Na ten moment TV gra u rodziców (w ich plaźmie się matryca zrypała) i jak porównuję do mojego OLEDa to wygląda to tragicznie.

Edytowane przez zdzichon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zdzichon napisał:

Moja plazma grała świetnie przez jakieś 6-8 lat i w porównaniu do każdego LCD wypadała fenomenalnie. 

I podobnie jak teraz ciągle było to straszenie "Plazma? Nie kupię bo się szybko wypala... LCD lepsze" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, azgan napisał:

Vincent jest innego zdania wystarczy posłuchać i obejrzeć. Plazama w SD trzyma się dobrze nawet postawiona obok OLED'a. A migać oczywiście że miga bo tak miała tamta technologia.

Może akurat tez plazmy, które miałem nie były za dobre. Ale żadna z nich nie była wypalona.

Poza tym znacznie częściej matryce całkowicie padają niż się wypalają.

Co do takich porównań to niektórych może zaskoczyć porównanie starszego modelu LCD na podświetleniu świetlówkowym, które potrafią masakrować dużo nowsze modele z podświetleniem na diodach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zdzichon napisał:

Na ten moment TV gra u rodziców (w ich plaźmie się matryca zrypała) i jak porównuję do mojego OLEDa to wygląda to tragicznie.

Dałbyś rodzicom wypalonego oleda? Chcieliby z tego korzystać jak ze starej plazmy? 
Oczywiście wszystko zależy od poziomu wypalenia, ale różnie bywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LJ19 Tobie to wszytko się wypala :D Jak się nie mylę to @azgan dał rodzicom oleda i jakoś z nim żyją XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sideband napisał:

Z tym zachwytem bym nie przesadzał obraz na plazmie wcale nie zachwyca do tego to migane jak na CRT :E

Czy ktoś mówił MIG? :E

RusAF MiG-29 display team Swifts at Wings of Parma Festival on Make a GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad TV 55" do sypialni. Nic wyszukanego w granicach 3,5-4 tys. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

@LJ19 Tobie to wszytko się wypala :D Jak się nie mylę to @azgan dał rodzicom oleda i jakoś z nim żyją XD

No "jakoś". Dobre słowo. Ja bym rodzicom byle czego nie dał, a już z pewnością nie zużytego oleda z ograniczoną jasnością i wysokim potencjałem do wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czekam aż ktoś tutaj wpadnie z wypalonym kineskopem od CRT ?

727cc47b1969abc6922eafae8efc0cde

 

2 minuty temu, LJ19 napisał:

No "jakoś". Dobre słowo. Ja bym rodzicom byle czego nie dał, a już z pewnością nie zużytego oleda z ograniczoną jasnością i wysokim potencjałem do wypalenia.

Co Ty pierdzielisz facet za przeproszeniem ??

Ten OLED jest w takim samym stanie jak po wyjęciu z pudełka mało tego Ojciec dostał go razem z ubezpieczeniem na 5 lat (dawałem już fotkę).

Trochę się za bardzo zapędziłeś ?

Już pisałem że nic się złego z nim nie dzieję chyba że nie wystarczy Ci moje zapewnienie i mam specjalnie pojechać do niego żeby zrobić fotki na planszach testowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LJ19 Trochę dramatyzujesz, nie dałem im TV  w którym widać tylko połowę ekranu bo reszta sie wylała  :) Rodzice nie mają aż takich wymagań w stosunku do jakości obrazu. Ich padł, ja akurat zmieniłem. Zamiast sprzedać za parę stów, dałem im bo wyrazili chęć. Za jakiś czas robią remont to sobie wtedy kupią coś do powieszenia na ścianę co nie waży 30 kilo. I nie, OLEDa im nie polecam, bo TV często leci jako tło i często na kanałach info.

Swoją drogą plazma się przy takim uzytkowaniu nie wypaliła przez 10 lat. Na ekranach kontrolnych było cos widac ale kto kupuje TV żeby oglądać ekrany kontrolne?

Edytowane przez zdzichon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zdzichon napisał:

Tochę dramatyzujesz, nie dałem im TV  w którym widać tylko połowę ekranu bo reszta sie wylała  :) 

Teraz to już sam nie wiem do kogo On to pisał ?

28 minut temu, sideband napisał:

Może akurat tez plazmy, które miałem nie były za dobre. Ale żadna z nich nie była wypalona.

Poza tym znacznie częściej matryce całkowicie padają niż się wypalają.

 

Otóż to ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa wypalanie zwykłego LCD, z EDGE czy FALD? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Minciu napisał:

@LJ19 Tobie to wszytko się wypala :D Jak się nie mylę to @azgan dał rodzicom oleda i jakoś z nim żyją XD

Z tym wypalaniem to też nie ma co przesadzać w drugą stronę.

Vincent z HDTVTest już nie raz sprawdzał jak to wygląda (jeśli znacie dobrze angielski to myślę że powinno to rozwiać część wątpliwości):

OLED 2018 E8 po 6 miesiącach ciągłego oglądania po 20h dziennie 

OLED Burn-In Test: No Screen Burn After 6 Months of Use, 20 Hours A Day

 

OLED 2019 i 24 godziny grania bez przerwy w Fortnite gdzie jest masa statycznych elementów 

How Game Mode Affects Picture Quality + 24-Hour OLED Burn-In Test with Fortnite

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wu70 napisał:

  

Wypalone oledy sprzedają się bez problemu tak samo jak porysowane czy zbite telefony.

Jedna z wielu bzdurek jakie wypisałeś, tak jak te z wyliczeniami roku wypalenia. Wypalenie to nie jest moment który następuje w jakimś momencie po 3 latach tylko ciągły proces.
Albo to że wszyscy chcą się pozbyć tego szrota, jednocześnie nikt nie chce kupić używek a jakoś setek wypalonych i niesprzedawalnych ofert nie widać, te wyobrażenia które traktujesz za pewnik nawet się kupy nie trzymają same ze sobą. ;-)

I nowych też nikt nie kupuje ?

2 miliony sprzedanych telewizorów LG OLED w 2020 roku. Koreańczycy nadal dzierżą w rękach ponad pół rynku

Źródło: https://hdtvpolska.com/2-miliony-sprzedanych-telewizorow-lg-oled-w-2020-roku-koreanczycy-nadal-dzierza-w-rekach-ponad-pol-rynku/

 

No i cena bo stale słyszymy że są drogie a MiniLED to ma być wybawieniem cenowym ?

Ceny produkcji telewizorów OLED będą spadać! Droższe stały się modele MiniLED – odwilż cenowa OLEDów będzie postępować?

Źródło: https://hdtvpolska.com/ceny-produkcji-telewizorow-oled-beda-spadac-drozsze-staly-sie-modele-miniled-odwilz-cenowa-oledow-bedzie-postepowac/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo ja mimo wszystko wolałbym tanie miniLED - 32" VA na monitor do PC. Mój poprzedni monitor Della działał 9 lat, i z tym LG też chciałbym zostać więcej niż dwa-trzy. A monitor to jednak nie TV i wypali się na pewno.

Wszyscy piszą o graniu i serialach, a co z ludźmi potrzebującymi JEDNEGO monitora do PC bo także pracują/czytają i nie mają 2m szerokości biurka na dwa stanowiska albo telewizora do TV (może być TVN24, niekoniecznie TVP Info)?

Prawda jest taka, że bez względu na to kto w waszej kłótni ma więcej racji - technologia ssie, i to ssie coraz bardziej, bo pomimo dekad rozwoju i doświadczeń nawet durne VA mają zwykle koszmarny gamma shifting i nie robi się nic z kątami (filtry?), IPS dalej srebrzy jak cholera i nie robi się z tym nic (filtry - dostępne tylko w ekranach medycznych i graficznych w cenie od 5k do 25k), do tego wciska się teraz ludziom same ekrany z krzywizną 1500-1000R i koszmarnym BLB (spasowanie tych giętych dziwadeł)

TAK, i to eis sprzedaje, i OLED z wypaleniami też, bo ludzie g...o widzą i kupią wszystko - nawet tego ch... Momentum 32" i niewiele lepszego 43". I jeszcze będą mlaskać, ze HDR.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczna walka LCD (QLED i wszelkie inne odmiany) vs OLED... dosłownie jak walka fanów PS5 vs XSX na ppe kto więcej sprzedaje i co jest lepsze ? ? Płacą wam za to? Mi to wisi czego więcej kto sprzeda czy to TV, konsole, smartfony, ... Patrze na siebie i kupuję to co chce , ale sporo ludzi ma zboczenie aby patrzeć na innych a nie na siebie i wmawiać im co mają kupić. Walczą w obronie firm z którymi nie mają nawet nic wspólnego a te firmy mają ich gdzieś... więc to już podchodzi pod religie :szczerbaty: Więc Panowie dajcie spokój ?

Wrcając do tematu

Byłem ostatnio u kolegi który ma 85" Q80T z Mad Maxem w 4K i wielki zwód. Jak to odpalił to aż straciłem ochotę na oglądanie. Było kiepsko (kolory, HDR). W porównaniu do mojego TV była przepaść w jakości obrazu. Jednak zrezygnuje ze średniej klasy TV 85" na rzecz High-Endu w 75". Będę obserwował ceny TV 75" MiniLED od Samsunga i OLEDów 77". 

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Każdy jest przyzwyczajony do swojego odbiornika więc często 'u kogoś' wydaje się be.

Nie ma wiecznej walki lcd vs oled bo oledy są stosunkowo niedługo na rynku i dopiero teraz zaczynają wychodzić kwiatki.

Te dodatkowe gwarancje sklepowe są o kant tyłka. Tam są często zapisy, że po kilku latach wymienią sprzęt na taki podobnej wartości. Jakiś ekspert wyceni, że przez 3-4 lata nastąpiło takie i tak zużycie i sprzęt jest warty 1500zł choć kupowałeś go za 5000zł. Dostaniesz więc telewizor o wartości 1500zł.

Kupujesz telewizor oled to licz się, że to inwestycja na 3 lata a nie jak LCD 5-6 lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wompierz napisał:

Nie ma wiecznej walki lcd vs oled bo oledy są stosunkowo niedługo na rynku i dopiero teraz zaczynają wychodzić kwiatki.

 

 

No ale w tym wątku jest a szkoda, bo to jedyny wątek o TV, który śledzę i się udzielam. Sporo tutaj pasjonatów, osób które interesuje ta tematyka jak mnie. Dzięki temu można prowadzić tutaj ciekawe rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...