Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lukadd napisał:

PS. Dzieciak mi teraz katuje oleda na Spidermenie PS4 pro i co chwila jakieś glicze mi wynajduje w grze i pokazuje :E Oczywiście glicze w grze, a nie z winy wyświetlacza 🤣

Gluty coś uwielbiają tego pająka Twój też tak jak łepek ODIN'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój w to dość mało grał. Teraz go coś znowu naszło :E W sumie to ja mu trochę wkręciłem teraz pająka, bo coś zaczął się przymierzać się, do mojego WoW'a :E

Mój chyba starszy od Odina juniora bo 11 lat.

Ale HDRek w tym pająku ładniutki na oledzie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, lukadd napisał:

No, ale na PC praktycznie nie używasz. Ja jestem ciekawy ile taki oled wytrzymałby w takim np. WoWie, gdzie mamy zawalony ekran paskami i statycznymi elementami. Teraz pogrywam trochę w TBC classic no, ale nie na oledzie tylko na monitorze.

To kwestia jasności i jak kontrastowa jest gra. W teście akurat COD na Rtings nic się nie wypaliło, ale akurat COD jest mało kontrastowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Del. dubel (forum się przywiesiło :E)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, lukadd napisał:

No, ale ty to zmieniałeś jak rękawiczki. Panasa miałeś kilka miesięcy, a B9 też podobnie. To za mało czasu, jakby one miały się wyjarywać po kilku miesiącach to nikt by tego nie kupował.

No jak to nie? Przecież tutaj były takie Urban Legend że OLED'y to się wypalają w 15min po ich wł. Ty już chyba zapomniałeś co się działo wcześniej. Teraz to się uspokoiło bo ludzie sami sobie pokupowali OLED'y bo potaniały i już nie wypisują farmazonów tak jak np. robił to ODIN85 na bazie telefonu Samsunga i tego gdzie coś usłyszał 😉

Najbardziej to Samsungowi zależało na tym żeby taka narracja i przekonanie się utrzymało w świadomości konsumentów i budowanie na strachu własnego marketingu że QLED jest lepszy

Komiczna reklama gdzie Samsung udowadnia jak to OLED szybko się wypala a najlepsze jest to że to nie OLED WRGB od LG tylko OLED TV od Samsunga :szczerbaty:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o MMO i tego typu gry gdzie mamy masę statycznych elementów na ekranie, to raczej oled do pewnego zajechania. Szczególnie, że ludzie tam grają nieraz na prawdę grube h dziennie i non stop to samo wyświetlane w GUI, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu leci.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

@azgan ja mam B7 :) Jest w sygnaturce.

O.K wybacz że odmłodziłem Ci OLED'a 😋

Teraz, lukadd napisał:

Jeśli chodzi o MMO i tego typu gry gdzie mamy masę statycznych elementów na ekranie, to raczej oled do pewnego zajechania. Szczególnie, że ludzie tam grają nieraz na prawdę grube h dziennie i non stop to samo wyświetlane w GUI.

Przecież ja tak grałem np. w The Elder Scrolls Online albo w Wolcen: Lords of Mayhem i nic się złego nie stało a już na pewno nie tak to wygląda jak w reklamie Samsunga 😄

Dawałem screeny na forum jak znajdę to za chwilę dodam 

LTiImxP

Moja fotka z wyżej wymienionej gry na B9

I w Diablo 2 Resolution też będę rypać bez obaw na OLED'iku gierka już nawet kupiona 

Czekam teraz na dostęp do Bety 🤗

20210627-225036

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale ja nie mam na myśli grania kilkanaście h w wolcena czy kilkadziesiąt w roku w jakieś MMO naprzemiennie z innymi grami czy filmami. A takie granie jak ludzie grają konkretnie i tylko w MMO i tłuką sesje po 8-10h+. A monitor wyłączają tylko jak śpią, albo są poza domem. Pewnie pół roku grania przez takiego hardcora i oled wyjarany doszczętnie by był.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem przez dwa lata C7 brak wypaleń - sprzedałem bo chciałem większy. Teraz mam od 1.5 roku C9 brak wypaleń. LCD już nigdy nie kupię. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak jak mówię Samsung miał w tym interes żeby ludzie bali się kupować OLED'y i lata to trwało na czym budowali własny marketing a teraz jak OLED'y są relatywnie tanie i na ich zakup może pozwolić sobie zwykły "Kowalski" powoli się to zmienia chociaż nie twierdzę że ten problem nie występuje bo występuje tylko był celowo wyolbrzymiany 

Samsung krytykował notcha i OLED-y, teraz robi swoje

Samsung kupi matryce OLED do telewizorów od LG?!

Ale Urban Legend dalej się pojawiają chociaż nawet już Samsung wymięka bo dłużej nie są w stanie budować takiego marketingu bo ludzi i tak kupują chętnie OLED'y. I tak długo im się udawało mieszać w głowach konsumentów 😉

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marketing, wiadoma sprawa zawsze wyolbrzymia. Ale faktem jest, że jak będziesz katował oleda przez wiele h dziennie na statycznych i kontrastowych elementach to nie ma bata wyjarasz go i to raczej wcześniej niż później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lukadd napisał:

Marketing, wiadoma sprawa zawsze wyolbrzymia. Ale faktem jest, że jak będziesz katował oleda przez wiele h dziennie na statycznych i kontrastowych elementach to nie ma bata wyjarasz go i to raczej wcześniej niż później.

I chcesz mi powiedzieć że tak jak u Samsunga w reklamie po 12 godzinach TV do śmietnika :E

Sam zostawiasz wł. TV na pulpicie z paskami i ikonkami to już po ponad roku czasu Twoja C9 powinna zaliczyć zgon gdyby sugerować się farmazonami kreowanymi głównie przez Samsung. Zresztą już kadajo dobrze to podsumował na wcześniejszych stronach.

W dniu 30.06.2021 o 10:19, kadajo napisał:

Bo to jest tak. Nie masz technologii tak dobrej jak konkurencja ? Uruchamiasz maszynę marketingową która wymyśla lub "pożycza" jakaś nazwę technologii która jest podobna do tej lepszej, zaczynasz opłacać jak największą ilość recenzentów aby głośnymi hasłami krzyczeli ze twoja technologia może być "zabójcą" lepszej technologii konkurencji. To jest Samsung w pigułce :E 

QNED, QLED, brakuje tylko jeszcze QUPED i SAMED albo SUNGLED 😂

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, azgan napisał:

I chcesz mi powiedzieć że tak jak u Samsunga w reklamie po 12 godzinach TV do śmietnika :E

Sam zostawiasz wł. TV na pulpicie z paskami i ikonkami to już po ponad roku czasu Twoja C9 powinna zaliczyć zgon gdyby sugerować się farmazonami kreowanymi głównie przez Samsung. Zresztą już kadajo dobrze to podsumował na wcześniejszych stronach.

.

No przecież wyżej ci pisałem o konkretnym graniu na przykładzie nawet MMO. To ty piszesz o marketingu samsunga.

Tak zostawiam pulpit z ikonami, gry włączone. TV i tak po czasie się wygasza. A ja używam TV naprzemiennie na różnych materiałach, grach. Więc nie obawiam się o wypalenia. A nawet jeśli te kiedyś nastąpią to pewnie wtedy kiedy i tak ten TV będzie już rupieciem :E

Chodziło mi tylko o przypadki jak ktoś wykorzystuje Oleda do wyświetlania statycznych elementów non stop przez wiele h dziennie i każdego dnia. Jak np. właśnie hardcorowi gracze mmo co pykają w jedną grę z tymi samymi statycznymi elementami. Nie widzę tutaj opcji, aby nie wypalić oleda przy takim użytkowaniu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Vincent z HDTVTest już nie raz sprawdzał jak to wygląda (jeśli znacie dobrze angielski to myślę że powinno to rozwiać część wątpliwości):

OLED 2018 E8 po 6 miesiącach ciągłego oglądania po 20h dziennie 

OLED Burn-In Test: No Screen Burn After 6 Months of Use, 20 Hours A Day

OLED 2019 i 24 godziny grania bez przerwy w Fortnite gdzie jest masa statycznych elementów 

How Game Mode Affects Picture Quality + 24-Hour OLED Burn-In Test with Fortnite

I gdzie te wypalenia 😁

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt ich nie widział, wszyscy o nich piszą :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zapłacisz to możemy zrobić challenge na czas kto pierwszy wypali 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@azgan

To niech ktoś przetestuje sobie tak ~10+h MMO dziennie, przez ~pół roku+ nie ma opcji, że się nie utrwalą dość widoczne wypalenia. Pewnie nawet nie będzie trzeba nawet 6 miesięcy i efekty mogą być widoczne już po dobrych kilku tygodniach .

Test z rtings i CNN w normalnym trybie jasności już po 6 tygodniach katowania takie efekty, a czym dalej tym gorzej :E Stałe i długotrwałe wyświetlanie kontrastowych elementów nie jest dla oledów.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

https://i.rtings.com/assets/pages/KSgdN7NZ/real-burn-in-week-6-tv-2-magenta-large.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lukadd 

Aktualizacja 31.05.2019: Telewizory działają już od ponad 9000 godzin (około 5 lat po 5 godzin dziennie). Problemy z jednolitością pojawiły się na telewizorach wyświetlających piłkę nożną i FIFA 18 i zaczynają się rozwijać na telewizorach wyświetlających na żywo NBC. Nasze stanowisko pozostaje takie samo, nie oczekujemy, że większość osób, które oglądają różne treści bez statycznych obszarów, doświadczy problemów z wypalaniem się na telewizorze OLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Masz wyżej screena z CNN po 6 tygodniach. Można sobie przeklikać nawet tygodnie. Oled nie nadaje się do długotrwałego wyświetlania statycznych i kontrastowych elementów. Koniec kropka.

Do normalnego użytkowania na zmiennych materiałach jest git, ale do statycznych i długotrwale wyświetlanych nie :E a szczególnie na wysokich jasnościach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

...

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, lukadd napisał:

Nastawiam się na ~4-5lata, że wytrzyma, dłużej i tak nie będę go trzymał bo po tym czasie na pewno już zrobi się z niego staroć.

I to by się zgadzało z testem RTINGS gdzie nastukali 5 lat i ponad 9000 godzin 🤭

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, azgan napisał:

lukadd 

Aktualizacja 31.05.2019: Telewizory działają już od ponad 9000 godzin (około 5 lat po 5 godzin dziennie). Problemy z jednolitością pojawiły się na telewizorach wyświetlających piłkę nożną i FIFA 18 i zaczynają się rozwijać na telewizorach wyświetlających na żywo NBC. Nasze stanowisko pozostaje takie samo, nie oczekujemy, że większość osób, które oglądają różne treści bez statycznych obszarów, doświadczy problemów z wypalaniem się na telewizorze OLED.

No tak tylko to jest 5 godzin dziennie przy 200 nitach. A nie 600-700 HDR, policz jak szybko oled umrze przy HDR :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, sideband napisał:

Też mogę się przyłączyć jak znajdziecie sponsora :E Już szykuję plansze testowe, pierwsze już widoczne wypalenia powinny zająć ~2-3 tygodnie wypalania :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, kadajo napisał:

No tak tylko to jest 5 godzin dziennie przy 200 nitach. A nie 600-700 HDR, policz jak szybko oled umrze przy HDR :)

2.5 roku normalnego grania jak nie lepiej czyli TV już dawno będzie po gwarancji a w tym czasie spokojnie można sprzedać i kupić nowy tak jak GPU do PC 😊

21 minut temu, sideband napisał:

Jak się postarasz to pewnie że wypalisz wystarczy odłączyć zasilanie i nie pozwolić na czyszczenie matrycy 🤗

5 godzin temu, sideband napisał:

Ale z tego co czytam LG potrafi wymieniać panele za friko nawet po okresie gwarancji :E

Wymieniają 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi