Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze czekam aż ktoś tutaj wpadnie z wypalonym kineskopem od CRT 😄

727cc47b1969abc6922eafae8efc0cde

2 minuty temu, LJ19 napisał:

No "jakoś". Dobre słowo. Ja bym rodzicom byle czego nie dał, a już z pewnością nie zużytego oleda z ograniczoną jasnością i wysokim potencjałem do wypalenia.

Co Ty pierdzielisz facet za przeproszeniem 😅?

Ten OLED jest w takim samym stanie jak po wyjęciu z pudełka mało tego Ojciec dostał go razem z ubezpieczeniem na 5 lat (dawałem już fotkę).

Trochę się za bardzo zapędziłeś 😉

Już pisałem że nic się złego z nim nie dzieję chyba że nie wystarczy Ci moje zapewnienie i mam specjalnie pojechać do niego żeby zrobić fotki na planszach testowych😁?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@LJ19 Trochę dramatyzujesz, nie dałem im TV  w którym widać tylko połowę ekranu bo reszta sie wylała  :) Rodzice nie mają aż takich wymagań w stosunku do jakości obrazu. Ich padł, ja akurat zmieniłem. Zamiast sprzedać za parę stów, dałem im bo wyrazili chęć. Za jakiś czas robią remont to sobie wtedy kupią coś do powieszenia na ścianę co nie waży 30 kilo. I nie, OLEDa im nie polecam, bo TV często leci jako tło i często na kanałach info.

Swoją drogą plazma się przy takim uzytkowaniu nie wypaliła przez 10 lat. Na ekranach kontrolnych było cos widac ale kto kupuje TV żeby oglądać ekrany kontrolne?

Edytowane przez zdzichon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, zdzichon napisał:

Tochę dramatyzujesz, nie dałem im TV  w którym widać tylko połowę ekranu bo reszta sie wylała  :) 

Teraz to już sam nie wiem do kogo On to pisał 🤗

28 minut temu, sideband napisał:

Może akurat tez plazmy, które miałem nie były za dobre. Ale żadna z nich nie była wypalona.

Poza tym znacznie częściej matryce całkowicie padają niż się wypalają.

Otóż to 🏆

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak działa wypalanie zwykłego LCD, z EDGE czy FALD? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Minciu napisał:

@LJ19 Tobie to wszytko się wypala :D Jak się nie mylę to @azgan dał rodzicom oleda i jakoś z nim żyją XD

Z tym wypalaniem to też nie ma co przesadzać w drugą stronę.

Vincent z HDTVTest już nie raz sprawdzał jak to wygląda (jeśli znacie dobrze angielski to myślę że powinno to rozwiać część wątpliwości):

OLED 2018 E8 po 6 miesiącach ciągłego oglądania po 20h dziennie 

OLED Burn-In Test: No Screen Burn After 6 Months of Use, 20 Hours A Day

OLED 2019 i 24 godziny grania bez przerwy w Fortnite gdzie jest masa statycznych elementów 

How Game Mode Affects Picture Quality + 24-Hour OLED Burn-In Test with Fortnite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Wu70 napisał:

Wypalone oledy sprzedają się bez problemu tak samo jak porysowane czy zbite telefony.

Jedna z wielu bzdurek jakie wypisałeś, tak jak te z wyliczeniami roku wypalenia. Wypalenie to nie jest moment który następuje w jakimś momencie po 3 latach tylko ciągły proces.
Albo to że wszyscy chcą się pozbyć tego szrota, jednocześnie nikt nie chce kupić używek a jakoś setek wypalonych i niesprzedawalnych ofert nie widać, te wyobrażenia które traktujesz za pewnik nawet się kupy nie trzymają same ze sobą. ;-)

I nowych też nikt nie kupuje 😉

2 miliony sprzedanych telewizorów LG OLED w 2020 roku. Koreańczycy nadal dzierżą w rękach ponad pół rynku

Źródło: https://hdtvpolska.com/2-miliony-sprzedanych-telewizorow-lg-oled-w-2020-roku-koreanczycy-nadal-dzierza-w-rekach-ponad-pol-rynku/

No i cena bo stale słyszymy że są drogie a MiniLED to ma być wybawieniem cenowym 😋

Ceny produkcji telewizorów OLED będą spadać! Droższe stały się modele MiniLED – odwilż cenowa OLEDów będzie postępować?

Źródło: https://hdtvpolska.com/ceny-produkcji-telewizorow-oled-beda-spadac-drozsze-staly-sie-modele-miniled-odwilz-cenowa-oledow-bedzie-postepowac/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Szkoda, bo ja mimo wszystko wolałbym tanie miniLED - 32" VA na monitor do PC. Mój poprzedni monitor Della działał 9 lat, i z tym LG też chciałbym zostać więcej niż dwa-trzy. A monitor to jednak nie TV i wypali się na pewno.

Wszyscy piszą o graniu i serialach, a co z ludźmi potrzebującymi JEDNEGO monitora do PC bo także pracują/czytają i nie mają 2m szerokości biurka na dwa stanowiska albo telewizora do TV (może być TVN24, niekoniecznie TVP Info)?

Prawda jest taka, że bez względu na to kto w waszej kłótni ma więcej racji - technologia ssie, i to ssie coraz bardziej, bo pomimo dekad rozwoju i doświadczeń nawet durne VA mają zwykle koszmarny gamma shifting i nie robi się nic z kątami (filtry?), IPS dalej srebrzy jak cholera i nie robi się z tym nic (filtry - dostępne tylko w ekranach medycznych i graficznych w cenie od 5k do 25k), do tego wciska się teraz ludziom same ekrany z krzywizną 1500-1000R i koszmarnym BLB (spasowanie tych giętych dziwadeł)

TAK, i to eis sprzedaje, i OLED z wypaleniami też, bo ludzie g...o widzą i kupią wszystko - nawet tego ch... Momentum 32" i niewiele lepszego 43". I jeszcze będą mlaskać, ze HDR.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wieczna walka LCD (QLED i wszelkie inne odmiany) vs OLED... dosłownie jak walka fanów PS5 vs XSX na ppe kto więcej sprzedaje i co jest lepsze 🤣 😅 Płacą wam za to? Mi to wisi czego więcej kto sprzeda czy to TV, konsole, smartfony, ... Patrze na siebie i kupuję to co chce , ale sporo ludzi ma zboczenie aby patrzeć na innych a nie na siebie i wmawiać im co mają kupić. Walczą w obronie firm z którymi nie mają nawet nic wspólnego a te firmy mają ich gdzieś... więc to już podchodzi pod religie :szczerbaty: Więc Panowie dajcie spokój 🙂

Wrcając do tematu

Byłem ostatnio u kolegi który ma 85" Q80T z Mad Maxem w 4K i wielki zwód. Jak to odpalił to aż straciłem ochotę na oglądanie. Było kiepsko (kolory, HDR). W porównaniu do mojego TV była przepaść w jakości obrazu. Jednak zrezygnuje ze średniej klasy TV 85" na rzecz High-Endu w 75". Będę obserwował ceny TV 75" MiniLED od Samsunga i OLEDów 77". 

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy jest przyzwyczajony do swojego odbiornika więc często 'u kogoś' wydaje się be.

Nie ma wiecznej walki lcd vs oled bo oledy są stosunkowo niedługo na rynku i dopiero teraz zaczynają wychodzić kwiatki.

Te dodatkowe gwarancje sklepowe są o kant tyłka. Tam są często zapisy, że po kilku latach wymienią sprzęt na taki podobnej wartości. Jakiś ekspert wyceni, że przez 3-4 lata nastąpiło takie i tak zużycie i sprzęt jest warty 1500zł choć kupowałeś go za 5000zł. Dostaniesz więc telewizor o wartości 1500zł.

Kupujesz telewizor oled to licz się, że to inwestycja na 3 lata a nie jak LCD 5-6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, wompierz napisał:

Nie ma wiecznej walki lcd vs oled bo oledy są stosunkowo niedługo na rynku i dopiero teraz zaczynają wychodzić kwiatki.

No ale w tym wątku jest a szkoda, bo to jedyny wątek o TV, który śledzę i się udzielam. Sporo tutaj pasjonatów, osób które interesuje ta tematyka jak mnie. Dzięki temu można prowadzić tutaj ciekawe rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, kadajo napisał:

Czy ktoś mówił MIG? :E

Co się śmiejesz się :E Nie ma czasu trzeba klepać biedne i popsute telewizorki 🤣

sony.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Byłem ostatnio u kolegi który ma 85" Q80T z Mad Maxem w 4K i wielki zwód. Jak to odpalił to aż straciłem ochotę na oglądanie. Było kiepsko (kolory, HDR). W porównaniu do mojego TV była przepaść w jakości obrazu. Jednak zrezygnuje ze średniej klasy TV 85" na rzecz High-Endu w 75". Będę obserwował ceny TV 75" MiniLED od Samsunga i OLEDów 77". 

To było do przewidzenia. Masz teraz TOP-TOP'ów z 2016 roku i spodziewałeś się że przesiadka na średniaka (Q80T to realnie odpowiednik Q70R z 2019 roku czyli nawet nie środek) tylko że większego załatwi temat 😉? Dobrze że w porę wyciągasz wnioski bo bolesne rozczarowanie byłoby dopiero jakbyś powiesił to 85 calowe bydle u siebie w domu i uszczuplił stan konta. Jak już chcesz iść w wielkość to celuj przynajmniej w wysoką półkę jak TOP za drogi bez znaczenia czy to MiniLED czy OLED. Lepiej sobie przesunąć z 1m bliżej fotel do tych 75-77 zacnych cali niż oglądać z daleka z obrzydzeniem na 85-88 calach i uczuciem co ja zrobiłem? Dawngrade. Jak już się przyzwyczaiłeś do pewnej jakości obrazu to nie ma sensu zaniżać sobie standardów (jeśli wiesz co mam na myśli) 😊. Jak zmieniać to chyba tylko na lepsze, nie 😁? Inaczej to będzie zmiana dla samej zmiany. Jak kasy za mało to poczekaj i dozbieraj przecież masz TV który działa i nie jesteś totalnie bez sprzętu żeby trzeba było kupować w pośpiechu byle co - mam rację🤔?

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, sideband napisał:

Co się śmiejesz się :E Nie ma czasu trzeba klepać biedne i popsute telewizorki 🤣

Daj namiary na ten Twój serwis TV może się komuś przyda z forum (będziemy podsyłać Ci znajomych). Sporo masz teraz roboty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio zrozumiałem że liczy się dla mnie treść, a nie marketingowa jakość, ale może po prostu DVD na XE9305 wygląda tak dobrze :E 
Polecam dać sobie chwilę namysłu co jakiś czas. Teraz jedyne czego chcę to dobry projektor, nawet 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, azgan napisał:

Daj namiary na ten Twój serwis TV może się komuś przyda z forum (będziemy podsyłać Ci znajomych). Sporo masz teraz roboty?

Praktycznie zawsze jest robota. Jak ostrzejszy miesiąc to tylko TV jest kilkanaście. A nie tylko robi się TV tylko sporo innego sprzętu i inne usługi. W tym rejonie to tylko ja zrobię większy TV ze względu, że mam sprzęt do wyciągania matryc do 85 cali i innych gratów :E Tylko nawet takiego stołu nie mam :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie kupiony na premierę LE52M86BD cały czas grał aż do wymiany w tamtym roku 85"

Ze 14 lat go mam. Szkoda oddawać to poleciał do pojemnika w łóżko jako awaryjny, jak się aktualny zepsuje 

Ja dosyć dużo oglądam więc licznik działania musi mieć konkretną cyferkę. Szczęśliwie żadnych wypaleń nie widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Ogider napisał:

Ja dosyć dużo oglądam więc licznik działania musi mieć konkretną cyferkę. Szczęśliwie żadnych wypaleń nie widziałem :D

Wypalenia LCDeków? Co tam ma się wypalić? 

Za to w tym temacie niektórzy przywołują ekstremalne przykłady podobnych w efekcie USZKODZEŃ lcdków po to, by w ten pokrętny sposób bronić oledowe matryce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarzały się przypadki takich "wypaleń" albo raczej trwałych powidoków. Przyczyną raczej była wadliwa partia matryc niż wina technologii. Sam miałem coś takiego w ipadzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, bourne2008 napisał:

Zdarzały się przypadki takich "wypaleń" albo raczej trwałych powidoków. Przyczyną raczej była wadliwa partia matryc niż wina technologii. Sam miałem coś takiego w ipadzie.

No to nazywajmy rzeczy po imieniu. W przypadku lcdeków powstanie "trwałych powidoków" to kwestia wady czy usterki, natomiast o odniesieniu do oledów jest to typowy dla tej technologii proces. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja męczę mojego oledzika i na razie po nie całym roku zero wypaleń.

Oczywiście wszystkie hudy w grach włączone, korzystam z przeglądarek,  statycznego softu, zostawiam w przerwach włączony TV na pulpicie czy w zapauzowanych grach gdy idę na przerwę i tak potrafi się bujać włączony nieraz i po 8-12h dziennie :E. Ogólnie niczym się nie przejmuje.  No, ale jakby to przełożyć na średnią dzienną to wyjdzie ~6h korzystania z TV.

Zobaczymy ile przetrwa :E W poprzednim Samsungu LCD który premierowo starował z pułapu  MSRP ~10k pln przy podobnym użytkowaniu wyjarałem podświetlenie po ~4 latach  :E A pierwsze symptomy pojawiły się po ~3 latach.

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 24.02.2021 o 22:23, sideband napisał:

Matryca to jest szczelna :E Nie jest to kwestia tylko wad konstrukcji tylko też warunków w jakich użytkowany jest TV taki syf to ja widzę w wielu modelach. Jeszcze nie widziałem by folia stopiła się od podświetlenia w przeciwieństwie do "plexy" rozprowadzającej światło w modelach gdzie zasilacz dopuszcza zdecydowanie za duży przepływ prądu i plexa potrafi popękać.

Powiedz mi - ile tv w życiu rozebrałeś. zero? No bo ja już kilka więc jeśli piszę, że w pewnych modelach nie jest szczelna to nie jest. To, że Ty nie widziałeś stopionej folii za matrycą oznacza tylko, że mało widziałeś więc dalsza dyskusja sensu nie ma.

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue49ks7000-4k-suhd-smart-10444122938

Proszę bardzo, dolna ramka po lewejj. I tak, to jest folia a wiem to z autoryzowanego serwisu Samsunga.

Edytowane przez MisterMaster
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli możesz to pokaż zdjęcie nieszczelnej matrycy. Co do folii to rzecz oczywista i nie pisałem, że nie jest to możliwe. Tak jak niektórzy nie widzieli pękniętej plexy na pół. Modeli TV jest cała masa i wiele rozwiązań podświetlenia.

Ile TV rozebrałem w życiu? Tysiąca jeszcze nie będzie, ale co to ma do tematu? Skoro wiele modeli się powtarza ze względu na wadliwą konstrukcje 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panele OLED do telewizorów osiągnęły rekordowo niskie ceny! Kwoty poniżej 4 tysięcy złotych staną się standardem?

LG-OLED-C1-telewizor-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/panele-oled-do-telewizorow-osiagnely-rekordowo-niskie-ceny-kwoty-ponizej-4-tysiecy-zlotych-stana-sie-standardem/

Sony OLED A90J osiąga niemal 1400 nitów w HDR – mamy kolejne potwierdzenie! Poznaliśmy też input lag w 4K 60fps

Sony-OLED-A90-J-pomiar-jasnos-ci-1400-nito-w-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-oled-a90j-osiaga-niemal-1400-nitow-w-hdr-mamy-kolejne-potwierdzenie-poznalismy-tez-input-lag-w-4k-60fps/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry MiniLED od Samsunga. Jest już pierwsza opinia po testach 

Czy MiniLED to rewolucja? Samsung Neo QLED QN90A – jest pierwsza recenzja flagowego telewizora 4K na 2021 rok!

Samsung-Neo-QLED-Mini-LED-QN90-A-pierwsze-wraz-enia-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/czy-miniled-to-rewolucja-samsung-neo-qled-qn90a-jest-pierwsza-recenzja-flagowego-telewizora-4k-na-2021-rok/

Trzeba przyznać że wygląda to zachęcająco i lepiej niż się spodziewałem. To może być HIT tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi