Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, sideband napisał:

Tylko w/w sztuka nie była używana w Europie i tam nawet nie wiedzą co to TVP Info :E

 

To nie musi być TVP info, wystarczą inne programy informacje np. CNN katowany do przegięcia i jeszcze najlepiej pozbawianie TV zasilania żeby matryca nie mogła się czyścić ?

2 minuty temu, sideband napisał:

 

Wypalania w Oledach to normalna sprawa dlatego trzeba szanować te TV, a Ty podajesz extremalne przykłady dla LCD.

 

Dla mnie nie jest istotne co się spierdyka w matrycy OLED lub LCD jeśli w obu przypadkach będzie wyglądać to źle i skutkować wymianą matrycy. Spośród licznych użytkowników OLED'ów od nas z forum gdzie nawet część z nich robi za monitory nie widać fali zgłoszeń takich problemów co nie oznacza że problem nie występuje.

1 minutę temu, RENMEi napisał:

Ja ostatnio z ciekawości sprawdziłem jak tam mojego ojca starutki oled się sprawuje. 

Ten model: https://www.lg.com/sg/tvs/lg-55EA970T#

Od 2015 roku codziennie katowany polsaty, tvny i inne duperele z podświetleniem oled na 100%. Ostatnio zrobiłem test szarej planszy i nie ma wypaleń :E. Jedynie co, to dość widoczna retencja jest, wystarczy po programie TV odpalić szarą plansze i przez jakąś chwilę, wszystkie znaczki stacji na nim zostają, ale znikają :)

U mojego ojca ta sama B9 której używałem wcześniej w roli monitora do PC również nie ma żadnych wypaleń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na forum to praktycznie same świeżynki oledy. Zobaczymy co będzie za ~2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też jaki wpływ ma wilgotność pomieszczenia na żywotność OLEDA. U mojego ojca w zimę praktycznie cały czas domek jest klimą dogrzewany, w lato klimą chłodzony + palone w kominku drewnem podczas zimy. Cały czas jest tam wybitnie sucho, może to też ma jakiś wpływ na matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia konkretnej sztuki nawet w przypadku telefonów z Amoled jeden się wypala, a drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, lukadd napisał:

U nas na forum to praktycznie same świeżynki oledy. Zobaczymy co będzie za ~2 lata.

Gdzie tam świeżynki jak np. kadajo ma np. C8 a Wu70 miał C7 i szybciej go sprzedał niż coś mu się zdążyło wypalić. Pisał tutaj w temacie nawet jak wygląda wymiana matrycy i serwis LG bo wymieniali mu matrycę z powodu pixów których się doszukał na planszach testowych. Tomek ten "Maniak" to siedział nawet na B6 i wymieniali mu matrycę też przez pixy a nie wypalenia (też opowiadał jak to wyglądało)

Ten łysy koksu z UK miał dokładnie to samo 

i nawet nagrał jak mu wymieniali matrycę na kwadracie 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sideband napisał:

Raczej kwestia konkretnej sztuki nawet w przypadku telefonów z Amoled jeden się wypala, a drugi nie.

A to by się zgadzało i jest jak mówisz 

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Przecież azgan już jednego dojechał?

Ale oczywiście już nie napisałeś że to był jeden z pierwszych jakie miałem a później w kolejnych już mi się to nie przytrafiło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

U nas na forum to praktycznie same świeżynki oledy. Zobaczymy co będzie za ~2 lata.

Mam C8 od ponad 2 lat, działa bez zarzutu i wypaleń.

Było grane, b. dużo sportu a i pasek z tvn24 leci czasami?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się znowu powtórzy to też dam znać tak jak za pierwszym razem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam świadomie do testerów oledowych.

Chce ktoś kupić Philipsa 34" UWQHD 100Hz? W sam raz dla tych co nie chcą OLEDa XD

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN85 a jak tam wypalanie OLED'a Ci idzie? Coś nie widzę żebyś latał po forum tak jak z tym smartfonem od Samsung (AMOLED) że się wypalił i jaki to OLED zły zanim sam sobie nie kupiłeś takiego TV od LG :szczerbaty:

2 minuty temu, Minciu napisał:

Dołączam świadomie do testerów oledowych.

 

 

Jak większość w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, azgan napisał:

Gdzie tam świeżynki jak np. kadajo ma np. C8 a Wu70 miał C7 i szybciej go sprzedał niż coś mu się zdążyło wypalić. Pisał tutaj w temacie nawet jak wygląda wymiana matrycy i serwis LG bo wymieniali mu matrycę z powodu pixów których się doszukał na planszach testowych. Tomek ten "Maniak" to siedział nawet na B6 i wymieniali mu matrycę też przez pixy a nie wypalenia (też opowiadał jak to wyglądało)

Baza 2-3 TV na forum, które ktoś posiadał więcej niż 2 lata to tyle co nic. Tym bardziej, że Wu70 opchną swojego i już go nie ma. Na większych zachodnich forach można poczytać o wypaleniach, aczkolwiek wcześniej oledy były raczej dość drogie i głównie ludzie je do filmów kupowali.

Oledy dopiero od niedawna, że tak powiem zrobiły się u nas modne do grania i konkretniejszego katowania. Więc przyjdzie poczekać, aż się dowiemy jak będą się sprawdzać i na ile będą wytrzymałe u użytkowników szczególnie PC, gdzie wyświetlacze są mocniej katowane statycznymi elementami. Do tego dochodzą różne kwestie korzystania z wyświetlacza jak wcześniej było pisane, intensywność podświetlenia, ilość czasu korzystania z HDR czy właśnie statyczne elementy.

 

PS. Dzieciak mi teraz katuje oleda na Spidermenie PS4 pro i co chwila jakieś glicze mi wynajduje w grze i pokazuje :E Oczywiście glicze w grze, a nie z winy wyświetlacza ?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja gram i oglądam tylko z HDR jeśli jest taka możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale na PC praktycznie nie używasz. Ja jestem ciekawy ile taki oled wytrzymałby w takim np. WoWie, gdzie mamy zawalony ekran paskami i statycznymi elementami. Teraz pogrywam trochę w TBC classic no, ale nie na oledzie tylko na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

No, ale na PC praktycznie nie używasz. Ja jestem ciekawy ile taki oled wytrzymałby w takim np. WoWie, gdzie mamy zawalony ekran paskami i statycznymi elementami. Teraz pogrywam trochę w TBC classic no, ale nie na oledzie tylko na monitorze.

Ale korzystałem wcześniej zanim jeszcze Ty sobie kupiłeś C9. W roli monitora do PC miałem np. Panasonic FZ800 a później B9 i grałem na nim nawet w takie tytuły jak Wolcen: Lords of Mayhem (dawałem nawet screeny). Zresztą nawet menu w PS5 wspiera HDR i przy każdym włączeniu masz tam cały interfejs systemu z max jasnością.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale ty to zmieniałeś jak rękawiczki. Panasa miałeś kilka miesięcy, a B9 też podobnie. To za mało czasu, jakby one miały się wyjarywać po kilku miesiącach to nikt by tego nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lukadd napisał:

 

PS. Dzieciak mi teraz katuje oleda na Spidermenie PS4 pro i co chwila jakieś glicze mi wynajduje w grze i pokazuje :E Oczywiście glicze w grze, a nie z winy wyświetlacza ?

Gluty coś uwielbiają tego pająka Twój też tak jak łepek ODIN'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w to dość mało grał. Teraz go coś znowu naszło :E W sumie to ja mu trochę wkręciłem teraz pająka, bo coś zaczął się przymierzać się, do mojego WoW'a :E

Mój chyba starszy od Odina juniora bo 11 lat.

Ale HDRek w tym pająku ładniutki na oledzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

No, ale na PC praktycznie nie używasz. Ja jestem ciekawy ile taki oled wytrzymałby w takim np. WoWie, gdzie mamy zawalony ekran paskami i statycznymi elementami. Teraz pogrywam trochę w TBC classic no, ale nie na oledzie tylko na monitorze.

To kwestia jasności i jak kontrastowa jest gra. W teście akurat COD na Rtings nic się nie wypaliło, ale akurat COD jest mało kontrastowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Del. dubel (forum się przywiesiło :E)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, lukadd napisał:

No, ale ty to zmieniałeś jak rękawiczki. Panasa miałeś kilka miesięcy, a B9 też podobnie. To za mało czasu, jakby one miały się wyjarywać po kilku miesiącach to nikt by tego nie kupował.

No jak to nie? Przecież tutaj były takie Urban Legend że OLED'y to się wypalają w 15min po ich wł. Ty już chyba zapomniałeś co się działo wcześniej. Teraz to się uspokoiło bo ludzie sami sobie pokupowali OLED'y bo potaniały i już nie wypisują farmazonów tak jak np. robił to ODIN85 na bazie telefonu Samsunga i tego gdzie coś usłyszał ?

Najbardziej to Samsungowi zależało na tym żeby taka narracja i przekonanie się utrzymało w świadomości konsumentów i budowanie na strachu własnego marketingu że QLED jest lepszy

Komiczna reklama gdzie Samsung udowadnia jak to OLED szybko się wypala a najlepsze jest to że to nie OLED WRGB od LG tylko OLED TV od Samsunga :szczerbaty:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o MMO i tego typu gry gdzie mamy masę statycznych elementów na ekranie, to raczej oled do pewnego zajechania. Szczególnie, że ludzie tam grają nieraz na prawdę grube h dziennie i non stop to samo wyświetlane w GUI, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu leci.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

@azgan ja mam B7 :) Jest w sygnaturce.

O.K wybacz że odmłodziłem Ci OLED'a ?

Teraz, lukadd napisał:

Jeśli chodzi o MMO i tego typu gry gdzie mamy masę statycznych elementów na ekranie, to raczej oled do pewnego zajechania. Szczególnie, że ludzie tam grają nieraz na prawdę grube h dziennie i non stop to samo wyświetlane w GUI.

Przecież ja tak grałem np. w The Elder Scrolls Online albo w Wolcen: Lords of Mayhem i nic się złego nie stało a już na pewno nie tak to wygląda jak w reklamie Samsunga ?

Dawałem screeny na forum jak znajdę to za chwilę dodam 

 

LTiImxP

Moja fotka z wyżej wymienionej gry na B9

I w Diablo 2 Resolution też będę rypać bez obaw na OLED'iku gierka już nawet kupiona 

Czekam teraz na dostęp do Bety ?

20210627-225036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale ja nie mam na myśli grania kilkanaście h w wolcena czy kilkadziesiąt w roku w jakieś MMO naprzemiennie z innymi grami czy filmami. A takie granie jak ludzie grają konkretnie i tylko w MMO i tłuką sesje po 8-10h+. A monitor wyłączają tylko jak śpią, albo są poza domem. Pewnie pół roku grania przez takiego hardcora i oled wyjarany doszczętnie by był.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez dwa lata C7 brak wypaleń - sprzedałem bo chciałem większy. Teraz mam od 1.5 roku C9 brak wypaleń. LCD już nigdy nie kupię. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...