Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

XBOX Game Pass trafi na telewizory dzięki xCloud Gaming. Microsoft atakuje kolejny rynek. Producent współpracuję z LG już od jakiegoś czasu więc można spodziewać się nowych funkcji na OLED'ach 

TV-OLED-GAMING-10-XBOX-Mobile

https://www.theverge.com/2021/10/7/22714067/xbox-cloud-gaming-custom-xbox-series-x-hardware-upgrade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

I pilotem mam grać czy pada trzeba kupić?

Nie pilotem tylko normalnie padem. Przecież to będzie XBOX po sieci xCloud to coś podobnego do Stadia i GeForce NOW tylko że od Microsoftu zresztą rozwiązania od Google i NVIDIA też mają trafić do OLED'ów LG 

Telewizory LG z dostępem do NVIDIA GeForce NOW i Google Stadia! Jeszcze więcej grania – o które modele chodzi?

Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizory-lg-nvidia-geforce-now-google-stadia/

Nowe i starsze telewizory LG otrzymają dostęp do NVIDIA GeForce NOW i Google Stadia! O które modele chodzi?

Źródło: https://hdtvpolska.com/nowe-i-starsze-telewizory-lg-otrzymaja-dostep-do-nvidia-geforce-now-i-google-stadia-o-ktore-modele-chodzi/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CX już z nowym Update FirmWare będzie można grać w 120Hz z DOLBY VISION tak samo jak w C1

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak patrzę na aktualne ceny OLEDów to aż się gęba cieszy.. Ale się wstrzeliłem. Dałem 3800 a teraz za C1 trzeba wydać przynajmniej 1500 więcej :D

Mam CX 55, używam do PC i konsoli. Nie wymieniłbym na nic innego 😄

Myślałem wczoraj udać się na RTX day (w ME rzucili 400 RTXów) i kupić sobie 3060TI do mojego zestawu ale jak to zobaczyłem to mi się odwidziało 🤣

Edytowane przez acus231
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I dobrze że nie kupiłeś bo karta trochę słaba do 4k na oledzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, acus231 napisał:

Jak patrzę na aktualne ceny OLEDów to aż się gęba cieszy.. Ale się wstrzeliłem. Dałem 3800 a teraz za C1 trzeba wydać przynajmniej 1500 więcej :D

Mam CX 55, używam do PC i konsoli. Nie wymieniłbym na nic innego 😄

Myślałem wczoraj udać się na RTX day (w ME rzucili 400 RTXów) i kupić sobie 3060TI do mojego zestawu ale jak to zobaczyłem to mi się odwidziało 🤣

Kto chciał kupić oleda to kupił, ja kiedyś kupiłem i po 2 tygodniach oddałem ✌️😝

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś miał może problem z CX typu:
-oglądając coś np. na YT czy netflixie i wywala do kanałów telewizyjnych
-co jakiś czas losowe rozłączanie z wifi
-oszczędzanie energii -AUTO- nie raz w dzień jest aż ciemno na ekranie, a w potrafi ni z tego, ni z owego walić max jasnością. 
To wszystko dzieje się rzadko, ale jest już irytujące. Czasem jak pójdzie combo to przy oglądaniu YT/netflix wywala do programów TV po sekundzie pojawia się czarny ekran i przestaje reagować na pilot. 
Teraz np. dopiero po kilku minutach mogłem wyłączyć go z pilota. 
Jutro na spokojnie sprawdzę jak wgrać na nowo OS. A jak to nie pomoże to będę zgłaszał ten problem do LG. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na Samsungu jak się dziwne rzeczy dzieją to muszę otrzymać kilka sekund guzik POWER aby TV się wyłączył a nie tylko uśpił. Po ponownym odpaleniu zdrowieje. Nie wiem czy w LG też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, abac312 napisał:

-oszczędzanie energii -AUTO- nie raz w dzień jest aż ciemno na ekranie, a w potrafi ni z tego, ni z owego walić max jasnością. 
To wszystko dzieje się rzadko, ale jest już irytujące. Czasem jak pójdzie combo to przy oglądaniu YT/netflix wywala do programów TV po sekundzie pojawia się czarny ekran i przestaje reagować na pilot. 
Jutro na spokojnie sprawdzę jak wgrać na nowo OS. A jak to nie pomoże to będę zgłaszał ten problem do LG. 

Wyłącz oszczędzanie energii.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę nie tylko CX dostanie nowy FirmWare pod granie z DOLBY VISION i jest szansa że nawet LG o C9 zadba 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

A B9?

Jak C9 dostanie to i B9 też 

Jakby ktoś chciał i rozglądał się za 30 calowym monitorem to pojawiła się nowość od ASUSA 

ASUS TUF Gaming VG30VQL1A – 30-calowy, ultrapanoramiczny i zakrzywiony monitor o odświeżaniu 200 Hz https://www.purepc.pl/asus-tuf-gaming-vg30vql1a-30-calowy-ultrapanoramiczny-i-zakrzywiony-monitor-o-odswiezaniu-200-hz

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30" UW - mały (odpowiednik 24")?

1080p - słabo

200Hz VA - smużenie

Zdecydowanie wolałbym już to ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam wrzucać tego nowego softu do C1/G1 zepsuta jest opcja czyszczenia po wyłączeniu.

Zamiast czyścić krótko ok 5min po przepracowanych 4h to włazi pełne czyszczenie ponad 1h przy każdym wyłączeniu TV niezależnie ile przepracował TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2021 o 09:32, abac312 napisał:

Jak zawieszają Ci się aplikacje w weebosie to prawdopodobnie problem z płytą i będzie trzeba wezwać technika ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, kadajo napisał:

Jak to sprawdziłeś ?

Słychać przecież kiedy jest koniec czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Słychać przecież kiedy jest koniec czyszczenia.

I co tak siedzisz z zegarkiem i słuchasz czy przekaźnik cyknie po godzinie ? Nie rozśmieszaj mnie.
albo jeszcze lepiej nie cyknął po 5/7 minutach to siedzisz i czekasz i słuchasz ?

Już pomijam fakt ze jest masa lepszych sposobów aby sprawdzić czy oled jest w trybie czyszczenia czy nie i nie trzeba "słuchać" przekaźnika.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się zainteresował jak nie pykło po 5minutach jak zawsze i potem liczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróci to się dowiemy.

Edytowane przez ODIN85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, kadajo napisał:

Jak to sprawdziłeś ?

Ręcami :szczerbaty: Nie działa krótkie czyszczenie i tyle w temacie.

Raz po updejcie wyłączyło czyszczenie po wyłączeniu TV, a czego nie powinno robić. A jak znowu włączysz to raz po wyłączeniu włącza się pełne czyszczenie i po ponownym włączeniu znowu wyłączone jest czyszczenie po wyłączeniu TV :szczerbaty: Jak znowu włączysz w menu czyszczenie po wyłączeniu TV to znowu zaraz po wyłączeniu TV wbije pełne czyszczenie i tak w kółko. Krótkie czyszczenie trwa ok 5min, długie ~1h pod koniec czyszczenia leci biała linia i info, że zakończyło czyszczenie oraz po włączeniu TV będzie stosowna informacja. Przy krótkim czyszczeniu nie ma żadnej białej linii czy informacji po włączeniu.

Ale to w sumie nauczka by nie wrzucać każdego nowego softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi