Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś podłączony do pc monitor oraz TV? Jak rozwiązaliście kwestię osobnego używania, żeby nie odłączać kabli za każdym razem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 2 monitory po DP i TV po HDMI, kable wpięte na stałe, a wyświetlaczami steruje z poziomu panelu systemu w zależności od potrzeby włączam/wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Potrzebuje drugiego TV do pokoju do przeglądania internetu, pracy, grania. Główne użycie to pc. Najlepiej 55 cali. Ze względu na charakter zastosowania OLED odpada. Co polecilibyście? TV zastąpiłby monitor.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Potrzebuje drugiego TV do pokoju do przeglądania internetu, pracy, grania. Główne użycie to pc. Najlepiej 55 cali. Ze względu na charakter zastosowania OLED odpada. Co polecilibyście? TV zastąpiłby monitor.

QLED od Samsunga modele z 2021 roku lub czekać na nowe z 2022

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, azgan napisał:

QLED od Samsunga modele z 2021 roku lub czekać na nowe z 2022

Myślałem też o Sony 55X90J. Niewiadomą zostaje VRR bo z tego co czytałem jeszcze ten model nie dostał update. Co o tym TV sądzisz?

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Saren7 napisał:

Myślałem też o Sony 55X90J. Niewiadomą zostaje VRR bo z tego co czytałem jeszcze ten model nie dostał update. Co o tym TV sądzisz?

SONY to dobry TV do filmów na monitor tak średnio. Jeśli chcesz duży ekran z dobrym wsparciem dla PC to celuj w LG (OLED, QNED MiniLED) lub Samsung (QLED MiniLED lub czekaj na MicroLED). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, azgan napisał:

SONY to dobry TV do filmów na monitor tak średnio. Jeśli chcesz duży ekran z dobrym wsparciem dla PC to celuj w LG (OLED, QNED MiniLED) lub Samsung (QLED MiniLED lub czekaj na MicroLED). 

W czym Samsung ma przewagę nad Sony pod działaniem z PC? Konsole też będzie wykorzystywana jak PS5 będzie za cenę bliższą sugerowanej. 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Saren7 napisał:

W czym Samsung ma przewagę nad Sony pod działaniem z PC?

Z wsparciem dla PC. SONY nawet do grania na konsoli tak średnio wypada wliczając w to np. brak VRR. Niby SONY już wydało nowy FirmWare ale jest fatalny 

Sony zawiodło z VRR w pierwszym TV. Korporacja musi szykować nowy firmware https://www.ppe.pl/news/162572/sony-zawiodlo-z-vrr-w-pierwszym-tv-korporacja-musi-szykowac-nowy-firmware.html

Sony miało również spore problemy z jakością obrazu w 4K i 120Hz po HDMI 2.1 

Rozmazany obraz na XH9096 HDMI 2.1 na RTX 3080 4K@120Hz https://community.sony.pl/t5/android-tv/rozmazany-obraz-na-xh9096-hdmi-2-1-na-rtx-3080-4k-120hz/td-p/3719622

problem jest ogólnie znany polecam poczytać na zagranicznych forach 

https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-4k-120hz-mode-does-suffer-from-a-blur-issue/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, azgan napisał:

Z wsparciem dla PC. SONY nawet do grania na konsoli tak średnio wypada wliczając w to np. brak VRR. Niby SONY już wydało nowy FirmWare ale jest fatalny 

Sony zawiodło z VRR w pierwszym TV. Korporacja musi szykować nowy firmware https://www.ppe.pl/news/162572/sony-zawiodlo-z-vrr-w-pierwszym-tv-korporacja-musi-szykowac-nowy-firmware.html

Sony miało również spore problemy z jakością obrazu w 4K i 120Hz po HDMI 2.1 

Rozmazany obraz na XH9096 HDMI 2.1 na RTX 3080 4K@120Hz https://community.sony.pl/t5/android-tv/rozmazany-obraz-na-xh9096-hdmi-2-1-na-rtx-3080-4k-120hz/td-p/3719622

problem jest ogólnie znany polecam poczytać na zagranicznych forach 

https://www.glitched.online/the-sony-bravia-x900h-4k-120hz-mode-does-suffer-from-a-blur-issue/

Czytałem o problemach w zeszłorocznych modelach SONY. W TV na 2021 X90J 4K@120Hz nie ma już problemów. Tylko jak będzie z VRR, bo może się okazać, że nigdy nie będzie działać jak powinno. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadałem przez jakiś czas XH9005 i do PC zdecydowanie go nie polecam. Na tle monitorów ich chorych cen i tak jest lepszy, ale firmware pod względem wsparcia dla PC strasznie leży.
Jeżeli nie OLED to pozostaje tylko Samsung bo jako jedyny z VRR posiada aktywny local dimming. Co prawda w formie uproszczone ale dalej jest. Sam stalem przed podobnym wyborem i finalnie kupiłem C1 i jestem mega zadowolony.

2 minuty temu, Saren7 napisał:

Czytałem o problemach w zeszłorocznych modelach SONY. W TV na 2021 X90J 4K@120Hz nie ma już problemów. Tylko jak będzie z VRR, bo może się okazać, że nigdy nie będzie działać jak powinno. 

Wydaje mi się, że w X90J był problem z lekkim rozmyciem w HDR przy 4K@120Hz. Nie jestem pewien ale chyba OLED'y od Sony miały tą samą przypadłość, ale może już to poprawili.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Saren7 napisał:

Sama konfiguracja z pilota pod monitor PC jest też taka sobie. Miałem SONY XF90 i szału nie było jeśli chodzi o komputer no ale jak chcesz to próbuj może faktycznie w tych nowszych modelach jest lepiej. Do PC jeśli o mnie chodzi celowałbym w LG lub Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Hero586 napisał:

Posiadałem przez jakiś czas XH9005 i do PC zdecydowanie go nie polecam. Na tle monitorów ich chorych cen i tak jest lepszy, ale firmware pod względem wsparcia dla PC strasznie leży.
Jeżeli nie OLED to pozostaje tylko Samsung bo jako jedyny z VRR posiada aktywny local dimming. Co prawda w formie uproszczone ale dalej jest. Sam stalem przed podobnym wyborem i finalnie kupiłem C1 i jestem mega zadowolony.

Wydaje mi się, że w X90J był problem z lekkim rozmyciem w HDR przy 4K@120Hz. Nie jestem pewien ale chyba OLED'y od Sony miały tą samą przypadłość, ale może już to poprawili.

Może jednak przemyślę OLED to takich częściowo statycznych zastosowań. Jak pojawi się problem z matrycą to będę się martwił za kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z jakości obrazu to SONY wypada świetnie w filmach za sprawą dobrego procesora ale do grania polecałbym raczej koreańskie marki 😉

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, azgan napisał:

Sama konfiguracja z pilota pod monitor PC jest też taka sobie. Miałem SONY XF90 i szału nie było jeśli chodzi o komputer no ale jak chcesz to próbuj może faktycznie w tych nowszych modelach jest lepiej. Do PC jeśli o mnie chodzi celowałbym w LG lub Samsunga.

Najlepiej jak kupię tam gdzie można zwrócić bez wysyłki dostarczając do sklepu. Wtedy przy ewentualnych zwrotach nie będę stratny.

Używa ktoś TV OLED jako monitor ponad rok?

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki SONY A90J czy Panasonic JZ2000 to mocarne ekrany do kina domowego do Gamingu polecane są głównie TV od LG oraz Samsunga 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.01.2022 o 00:08, Ogider napisał:

Samsung's 2022 new lineup has been leaked.

Same QLEDy? A gdzie OLED? :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Wu70 napisał:

Same QLEDy? A gdzie OLED? :D

Miały być (znowu) ale "coś się stanęło" i nie będzie 😅

CES 2022 co nowego? Odwiedzamy LG na największych targach branżowych 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie najbardziej interesują ceny wyjściowe B2, C2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Saren7 napisał:

Używa ktoś TV OLED jako monitor ponad rok?

Ja jako drugi wyświetlacz już niedługo 2 lata walnie. 

Co prawda głównie go używam do grania, ale nigdy nie wyłączam zadnych hudów. Ch e grać przez cały dzień w Diablo2 to gram. Jak na nim gram to również i korzystam z neta w przerwach czy odpalam sobie muzę z kompa na głośniki bo te są podłączone przez tv to tak samo wszystkie okna pootwierane. Oczywiście siedzę na niskich jasnościach do neta etc. I na razie wszystko ok. 

A jak nic nie skopią w tym nowym modelu 42 i będzie już w jakiejś normalnej cenie to wywalam momentum i też mam wywalone na wypalenia. Wypali się kiedyś to się wypali. LCD kupisz i też podświetlenie się z czasem zacznie jarać, a drażniące DSE dostaniesz z wejścia i nic z nim nie zrobisz. 

Nie ma idealnej opcji, ale oled to oled i masz g sync, kontrast, hdr bez efektów halo. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lukadd napisał:

Ja jako drugi wyświetlacz już niedługo 2 lata walnie. 

Co prawda głównie go używam do grania, ale nigdy nie wyłączam zadnych hudów. Ch e grać przez cały dzień w Diablo2 to gram. Jak na nim gram to również i korzystam z neta w przerwach czy odpalam sobie muzę z kompa na głośniki bo te są podłączone przez tv to tak samo wszystkie okna pootwierane. Oczywiście siedzę na niskich jasnościach do neta etc. I na razie wszystko ok. 

A jak nic nie skopią w tym nowym modelu 42 i będzie już w jakiejś normalnej cenie to wywalam momentum i też mam wywalone na wypalenia. Wypali się kiedyś to się wypali. LCD kupisz i też podświetlenie się z czasem zacznie jarać, a drażniące DSE dostaniesz z wejścia i nic z nim nie zrobisz. 

Nie ma idealnej opcji, ale oled to oled i masz g sync, kontrast, hdr bez efektów halo. 

Teraz kiszę się na 24 calowym monitorze. Jak patrzę na ceny monitorów 32 w górę 4K z szybkimi matrycami to wolę kupić TV.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmyłka, SAMSUNG zapowiada znowu OLED'y :szczerbaty:

Telewizory Samsung QD-OLED z Quantum Dot pojawią się jeszcze w tym roku. Pierwsze szczegóły specyfikacji nowych TV https://www.purepc.pl/telewizory-samsung-qd-oled-z-quantum-dot-pojawia-sie-jeszcze-w-tym-roku-pierwsze-szczegoly-specyfikacji-nowych-tv

może tym razem się uda 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi