Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ODIN85 napisał:

Zamykam gaming room na klucz jak wychodzę do roboty. A nawet jakbym zapomniał to wiedzą że tam jest zakaz wstępu jak mnie nie ma w domu.

Jakie restrykcje ? Przepustkę wydajesz w formie papierowej czy wystarczy zgoda jednego z rodziców?? A Żona może wejść bez pozwolenia czy też musi składać wniosek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LJ19 napisał:

No właśnie o takie przypadki pytam.

Już mi się kiedyś zdarzyło zarysować matrycę przy czyszczeniu, bo trafił się jakiś paproch czy inne dziadostwo... ☹️

Ściereczki/Chusteczki nawilżone alkoholem dają radę. Używałem uniwersalnych nawilżonych ściereczek to też dają radę, ale to już przy większym syfie na matrycy.

Nie polecam pianek do ekranów i innych tego typu specyfików bo się nie sprawdzają i na niektórych matrycach robią jeszcze większy syf niż był.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parówa całkiem niezła. 2048 stref podświetlania. Ale wolałbym 21:9 w większym minimalnie rozmiarze niecałych 40" i z 1600p albo 2160p. To byłaby fajna opcja. Bo tak szeroki i niski jamnik 1440p w cenie dwóch oledow to przegięcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sideband napisał:

Ściereczki/Chusteczki nawilżone alkoholem dają radę. Używałem uniwersalnych nawilżonych ściereczek to też dają radę, ale to już przy większym syfie na matrycy.

Nie polecam pianek do ekranów i innych tego typu specyfików bo się nie sprawdzają i na niektórych matrycach robią jeszcze większy syf niż był.

 

Alkohol nie jest niebezpieczny dla matrycy? 

Hmm, to się wydaje dobrym pomysłem, bo wyciągam za każdym razem nową ściereczkę, więc szansa na "paprocha" mniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Gigabyte unveils a 48-inch OLED gaming monitor with HDMI 2.1 https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1618485374

Będzie 48 calowy monitor z matrycą OLED oraz HDMI 2.1 od GIGABYTE

Sprzęt dedykowany dla graczy 

jak dla graczy to pewnie zawołają z 7000. .A nie, to pierwszy oled na rynku, to pewnie 8000 xDDD

Ja nawet chyba nie będę szukał badów u siebie bo nie będę mógł się przestać na nie patrzeć.. Chyba że same mi wpadną w oko.. Komfort psychiczny jest ważny.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, acus231 napisał:

jak dla graczy to pewnie zawołają z 7000. .A nie, to pierwszy oled na rynku, to pewnie 8000 xDDD

Ja nawet chyba nie będę szukał badów u siebie bo nie będę mógł się przestać na nie patrzeć.. Chyba że same mi wpadną w oko.. Komfort psychiczny jest ważny.

7-9K to kosztują telewizory na tym panelu. Nie ma raczej opcji, aby taki prze kozacki monitor mógł kosztować mniej jak 10k pln.  

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-oled-ke48a9baep-oled-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1-ultimate

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-48oled935-tv-oled-android-ambilight.bhtml

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Minciu napisał:

Ale ten monitor będzie na matrycy od CX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LJ19 napisał:

Alkohol nie jest niebezpieczny dla matrycy? 

Hmm, to się wydaje dobrym pomysłem, bo wyciągam za każdym razem nową ściereczkę, więc szansa na "paprocha" mniejsza. 

LCD dobrze tolerują alkohol izopropylowy. Co do OLED to nie dam sobie ręki uciąć, że zewnętrzna warstwa matrycy dobrze toleruje alkohol.

W ściereczkach alkoholu jest tyle co nic i odparowuje w tempie ekspresowym.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, acus231 napisał:

Ale ten monitor będzie na matrycy od CX :)

No to jeszcze + 1000zl do ceny ? Bo C1 tańsze są o kafla albo dwa ;) 

38 minut temu, sideband napisał:

LCD dobrze tolerują alkohol izopropylowy. Co do OLED to nie dam sobie ręki uciąć, że zewnętrzna warstwa matrycy dobrze toleruje alkohol.

W ściereczkach alkoholu jest tyle co nic i odparowuje w tempie ekspresowym.

Alkohol wysusza plastiki/tworzywa sztuczne. Teoretycznie jego minimalna ilość nie powinna wpłynąć negatywnie na panel czy powłokę, ale najlepiej trzymać się tutaj zasady, że im mniej i rzadziej tym lepiej.

Ja w robocie mam jakiś płyn do czyszczenia ekranów i radzi sobie bardzo dobrze z matowym oraz błyszczącym. Chemii czyszczącej jest mniej niż 5%. Ale mam też izopropanol i z nim czyszczenie nigdy nie dało dobrego efektu. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma plastik do matrycy? Do tego nie każde tworzywo sztuczne reaguje z alkoholem.

Ile ekranów czyściłeś alkoholem? U siebie czyszczę na okrągło i w serwisie każdy lecę alkoholem i lekkimi detergentami.

Jak się ktoś boi to niech czyści wodą tłuste plamy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już dotarł, ale muszę jeszcze czekać kilka miesięcy na montaż, bo montuję go w nowym mieszkaniu ?

vLm4kE7n_tv.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ig0r napisał:

Do mnie już dotarł, ale muszę jeszcze czekać kilka miesięcy na montaż, bo montuję go w nowym mieszkaniu ?

 

Zazdroszczę nowego pudła ?

To mówisz że kiedy mogę przyjechać na testy ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Ig0r napisał:

Do mnie już dotarł, ale muszę jeszcze czekać kilka miesięcy na montaż, bo montuję go w nowym mieszkaniu ?

 

A gdzie i kiedy zamawiałeś?
Ja zamówiłem 12.03 w ME i zadzwonili tylko dzień po aby potwierdzić i tyle kontaktu.
Nie dzwonię tam nawet na razie bo jestem w podobnej sytuacji co Ty, czyli TV mają zawisnąć w nowym
domu, co nie nastąpi raczej wcześniej niż na przełomie maja/czerwca.

Powinienem się do ME odezwać i pytać co się dzieje?
Z drugiej strony nie bardzo będę miał jak te TV nawet przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, azgan napisał:

Zazdroszczę nowego pudła ?

To mówisz że kiedy mogę przyjechać na testy ??

 

Lipiec/sierpień :D 

2 minuty temu, Bart100 napisał:

A gdzie i kiedy zamawiałeś?
Ja zamówiłem 12.03 w ME i zadzwonili tylko dzień po aby potwierdzić i tyle kontaktu.
Nie dzwonię tam nawet na razie bo jestem w podobnej sytuacji co Ty, czyli TV mają zawisnąć w nowym
domu, co nie nastąpi raczej wcześniej niż na przełomie maja/czerwca.

Powinienem się do ME odezwać i pytać co się dzieje?
Z drugiej strony nie bardzo będę miał jak te TV nawet przetestować.

W połowie marca, w Euro.

 

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

To pokiego teraz brałeś jak za parę miechy cena 2 3k spadnie?

Nie sądzę, żeby spadł 2-3k za kilka miesięcy. Poza tym mam bon podarunkowy od Euro za 3k przy zakupie w przedsprzedaży.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

To pokiego teraz brałeś jak za parę miechy cena 2 3k spadnie?

Euro już dawno dostarcza.

Na razie to jest mi to nawet na rękę ?
Ale nie chciałbym aby za miesiąc się okazało że coś się wydarzyło i TV nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już oglądać pierwszy MicroLED (nie mylić z MiniLED) od Samsunga w stacjonarnym sklepie. Przełomowa technologia jest na wyciągnięcie ręki, hamulcem może być jedynie cena i wielkość 110 cali 

110-calowy telewizor Samsung MicroLED w pierwszym sklepie stacjonarnym! Jacy szczęściarze mogą go zobaczyć na żywo?

Samsung-Micro-LED-telewizor-110-cali-sklep-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizor-samsung-microled-110-cali-sklep-stacjonarny-na-zywo-gdzie-cena-dostepnosc/

No Panowie jak to pojawi się za 3-4 lata w mniejszej formie 55-65 cali to będziemy się przesiadać z OLED'ów na coś jeszcze lepszego?.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ig0r napisał:

Lipiec/sierpień :D 

W połowie marca, w Euro.

Nie sądzę, żeby spadł 2-3k za kilka miesięcy. Poza tym mam bon podarunkowy od Euro za 3k przy zakupie w przedsprzedaży.

Az tyle to nie spadnie, wiec z tym bonem to chyba ok.

Ale warto chociaz otworzyc i sprawdzicz czy wszystko z ekranem ok, bo potem juz po ptakach bedzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie otwieram bo jak będę później chciał go przenieść do nowego mieszkania będę miał problem by bezpiecznie to zrobić. Pudełko będzie otwarte i nie ma jak przenieść tego po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, wszystko jest ok. Teraz ja nie wiem czy zakręcenie zwykłą taśmą starczy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ig0r napisał:

Sprawdziłem, wszystko jest ok. Teraz ja nie wiem czy zakręcenie zwykłą taśmą starczy...

Do czego ma nie starczyc? Do transportu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ig0r napisał:

Ja go nie otwieram bo jak będę później chciał go przenieść do nowego mieszkania będę miał problem by bezpiecznie to zrobić. Pudełko będzie otwarte i nie ma jak przenieść tego po prostu.

Taśma klejąca. Wynalazek 20go wieku ogólnie dostępna w 21 wieku XD można nawet taka na krokodyla zapodac ze zbrojeniem jak ktoś ma obawy albo owinąć 5 razy. Chyba ze 3 razy już starczy aby skuć ręce dorosłej osoby XD

2 godziny temu, Ig0r napisał:

Sprawdziłem, wszystko jest ok. Teraz ja nie wiem czy zakręcenie zwykłą taśmą starczy...

Zakręć sobie ręce 3 razy i rozerwij. Jak się uda to 5 razy tylko taką szeroka, nie za 50gr o szerokości centymetra dla przedszkolaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sideband napisał:

 

Ile ekranów czyściłeś alkoholem? U siebie czyszczę na okrągło i w serwisie każdy lecę alkoholem i lekkimi detergentami.

Alkohol wysusza. Dłuższy kontakt tworzywa z alkoholem sprawi że tworzywo będzie bardziej kruche, podatne na pęknięcia. 

Ile widziałem pękniętych Tworzyw sztucznych z powodu zbyt mocnego wysuszenia, setki. Monitorów zero. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...